Latvijā
Māsu asociācija neprasa Viņķeles demisiju; atbalsta arodbiedrības ierosinājumu par Saeimas atlaišanu
Latvijas Māsu asociācija saistībā ar 2020. gada budžetā paredzēto nepietiekamo finansējumu mediķu algu celšanai neprasa veselības ministres Ilzes Viņķeles ("Attīstībai/Par!") demisiju, taču atbalsta mediķu arodbiedrības ieceri rosināt Saeimas atlaišanu. Tas izriet no asociācijas viceprezidentes Ilzes Ortveinas teiktā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".
Latvijas balss Eiropas Parlamentā: Nils Ušakovs – prioritāte ir panākt ES budžeta palielinājumu
Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs Eiropas Parlamentā pārstāv Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu un ir ievēlēts no partijas "Saskaņa". Intervijā Latvijas Radio viņš atzīst, ka jūtas sāpināts par notiekošo Rīgas domē, un uzskata, ka godīgākais risinājums būtu rīdziniekiem prasīt jaunu mandātu. Stāstot par savu darbu Eiropas Parlamentā, Ušakovs norāda, ka norisinās aktīvs darbs pie tā, lai kohēzijas finansējuma samazinājums Latvijai nebūtu tik dramatisks, kā ir sagaidāms.
Ābolu pašapkalpošanās tirdzniecība ceļa malā - uzticēšanās attaisnojas
Pašapkalpošanās letes jeb tirdzniecības vietas ceļa malās pie mums vēl ir retums, bet Rietumeiropā tā ir visai ierasta prakse, ka vietējais ražotājs pie savas saimniecības vitrīnā izliek preces, bet garāmbraucējs par tām godprātīgi atstāj samaksu. Otro gadu šādu tirdzniecības veidu īsteno ābolu audzētāji - Kocēnu novada Dikļu pagasta zemnieku saimniecība „Rīvēni”.
Stepaņenko: Saeimai nepildot likumus, radīsies bīstama situācija
Ja tiks pieļauta situācija, kurā Saeima pieņem likumus, bet pēc tam tos nepilda, radīsies bīstama situācija - mēs pamodīsimies valstī, kurā paļāvība uz likumu ir tukša skaņa, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Viens pret vienu" sacīja opozīcijas deputāte Jūlija Stepaņenko.
Bojārs: Iefiltrēšanās «cigarešu mafijā» – bīstamākā operācija «Aizliegtā paņēmiena» vēsturē
Gadu desmitiem izkopts bizness, nespēja no vainīgajiem piedzīt soda naudu, un miljoni eiro neiekasētu nodokļu. Latvijas Televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vērienīgā operācijā izgaismojis kontrabandas cigarešu tirdzniecības shēmas “Rīgas centrāltirgū”. Raidījuma veidotāji atzīst – tā ir bīstamāka operācija “Aizliegtā paņēmiena” vēsturē.
Likuma grozījumi liks amatus atstāt pusei virsprokuroru
Lai padarītu prokuratūru atvērtāku iespējamām pārmaiņām, nepieciešams nodrošināt personāla atjaunošanos – tā pamatoti Tieslietu ministrijas izstrādātie Prokuratūras likuma grozījumi, kas tuvāko gadu laikā liks amatus atstāt vairāk nekā pusei virsprokuroru.
Īsteno Latvijas cukurvistiņu saglabāšanas programmu
Pirms vairāk nekā pusotra gada entuziasti un vistu selekcionāri aicināja atsaukties lauku sētas, kurās mīt Latvijas senākā mājputnu šķirne – cukurvistiņas. Dažas arī atsaucās, un sākās šīs gandrīz izzudušās šķirnes saglabāšanas programma. To uzņēmās īstenot biedrība “Trusis un citi”, kurā atzīst, darbs nav viegls, taču nu jau sperts solis uz priekšu, lai ar līdz šim paveikto iepazīstinātu arī plašāku sabiedrību pirmajā Latvijas cukurvistiņu izstādē.
