Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Kā rit dzīve #paliecmājās režīmā? Trīs bērnu mammas, VUGD darbinieces stāsts
Apritējušas četras nedēļas kopš, īstenojot aicinājumu “paliec mājās”, savu darba režīmu nācās pārkārtot mums daudziem, arī valmierietei, trīs bērnu māmiņai – Sandrai Vējiņai. Ikdienā viņa ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) prevencijas un sabiedrības informēšanas vecākā speciāliste jeb, īsāk sakot, speciāliste, kas apkopo ziņas par ugunsgrēkiem un dažādiem negadījumiem Vidzemē un Latgalē.
Francijā dzīve Covid-19 laikā apstājusies. Parīzietes Gaelas pieredze
Eiropā vīruss īpaši smagi skāris Franciju, kur miruši vairāk nekā 13 tūkstoši cilvēku. Lai apstādinātu tālāku vīrusa izplatību, cilvēkiem dienā ļauts iziet vien uz stundu, lai iegādātos pārtiku un citas pirmās nepieciešamības preces. Covid-19 izraisītās krīzes dēļ arī vairāki miljoni cilvēku palikuši bez darba.
Šķuburu ģimene Kuldīgas pusē Lieldienas sagaida klusi un svin dzimšanas dienas diviem dēliem
Lieldienu laiks un dzimšanas diena diviem bērniem. Tāds ir šīs dienas - 10. aprīļa notikums - Šķuburu ģimenei no Kuldīgas. Jau ceturtdien viņi sāka cept cepumus svētku galdam un noskaņoties mierpilnajam laikam. Ģimenē aug trīs bērni, un kopā ar tēti un mammu dzīvo arī vectētiņš. Šajā laikā Latvijas Radio ar ģimeni tikās attālināti, un saruna notika pa tālruni.
Latviete Ravita: Zviedrijā Covid-19 ierobežošanā paļaujas uz cilvēku godaprātu
Lai arī Zviedrijā no visām Skandināvijas valstīm inficēto skaits ir lielākais, tur pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumi nav tik strikti kā citviet. Zviedri lēmuši iet atšķirīgu ceļu no citiem – ierobežot Covid-19, cik vien iespējams, bet tajā pašā laikā neiesaldēt ekonomiku pavisam. Ekspertu viedoklis nav vienots – daži saka, ka šāda pieeja ir pareiza, bet citi, ka Zviedrijas valdība pašreizējai situācijai pieiet vieglprātīgi. Par to, kā norit ikdiena Zviedrijā, Latvijas Televīzijai pastāstīja Ravita Stankēviča, kura Zviedrijā dzīvo kopā ar ģimeni.
Mācītājs Krists Kalniņš dalās savā garīgajā pieredzē un aicina pārdomāt Kristus augšāmcelšanos
Nedēļas nogalē būs klāt Lieldienas. Šoreiz atšķirīgas no ierastajām. Arī baznīcas ceremonijas varēs vērot vien attālināti, jo dievnami ir slēgti publiskām norisēm. Daudzi cilvēki šajā sarežģītajā laikā ir jo īpaši izslāpuši pēc garīga atbalsta un padoma. Luterāņu mācītājs Krists Kalniņš, kurš kalpo Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes draudzē, uzskata, ka šobrīd mums ir dāvāta vienreizēja iespēja beidzot norimt, palikt klusumā un nopietni pārdomāt, ko katram nozīmē neparastā vēsts par Kristus augšāmcelšanos.
Itālijas latviete Iveta no mājām nav izgājusi mēnesi un strādā attālināti
Ilgu laiku Itālija bija Covid-19 uzliesmojuma epicentrs Eiropā. Kaut arī tagad jaunu inficēšanās gadījumu skaits krities, ik dienu bīstamais vīruss prasa arvien jaunas dzīvības. Lai noskaidrotu, kā pašlaik ir dzīvot valstī, kur plosījies jaunais koronavīruss, Latvijas Televīzija sazinājās ar Sicīlijā dzīvojošo latvieti Ivetu Bruno.
Kā latvietis pārdzīvo Covid-19 uzliesmojumu Taizemē
Kaut arī simtiem Latvijas valstspiederīgo atgriezušies mājās, daži tomēr izlēmuši vīrusa uzliesmojuma laiku pārdzīvot ārzemēs. Piemēram, arhitekts Jānis pašlaik atrodas Taizemē. Cik vien iespējams, viņš darbu veic attālināti. Kāpēc Jānis nolēma Covid-19 uzliesmojumu pārdzīvot Taizemē?
«Pacel Latviju» – valmierieši izveido portālu produktu piegādēm no vietējiem ražotājiem
“Pacel Latviju” – šādu iniciatīvu, lai atbalstītu vietējos ražotājus un tirgotājus, sociālajos tīklos rosina valmierieši Jānis un Baiba Rozīši. Viņi radījuši vienotu interneta platformu produktupiegādes.lv, kurā vienuviet sākts apkopot gan internetveikalus, gan pārtikas ražotājus, arī lauku saimniecības, visus, kas varētu nodrošināt produktu piegādes gan Rīgas, gan reģionu iedzīvotājiem. Uzsvaru liek uz Latvijā audzētu un ražotu produkciju.
Kāzas Covid-19 krīzes laikā: bez fotogrāfiem, mūzikas un viesiem
Marts un aprīlis nav karstākā kāzu sezona, tā stāsta dzimtsarakstu nodaļās. Ārkārtas situācija valstī vēlmi rīkot kāzas vēl vairāk samazinājusi. Valdība aizliegusi  pulcēšanos un daudzskaitlīgas reliģiskas ceremonijas, tomēr laulāšanās notiek. Bez fotogrāfiem, mūzikas un viesiem.   
Pieredzes stāsti: latvieši pašizolācijā Spānijā, Itālijā un Berlīnē
Dzīve tālumā prom no savējiem latviešu diasporai palīdzējusi norūdīties un sagatavoties ikdienai pašizolācijā, izriet no sarunām ar Latvijas Radio raidījuma "Globālais latvietis. 21. gadsimts" aptaujātajiem tautiešiem svešumā. Viņi uzsver, ka svarīgi fizisko attālumu nepārvērst sociālā atsvešinātībā.
Covid-19 «gūstekņi» Amazones mežos arī no Latvijas
Ikitosas pilsēta ar savu novietojumu ir unikāla. Peru Loreto reģiona galvaspilsēta atrodas Amazones krastos, mūža mežiem klātā upes baseina vidienē. Īpašu šo pilsētu padara tas, ka vienīgie divi iespējamie transporta veidi uz pusmiljona ļaužu apdzīvoto apgabalu ir vai nu laiva, vai lidmašīna, kas kopš 16. marta nekursē. Kad Peru prezidents Martins Vizkarra valstī izsludināja ārkārtas stāvokli, viņš deva 24 stundu periodu, pirms slēdza visa veida satiksmi. Ne tikai tiem ceļotājiem, kas tobrīd bija džungļos, bet arī krietni civilizētākās vietās, piemēram, Maču Pikču piekājē esošajā pilsētā Kusko, ar šo laiku nepietika, lai pamestu valsti. 
 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt