Latvijā
Valsts kontrole vēstulē premjeram: Covid-19 ierobežošanā vairāk jāiesaista speciāli izveidotā grupa
Covid-19 preventīvajos pasākumos daudz plašāk jāiesaista10. jūlijā izvaidotā Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupa, kuras pamatuzdevums ir novērtēt Latvijas institūciju gatavību atkārtota Covid-19 izplatības viļņa gadījumam. To uzsvērusi valsts kontroliere Elita Krūmiņa Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība") nosūtītā vēstulē, kurā sniegti priekšlikumi rīcības uzlabošanai, ja būtu jāsaskaras ar līdzīgām situācijām nākotnē.
Ārvalstu studentu Latvijā mazāk; ieceļotājiem pašizolācija kopmītnēs vai īrētos mājokļos
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati liecina, ka jaunajā studiju gadā Latvijas augstskolās kopumā krities ārvalstu studentu skaits. Šogad Latvijā studijas mazāk uzsāk studenti tieši no trešajām valstīm - Indijas, Pakistānas, Uzbekistānas. Vairāk uzņemti studenti no Vācijas, Zviedrijas un Somijas. Liela daļa studentu vēl tikai ceļos uz Latviju. Daudziem nāksies ievērot pašizolāciju – daļa universitāšu to piedāvā savās dienesta viesnīcās, daļa aicina izolācijas mītnes vietu šiem studentiem uzmeklēt pašiem.  
REPORTĀŽA: «Kā diena pret nakti» – Skrundas poligona «Mežaine» pārvērtības
No 8. līdz 13. septembrim Kurzemē notiks Zemessardzes lauka taktisko mācību “Zobens 2020” aktīvā fāze. Militārās mācības tiek organizētas sadarbībā ar policiju, robežsardzi, Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēkiem un Nodrošinājuma pavēlniecību, trenējot sadarbību un savstarpējo savietojamību kopīgo spēju pilnveidošanai. Viena no mācību norises vietām ir Skrundā esošais poligons „Mežaine”. Kā pēdējo divu gadu laikā mainījusies šī vieta un kādas iespējas piedāvā?
Covid-19 konstatē Rīgas Austrumu vidusskolas skolniekam; karantīnā visa klase un 4 skolotāji
Šobrīd vēl nav noskaidrots, kā tieši Rīgas Austrumu vidusskolas audzēknis un viņa māte inficējušies ar Covid-19. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās, un līdz šim noskaidrots, ka ģimene nav ceļojusi ārpus Latvijas un inficēšanās notikusi ārpus skolas telpām. Tikmēr karantīnā līdz ar vienu atklāto Covid-19 slimnieku devušies vēl 14 skolēna klases biedri un četri skolotāji.
Meklē risinājumus Vijciema skolas ēkas saglabāšanai
Valkas novada Vijciemā plānots likvidēt skolu, un lēmuma pieņemšanu, visdrīzāk, paātrinās arī skolas ēkas tehniskais stāvoklis. Neilgi pirms jaunā mācību gada Būvniecības valsts kontroles birojs bojājumu dēļ aizliedzis ekspluatēt lielāko daļu ēkas. Lai tā neaizietu pavisam bojā, iedzīvotājiem jāņem iniciatīva savās rokās un jārada idejas, kam nams varētu kalpot nākotnē.  
Bauskas pusē iedzīvotāji iebilst pret mājdzīvnieku kapsētas būvniecību
Bauskas novada Likvertenu ciemā līdzās senai kapsētai zemes īpašnieks ar Eiropas fondu atbalstu iecerējis izveidot mājdzīvnieku kapsētu. Pret šādu ieceri iebilst ciema iedzīvotāji, galvenokārt tāpēc, ka izskanējušas ziņas arī par krematorijas būvniecību. Daudziem nepieņemama šķiet doma, ka līdzās cilvēkiem atdusēsies arī četrkājainie mīluļi.
Palīdzība atkarīgiem pusaudžiem – sadrumstalota un neefektīga
Vai pusaudzim jāizdara noziegums, lai sabiedrība vai dienesti pamanītu, ka viņam ir nepieciešama palīdzība? Atsaucoties uz pašlaik plaši iztirzāto Bruknas kopienas pusaudžu pāraudzināšanu, divas Saeimas komisijas otrdien, 8. septembrī, apvienotā sēdē nonāca pie secinājuma, ka palīdzības sniegšana ģimenēm, kurās aug pusaudži, pašlaik ir sadrumstalota, kā arī nepilnīga, un solīja līdz decembrim izstrādāt algoritmu, lai visi sociālie dienesti rīkotos vienoti. 
Valkas un Valgas iedzīvotājiem nebūs jāievēro pašizolācija, ja Igaunijā pieaugs saslimstība ar Covid-19
Ja Igaunijā pieaugs saslimstība ar Covid-19, Valkas un Valgas pašvaldību iedzīvotājiem nebūs jāievēro 14 dienu pašizolācija. Šādu lēmumu otrdien, 8. septembrī, valdība pieņēma, lai ikdienā šo pilsētu iedzīvotāji varētu brīvi šķērsot valsts robežotu un netiktu ietekmētas pakalpojumu saņemšana iespējas, ģimenes un darba apstākļi, informēja Veselības ministrijā (VM).
Likumsargi kādā Rīgas daudzdzīvokļu namā pārtrauc bordeļa darbību
Šī gada augustā Valsts policija (VP) kādā Rīgas daudzdzīvokļu namā konstatēja bordeli, kurā kā prostitūtas nodarbinātas personas no ārvalstīm. Aizdomās par bordeļa izveidošanu, uzturēšanu, vadīšanu, finansēšanu un par sutenerismu personu grupā policisti aizturēja 1981. gadā dzimušu vīrieti, tādējādi pārtraucot bordeļa darbību, informēja VP.
Ziemele: Satversmes tiesas attīstībā vēl daudz darba
Saeima pirms nedēļas galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus Satversmes tiesas tiesnešu neatkarības stiprināšanā, tomēr ar to darbs pie tiesas uzlabošanas nebeidzas. Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele uzsver, ka tiesas kompetence atbilst tam laikam, kad Satversmes tiesa dibināta, nevis mūsdienām. Arī bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Endziņš un Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents Pleps norāda uz izmaiņu nepieciešamību.
Jaunākie
Interesanti