Rēzeknē vecāki prasa bezmaksas ēdināšanu visiem bērnudārzu audzēkņiem
Rēzeknes vecāki, kuru bērni apmeklē pilsētas bērnudārzus, vērsušies pie domes deputātiem ar lūgumu nodrošināt brīvpusdienas visiem bērnudārzu bērniem. Pašlaik esošā vecāku maksa – 47 eiro mēnesī – ir visaugstākā Latgales reģionā, un tās atcelšana kļūtu par labu atspaidu vairākām pilsētas ģimenēm, pausts vēstulē. Pašvaldības deputāti norāda, ka sakarā ar pieaugošajām izmaksām citās budžeta pozīcijās rast papildu finansējumu visu pirmsskolas vecuma bērnu ēdināšanai nebūs iespējams.
Saeima lūdz pašvaldību viedokļus par reformu
Uz pirmo sēdi šodien sanāca Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija. Tā parlamentā izveidota īpaši darbam ar pašvaldību reformas likumprojektiem, un viens no tās pirmajiem lēmumiem bija lūgt visu pašvaldību viedokļus par reformas projektu.
Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas likumā uz iepirkumu Rīgā vēl neattieksies
Valdība atbalstīja grozījumus Atkritumu apsaimniekošanas likumā, ar kuriem nākotnē iecerēts izvairīties no līdzīgas situācijas, kādā šogad nonākusi galvaspilsēta. Rīgā atkritumu apsaimniekošanas jomā pašlaik izsludināts ārkārtas stāvoklis, kas būs vēl spēkā divas nedēļas. Pašlaik manāmas pazīmes, ka to, iespējams, nāksies vēl pagarināt.
Organizācijai «Bezvests.lv» piešķirs 22 649 eiro drona iegādei
Valdība otrdien, 26. novembrī, atbalstīja 22 649 eiro piešķiršanu organizācijai "Bezvests.lv". Līdzekļi piešķirti, lai varētu iegādāties mūsdienīgu dronu ar sensoriem, kas palīdzētu pazudušu cilvēku meklēšanā. Minētā summa tiks ņemta no Nacionālo bruņoto spēku (NBS) budžeta.
KM rosina pārskatīt reklāmas ierobežojumus medijiem un sākt diskusiju par «digitālo nodokli»
Atbildot uz Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") novembra pirmajā pusē uzdoto līdz novembra beigām sniegt redzējumu un konkrētus priekšlikumus Latvijas informatīvās telpas stiprināšanai, Kultūras ministrija (KM) piedāvā vairākus rīcības virzienus, tostarp pārskatīt atsevišķus reklāmas ierobežojumus medijiem, kā arī uzsākt diskusijas par tā saukto digitālo nodokli, informēja KM.
Centrāltirgus valdei uzdots lauzt līgumu ar nomnieku
Pašvaldības uzņēmuma “Rīgas centrāltirgus” kapitāldaļu turētājs Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) uzdevis tirgus vadībai lauzt ilggadējo līgumu ar tirgus nomnieku “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā”. Šis ir privātais nomnieks, kurš pašlaik apsaimnieko laukumu starp tirgu un stacijas tuneli, kur policija veica kratīšanas. Tāpat mēra ieskatā pašreizējo "Rīgas centrāltirgus" drošības dienestu vajadzētu nomainīt ar ārpakalpojumā piesaistītu specializētu apsardzes uzņēmumu. 
Saeimā vērtē ieceri dekriminalizēt ārstu netīšās kļūdas
Saeimas Sociālo un darba lietu komija, pieaicinot Tieslietu ministriju, Tirdzniecības un rūpniecības kameras un veselības aprūpes jomas pārstāvjus, sprieda par iespējamu dekriminalizēt ārstu netīšās kļūdas. Diskusijas Saeimā par to turpināsies vēl nākamgad.
«Izmisuma zonā». Nāve ir dzīves cikla sastāvdaļa
Mēs runāsim par nāvi. Kā ar to slimnīcās satiekas pacienti, un kā to pieņem radinieki. Vai mēs spējam pieņemt nāvi? Ko par eitanāziju, asistēto pašnāvību vai dabīgās nāves pieļaušanu saka ārsti? Par visiem šiem jautājumiem Latvijas Radio runāja ar mediķiem, tostarp bērnu ārstiem, māsiņām un slimnīcas kapelānu.
Jaunākie
Interesanti