Latvijā
Kolkas un Dundagas nesaskaņas risinās Saeimas komisijas deputāti
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē trešdien, 11. septembrī, skatīts jautājums par Kolkas ciema valdes saņemto iesniegumu par situāciju Dundagas novada pašvaldībā. Komisijas vadītāja Inga Goldberga no "Saskaņas” norādīja, ka iesniegumu parakstījuši 716 Dundagas novada iedzīvotāji. Viņa skaidroja, ka tik daudzskaitlīgi parakstītu iesniegumu bez izvērtēšanas nedrīkst atstāt. Viņa arī minēja, ka šī situācija, kas izveidojusies starp Kolkas ciema iedzīvotājiem un Dundagas novada domi, īpaši izceļ nepieciešamību pēc šobrīd izstrādes stadijā esošā pašvaldību referenduma likuma.
Telefonkrāpnieki izkrāpuši Latvijas iedzīvotājiem vismaz 460 000 eiro
Valsts policijas atkārtoti pievērš sabiedrības uzmanību joprojām īpaši aktuālam interneta krāpšanas veidam - investīciju ieguldīšanai apšaubāmās virtuālās interneta platformās. Apkopojot Valsts policijas rīcībā esošo informāciju, konstatēts, ka šo neuzticamo virtuālo platformu darbību rezultātā personas, kuras vērsušās policijā, kopumā zaudējušas vairāk nekā 460 000 eiro, paziņojumā medijiem informēja policija.
Burovs uzstāj uz ārkārtēju situāciju Rīgas atkritumu lietā
Rīgas mērs Oļegs Burovs no "Gods kalpot Rīgai" uzskata, ka ārkārtējas situācijas izsludināšana galvaspilsētā atkritumu apsaimniekošanas jomā ir nepieciešama, ņemot vērā, ka visi iedzīvotāji līdz 15.septembrim nepagūs parakstīt jaunos līgumus. To viņš šodien sacīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē. Taču, ka valdība šodien lēmumu par ārkārtēju situāciju, kuras izsludināšanu neatbalsta Konkurences padome, nepieņems, Rīgas dome ir gatavi rīkoties paši.
Ar jaunu plānu veicinās atbildīgu un piesardzīgu antibiotiku lietošanu cilvēkiem un dzīvniekiem
Ar antimikrobiālās rezistences ierobežošanas un piesardzīgas antibiotiku lietošanas plānu Zemkopības ministrija un Veselības ministrija centīsies veicināt piesardzīgu un atbildīgu antibiotiku lietošanu cilvēku un dzīvnieku medicīnā. Programmas darbības laiks ir divi gadi, tomēr to ir paredzēts turpināt arī nākotnē. Tas ir svarīgi, jo nekontrolēta un bezatbildīga antibiotiku lietošana var nodarīt kaitējumu videi un veselībai.
Rīgas mērs: Atkritumus turpinās izvest, bet var iestāties «bardaks»
Arī pēc svētdienas, 15.septembra, kas beigsies līdzšinējie līgumu ar Rīgas atkritumu apsaimniekotājiem, bet Konkurences padome (KP) pagaidu noregulējumā liedz pašvaldības un komersantu kopuzņēmumam “Tīrīga” uzsākt darbu,  atkritumu izvešana jebkurā gadījumā turpināsies, taču var “iestāties bardaks” - tā trešdien, 11.septembrī, LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina Rīgas mērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”).
Daugavpiliete neizpratnē par maldināšanu un nepieciešamību mācīties krieviski NVA kursos
Daugavpils iedzīvotāja, kurai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Daugavpils filiālē tika piedāvāta iespēja apmeklēt kursus “Mazā biznesa organizēšana”, paudusi sašutumu par to, ka viņai ticis solīts, ka apmācības būs latviešu valodā, bet faktiski nodarbības notikušas krievu valodā. NVA Daugavpils filiālē atzīst, ka pēdējos gados šī ir pirmā šāda veida sūdzība. Savukārt mācību centrā norāda, ka pasniegšanas valoda tiek saskaņota ar grupu.
Tērvetes novada senioriem bezskaidra nauda praktiski nesasniedzama
Arī ja atbildīgās ministrijas atradīs naudu pensiju piegādes kompensācijām 1. un 2. grupas invaldīdiem, kā arī cilvēkiem, kuri sasnieguši 80 gadu vecumu, līdzēts būs maz, uzskata Tērvetes novadā dzīvojošie seniori. Bezskaidra nauda laukos ir praktiski nesasniedzama neatkarīgi no vecuma, un īsti palīdzēt nevarot arī sociālais dienests.
Skrundas kara pilsētiņa pārtop par reģionāla līmeņa poligonu
Skrundas novada bijusī kara pilsētiņa pamazām pārtop par reģionāla līmeņa poligonu, kas būs īpaši piemērots militāriem treniņiem pilsētvides apstākļos. Poligonu galvenokārt izmanto Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes un sabiedroto valstu karavīri un zemessargi.  
Valdība pagaidām neizsludina ārkārtējo situāciju Rīgā atkritumu dēļ
Valdība otrdien neapstiprināja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") rīkojuma projektu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgas pašvaldībā saistībā ar krīzi atkritumu apsaimniekošanā, aicinot Rīgas domi pildīt Konkurences padomes lēmumu.
OECD ziņojums: Latvijā bakalaura studijas savlaicīgi beidz tikai 48%
Latvijā ir liels studentu atbirums augstākajā izglītībā, jo bakalaura studijas savlaicīgi pabeidz tikai 48% no studēt sākušajiem, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ikgadējais pārskats par izglītības rādītājiem "Education at a Glance".
Tiesa neatceļ «Rīgas satiksmei» noteikto aizliegumu šoferu videonovērošanai
Administratīvā rajona tiesa otrdien, 10.septembrī, noraidīja Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" pieteikumu atcelt Datu valsts inspekcijas (DVI) lēmumu, ar kuru uzņēmumam liegts veikt pastāvīgu tās šoferu videonovērošanu transportlīdzekļos, informē Administratīvās rajona tiesas tiesneša palīdze Ilze Butkus.
Pūce prasa Rīgā izsludināt ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanas krīzes novēršanai
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") aicina Ministru kabinetu izsludināt ārkārtējo situāciju Rīgas pašvaldībā saistībā ar izveidojušos krīzi sadzīves atkritumu apsaimniekošanas jomā galvaspilsētā, lai ātri un atbilstoši likumam varētu noslēgt jaunus līgumus ar atkritumu izvedējiem. Valdība Pūces sagatavoto rīkojuma projektu vēl nesteidzas apstiprināt, jo Konkurences padome norāda, ka neredz šķēršļus, kāpēc spēkā nevarētu palikt līgumi ar līdzšinējiem atkritumu apsaimniekotājiem. Valdība lūdza juridisku izvērtējumu iesaistītajām pusēm līdz plkst.15.
Ministrs: Rīgas domei nav pilnvaru automātiski pagarināt līgumu ar līdzšinējiem atkritumu operatoriem
Lai gan Konkurences padomes lēmumā par pagaidu noregulējumu uzdots Rīgas domei atjaunot un turpināt līgumus ar līdzšinējiem atkritumu apsaimniekošanas operatoriem, Rīgas domei likumā nav pilnvaru automātiski pagarināt līgumu ar tiem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par”!).
Jaunākie
Interesanti