Latvijā
Ādažu militārajā bāzē svin Latvijas armijas simtgadi
Ar simtgadei veltītas pastmarkas svinīgo zīmogošanu un ar Nacionālo bruņoto spēku komandiera zobena grieztu simtkilogramīgu torti trešdien, 10. jūlijā, Ādažu militārajā bāzē tika svinēta Latvijas armijas dibināšanas simtgade. Paši karavīri atzīst – armija ir viņu otrā ģimene, tādēļ šodien līdz ar pašiem karavīriem paldies tika teikts militārpersonu ģimenēm.
Par godu bruņoto spēku simtgadei iznāk grāmata «Latvijas armija»
Par godu Latvijas armijas simtgadei nākusi klajā  grāmata  -  “Latvijas armija”, kurā  īsa pārskata veidā stāstīts par Latvijas valsts pirmajiem soļiem bruņoto spēku organizēšanā, vienotas armijas izveidošanā Neatkarības kara laikā, par armijas struktūru miera laikā līdz padomju okupācijai un par Nacionālo bruņoto spēku veidošanos pēc valsts neatkarības atgūšanas.
Dobeles policisti likvidē divas marihuānas audzētavas
Šā gada jūlija sākumā Valsts policijas Dobeles iecirkņa kriminālpolicija likvidēja divas marihuānas audzētavas – Penkules pagastā Dobeles novadā un Ķeguma novadā, Ķegumā, paziņojumā medijiem informēja policijas Zemgales reģiona pārvalde.
Levits vizītē Igaunijā pārrunā klimata pārmaiņas un digitālo sadarbību
Valsts prezidents Egils Levits devies pirmajā ārvalstu vizītē un par tās galamērķi izraudzījies tuvāko kaimiņvalsti Igauniju. Tikšanās laikā ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu abi akcentēja valstu labo sadarbību, taču tika runāts arī par konfliktu, kas radies alkohola akcīžu dēļ. Puses arī vienojās kopīgiem spēkiem aktīvāk cīnīties pret klimata pārmaiņām.
Pasargā bērnu no svešinieka internetā! Policija sāk akciju vecākiem
Lai mazinātu dzimumnoziegumus internetā un sekmētu iespējamo cietušo personu atpazīšanu, Valsts policija (VP) ir uzsākusi informatīvu akciju bērnu vecākiem "Izeja no vardarbības – escape" par nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību internetā, informē policijā.
Latvijas Radio Ziņu dienests izsaka neuzticību radio valdei
Latvijas Radio Ziņu dienests atklātajā vēstulē paziņojis, ka izteicis neuzticību Latvijas Radio valdei un pieprasa tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Par to vienojies absolūtais vairākums Ziņu dienesta darbinieku. Savukārt Latvijas Radio valde paziņojusi par preses konferences sasaukšanu, lai informētu par kritisko situāciju sabiedriskajā medijā.
Zaļo un Zemnieku savienību vadīs Tavars
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) kopsapulcē par apvienības valdes priekšsēdētāju apstiprināts Edgars Tavars, kurš arī vada ZZS ietilpstošo Latvijas Zaļo partiju.
LSM aptauja atklāj asas pretrunas sabiedrībā par mācību valodas jautājumu
Iedzīvotāji, kuri mājās runā latviski un krieviski, nodemonstrējuši pretēju attieksmi pret hipotētisku iespēju atteikties no mazākumtautību skolām un radīt sistēmu, kurā visi bērnu mācītos kopējās skolās latviešu valodā. Vairākums latviski runājošo izteikušies par šādu iespēju, bet lielākā daļa krieviski runājošo – pret, liecina pēc LSM.lv pasūtījuma veiktā SKDS aptauja.
Valsts valodas pareizu lietošanu sekmē sabiedriskie palīgi
“Kurš cits, ja ne mēs paši?” Ar šādu devīzi Valsts valodas centrs (VVC) aicina un motivē iedzīvotājus kļūt par Valsts valodas centra sabiedrisko palīgu. Šobrīd Valsts valodas centrā darbojas 36 sabiedriskie palīgi, jau pusgadu tāds ir arī Jēkabpilī.
KNAB kratījis arī Rāvim daļēji piederošo «Roadeks»
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) kratīšana notikusi arī uzņēmumā "Roadeks", kas pastarpināti pieder "Skonto būves" patiesā labuma guvējam Guntim Rāvim, LTV atzina "Roadeks" valdes priekšsēdētājs Uldis Klaperis.
Jaunākie
Interesanti