Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Trīs kundzes Latvijas-Igaunijas pierobežā. Mīlestību meklē seriālos
Tikšanās ar Milliju, Veltu un Guntu neviļus liek aizdomāties, ka mūsdienās, šī laika paaudze, dzīvojam fast food dzīvesveidu. Mums ātri lietas, vietas un arī cilvēki apnīk. Tagad ir tik viegli nepatiku atrisināt ar nomaiņu. Nepatīk valsts, tās politika, varam pārcelties uz citurieni, apnīk darbs, atrodam citu un, kā saka Velta, arī ātri iemīlamies un ātri arī izšķiramies. Jo tā, iespējams, ir vieglāk, vienkāršāk un, protams, dažreiz arī pareizāk.
Ratiņkrēsls kā apavi. Optimistiskā paravieglatlēte Diāna Dadzīte gatavojas Tokijai
Tāpat kā cilvēkiem vajadzīgi apavi, viņai nepieciešams ratiņkrēsls. Tas nepadara par citādāku cilvēku, Latvijas Radio 1 raidījumā “Monopols” sacīja paravieglatlēte Diāna Dadzīte. Viņa ir sportiska jau no agras bērnības, taču 16 gadu vecumā muguras sāpju dēļ bija spiesta pārtraukt aktīvu sportošanu. Tolaik viņa gluži nejauši izmēģināja savus spēkus ratiņbasketbolā, vēl nenojaušot, ka pēc autoavārijas, kurā Diāna iekļuva pirms vairākiem gadiem, ratiņkrēsls kļūs par neatņemamu dzīves sastāvdaļu.
Ar kustību pretim sava derīguma termiņa beigām. Saruna ar Smiltenes fizioterapeiti Baibu Gutāni
“Es gribētu nomirt 85 gadu vecumā, vadot grupu nodarbības,” it kā jokojot, bet ar savu tiesu nopietnības saka fizioterapeite Baiba Gutāne no Smiltenes. Baibas vingrināmie, masējamie, teipojamie un čubināmie esot tādi paši, kā viņa – pavisam parasti vidusmēra cilvēki bez žilbinošiem talantiem un sevišķiem sasniegumiem. Bet varbūt viņu un arī Baibas īstais un neatsveramais talants ir kārtīgi padarīts darbs?
Ar sklandrausi Parīzē – latviešu puiša ceļš no dizainera līdz pavāram
Izstudējis par dizaineru Rīgā un Nīderlandē, latviešu jaunietis Jēkabs Drēska saprata, ka vairāk par dizaina radīšanu viņu vilina ēdienu radīšana. Nu viņš strādā par pavāru Parīzē, praktiski apgūstot kulinārijas noslēpumus. Jēkabs stāsta, kas kopīgs dizainam un ēst gatavošanai, kāpēc franču viesmīļi nereti nemaz nav viesmīlīgi, kādas priekšrocības bauda “Michelin” restorāna trauku mazgātājs, kas ir bistronomiskie restorāni un kurp ēst vispirms viņš dodas tad, kad apciemo dzimteni.
Kā hondurasiete un spānis kļuva par daļu no Latvijas
Es jūtos kā daļa no Latvijas sabiedrības – jūtos pieņemts, novērtēts, raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts” atzina spānis Manuels Fernandezs, kurš Latviju raksturo kā atvērtu, māksliniecisku un dinamisku. Arī Gabriela Mariela Pineda Barrientos no Hondurasas Latviju šobrīd ir izvēlējusies par savām mājām un visvairāk novērtē šeit valdošos kontrastus un dažādību. Gabriela Latvijā ir piecus gadus, savukārt Manuels jau septiņpadsmito gadu ir šejienietis.
Vecums ir cūcība. Piecelties palīdz vēl mīlestība
Gints un viņa mamma Valda dzīvo dzimtas mājās Mazviļņos – jūras krastā, pašā lielās šosejas malā, netālu no Igaunijas–Latvijas robežas. Viņiem ir ledus pagrabs, kur kādreiz zivis glabāja, ar roku darbināms ūdens pumpis virtuvē, puķu dārzs un daudz atmiņas par šo vietu un māju.
Vāc ziedojumus cilmes šūnu transplantācijai zēnam ar autismu
Onkoloģiskas slimības, autisms un bērnu cerebrālā trieka – tās ir dažas no saslimšanām, kuru ārstēšanā liels palīgs ir cilmes šūnu transplantācija. Tādēļ arvien vairāk cilvēku bērna dzimšanas brīdī izlemj saglabāt nabassaites asinis un audus. Šādu ceļu izvēlējusies arī divu bērnu mamma Inga Kožarenoka-Šņoriņa. Viņa uzskata, ka tas ir vienīgais veids smagi slimā dēla ceļam uz pilnvērtīgāku ikdienu. Process gan ir laikietilpīgs un prasa lielus līdzekļus. 
