Latvijā
VIDEO: Pasaules Dabas fonda debates par Latvijas zaļo politiku ES
Eiropas Savienības (ES) nākamā daudzgadu budžeta projekts paredz būtiski palielināt atbalstu vides un dabas jautājumu risināšanai. Dažādi starptautiski pētījumi par klimata pārmaiņām un dabas daudzveidības samazināšanos arī apliecina, ka ir pēdējais brīdis, lai spertu nozīmīgus soļus "zaļākas" politikas virzienā. Lai par to runātu, Pasaules Dabas fonds (PDF) 16.maijā organizē vides debates, aicinot uz sarunu Eiropas Parlamenta (EP) deputātu kandidātus. Tās no plkst. 18.00 līdz 19.30 bija skatāmas LSM.lv tiešraidē.
Robežsardzes koledžas kadeti diennakti ilgā spēlē iejutīsies bēgļa ādā
Lai veicinātu jauniešu izpratni par bēgļiem, gan arī dotu iespēju Valsts robežsardzes koledžas kadetiem skolā apgūtās zināšanas par nelegālajiem robežas šķērsotājiem pielietot praksē, Rēzeknes novadā patlaban diennakts garumā notiek izdzīvošanas simulācijas spēle "Bēgšana". Spēles idejas autori ir Latvijas un Norvēģijas Sarkano Krustu darbinieki, kas Latvijā šāda veida pasākumu organizē pirmo reizi.
Bordāns rosina deputātus lemt par Ķezberes atbrīvošanu no NEPLP vadītājas amata
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) šodien nosūtījis vēstuli Saeimas Juridiskajai komisijai ar aicinājumu Saeimai lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amata sakarā ar viņas neatbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteiktajai labas reputācijas prasībai, aģentūra LETA uzzināja Tieslietu ministrijā.
Turcijas ministrs vizītē Rīgā apspriež centienus iestāties ES
Ceturtdien, 16. maijā, vizītē Rīgā ieradās Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu, kurš tikās ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (“Jaunā Vienotība”). Abi apsprieduši vairākus jautājumus, tajā skaitā Turcijas pievienošanās sarunas Eiropas Savienībai (ES). Rinkēvičs atzina, ka nepieciešamo kritēriju izpilde nenotiks ātri, tomēr sarunas jāturpina. Savukārt Čavušolu vērsa uzmanību uz Turcijas apņemšanos turpināt nepieciešamo reformu ieviešanu.
Klusā vardarbība skolās - skolēnu agresija pret pedagogiem
Vardarbība skolās notiek arī pret skolotājiem. Statistikā un policijas ziņojumos tā gan sastopama samērā reti, jo visbiežāk skolās notiek un arī uzmanību pievērš skolēnu savstarpējai vardarbībai. Ar Latvijas Radio par savu pieredzi anonīmi piekrita runāt divas skolotājas, kuras jūtas bezspēcīgas. Dažādu iemeslu dēļ pat tad, ja skolas zina par vardarbību, tās nerīkojas. Atbildīgā iestāde cenšas palīdzēt skolām risināt vardarbības problēmas jau tad, kad parādās pirmās pazīmes.
Žurnālistu asociācija par NEPLP un kritisko situāciju mediju vidē sūdzēsies EBU
Kamēr pār Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) turpina gāzties kritikas vilnis par nepamatotu mediju brīvības ierobežošanu un politiķi domā, kā tādā situācijā rīkoties, pats mediju uzraugs mainījis darba stilu. Padome sākusi pastiprināti kontrolēt Krievijas TV kanālus, jo par vājo uzraudzību saņēma politiķu kritiku. Tāpat uzraugs atlicis paša sākto lietvedību par TV3 sižetu, kurā tika kritizēta padome. Tikmēr gan padome, gan žurnālisti par kritisko situāciju mediju vidē nākamnedēļ plāno ziņot Eiropas Raidorganizāciju apvienībai jeb EBU.
Atļauju izmantot orgānus transplantācijai varēs paust e-veselības sistēmā
Personas savu gribu attiecībā uz sava ķermeņa un orgānu izmantošanu pēc nāves varēs paust, izdarot attiecīgu atzīmi e-veselības sistēmā. To paredz ceturtdien, 16. maijā, Saeimā trešajā – galīgajā – lasījumā pieņemtie grozījumi likumā, kas reglamentē miruša cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā, informēja Saeimas Preses dienests.
VK: Vienotais patvēruma meklētāju reģistrs top jau desmito gadu un izmaksā vairāk par miljonu eiro
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) jau kopš 2009. gada strādā pie Patvēruma meklētāju reģistra izveides un uzlabošanas, un līdz 2017. gadam tam bija izlietoti jau 813 361 eiro, 2018. gada revīzijā konstatēja Valsts kontrole. Joprojām nav nodrošināta procesa elektronizēšana, un patvēruma meklētāju lietu apstrāde vēl arvien tiek veikta gan papīra, gan elektroniskā veidā. Šis process turpinās arī pašlaik, un tam no jauna paredzēts finansējums.
Jaunākie
Interesanti