Latvijā
Ieslodzīto resocializācija: daudzi mācās un strādā, bet iespēju mazāk nekā vēlmju
Pirms desmit gadiem aizsākās grandiozas reformas ieslodzījuma jomā – divreiz maigāks kļuva Krimināllikums, tāpēc cīsiņu zagļus vairs neliek cietumos, un tādēļ arī ieslodzīto skaits ir sarucis divas reizes līdz vēsturiski mazam, savukārt sistēmas attieksme pret ieslodzītajiem kļuvusi no brutālas soda izciešanas uz humānu vēlmi notiesāto mums, sabiedrībai, atdot labāku un derīgāku. Tomēr viena noziedznieka uzturēšanai valsts katru dienu tērē 44 eiro, un izmaksas katru gadu aug. Latvijas Radio centās noskaidrot, vai resocializācijai ir redzami rezultāti un kādi uzlabojumi ir vajadzīgi?
Veselības stāvokļa dēļ Lemberga lietā vairs nepiedalīsies tiesnesis Geimans
Veselības stāvokļa dēļ smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga un citu apsūdzēto krimināllietā vairs nepiedalīsies tiesas sēdes priekšsēdētājs tiesnesis Boriss Geimans. Viņa vietu sastāvā ieņems rezerves tiesnese Ārija Ždanova, taču par jauno priekšsēdētāju izvēlēta lietas tiesnese Irīna Jansone.
Rinkēvičs: Krievijā attīstās dinamiski procesi
Krievijā notiekošie protesti, to apspiešana un opozīcijas kandidātu nelaišana piedalīties vēlēšanās apliecina, ka kaimiņvalstī attīstās dinamiski procesi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").
Bordāns: Pret JKP valdībā tiek vērsts spiediens
Pret Jauno konservatīvo partiju (JKP) valdībā tiek vērsts spiediens un notiek mēģinājumi piešķirt tādus apzīmējums kā "dumpinieki", intervijā Latvijas Radio sacīja JKP līderis un tieslietu ministrs Jānis Bordāns.
Divi jaunieši ar redzes traucējumiem nespēs vienādi uztvert digitālo vidi. Individuālā pieeja medijpratībai
Vieni no aktīvākajiem interneta lietotājiem ir jaunieši vecumā no 16 līdz 24 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija. Starp viņiem arī tie, kuru informācijas patērēšana atkarīga no lasīšanas pieredzes un redzes īpatnībām. Taču tas ir maldinošs priekšstats, ka neredzīgie un vājredzīgie ir atrauti no kopējās informācijas aprites. Ir arī tādi, kas sasnieguši robežu, iegūstot no interneta visu, ko vēlas un kas vajadzīgs*.
Bažījas par negodīgu balsošanu Rīgas apkaimju projektu konkursā
Līdz 19. septembrim iedzīvotājiem ir iespēja izvēlēties sev tīkamāko kādas no Rīgas apkaimes pārstāvošas nevalstiskās organizācijas, biedrības vai nodibinājuma iesniegto projektu. Par to, kas šķiet tīkamākais, ir iespējams nobalsot. Balsošanas beigās tie projekti, kas būs saņēmuši vislielāko atbalstu, tiks īstenoti. Rīgas dome šim mērķim ir atvēlējusi pusmiljonu, bet vienam projektam ne vairāk kā 100 000 eiro.
Iekšējās drošības birojs pārbauda Limbažu policijas šefa rīcību pēc divu auto sadursmes
Iekšējās drošības birojs (IDB) sācis pārbaudi par Valsts policijas (VP) Limbažu iecirkņa priekšnieka Agra Spandega rīcību, piedaloties ceļu satiksmes negadījuma vietas apskatē un dokumentu noformēšanā. Vienam no avārijā iesaistītajiem radušās aizdomas, ka likuma sargi strādāja pavirši, notikušais uz ceļa protokolā iezīmēts citādāk, bet visvairāk jautājumu raisa Limbažu policijas šefa aktīvā līdzdalība avārijas vietā.
Rezerves karavīru mācībām ievieš brīvprātības principu
Nacionālie bruņotie spēki (NBS) sāk rezerves karavīru militāro apmācību, kas notiks militāro mācību cikla "Namejs 2019" ietvaros. Mācībās pārbaudīs un pilnveidos rezerves karavīru iegūtās iemaņas un zināšanas veikt tiešos amata pienākumus vienības uzdevumu izpildē. Taču šoreiz mācības balstās uz brīvprātības principu.
Programmā «Piens un augļi skolai» izdzerts 35 000 tonnu piena, apēsts 6000 tonnu augļu
Lai veicinātu piena patēriņu un veselīgus ēšanas paradumus, Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs tiek īstenota atbalsta programma piena, augļu un dārzeņu piegādei izglītības iestādēm. Latvijā skolēni bezmaksas pienu dzer no 2004. gada, kad Latvija iestājās ES, bet augļus un dārzeņus skolēni saņem no 2010. gada. Šo gadu laikā Latvijas skolās izdzerts 35 000 tonnu piena un apēsts 6000 tonnu augļu un dārzeņu. 
Jaunākie
Interesanti