Latvijā
Kariņš: Ir apņēmība turpināt celt skolotāju algas, skaidra avota šobrīd nav
Valdība vēlas turpināt skolotāju algu pakāpenisku celšanu, bet pašlaik nākamā gada budžeta projektā nav skaidri iezīmēts avots minimālās skolotāju algas likmes palielināšanai no 750 līdz 790 eiro, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" ceturtdien, 10.oktobrī, atzina premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").
Latgalē palielinās konfiscētās nelegālās degvielas daudzums
Šī gada deviņos mēnešos Latgales policija konfiscējusi vairāk nekā 35 tūkstošus litru nelegālas degvielas. Nelikumīgo akcizēto preču apkarošana ir viena no prioritātēm Latgales policijas darbā. Ik gadu šajā reģionā konfiscē vairāk nekā 30 tūkstošus kontrabandas degvielas. Pēdējā mēneša laikā vien atklātas vairākas nelegālas uzpildes stacijas. 
Izveido autoskolu nedzirdīgām personām
Nākamo nedēļu Labklājības ministrija izsludinājusi par Sociālās uzņēmējdarbības nedēļu. Sociālais uzņēmums ir tāds, kura galvenais mērķis ir radīt sociālu ietekmi un labumu sabiedrībai, nevis nodrošināt peļņu īpašniekiem.  No 15. līdz 18. oktobrim daudzi sociālie uzņēmumi Latvijā rīkos atvērto durvju dienas, aicinot visus interesentus izzināt, kā īsti viņi darbojas. Latvijas Televīzija viesojās pie Santas Beitānes, kura izveidojusi autoskolu nedzirdīgiem cilvēkiem. 
Eksperte: Jaunais partiju finansēšanas modelis iznīcinās politisko konkurenci
Plānotais jaunais valsts finansējuma modelis politiskajām partijām varētu sarežģīt jaunu un pašlaik mazāku partiju reālu ienākšanu politikā un tādējādi tas iznīcinās politisko konkurenci – LTV raidījumā “Tieša runa” kritizēja domnīcas “Providus” direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.
Ķīnas valdība, nesatraucieties, pasaule jums tāpat neticēs! Intervija ar Dalailamas līdzgaitnieku
Ķīnas Tautas republikas dibināšanas 70. gadadiena ar vērienīgām svinībām un uguns šoviem tika sagaidīta arī Tibetā. Ķīna izceļ, ka tieši komunisti tibetiešu apdzīvotajā reģionā esot izbeiguši dzimtbūšanu, bet pats reģions esot ievērojami ekonomiski uzplaucis. Taču pavisam citās domās ir Tibetas trimdas valdība un tibetiešu garīgais līderis Dalailama. Viņiem šis gads ir 60. gadadiena kopš dzimtenes zaudēšanas.
Grobiņu satrauc dabas resursu nodokļa pārdale, kas var ietekmēt novada attīstību
Plānotie likuma grozījumi paredz mainīt ieņēmumu proporciju starp valsti un pašvaldībām. Būtiski tas skars vietvaras, kuru teritorijās atrodas atkritumu poligoni. Līdz šim tās budžetā papildus saņēma 60% dabas resursu nodokli no atkritumu apglabāšanas iekasētās summas, taču tagad tiek plānots šos ienākumus simtprocentīgi novirzīt valsts budžetā.
Zilupē piemin represijās nonāvētos robežsargus
Pirms 79 gadiem 9. oktobris bija traģiska diena Latvijas vēsturē. Toreiz, izpildot Padomju Latvijas iekšlietu tautas komisāra pavēli, Latgalē tika izformēti četri robežsardzes bataljoni. Trešdien, 9. oktobrī, uz Latvijas austrumu robežas iekārtotajās piemiņas vietās notika atceres pasākumi.
Par nepiesprādzētu pasažieri vadītājs saņems soda punktu
Kopš vakardienas paplašināts saraksts ar satiksmes noteikumu pārkāpumiem, par kuriem autovadītājam pienākas pārkāpuma punkti. Turpmāk vienu soda punktu vadītājs saņems par telefona lietošanu pie stūres, iebraukšanu krustojumā sastrēguma laikā, kā arī tad, ja kāds pasažieris nebūs piesprādzējies.
Tapis īpašs centrs palīdzībai depresīviem jauniešiem
Jaunākajam pusaudzim, kurš šogad mēģināja izdarīt pašnāvību, bija tikai 11 gadu. Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem gadā ir vairāk nekā 1500 izsaukumu pie cilvēkiem, kuri mēģina atņemt sev dzīvību. Pirmo reizi Latvijā depresijas un pašnāvības riska mazināšanai būs pieejama bezmaksas palīdzība pusaudžiem ārpus slimnīcas telpām - Pusaudžu resursu centrā. Plānots, ka nākamajā gadā tur varētu palīdzēt 80 jauniešiem.
Pedagogi vēl nelemj par protestiem algu dēļ; prasa tikšanos arī ar Kariņu un Reiru
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes ārkārtas sēdē trešdien, 9. oktobrī, vēl neizlēma par iespējamiem protestiem, ja nebūs garantiju algu palielināšanai no nākamā gada septembra. Pedagogi vēlas šo jautājumu vēlreiz pārrunāt ar premjeru Krišjāni Kariņu un finanšu ministru Jāni Reiru (“Jaunā Vienotība”).
Jaunākie
Interesanti