Latvijā
Pedagogi vēl nelemj par protestiem algu dēļ; prasa tikšanos arī ar Kariņu un Reiru
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes ārkārtas sēdē trešdien, 9. oktobrī, vēl neizlēma par iespējamiem protestiem, ja nebūs garantiju algu palielināšanai no nākamā gada septembra. Pedagogi vēlas šo jautājumu vēlreiz pārrunāt ar premjeru Krišjāni Kariņu un finanšu ministru Jāni Reiru (“Jaunā Vienotība”).
NEPLP vadītāja Ķezbere atzīst kļūdas lēmumos par LTV un Latvijas Radio vadību
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija atbalstīja lēmumprojektu par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amata, un parlaments par to lems 10. oktobra sēdē. Tikmēr pati Ķezbere atzina vairākas kļūdas, lemjot par Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadību.
KNAB aizturējis bijušo Daugavpils mēru Eigimu
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) trešdien, 9.oktobrī, aizturējis  bijušo Daugavpils mēru Rihardu Eigimu (Mūsu partija), liecina LTV Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija.
Piecās augstskolās īstenos studentu inovāciju grantu programmu
Latvijā turpmākos trīs gadus piecās augstskolās īstenos studentu inovāciju grantu programmu, kuras mērķis ir veidot jaunās paaudzes uzņēmējus, kas ar savām prasmēm un ambīcijām mainītu Latvijas esošo uzņēmējdarbības kultūru un vidi. Programma paredzēta, lai studenti meklētu sabiedrībai un nozarei aktuālas problēmas un tām rastu risinājumus, izstrādātu prototipus, veiktu pētījumus.
Gaujas palu ūdeņi pavasaros Lejasciemā apdraud mājas un ceļus
Katru pavasari palus Gaujā Lejasciemā nākas gaidīt ar bažām - cik daudz atkal upe paņems no krasta daļas. Šāda situācija te jau ir gadiem, viskritiskākā tā šobrīd ir „Gaujmalnieku” mājām, kuras no upes šķir vairs tikai daži metri, bet Gauja draudoši ir pietuvojusies arī vairākos posmos autoceļam. Par risinājumu tiek diskutēts jau gadus 20, bet tā arī to nav nācies rast. Šobrīd gan tiek izstrādāts tehniskais projekts, bet jau tagad ir skaidrs, ka būs vajadzīgi apjomīgi līdzekļi.
16 gadus vecu jaunieti pieķer narkotiku tirgošanā. Skolas gaida vairāk policijas reidu
Rīgas pašvaldības policija pirmdien, 7.oktobrī, aizturējusi kādu skolēnu, kas skolas biedriem pārdevis narkotikas. Likumsargi atzīst, ka skolēni ne vien lieto apreibinošās un aizliegtās vielas, bet tās arī izplata, tai skaitā skolās un to tuvumā. Valsts policija šajā pavasarī pieteica cīņu zālītes pīpmaņiem, taču kāda ir situācija un, vai, iesaistoties likumsargiem, redzami būtiski uzlabojumi?
Rīgas dome plāno līgumu ar «Tīrīgu» iesaldēt
Rīgas domes (RD) vadība neplāno lauzt līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju “Tīrīga” un pieļauj – tā vietā līgumu varētu iesaldēt. Kā maksimālais ilgums šādam pagaidu risinājumam tiek minēti pat septiņi gadi. Lēmums par turpmāko rīcību gan būs jāpieņem domes deputātiem. Tiesa, tā vietā, lai meklētu izeju no sarežģītās situācijās, otrdienas komitejas sēde pagāja, cenšoties noskaidrot, kurš tad īsti atbildīgs par domes vēl nesen pieņemtajiem lēmumiem.
Rugāju novads Valsts kontroles pārmetumos saskata centienus noniecināt mazās pašvaldības
Rugāju novada pašvaldība saņēmusi kritiku pēc Valsts kontroles revīzijas, kurā vērtēja  infrastruktūras objektus, kas uzbūvēti ar Eiropas fondu finansējumu un Valsts kases izsniegtu aizņēmumu. Tika pārmesta daudzfunkcionālā stadiona izbūve, kas veikta ūdenssaimniecības attīstības projekta vietā. Vietvara Valsts kontroles pārmetumos saskata centienus noniecināt mazās pašvaldības.
Tukuma iedzīvotājus satrauc tirgus nākotne
Jau vairākus mēnešus Tukuma iedzīvotāji ir satraukti par tirgus nākotni. Tas neesot spējīgs pats sevi uzturēt, tāpēc no jaunā gada tikšot slēgts, ja vien netiks panākta vienošanās ar  pašvaldību par dalīto īpašuma attiecību pārtraukšanu. Kā skaidro tirgus juridiskie saimnieki, pašreiz tirgus potenciāls netiekot izmantots pilnībā, bet piesaistīt investoru dalītajam īpašumam neesot iespējams.
Kurzemē cīņā pret maluzvejniecību – gan droni, gan iedzīvotāju ziņotais
No 1. oktobra sācies lašveidīgo zivju ieguves lieguma periods. Valsts vides dienesta Liepājas pārvaldes inspektori nedēļas laikā Kurzemes upēs jau atraduši septiņus tīklus un divus murdus. Maluzvejniekus aizturēt nav izdevies. Tikmēr inspektori atzinīgi vērtē pēdējos gados arvien aktīvāku sabiedrības iesaistīšanos maluzvejniecības apkarošanā.
Valdība vienojas partijām atvēlēt 4,5 miljonus eiro gadā
Valdība vienojusies nākamgad politisko partiju finansēšanai atvēlēt 4,5 miljonus eiro līdzšinējo aptuveni 600 tūkstošu eiro vietā. Iepriekš Tieslietu ministrija (TM) rosināja partijām piešķirt par vienu miljonu eiro lielāku summu, taču tagad to paredzēts novirzīt sabiedrisko mediju darbinieku algām. Politiķi uzsver, ka partijām nauda vajadzīga, lai tās nebūtu atkarīgas no ziedotāju naudas.
«Rīgas konference 2019» būs skatāma LSM.lv tiešraidē
11. un 12. oktobrī norisināsies starptautiskās drošības un politikas "Rīgas konference 2019". Konferencē aptvers tādas aktualitātes kā NATO darbības turpinājums, sasniedzot 70. gadadienu, pārmaiņas Eiropas politiskajā elitē, kā digitālais laikmets pārveido politisko varu, Rietumu attiecības ar Krieviju, kā jaunās lielvaras veido ietekmes reģionus. Konferencei varēs sekot līdzi arī tiešraidē portālā LSM.lv. 
Jaunākie
Interesanti