Latvijā
Ministrija noraida Slimnīcu biedrības sūdzības par naudas trūkumu mediķu piemaksām
Mazāk nekā puse reģionālo slimnīcu ir samaksājušas Covid-19 piemaksas ārstiem, jo pārējām nav naudas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs. Veselības ministrija (VM) to  noraida, un ceturtdien, 2. jūlijā, vakarā Finanšu ministrija paziņoja, ka piešķīrusi VM pieprasīto finansējumu mediķu piemaksām.
Sāk būvēt gājēju un velosipēdistu ceļu Imanta–Babīte
Ir uzsākta gājēju – velosipēdistu ceļa izbūve no Rīgas līdz Babītei, paralēli Slokas ielas turpinājumam Rīgā aiz pilsētas robežas līdz Rīgas apvedceļam, kas ir vietējais autoceļš Imanta Babīte (V20), un vēl Babītē gar Rīgas apvedceļu līdz pagriezienam uz Kleistu ielu Babītē, kopumā 2,5 kilometru garumā, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Lūdz apsūdzēt ceļu policistu, kurš maldināja par alkometra rādītāju un prasīja kukuli
Iekšējās drošības birojs (IDB) Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodevis kriminālprocesu pret kādu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona amatpersonu par to, ka šī valsts amatpersona pēc alkohola izelpas testa veikšanas maldināja transportlīdzekļa vadītāju – ārvalstu pilsoni – par alkohola koncentrāciju izelpotajā gaisā, kā arī pieprasīja un pieņēma kukuli 1400 eiro apmērā.
Petraviča: GMI līmenim ir jābūt samērīgam pret sabiedrības interesēm un pabalstiem
Satversmes tiesas atzinums, ka pašreizējais valstī noteiktais garantētā minimālā ienākuma (GMI) līmenis 64 eiro mēnesī neatbilst Satversmei, liek sarosīties Labklājības ministrijai, kas valdībai grasās iesniegt jaunu priekšlikumu par GMI sliekšņa celšanu. Arī pašvaldības paudušas atbalstu GMI celšanai un norāda, ka finansējumu nodrošinās. Vienlaikus labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”) uzver, ka GMI līmenim ir jābūt samērīgam pret citu sabiedrības grupu interesēm un pabalstiem, jo to grūtībās nonākušais cilvēks saņem kā īslaicīgu atbalstu.  
Mūžīgie bērni: Kādu atbalstu šobrīd var saņemt no valsts un pašvaldības
Ģimenes, kurās aug bērni ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, var saņemt atbalstu gan no valsts, gan pašvaldības. Tieši pakalpojumu un individuālo palīglīdzekļu pieejamība un iespēja tos individuāli pielāgot, nevis nauda un pabalsti, ir tas, ko nereti lūdz ģimenes, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem. Šobrīd ģimenes nereti norāda uz to, ka, piemēram, kāds pakalpojums ir, bet ar piešķirto summu nepietiek tā pilnvērtīgai izmantošanai, tāpat ir problēmas ar kādu līdzekļu vai pakalpojumu individualizēšanu.
REPORTĀŽA: Ādažu sākumskolā izmēģina ķermeņa temperatūras mērīšanas iekārtu
Kopš Covid-19 pandēmijas izsludināšanas visā pasaulē arvien ierastāka kļūst ķermeņa temperatūras mērīšana sabiedriskās vietās, tai skaitā skolās. Ādažu sākumskolā trešdien, 1. jūlijā, sākts izmēģināt temperatūras mērīšanas iekārtu, lai skolas vadība kopā ar vecākiem izvērtētu, vai tāda būs nepieciešama, uzsākot jauno mācību gadu.
Spēkā stājies jaunais Administratīvās atbildības likums
Trešdien, 1. jūlijā, spēkā stājies jaunais Administratīvās atbildības likums. Tas nomainījis vēl padomju laikā izstrādāto Administratīvo pārkāpumu kodeksu un ieviesis pamatīgas pārmaiņas likuma piemērotāju - arī policijas - darbā. Iedzīvotāji gan lielu atšķirību nejutīs, tomēr ir virkne nianšu, kam būtu jāpievērš uzmanība. Piemēram, administratīvā soda nomaksai turpmāk būs dots nevis gads, kā iepriekš, bet tikai mēnesis.
Kādas privātmājas sienā Vidzemē uzieti reti un vērtīgi VDK dokumenti
Ļoti rets un vērtīgs atradums nonācis Latvijas Nacionālā arhīva rīcībā. Tās ir trīs apjomīgas mapes ar Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentiem, par kuru eksistenci līdz šim nekas nebija zināms. Mapes tika atrastas noslēptas kādas privātmājas sienā Vidzemes pusē, kad mājas tagadējie saimnieki veica remontu. Savulaik šajā mājā dzīvoja čekas darbinieks, un, visticamāk, ka viņš šos dokumentus arī savulaik noslēpis, šobrīd gan vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ.
Ieceļojot Latvijā no Krievijas, obligāti jāievēro pašizolācija
Ņemot vērā to, ka Krievijā joprojām ir augsti Covid-19 saslimstības radītāji, Latvijas valstspiederīgajiem un ārvalstu pilsoņiem, ieceļojot Latvijā no Krievijas, ir obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija, norādīts paziņojumā Latvijas vēstniecības Krievijā mājaslapā. Pašizolācija jāievēro, atgriežoties arī no tādām Eiropas valstīm kā Zviedrija, Portugāle, Apvienotā Karaliste, Rumānija, Bulgārija, Luksemburga un Sanmarino.
Jaunākie
Interesanti