Latvijā
Vērtēs tiesneses lēmumu atbrīvot vīrieti, kurš civilsievai nogrieza ausi
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) sola pievērst uzmanību tiesneses Vivitas Freimanes lēmumam atbrīvot no apcietinājuma vīrieti, kurš cilvilsievai nogrieza ausi. Izrādās, tiesnese, kas lēma varmāku atbrīvot, iepriekš sodīta par rupju nolaidību lietas izskatīšanā.
Saeimas komisija nolemj samazināt FKTK padomes locekļu skaitu
Saeimas Budžeta komisija sākusi izskatīt priekšlikumus grozījumiem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) darbību regulējošajā likumā. Grozījumi, kurus Saeimā iesniedza valdība, paredz pārveidot bankas, apdrošinātājus un citus finanšu tirgus dalībniekus uzraugošās komisijas padomi un noteikt, ka visi tās locekļi ir jāapstiprina parlamentā. Jauno FKTK padomi plānots izveidot jau pēc dažiem mēnešiem.
Ķezbere: Ja pierādīs pārkāpumus, esmu gatava iesniegt atlūgumu
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere, kura izpelnījusies tieslietu ministra Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīva partija) kritiku, ir gatava pati iesniegt atlūgumu, ja būs pamatoti pierādījumi par pārkāpumiem viņas vai padomes darbā.
Policija atklāj desmit gadu senu Ogrē pastrādātu slepkavību
Šā gada aprīlī Valsts policijas ir atklājusi desmit gadu senu Ogrē izdarītu sievietes slepkavības lietu. Šobrīd kriminālprocesā turpinās izmeklēšana un darbs, lai jau tuvākajā laikā procesu varētu nodot prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, paziņojumā medijiem informēja policija.
Rīgā par 91 530 eiro būvēs mācību poligonu ugunsdzēsējiem
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestes (VUG) sadarbībā ar Nodrošinājuma valsts aģentūru uzsācis projektu, kura laikā Rīgā tiks izveidots mācību poligons. Poligonu plānts uzbūvēt līdz 2021. gada nogalei, bet kopējās projekta izmaksas ir 91 530 eiro, informēja VUGD.
Pirmie pie EP vēlēšanu urnām dodas ieslodzītie
Latvijā trešdien sākas iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Iespēja balsot iepriekš būs jebkurā iecirknī noteiktā laikā. Savukārt jau trešdienas rītā iespēja balsot iepriekš bija ieslodzījuma vietās. Turklāt līdz šim vēlēšanām pieteikušies vairāk nekā puse balsstiesīgo - 1357.
Šī gada sākumā ievērojami audzis mirstības pārsvars pār dzimstību
Šī gada pirmajos četros mēnešos Latvijā piedzimuši 5887 bērni, bet nomiruši 10 186 cilvēki, liecina Rus.LSM.lv aprēķini, balstoties uz nesen publicētajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem. Šī dzimušo – mirušo skaita attiecība gada pirmajos četros mēnešos ir sliktākā kopš 2000. gada, turklāt galvenais iemesls ir dzimstības rādītāju kritums.  
Datu inspekcija vērtē iespēju pārbaudīt vēlēšanu paziņojumu nosūtīšanu elektroniskajā sistēmā
Tas, ka daļa iedzīvotāju nesaņēma paziņojumus ar informāciju par Eiropas Parlamenta vēlēšanām, nav pietiekams iemesls iekšlietu ministra Sanda Ģirģena ("KPV LV") pieprasījumam. Tā šodien lēma Saeimas Pieprasījumu komisija, ar balsu vairākumu noraidot opozīcijas pieprasījumu. Taču ar to problēmas nav galā. Lai sniegtu iedzīvotājiem pēc iespējas plašāku informāciju, vēlētājiem tika nosūtīti paziņojumu Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS), kas izraisīja Valsts datu inspekcijas iebildumus.
Augusi nepieciešamība pēc rehabilitācijas pakalpojumiem
Rehabilitācijas centrā "Poga" gadā vēršas 500 pacienti, bet kursu iziet apmēram 100 bērni, kas pēdējo gadu laikā ir jūtams pieaugums, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja labdarības fonda "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.
Jaunākie
Interesanti