Latvijā
Covid-19 uzliesmojums un tiesas lēmums nav skubinājis Ogres domi sākt attālinātas sēdes
Ceturtdien, 15. oktobrī, paredzēta kārtējā Ogres novada domes sēde. Tāpat kā visas iepriekšējās arī tā notiks klātienē, deputātiem spiežoties pie viena galda. Domes sēdi plāno apmeklēt arī partijas “Apvienība iedzīvotāji” deputāte Ilga Vecziediņa. Viņa ir viena no skaļākajām Ogres domes opozicionārēm, kam domē vairākums pavasarī anulēja mandātu par domes sēžu neapmeklēšanu klātienē. Tiesa šo lēmumu atzinusi par prettiesisku un atcēlusi, nospriežot, ka pandēmijas laikā ārkārtas situācijā Ogre nav pienācīgi gādājusi par domnieku iespējām strādāt veselībai droši. Taču Ogre laboties nedomā.
Eksperti: Attālums un sarunas par abstraktām lietām – tāpēc cilvēki internetā nievājoši spriež par Covid-19
Pēc LTV “Panorāmas” sižeta, kurā jauna sieviete emocionāli atklāja savu pieredzi, slimojot ar Covid-19, LTV Ziņu dienesta sociālā tīkla “Facebook” kontā otrdien vakarā, nakts stundās un vēl trešdien krājās komentāri. Daudzi vēlēja izveseļošanos, taču milzum daudz cilvēku izteicās nievājoši un ļauni. Sabiedrības pētnieki saka: šādas abstraktas lietas – nesaprotams vīruss, slimība – var izraisīt cilvēkos asas un pretrunīgas reakcijas, tomēr vairākums komentētāju nespētu līdzīgā sarunā, kas notiktu klātienē, otram cilvēkam acīs pateikt to, ko atļaujas internetā. 
Jaunais policijas priekšnieks vēlas vairāk policistu ielās
14. oktobrī oficiāli amatā stājies jaunais Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks. Kā galvenos uzdevumus viņš izvirzījis sadarbību ar sabiedrību un taupīgu resursu tērēšanu. Viņš arī sola pastiprināt kontroli, lai izskaustu korupciju policijā, taču galvenais izaicinājums būšot pietiekama darbinieku skaita nodrošināšana.
Deputātu Bondaru pieķer veikalā bez aizsargmaskas
Kāds vērīgs skatītājs 14. oktobrī, kad Latvijā stājās spēkā prasība par sejas aizsargmasku valkāšanu publiskajās vietās, novērojis, ka Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars lielveikalā iepircies, nelietojot mutes un deguna aizsegu.
Ventspilī aizvada 7. Lībiešu kultūras dienas
Reiz divos gados Ventspilī tiek rīkotas Lībiešu kultūras dienas. Šogad tās ir jau septītās. Tieši Ventspilī dzīvo viena no lielākajam Latvijas lībiešu kopienām, jo te apmetušies lībiešu krasta mazo ciemu zvejnieku pēcteči. Vairāku dienu garumā Ventspilī notiek pasākumi, kas vērsti uz nākotni, ne vairs tik daudz pagātnes mantojuma pieminēšanu.
VM: Pieprasījums pēc pretgripas vakcīnām aug, pieejamība būs ierobežota
Latvijā būtiski palielinājies iedzīvotāju pieprasījums pēc pretgripas vakcīnas. Saskaņā ar vakcīnu ražotāju sniegto informāciju Covid-19 pandēmijas dēļ pieprasījums pēc pretgripas vakcīnām ir pieaudzis visā pasaulē, arī Latvijā, un Veselības ministrija paredz, ka šīs sezonas pretgripas vakcīnu pieejamība būs ierobežota.
Premjers: Ja ignorēs Covid-19 pasākumus, būs jāķeras pie sodiem
Gadījumā, ja valdības noteiktie piesardzības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai netiks ievēroti, nekas cits neatliks, kā ķerties pie pārkāpēju sodīšanas. To Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). 
Par Satversmes tiesas priekšsēdētāju ievēlē Sanitu Osipovu
Par Satversmes tiesas priekšsēdētāju trešdien, 14. oktobrī, vienbalsīgi ievēlēta Sanita Osipova, kura līdz šim pildīja tiesas priekšsēdētāja vietnieces amatu un kura bija vienīgā kandidāte uz šo amatu. Osipova sola turpināt iesākto darbu, stiprinot Satversmes tiesas uzticamību sabiedrības acīs.
Bruņoto spēku militārās parādes 11. un 18. novembrī nenotiks
Ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos valstī noteiktos ierobežojumus, šogad 11. un 18. novembrī plānotās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārās parādes nenotiks, informēja Aizsardzības ministrijā (AM). Rīgas domē norādīja, ka arī uguņošanu, visticamāk, nāksies atcelt.
Valsts kontrole: Policistiem un robežsargiem Covid-19 piemaksas nav izmaksātas taisnīgi
Iekšlietu ministrija līdz 1. decembrim pārrēķinās piemaksas Valsts policijas un Valsts robežsardzes darbiniekiem, kuri ārkārtējās situācijas laikā tika iesaistīti Covid-19 seku novēršanā, jo Valsts kontrole, veicot pārbaudi par piemaksu aprēķināšanas kārtību, konstatēja, ka ne visos gadījumos piemaksas aprēķinātas taisnīgi un atbilstoši faktiski ieguldītajam darbam, informēja Valsts kontrolē.
Jaunākie
Interesanti