Latvijā
Par 100 eiro pieaugs pabalsts bērniem un pieaugušajiem ar smagu invaliditāti
No šā gada 1. jūlija par 100 eiro tiks palielināts īpašas kopšanas pabalsts bērniem ar ļoti smagu invaliditāti un pilngadīgām personām ar invaliditāti, kurām invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības. To nosaka otrdien, 14. maijā, valdībā atbalstītie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, informē Labklājības ministrijā (LM).
VARAM sāks novadu reformas sabiedrisko apspriešanu; pirmā tikšanās - Preiļos
Valdība otrdien, 14. maijā, apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli”, dodot mandātu oficiālajām konsultācijām ar pašvaldībām un sabiedrības informēšanai par iecerēto novadu reformu, paziņojumā medijiem informēja ministrija.
Daugavpilī filmē jaunieša piekaušanu; policija reti saskaras ar tik nežēlīgiem gadījumiem
Mēneša sākumā Daugavpils pašvaldības policijā nonāca video materiāls, kurā redzams, kā divi jaunieši sit trešo. Video tika publiskots arī sociālajos tīklos. Policijai ātri izdevās noskaidrot vainīgās personas. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. Ar tik nežēlīgiem gadījumiem Daugavpils pašvaldības policija un Administratīvā komisija saskaras ļoti reti, tomēr nenoliedz, ka līdzīgi gadījumi, iespējams, notiek, tikai vienkārši nenonāk policijas vai komisijas redzeslokā.
Vērtējam Vaideres padarīto Eiropas Parlamentā: Jājamzirdziņš - cīņa ar Austrumeiropas patērētāju diskrimināciju
Bijusī ministre, Rīgas domes un Saeimas deputāte Inese Vaidere pirmo reizi Eiropas Parlamentā (EP) ievēlēta jau 2004. gadā. Toreiz viņa startēja no tobrīd opozīcijā esošās partijas „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK saraksta. 2008. gadā Vaideres un „tēvzemiešu” ceļi šķīrās un viņa pievienojās „Pilsoniskajai savienībai”. No šīs partijas saraksta viņa tika ievēlēta 2009. gadā notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Vēlāk „Pilsoniskā savienība” iekļāvās „Vienotībā”.
VIDEO: Izaugsmes un iedvesmas forums «Līdere»
Otrdien, 14. maijā, Rīgā, VEF Kultūras pilī, norisinās otrais izaugsmes un iedvesmas forums "Līdere". Pasākums veltīts visām uz izaugsmi un attīstību vērstajām sievietēm, kuras nebaidās attīstīt savu personību un potenciālu, nebaidās piepildīt savus lielos, kā arī mazos, taču ļoti nozīmīgos sapņus un ieceres. Forumā uzstājas uzņēmējas, ārstes, mākslinieces, profesores un citas talantīgas sievietes. Forums bija skatāms LSM.lv tiešraidē no plkst. 10.20 līdz 18.00. 
Liepājas pludmales gatavojas sezonai; šogad pludmali tīrīs biežāk
Maija vidū savu pludmales sezonu uzsāks Liepāja, kur arī šogad vairākās oficiālajās pludmalēs plīvos zilais karogs. Jau šobrīd ir izvietots nepieciešamais pludmales inventārs, lai peldētājiem un atpūtniekiem būtu brīvi pieejams jūras krasts un tur pieejamie pakalpojumi. Gatavojoties sezonai, līdzās ikdienas rūpēm, Liepājā paralēli pievērš lielāku uzmanību arī pludmales un pieguļošo teritoriju labiekārtošanai.  
VUGD pārbauda ugunsdrošību daudzdzīvokļu namos
Aizvadītajā gadā dzīvojamajās mājās izcēlušies vairāk nekā 2000 ugunsgrēku. Iemesli nelaimēm bijuši dažādi, taču, kā apgalvo ugunsdzēsēji – daudzi no tiem varētu būt mazāk postoši, ja iedzīvotāji laikus būtu parūpējušies par lielāku kārtību savos pagrabos vai bēniņos. Tieši tāpēc ik gadu dienests rīkot neplānotas ugunsdrošības noteikumu pārbaudes. Aizkrauklē pārbaudē klāt bija arī Latvijas Televīzija.
Ministre Šuplinska piedāvā alternatīvu skolu tīkla reformu
Pirms diviem gadiem izstrādātais skolu tīkla reformas plāns ir nepilnīgs, uzskata izglītības ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).  Viņa neplāno turpināt Kārļa Šadurska laikā iesākto skolu tīkla sakārtošanu, jo priekšgājēja plāns esot balstīts vien uz ekonomiskiem apsvērumiem, neņemot vērā, piemēram, skolēnu labsajūtu.   
Kolkā izspēlē lībiešu kāzas
Kolkas Lībiešu saieta namā ikvienam bija iespēja kļūt par kāzu lieciniekiem. Lai gan šoreiz kāzas bija kā teātra spēle, kurā atspoguļotas senas lībiešu tradīcijas, jaunais pāris patiešām ir saderinājušies.
Ministrs Pūce jokojot salīdzina aptaujas rīkošanu Ikšķilē ar Krimas referendumu
Otrdien, 14. maijā, valdība skatīs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto modeli jaunam administratīvi teritoriālam iedalījumam. Šis jautājums tika apspriests arī šodien notikušajā koalīcijas partiju sadarbības padomē. Kā atzina VARAM ministrs Juris Pūce no „Attīstībai/Par!”, vēlāk sekos reformas sabiedriskā apspriešana un tā būs lielāka Latvijas vēsturē. Tomēr ministrs atteicās novērtēt Ikšķiles novadā notikušo iedzīvotāju aptauju, kurā lielākā daļa nobalsoja par Ikšķiles saglabāšanu kā patstāvīgu novadu.
Nepilnības sistēmā ietekmē no ģimenēm nošķirtu bērnu stabilitāti
Latvijā vērojama tendence pieaugt audžuģimeņu skaitam, un ik gadu aptuveni 30 ģimenes kļūst par aizbildņiem kādam krīzes situācijā nonākušam bērnam. Taču bērnunamos joprojām mitinās ap 700 bērnu. Labklājības ministre uzskata, ka audžuģimeņu skaits ir nepietiekams, un par vienu no iemesliem min arī sarežģīto birokrātijas ceļu. Liepājā kopumā ir 26 audžuģimenes, kuras īslaicīgi uzņemas rūpes par bērniem.
Rīgas domes vadība nākamnedēļ cer atvērt Deglava tiltu visai satiksmei
Nākamajā pirmdienā visu veidu satiksmei Rīgā varētu atvērt Deglava tiltu, kas bažās par drošību tika slēgts 25. aprīļa rītā pēc iekšlietu ministra rīkojuma. Pēc nedēļas, izvērtējis visus dokumentus, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) gan atļāva tur atjaunot sabiedriskā un operatīvā transporta kustību, tādējādi mazinot sastrēgumus šajā Rīgas daļā. Pirms remontējamo tiltu atvērt visai satiksmei, bija jānostiprina tilta kolonnas.
Jaunākie
Interesanti