Latvijā
Aizputē norisinās pirmā Novadpētniecības skola
Visu šo nedēļu Aizputē, mākslinieku rezidenču centrā “Serde” norisinās pirmā Novadpētniecības skola, kurā piedalās interesenti no visas Latvijas. Pasākuma ietvaros tiek apgūtas gan teorētiskās zināšanas par nemateriālā kultūras mantojuma dokumentēšanu, dzimtas un  vietu vēstures izzināšanu, kā arī tiek veikti praktiskie darbi - iedzīvotāju intervijas, kas būs pamats jaunam  “Serdes’” tradīciju burtnīcu izdevumam.
Policija dažas dienas nav varējusi sodīt par nepareizu auto novietošanu
Jaunā administratīvās atbildības likuma ieviešana uz dažām dienām atņēma policijas darbiniekiem tiesības piemērot autovadītājiem sodus par nepareizu auto novietošanu. Nu problēma atrisināta un sodīt atkal var, bet Latvijas Televīzija skaidroja, kādēļ šāda situācija izveidojās.
Beidzot ieskaita naudu kompensācijām reģionālo slimnīcu mediķiem
Nedēļas sākumā daudzus pārsteidza ziņa par to, ka reģionālās slimnīcas joprojām  nav saņēmušas kompensācijas mediķu piemaksām, ko valdība solīja ārkārtējās situācijas laikā. Nedēļas izskaņā saņemta ziņa - nauda no Finanšu ministrijas slimnīcām beidzot pārskaitīta.
Aicina ziņot par atrastām beigtām mežacūkām
Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatība Latvijā ir nedaudz mazinājusies, bet Eiropā un kaimiņvalstīs infekcija turpina virzīties uzpriekšu. Lai samazinātu Āfrikas cūku mēra izplatību, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina ikvienu, kurš uzgājis beigtu meža cūku, ziņot par to pašvaldībai vai dienestam, saņemot 23 eiro. Šīs izmaksas tiks segtas no ĀCM apkarošanas programmas, kuru līdzfinansē Eiropas Komisija.
Līgatnes vidusskola šogad pārtaps par Jauno līderu vidusskolu
Līgatnes vidusskola šogad pārtaps par Jauno līderu vidusskolu. Papildus vidējai izglītībai, jaunieši iegūs arī specialitāti viesmīlībā vai vides zinībās. Divas nedēļas mācību gadā jauniešiem būs iespēja iet praksē kādā no sadarbības uzņēmumiem. Šādas pārmaiņas veiktas, lai piesaistītu vairāk skolēnu un nezaudētu vidusskolas statusu. Vairāk par tematu stāsta Paula Dēvica.
NEPLP sācis jau divas pārkāpumu lietas pret televīzijas kanālu PBK
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aizvadītā mēneša laikā sākusi jau divas administratīvās lietas par Pirmā Baltijas kanāla (PBK) darbības neatbilstību izsniegtās apraides atļaujas pamatnosacījumiem. Trīs pārkāpumi var kļūt par pamatu apraides atļaujas anulēšanai.   
Šķirotos atkritumus Bauska nodos uzņēmumam «Eco Baltia vide»
Līdz ar atkritumu poligona "Grantiņi" slēgšanu aprīlī Bauskas novadā atkritumu apsaimniekošanas maksa pieauga par 7%. Lai  pēc iespējas samazinātu izdevumus, baušķenieki nolēmuši šķirotos atkritumus turpmāk nevis vest uz Jelgavu, bet gan nodot jaunizveidotajā uzņēmuma ""Eco Baltia vide" šķirošanas stacijā. Lai plāns īstenotos, atkritumu šķirošanā būtu jāiesaistās krietni vairāk iedzīvotājiem. 
Zolitūdē nolūzis koks uz vairākām dienām nosprosto normālu pieeju mājām
Iziet no savas mājas civilizēti, lai nebūtu jārāpjas pāri milzīgam koka stumbram, trīs dienas pēc vētras beidzot izdevies Zolitūdes iedzīvotājiem Rīgā. Valtaiķu ielā dzīvojošie jau vairākus gadus nesekmīgi centās panākt, lai kaimiņiene sakopj savu teritoriju un nocērt lielu, bīstamu vītolu, kas pārliecies pāri ielai. Ko nespēja panākt vietējie un Rīgas domes institūcijas, panāca otrdienas nakts lielais vējš. 
Liepājas, Daugavpils un Latvijas Lauksaimniecības universitāte apvienosies konsorcijā
Lai saglabātu universitātes statusu, noslēgs sadarbības līgumu starp Liepājas, Daugavpils un Latvijas Lauksaimniecības universitāti, kas paredz apvienošanu. Šīm augstākās izglītības iestādēm būs jāizveido plāns, kā ne tikai koplietot pieejamos resursus, bet arī, kā integrēt savas studiju programmas citā universitātē. Savukārt Latvijas Rektoru padome uzsver, ka pats galvenais, izveidojot konsorciju, šim izglītības iestādēm ir nepazaudēt savu individualitāti.
Rīgā piemin Ebreju tautas genocīda upurus
Dienu pirms Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienas, Valsts prezidents Egils Levits, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) noliek ziedus pie Rīgas Lielās horālās sinagogas Holokausta memoriāla.
Jaunākie
Interesanti