Latvijā
Saeimas komisija pārveido VARAM Valkas un Valmieras novadu ieceres
Kā salaulāsiet, tā dzīvosim, tā saka Valmieras apkārtnes novadu pārstāvji, vērtējot jauno administratīvi teritoriālo reformu. Pretēji Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) viedoklim, Saeimas atbildīgā komisija vairākus novadus iekļāva Valmieras novadā, tādējādi atņemot tos Valkai. Bet Valkas novadam nākotnē varētu piešķirt īpašu statusu.
Skrundas novadā bažījas par policijas pieejamību
Kāpēc dažādu noziegumu vai negadījumu izmeklēšana iet tik ilgi, kāpēc nereti policija reaģē pārāk lēni – šie bija daži no jautājumiem, kuri otrdien, 11. februārī, tika risināti Skrundas novada pašvaldībā. Valsts policijas (VP)pārstāvji atzina, ka darbu ietekmē darbinieku trūkums un tiekot strādāts pie tā, lai efektīgāk izmantotu jau esošos resursus.
Vides dienests stingrāk kontrolēs riepu uzglabātājus un montētājus
Katru gadu valstī tiek pārdoti 17 000 tonnu riepu, taču dienesti lēš, ka šis skaitlis ir vēl lielāks - aptuveni 25 000 tonnu, jo riepas tirgo arī internetveikalos, kur tās netiek uzskaitītas. Lai rūpētos par pareizu riepu uzglabāšanu un vēlāk pārstrādi, Valsts vides dienests (VVD) sācis pastiprināti uzraudzīt autoservisus.
Rucavas novadā atjauno Papes kanālu
Gadu desmitiem nesakārtotā Papes kanāla hidrosistēma Rucavas novadā veicinājusi īpaši aizsargājamā Papes ezera strauju aizaugšanu un arī apkārtējo pļavu pārpurvošanos. Lai uzturētu konstantu ūdens līmeni ezerā un mazinātu plūdu riskus, ar Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu beidzot sākta vērienīga Papes kanāla atjaunošana.
«Saskaņa» aicina ministru Pūci atstādināt no amata Rīgas mēru Burovu
Rīgas domes “Saskaņas” frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (“Attīstībai/Par!”) atstādināt no amata Rīgas domes priekšsēdētāju Oļegu Burovu (“Gods kalpot Rīgai”), paziņojumā medijiem informēja Tolstojs.
Solīto paliatīvās aprūpes gultu Rīgā vēl nav
Neārstējami slimiem pacientiem palīdzība dzīves beigās bieži vien ir nesasniedzama, un rūpes par šiem pacientiem gulstas uz līdzcilvēku pleciem. Pēc sabiedrisko mediju labdarības maratona "Dod pieci!" un LTV projekta "Diagnoze – vēzis" pērnā gada nogalē bija cerības, ka politiķi izprot problēmas nopietnību un paliatīvā aprūpe kļūs sabiedrībai pieejamāka, bet cik drīz?
Vietējie iedzīvotāji iebilst par pagastu nodalīšanu no Vidzemes mazajiem novadiem
Administratīvi teritoriālās reformas komisijas deputāti otrdien, 11. februārī, sprieda par jaunveidojamajiem novadiem Vidzemē. Pretestību raisījis Valkas novada domes deputātu rosinājums pie Valkas novada administratīvās teritorijas pievienot Burtnieku novada Ēveles pagastu, Apes novada Gaujienas pagastu un Beverīnas novada Trikātas pagastu.
Kārtības policijas priekšnieka amatā uz gadu iecelts Normunds Krapsis
Valsts policijas (VP) priekšnieka vietnieka, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amatā tiek iecelts līdzšinējais Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks, Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks pulkvedis Normunds Krapsis, informēja VP.
Finansiālu atbalstu par darbu reģionos varēs saņemt arī zobārsti un sociālās aprūpes institūciju ārsti
Kompensācijas par darbu reģionā varēs saņemt arī Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā un Valsts asinsdonoru centrā strādājoši mediķi, zobārsti, kas vēlas sniegt valsts zobārstniecības pakalpojumus reģionos, kā arī sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas strādājošie ārsti, ārstu palīgi, fizioterapeiti, ergoterapeiti māsas un māsu palīgi, informēja Veselības ministrtijā (VM).
Levits rosina ierobežot ES valodās neveidotu TV programmu apriti
Valsts prezidents Egils Levits rosina veikt papildinājumus likumprojektā "Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā", nosakot, ka televīzijas pakalpojumu sniedzējs saviem abonentiem kanālu pamatpiedāvājumā nodrošina Latvijā izplatīto televīziju programmas, bet, ja tiek iekļautas papildu televīzijas programmas, vismaz 80% no tām vajadzētu veidot programmām, kuru saturs sākotnēji veidots kādā no Eiropas Savienības (ES)  vai Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstu oficiālajām valodām.
Valsts kontrole: Ģimenes ārstu darbā un pieejamībā trūkumi aizvien nav novērsti
Veselības ministrija (VM) nav ieviesusi nevienu no ieteikumiem, ko jau 2017. gadā ierosinājusi mainīt Valsts kontrole (VK), lai uzlabotu ģimenes ārstu komandas darbu un veselības aprūpes teritoriālo pieejamību, starpziņojumā par rezultātiem pēc 2017. gadā veiktās revīzijas par ambulatorās sistēmas stāvokli Latvijā secinājusi Valsts kontrole. Tikmēr ministrijā norāda, ka šādam apgalvojumam piekrist nevar un neesot izprotams, kādus rezultātus VK sagaida.
Lai ieviestu kārtību kapu nozarē, VARAM piedāvā jaunu Apbedīšanas likumu
Valdība otrdien, 11. februārī, sēdē iecerējusi pieņemt zināšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par apbedīšanas nozares regulējuma pilnveidošanu”, kurā analizēta pašreizējā situācija, tajā skaitā trūkumi, ko iepriekš ir izgaismojis tiesībsargs, Konkurences padome un arī Valsts kontrole. Ņemot vērā daudzās problēmas, valdība uzdos līdz 2023. gada 1. martam izstrādāt Apbedīšanas likuma projektu, tajā nosakot kapu saimniecību principus.
Jaunākie
Interesanti