Latvijā
Rīgā atsaka īslaicīgu sociālo aprūpi pacientiem ar atsevišķām diagnozēm
Pacientiem ar atsevišķām diagnozēm Rīgā „īslaicīgas sociālās aprūpes institūcijā” pakalpojumu nesniedz. Ārsti neizprot, kādēļ tiek dalīti cilvēki ar atsevišķām diagnozēm. Sociālās aprūpes iestāde norāda, ka aprūpi šādiem pacientiem varētu nodrošināt, ja saņemtu tam finansējumu, bet sarunas ar Veselības ministriju par šo tematu nevedoties raiti. Tikmēr ministrija aicina iestādi stāties gaidīšanas rindā, lai slēgtu līgumu ar valsti.
Saeima atbalsta izmaiņas Privatizācijas aģentūras darbībā
Saeima ceturtdien, 6. jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstīja vairākus likumprojektus, ar kuriem deleģēs Ministru kabineta noteikumu izstrādi par potenciālām izmaiņām valsts AS “Privatizācijas aģentūra” darbībā, informēja Saeimā.
KNAB Londonā pratinājis Guseļņikovu saistībā ar Rimšēviča lietu
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Londonā pratinājis komercbankas AS "PNB banka" (iepriekš - "Norvik banka") lielāko akcionāru Grigoriju Guseļņikovu kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas vadītāja Ilmāra Rimšēviča lietā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Plašāks adoptētāju loks varēs saņemt paternitātes pabalstu
Adoptētājs pēc bērna vecumā līdz 18 gadiem adopcijas varēs doties 10 dienu atvaļinājumā un par šo periodu no valsts saņemt paternitātes pabalstu. Šādas likumu izmaiņas ceturtdien, 6. jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma Saeima, informēja parlamentā.
Norisināsies Latviešu ārstu forums
Līdz 8. jūnijam Rīgā notiks Latviešu ārstu forums, kas veltīts Pirmajam Vispasaules latviešu ārstu kongresam, informēja Latvijas Ārstu biedrībā (LĀB).
Slēgto kapsētu liktenis atstāts pašvaldību ziņā
Trīs no astoņiem Rēzeknes pilsētā esošajiem kapiem ir slēgti, kas nozīmē, ka apbedījumi tajos vairs netiek veikti, bet pašvaldība un aizgājēju tuvinieki turpina uzturēt kārtībā šīs teritorijas. Taču ko darīt ar slēgtajiem kapiem, kuros par tuvinieku apbedījumiem vairs nav, kam rūpēties? Rēzeknē tādi ir vecie, laika un cilvēku darbības rezultātā gandrīz pavisam izpostītie Purvīša ielas kapi. Pašvaldībai nekādu šīs teritorijas labiekārtošanas plānu nav.
Cēsīs ar konferenci atzīmēs Cēsu kaujas simtgadi
Šogad Cēsīs plaši tiek atzīmēta Cēsu kaujas simtgade, kuras kulminācija būs 22. jūnijā. Notikuma pieminēšanā aktīvi līdzdarbojas arī Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, kurš rīkos notikumam veltītu divu dienu konferenci. Šodien tajā ar zinātniskajiem referātiem uzstāsies Kara muzeja, Aizsardzības akadēmijas, Latvijas okupācijas muzeja un Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturnieki. Savukārt otrā konferences diena būs veltīta piemiņas un mantojuma saglabāšanai, izbraucot uz kaujas vietām.
«Neatkarīgo deputātu frakcija» piedāvā visām RD pārstāvētajām partijām atteikties no amatiem un sākt darbu «no nulles punkta»
 Rīgas domes "Neatkarīgo deputātu frakcija", kurā apvienojušies četri no "Saskaņas" izslēgtie deputāti, nākusi klajā ar aicinājumu visiem Rīgas domē pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem atteikties no pašvaldībā ieņemamajiem amatiem, tai skaitā arī no mēra, viņa vietnieka un komiteju vadītāju amatiem, un domes darbu sākt "no nulles punkta", vedot jaunas sarunas par koalīcijas veidošanu.
Aicina pastiprināt NATO spēkus Latvijā
Kaut pēdējo gadu laikā Latvijas aizsardzības sistēmas stiprināšanā darīts daudz, aizvien spēku samērs reģionā Latvijai ir par sliktu. To varētu mainīt vienīgi NATO klātbūtnes palielināšana. Tā šodien Aizsardzības ministrijas ekspertu diskusijā par jauno valsts aizsardzības koncepciju uzsvēra drošības nozares eksperti.
Zolitūdes iedzīvotājiem dalītas jūtas par iespējamām pirmstermiņa vēlēšanām
Rīgas domes opozīcijas partijas jau piektdien varētu savākt nepieciešamos parakstus, lai sasauktu ārkārtas sēdi neuzticības izteikšanai Rīgas mēram Dainim Turlajam no partijas “Gods kalpot Rīgai”. Pēc tam sēde būs jāsasauc divu nedēļu laikā un tas var kļūt pirmo soli pretim ārkārtas vēlēšanām Rīgā. Taču ko par pirmstermiņa vēlēšanām galvaspilsētā saka paši rīdzinieki?
Liepājā pastiprināti kontrolē riteņbraucējus bez vadītāja apliecībām
Lai mazinātu negadījumu skaitu, Liepājā Valsts un pašvaldības policijas velopatruļas pastiprināti kontrolē, vai riteņbraucējiem ir vadītāja apliecība. Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD) norāda, ka bērni un jaunieši ir apzinīgi un daudzi braukšanas tiesības ir nokārtojuši, tomēr joprojām liela daļa pieaugušo uzskata, ka tādas viņiem neesot vajadzīgas.
Jaunākie
Interesanti