Latvijā
Divus jauniešus tiesās par slepkavības izdarīšanu Rīgā
Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukti divi jauni vīrieši par slepkavības izdarīšanu, informēja prokuratūrā Viens no apsūdzētajiem pamudinājis otru, kas tobrīd vēl bija nepilngadīgs, noslepkavot savu bijušo draudzeni.
Jaunā Rīgas teātra būvlaukumā darbi aizvien nenotiek; būvnieks meklē jaunas tehnoloģijas
Jaunā Rīgas teātra ēkas Lāčplēša ielā pārbūves būvlaukumā, kur pirms pusgada būvdarbi tika apturēti blakus mājās konstatēto plaisu dēļ, rosība aizvien nenotiek, jo būvnieki meklē tehnoloģisku risinājumu darbu turpināšanai. Diskusijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” arhitekte Zaiga Gaile atzina, ka ir dusmīga par būvniecības kavēšanos. Bet būvkompānijā “ReRe grupa” solīja darīt visu iespējamo, lai ēka taptu “saprātīgā termiņā”.
Četru gadu laikā plāno uzlabot plūdu prognozēšanas sistēmu
Latvijā pieaug un arī turpinās pieaugt kopējais atmosfēras nokrišņu daudzums un intensitāte. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) prognozes liecina, ka stipru nokrišņu gadījumu skaits pieaugs par 20%. Lai dabas stihijas varētu efektīvāk un ātrāk prognozēt, ministrija četru gadu laikā cer uzlabot brīdinājuma sistēmas, investējot 6,76 miljonus eiro.
Universitāšu slimnīcu gatavība «X stundā» veikt pilnīgu evakuāciju atšķirīga
Lieli ugunsgrēki, terorakti, kara laiku lādiņi. Šādi un arī daudzi citi iemesli var likt slimnīcām X stundā domāt par pilnīgu evakuēšanos. Latvijā esošās trīs universitātes slimnīcas – Paula Stradiņa un Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, kā arī Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) savas spējas evakuēties vērtē atšķirīgi. Tomēr visas norāda – šādā gadījumā svarīga ir operatīvo dienestu, pašvaldības un citu iestāžu palīdzība.
Krāslavā nojauc par bīstamu atzītu daudzdzīvokļu māju
Krāslavā noslēgumam tuvojas daudzdzīvokļu mājas Raiņa ielā 4 demontāža. Četru stāvu ēka, kurā ir 44 dzīvokļi, par bīstamu atzīta pirms diviem gadiem, kad pēc būvspeciālistu atzinuma pārtraukta nama ekspluatācija. Tas bija smags pārbaudījums pašvaldībai, kam nācās risināt gan ēkas demontāžas jautājumus – nojaukšana izmaksāja ap 100 000 eiro -, gan panākt vienošanos ar nama dzīvokļu īrniekiem un saimniekiem, gan dažādām institūcijām, lai varētu sākt nama nojaukšanu.
Šoferu ievērībai: uz Rīgas apvedceļa pie Salaspils tilta remonts un lēnāka satiksme
Uz Rīgas apvedceļa (A4) pie Salaspils notiek tilta pār Mazo Juglu deformācijas šuvju remonts un slēgta viena josla, satiksme abos virzienos notiek pa vienu joslu, to regulē ar luksoforiem vai satiksmes regulētāji. Rīta un vakara stundās satiksme tur var būt stipri palēnināta, tāpēc vajadzētu plānot papildu laiku ceļam, liecina “Latvijas Valsts ceļu” informācija. 
Papildu deklarētā adrese - gaidīts un vērtīgs atbalsts ārzemēs dzīvojošajiem
Ārlatviešiem saziņā ar valsti būtu svarīgi papildus norādītajai adresei ārvalstī deklarēt vēl arī vienu adresi vai nu Latvijā, vai ārvalstī. Šādu iespēju paredz Ministru kabinetā atbalstītais likumprojekts “Grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā”. Kādos gadījumos papildu deklarētā adrese varētu atvieglot atgriešanos Latvijā?
Šogad Čaka ielu vēl neremontēs
Apakšzemes komunikāciju uzturētāji joprojām turpina remontdarbus Aleksandra Čaka ielā, tāpēc Rīgas dome ielas remontēšanu šogad, visticamāk, neuzsāks, apliecināja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.
Jaunākie
Interesanti