Latvijā
Latvijā turpina samazināties ārstu skaits
Latvijā ārstu skaits turpina samazināties, pērn šo profesionāļu skaitam sasniedzot zemāko līmeni pēdējo sešu gadu laikā, liecina Slimību profilakses un kontroles (SPKC) dati.
Latvijā izveidots plāns antibiotiku piesardzīgai lietošanai mājlopiem
Izstrādāts piesardzīgas antibiotiku lietošanas plāns lauksaimniecības dzīvniekiem. Plānu veido Zemkopības ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju, lai vienoti cīnītos pret antibiotiku nepamatotas un biežas lietošanas sekām – antimikrobiālo rezistenci. Pārbaudēs saimniecībās novērots, ka antibiotikas dzīvniekiem mēdz dot arī vien profilaksei, un šādu praksi būtu jāizskauž.
Zviedrijas ekspremjers Bilts: Baltijas ceļa mācības svarīgas arī mūsdienās
Baltijas ceļš mainīja vēsturi. Tā uzskata bijušais Zviedrijas premjerministrs Karls Bilts, viens no pieredzējušākajiem un cienītākajiem Eiropas politiķiem. Viņš astoņdesmito un deviņdesmito gadu mijā bija aktīvs Baltijas valstu neatkarības centienu atbalstītājs. Intervijā Latvijas Radio viņš uzsver, ka Baltijas ceļam bija ārkārtīgi liela nozīme, lai pievērstu plašākas pasaules uzmanību, tai nosūtot spēcīgu vēstījumu un demonstrējot trīs Baltijas valstu solidaritāti. Viņaprāt, Baltijas ceļa mācības ir svarīgas joprojām.
Carnikavā norisināsies 18. nēģu svētki
Sestdien, 24. augustā, jau 18. reizi Carnikavā norisināsies nēģu svētki. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja gan nogaršot dažādas nēģu maltītes, gan baudīt kultūras programmu.
Īvāns Baltijas ceļa 30. gadskārtai veltītajā pasākumā atkārto savu vēsturisko runu
Baltijas ceļš nebija tikai trīs tautu savienošanās vienā ķēdē, bet arī mūsu paaudžu nepārtrauktības apliecinājums, kas iesniedzas tālā, nezināmā nākotnē, uzrunā pie Brīvības pieminekļa Rīgā sacīja pirmais Latvijas Tautas frontes (LTF) priekšsēdētājs, publicists Dainis Īvāns. Viņš atceres pasākumā atkārtoja savu uzrunu, kas Latvijas Radio izskanēja pirms 30 gadiem Baltijas ceļa laikā.
Zemessardze svin 28. gadadienu
23. augusts ir ne tikai diena, kad notika Baltijas valstu kopīgā akcija "Baltijas ceļš", tā bija arī diena, kad tika pieņemts likums "Par Latvijas Zemessardzi". Piektdien, 23. augustā, ar svinīgiem pasākumiem Zemessardze atskatījās uz 28 savas pastāvēšanas gadiem. Plaši gadadiena atzīmēta Kuldīgā un Zirņu pagasta "Airītēs". 
Dobelē izveido simbolisku Brīvības ceļu
Ar svinīgu atceres brīdi Baltijas ceļa gadskārtu piektdien, 23. augustā, atzīmēja Dobelē. Gluži kā toreiz, pie Grenctāles ap pussimt dažāda vecuma dobelnieku atkal izveidoja simbolisku  brīvības ķēdi. Šoreiz – lai tā laika emocijas kaut nedaudz izjustu jaunā paaudze un lai stiprinātu patriotisma apziņu un vienotību.
Saeimas namā atklāj Baltijas ceļa zāli
Baltijas ceļa gadadiena 23. augustā tika svinēta arī Saeimas namā, īpaši pasakoties vēsturiskā notikuma dalībniekiem. Fotogrāfa Aivara Liepiņa bildes tagad rotās Lietuvas un Igaunijas parlamentus, tāpat kā bijušā deputāta Romualda Ražuka saglabātās nozīmītes.
Lembergam piešķirts valsts nodrošināts advokāts
Smagos noziegumos apsūdzētajam un no Ventspils mēra pienākumu pildīšanas atstādinātajam Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") ir piešķirts valsts nodrošināts advokāts, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas apgabaltiesā.
Jaunākie
Interesanti