Latvijā
LU profesore: Paaudžu tendences darba tirgū – jaunieši nebaidās pazaudēt darbu
Mūsdienu jaunieši ir vairāk vērsti uz sevi un mazāk uz sociālo hierarhiju, un darba tirgū šī tendence parādās tajā, ka jaunieši mazāk baidās pazaudēt darbu un var nedarīt lietas, kas nesaskan ar viņu uzskatiem, LTV “Rīta panorāmai” stāstīja Latvijas Universitātes profesore, izglītības zinātņu eksperte Zanda Rubene.
Brasas un Deglava pārvadus uz ziemu iekonservēs
Rīgā uz ziemas laiku plānots iekonservēt gan Brasas pārvadu, gan Deglava pārvadu, kur abos bija sākti remontdarbi, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta vadītājs Vitālijs Reinbahs.
Ministrs: Iekšlietu resors ir kritiskā stāvoklī
Iekšlietu resors ir kritiskā stāvoklī, un pašlaik iekšlietām nepieciešami papildu 88 miljoni eiro – intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”).
Notāru atlīdzības izmaiņas sadārdzinājušas tulkošanas pakalpojumus
Notāru atlīdzības izmaiņas vairākkārt sadārdzinājušas atsevišķus tulku pakalpojumus. Sniedzot dokumentus mācībām ārzemēs, tulkojumi ar notāra zīmogu vajadzīgi arī studentiem. Tulku biroji secina, ka tik liels pakalpojuma cenu kāpums nav pamatots un pārlieku straujš. Vienlaikus ir uzņēmēji, kas notāru atlīdzības kāpumu uzskata par samērīgu. Savukārt Studentu apvienība norāda, ka izmaiņas ilgtermiņā negatīvi ietekmēs augstākās izglītības pieejamību finansiālā ziņā.
Rēzekniešus sarūgtina vēsturiskas ēkas nojaukšana veikala «Lidl» dēļ
Rēzeknē ir uzsākta tirdzniecības centra “Lidl” būvniecība, taču nepieciešams nojaukt trīs ēkas, kuru vietā atradīsies veikala stāvlaukums. Lēmums par vienu no ēkām, kas celta 1930. gadā, Rēzeknē ir raisījis neizpratni, un daudzi rēzeknieši uzskata, ka šī ēka bija jāsaglabā, jo tā ir vēstures liecība.  
VARAM novadu reformas zvanu centra pakalpojumu nodrošina firma ar nodokļu parādu
Uz iedzīvotāju jautājumiem par topošo novadu reformu pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pasūtījuma atbild zvanu centra uzņēmums, kuram ir nodokļu parāds, noskaidroja Rus.LSM.lv. Līguma summa gan nav liela, līdz ar to šajā gadījumā likums neliedza uzņēmumam piedalīties valsts iepirkumos. Ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) LTV7 sacīja, ka nezināja par šī uzņēmuma nodokļu parādiem.
Jaunā Rīgas teātra būvnieki vērtēs iespējas sniegt pretprasību pret VNĪ
Drīzumā strīds par Jaunā Rīgas teātra būvniecību būs jāvērtē Rīgas rajona tiesai. Darbu pasūtītājs “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) tiesai iesniedzis prasību, lūdzot piedzīt no būvuzņēmuma “ReRe būve 1” līgumsodu gandrīz 210 000 eiro apmērā par būvniecības laikā pieļautiem pārkāpumiem. Būvnieki pārkāpumus noliedz un uzskata, ka līgums par teātra pārbūvi uzņēmumam uzteikts pretlikumīgi, un vērtēs iespējas vērsties tiesā ar pretprasību.
Upesgrīvas skola pārtop par vasaras ēdnīcu un dod darbu jauniešiem ar īpašām vajadzībām
Jau piekto sezonu, noslēdzoties mācību gadam, Upesgrīvas internātpamatskola pārtop par vasaras ēdnīcu, kur izsalkušos garāmbraucējus pabaro un apkalpo jaunieši ar īpašām vajadzībām. Šo iniciatīvu mācību iestāde aizsāka, redzot, ka audzēkņiem prakses vietas atrast ir ļoti grūti, bet piecu gadu laikā vairākiem jauniešiem jau izdevies tikt pie patstāvīgām darba vietām.   
Rundālē pabeigts trīs gadus celtais multifunkcionālais centrs
Pēc gandrīz trīs gadus ilgām peripetijām beidzot noslēgusies Rundāles novada multifunkcionālā centra būvniecība. Dažādu problēmu dēļ to cēla trīs gadus, turklāt vairākkārt darbus apturēja Būvniecības valsts kontroles birojs, bet pagājušajā vasarā būvniecības darbi apstājās, jo objektu pameta būvnieki.
Pūce: Novadu reformas kartē iespējamas korekcijas
Lai apspriestu piedāvāto administratīvi teritoriālās reformas modeli, pēdējo divarpus mēnešu laikā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) apmeklējis 30 topošo novadu administratīvos centrus, tiekoties ar gandrīz tūkstoš vietējiem pašvaldību deputātiem. Ministrijā lepojas, ka tik apjomīga sabiedriskā apspriešana Latvijā vēl nav piedzīvota.
JKP neatsakās no neapliekamā minimuma un minimālās algas celšanas; premjera partija aicina uz taupību
500 eiro neapliekamais minimums un 500 eiro minimālā alga jau nākamajā gadā. Par savas partijas programmā ierakstītajiem skaitļiem arī pirmdien, 5. augustā, notikušajā koalīcijas nodokļu politikas attīstības komitejā uzstāja Jaunā konservatīvā partija (JKP). Partiju izteiktos piedāvājumus par izmaiņām nodokļu sistēmā naudas izteiksmē nedēļas laikā pārvērtīs Finanšu ministrija (FM). Premjera partija "Jaunā Vienotība" gan runā par lielāku taupību.
«Rammstein» koncerta dēļ Rīgā gaidāmas izmaiņas satiksmē
Jau otrdien, 6. augustā, vakarā Lucavsalā gaidāms vācu rokgrupas “Rammstein” koncerts, kura dēļ gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem. Jau no pirmdienas automašīnām aizliegts stāvēt vai apstāties Lucavsalā, bet otrdien gaidāmas vēl vērienīgākas izmaiņas ceļu satiksmē.   
Jaunākie
Interesanti