Arī Anglijā dzīvojošās Veras Antipovas ģimene Lieldienas svin mājās
Tradicionāli Lieldienas Anglijā notiktu daudz dažādu izklaides pasākumu visai ģimenei, taču šogad Lieldienas ir pavisam klusas, jo, lai gan ārpus telpām atļauts ierobežoti pulcēties, līdz normālai dzīvei vēl ir tālu. Korbijā dzīvojošā Vera Antipova, uz kuras pleciem gulstas liela daļa "Daugavas vanagu fonda" darāmo darbu, labprāt vestu meitiņu satikt Lieldienu zaķi, taču tā šogad nav, tādēļ, tāpat kā citām ģimenēm, nākas Lieldienas svinēt mājās.
No pamatīga mājsēdes noguruma līdz atvērtiem veikaliem. Kā pandēmija skar latviešus pasaulē?
Pēdējā gadā, kopš pasaules norisēs savas korekcijas ieviesusi pandēmija, pārmaiņas piedzīvojis ikviens. Raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts” virtuāli satikās Īrijā mītošā Inguna Mieze un Ieviņa Reinsone no Lielbritānijas, kuras pārcietušas vīrusu, kā arī Maija Balodis-Karlsson Zviedrijā un Andis Graudiņš "Covid normālajā" Austrālijā, lai pārrunātu, ar kādām sajūtām norit ikdiena dažādās pasaules malās.
Rasma Nicmane svin gadu pēc sirds transplantācijas
Tieši Lieldienās Rasma Nicmane svin savu otro dzimšanas dienu. Un kā gan savādāk, ja tieši tajā laikā viņa ieguva jaunu sirdi. Gadu pēc ilgās un grūtās transplantācijas sieviete jūtas lieliski. Ir saņēmusi abas Covid-19 vakcīnas devas. Un beidzot var nodoties savai sirdslietai – dārza darbiem.
VIDEO: Aculiecinieks. Andras Cīrules ceļš medicīnā
1971. gadā, kad Latvijas medicīnā bija liels notikums – atklāja jauno Tuberkulozes slimnīcu, Andra Cīrule bija maza meitene. Bet savā ziņā viņas ceļš medicīnā jau bija nolikts un iezīmēts.
Austrālijā dzimušie Grosi: Esam citi latvieši
Austrālijas Latvija pret Latvijas Latviju – par to, ko ieguvuši un ko zaudējuši, pārceļoties uz tēvzemi, Latvijas Radio raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts” stāstīja Grosu dzimtas pārstāvji – brāļiem Arni un Kārli Agri Grosiem, Arņa sievu Dainu un Kārļa dēlu Aleksandru.
Tagad vairāk novērtējam kopā būšanu. Saruna ar Malnavas etnogrāfiskā ansambļa un deju kolektīvu vadītāju Agnesi Medni
Agnese Medne dzīvo Kārsavas novada Malnavā. Viņa ir vadītāja Bozovas etnogrāfiskajām ansamblim un jauniešu deju kolektīvam „Malnava”, kā arī un vidējās paaudzes deju kolektīvam „Jedritvai”. Agnese ir arī skolotāja Malnavas koledžā un mamma trim bērniem. Agnese ar lielām cerībām raugās uz vasaru un atzīst, ka pandēmijas laikā lielākais balsts ir ģimene.
Izvēlējos «AstraZeneca» vakcīnu. «Diagnoze vēzis» 11.dienasgrāmata
Palikusi nedēļa līdz kārtējai ārsta apskatei februārī, šoreiz paredzēts ginekologs-onkologs. Drošības pēc izpētu slimnīcas atsūtīto vēstuli no viena gala līdz otram, tur melns uz balta rakstīts, ka jāierodas piektdien pulksten 10.00 Braitonas slimnīcā, ginekoloģijas nodaļā.
Lieldienas «WhatsApp». Pluģu ģimenes stāsts
Mazais Lukass, Anija un Rinalds Pluģi parasti Lieldienas svin ģimenes lokā, apciemojot visus savus radus. Ņemot vērā Covid-19 izplatību pasaulē, šogad tādas iespējas nebūs. Jaunā ģimene par to neskumst, jo mūsdienu tehnoloģijas ļauj svētkus un kopā būšanu svinēt arī attālināti.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt