Latvijā
PVD brīdina par uztura bagātinātāju «Raw Powders Phenibut»
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina neiegādāties uztura bagātinātājus "Raw Powders Phenibut" (kapsulu veidā) un "Raw Powders Phenibut", jo to sastāvā ir fenibuts (phenibutum) – farmaceitiska viela, kuras izmantošana pārtikā nav atļauta un kuras nekontrolēta lietošana rada risku patērētāju veselībai.
Uzturlīdzekļu parādniekiem plāno aizliegt spēlēt azartspēles
Uzturlīdzekļu parādniekiem plānots aizliegt spēlēt azartspēles, to paredz Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotie un valdībā otrdien, 13. oktobrī, akceptētie grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā. Izmaiņas paredz arī īstenot pilotprojektu un uzturlīdzekļu parāda lietas nodot ārpustiesas atgūšanas pakalpojumu sniedzējiem. Plānots, ka regulējums stāsies spēkā 2021. gada 1. aprīlī. 
Par 9,4 eiro palielina NMPD brigādes maksas izsaukuma cenu
Par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) maksas izsaukumu turpmāk būs jāmaksā 71,62 eiro līdzšinējo 62,20 eiro vietā jeb par 9,4 eiro vairāk nekā līdz šim. To paredz  valdībā otrdien, 13. oktobrī, atbalstītās izmaiņas NMPD maksas pakalpojumu cenrādī, informēja Veselības ministrijā (VM).
Valsts policijas priekšnieka amatā apstiprina Armandu Ruku
Armands Ruks apstiprināts Valsts policijas priekšnieka amatā. Ruka virzīšana nāca negaidīti, jo konkursā uz vakanto vietu viņš nestartēja. Tāpat plašākai sabiedrībai viņš nav zināms, jo ilgus gadus darbojies slepenā policijas struktūrvienībā, bet kopš jūlija Ruks ir Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks.
Septembrī lielākajai daļai interneta portālu krities apmeklētāju skaits
Gan kopējās statistikas topā, gan datos par apmeklējumu no mobilajām ierīcēm septembrī lielākā daļa topa vietņu piedzīvojušas auditorijas kritumus, liecina starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma "Gemius" publicētais Latvijas interneta lietotāju apmeklētāko vietņu "TOP 20" septembrī. Tikmēr datoru topā, atsākoties mācību gadam, atgriežas mācību platforma "e-klase.lv", un par trešdaļu pieaudzis interneta enciklopēdijas "wikipedia.org'' apmeklējums.
Eksperti: Jaunajam policijas priekšniekam izaicinājumu netrūks
Valsts policijas priekšniekam, par kuru plāno apstiprināt pašreizējo Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieku Armandu Ruku, darāmā netrūks, norādīja Latvijas Radio uzrunātie eksperti. Policija pārāk ilgi esot bijusi bez vadītāja, un tās darbā nepieciešami uzlabojumi.
VUGD: Dūmu detektorus daudzi joprojām ignorē; bojāgājušo skaits nav būtiski mazinājies
Jau deviņus mēnešus dūmu detektori ir obligāta prasība ikvienā mājoklī. Bet nelielās ierīces, kas palīdz laikus atklāt sadūmojumu un nereti glābj dzīvību, daudzi joprojām ignorē, un likumam pagaidām nav izdevies būtiski mazināt ugunsnelaimju postījumus – tā secina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Tomēr pārdošanas rādītāji liecina, ka arvien vairāk cilvēku sāk apzināties dūmu detektoru nozīmi.

ĪSUMĀ:
Lūznavā daļa karavīriem paredzēto dzīvokļu gatavi; vēl tiek kārtotas juridiskās nianses
Pirms diviem ar pusi gadiem Rēzeknes novada Lūznavā atklātajā Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē, kas izvietota bijušās Lūznavas profesionālās vidusskolas ēkā un tai pieguļošajā teritorijā, turpinās infrastruktūras sakārtošanas darbi. Notiek arī dienesta dzīvokļu remonts. 16 dzīvokļi jau ir pilnībā izremontēti un ir gatavi uzņemt jaunos iemītniekus, tomēr pagaidām vēl tiek kārtotas juridiskās nianses, jo šie dzīvokļi atrodas novada domes īpašumā. Tāpat karavīriem paredzētajā daudzdzīvokļu mājā joprojām dzīvo citi iemītnieki, kuriem tiek piedāvāta jauna dzīvesvieta.
Jaunākie
Interesanti