Latvijā
Jaunais Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkums oficiāli izsludināts vien šodien
Lai arī Rīgas domes Mājokļu un vides departaments pirms nedēļas paziņoja, ka ir izsludināts jauns atklāts konkurss par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, tas oficiāli izsludināts vien šodien, pretendentiem dodot nedaudz vairāk kā mēnesi savu piedāvājumu sagatavošanai, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.
Viesītē kādreizējās arodskolas telpas pārbūvē aprūpes centra vajadzībām
Viesītē veikta kādreizējās arodskolas telpu pārbūve, nodrošinot jaunas, modernas telpas Veselības un sociālās aprūpes centram. Gan klienti, gan darbinieki to ilgi gaidījuši, jo vecajā aprūpes centrā valdīja šaurība un cilvēkiem ar kustību traucējumiem nebija nodrošināta vides pieejamība. Slēgtās skolas ēkā veikta pārbūve speciāli aprūpes centra vajadzībām.
Mediju eksperti kritizē deputātu lēmumu nemainīt sabiedrisko mediju finansēšanas modeli
Mediju eksperti kritizē deputātu lēmumu nemainīt sabiedrisko mediju pašreizējo finansēšanas modeli. Saeimā šobrīd strādā pie jaunā sabiedrisko mediju un to pārvaldības likuma. Deputātiem uz galda bija divi priekšlikumi: veidot finansējumu pēc noteiktas formulas, piemēram, piesaistīt iekšzemes kopproduktam (IKP), vai arī atstāt esošo kārtību, kad naudu medijiem piešķir no gadskārtējā budžeta. Šonedēļ Saeimas Cilvēktiesību komisijā lēma atstāt esošo kārtību. Tomēr mediju eksperti norāda, ka tā ir slikta ziņa medijiem un arī sabiedrībai.
Bijušā LDz šefa tiesa: Magonis liecina – 500 000 eiro saņēmis kā maksu par lobēšanu
Vidzemes rajona tiesa Limbažos turpina skatīt krimināllietu, kurā uz apsūdzēto sola sēž VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) bijušais valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis un Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis. Magonis liecināja, ka 500 000 eiro saņēmis nevis kā kukuli, bet gan kā maksu par Osinovskim pastarpināti piederošā uzņēmuma interešu lobēšanu Krievijā.
Bloks «Rīgai» iespēju šodien izveidot domes koalīciju vērtē kā 50 pret 50
Četru deputātu bloks “Rīgai”, kas ceturtdien negaidīti atteicās no ieceres piedalīties Rīgas domes koalīcijā un neapmeklēja domes sēdi par mēra Oļega Burova (“Gods kalpot Rīgai”) gāšanu no amata, iespējas izveidot domes koalīciju joprojām vērtē kā 50 pret  50, atzina bloka pārstāvis Oskars Putniņš.
Rumbulā pieminēs Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienu
Piektdien, 29. novembrī, Rumbulā pieminēs Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienu. Šogad 30. novembrī aprit 78 gadi kopš lielākās civiliedzīvotāju masu slepkavības Latvijas vēsturē. Nacistiskās okupācijas laikā Rumbulas mežā dzīvību zaudēja 25 000 Latvijas pilsoņu. Šodien pulksten 10.00 Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome aicina piedalīties piemiņas brīdī Rumbulā.
Šuplinska: Jautājums ir - cik pēc būtības un kvalitātes augstskolas atbilst savai misijai
Samazinoties studentu daudzumam, sāktas sarunas ar augstākās izglītības iestādēm par to tālāko nākotni. Par Latvijas apstākļiem nesamērīgi lielo augstskolu skaitu runāts gandrīz desmit gadu garumā. Izglītības ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīva partija) norāda, ka pētniecībai varētu būt izšķiroša nozīme augstskolu pastāvēšanai nākotnē un budžeta vietu sadalē.
PVO amatpersona mudina Latvijā nodrošināt katram pieejamu veselības aprūpi
To, ka ar nākamgad medicīnai atvēlēto finansējumu ir par maz, lai nodrošinātu kvalitatīvu veselības aprūpi, uzsver arī Pasaules Veselības organizācija (PVO). Tās jaunievēlētais Eiropas Reģionālais direktors Hanss Klūge mudina Latviju samazināt pacientiem uzlikto finanšu slogu un audzēt valsts finansējumu veselības aprūpei.
Kandidatūru NEPLP locekļa amatam atsaukusi Kristīgā radio diktore Linmeijere
Savu kandidatūru no konkursa uz vakantajiem Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatiem atsaukusi Latvijas Kristīgā radio ziņu redaktore, diktore Ginta Linmeijere, aģentūrai LETA apstiprināja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).
Dricānos atjauno katoļu draudzes māju
Rēzeknes novada Dricānu pagasta centrā jau pirms 2. pasaules kara blakus baznīcai atradās katoļu draudzes māja. Varām mainoties un laikam ritot, tajā ierīkots pasts, bet pēc tā slēgšanas ēka pamesta tukša. Pirms četriem gadiem draudzei izdevās sakrāt ziedojumus un bijušo pasta ēku ar zemi ap to atpirkt. Tagad apkārtējā teritorija ir sakopta un turpinās iekšdarbi, lai ēka pārtaptu par muzeju un atkal pildītu tās sākotnēju funkciju – vietu, kur pulcēties draudzei.
Sapnis par jaunu bibliotēku Bauskā izsapņots
Sapnis par jaunas bibliotēkas būvniecību Bauskā, kas nodokļu maksātājiem izmaksājis 256 000 eiro, tagad ir izsapņots. Projekts divreiz neesot apstiprināts, tāpēc pašvaldība nolēmusi bibliotēkas vajadzībām pārņemt ēku no Finanšu ministrijas. Iecerētajai ēkai gan arī būs nepieciešama pārbūve, turklāt ar citām telpām jānodrošina tur pašlaik esošie nomnieki.
Jaunākie
Interesanti