Latvijā
Strauji pieaudzis avāriju skaits, kur iesaistīti dzērājšoferi
Ārkārtējā situācija pavasarī ietekmēja kopējo ceļu satiksmes negadījumu skaitu. To bijis mazāk, taču tas nenozīmē, ka uz ceļa ir drošāk. Šogad strauji pieaudzis ceļu satiksmes negadījumu skaits, kur šoferi bijuši alkohola reibumā, ceturtdien pavēstīja Valsts policijas pārstāvis Normunds Krapsis. Arī iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") atzīmēja, ka vajadzētu lūgt Tieslietu ministrijai pārskatīt sodu politiku dzērājšoferiem.
VIDEO: «Darīt digitāli» – uzņēmējdarbības diena
No 19. oktobra līdz 25. oktobrim notiek ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, kam šogad izvēlēts vadmotīvs “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”. Semināra ceturtā diena veltīta uzņēmējdarbības jautājumiem –  uzņēmējdarbības veidiem un to reģistrēšanai, kā ar dažādiem digitāliem resursiem, kā varam risināt daudzveidīgus jautājumus uzņēmējdarbības jomā, piemēram, nodokļu administrēšanā.
VID arvien biežāk komerciālos sūtījumos atklāj elektroniskās cigaretes
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot pasta sūtījumu dokumentu un muitas fizisko kontroli, arvien biežāk komerciālos sūtījumos atklāj elektroniskās cigaretes un to uzpildes flakonus, ko iegādāties internetveikalā un saņemt pasta sūtījumā ir aizliegts. Iepriekšējās nedēļas nogalē vien atklāti 46 šādu preču nelegālas sūtīšanas gadījumi, izņemtas 4980 elektroniskās smēķēšanas ierīces, informēja VID.
Tieslietu ministrs: Jāsoda ļaunprātīgi sejas masku nelietotāji
Uzraugot sejas masku lietošanu, būtu jānodala dažādas situācijas – kad cilvēkam masku ir nejauši aizmirsies uzlikt un kad savukārt tā netiek lietota apzināti un ļaunprātīgi. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāmā" teica tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija).
Policija novērsusi divu personu nolaupīšanu un slepkavību
Valsts policija (VP) šoruden ir novērsusi divu personu nolaupīšanu un slepkavību, kas tika plānotas ar mērķi iegūt kriptovalūtu un naudas līdzekļus aptuveni 500 000 eiro apmērā, informēja policijā. Aizdomās par šo noziegumu organizēšanu ir aizturēts kāds Rīgas iedzīvotājs, un šobrīd viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.
SPKC epidemiologi – pārslogoti; veidos jaunu nodaļu
Lai stiprinātu Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kapacitāti, tam šogad papildus tiks piešķirti vairāk nekā 113 000 eiro. Par šo naudu centrā plānots arī veidot jaunu nodaļu, telefonintervijā Latvijas Radio atzina SPKC direktore Iveta Gavare.
Valmierā pilsētas maršrutos kursēs jauni hibrīdautobusi
Nākamajā nedēļā Valmierā sāks kursēt videi daudz draudzīgāki transporta līdzekļi – elektriskie hibrīdautobusi, kuri ļauj taupīt degvielu, kā arī samazina izmešu daudzumu gaisā. Pilsētas sabiedriskajā transportā kopš neatkarības atjaunošanas šī ir pirmā reize, kad iegādāti deviņi pilnīgi jauni autobusi. To izdevies īstenot, izmantojot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.
Aktīvisti turpina cīņu par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību
Ceturtdien, 22. oktobrī, Saeimā varētu skatīt iniciatīvu par viendzimuma partneru reģistrēšanu, kuru iepriekš noraidīja Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Paralēli jau trešo reizi pie likumdevēja ēkas notiks jauniešu pikets, kurā aktualizēs visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nepieciešamību.
Finanšu noziegumu prokuratūra pārceļas uz VID ēku
Prokuroram jāpiedalās izmeklēšanā jau no pirmās kriminālprocesa dienas. Lai šo ģenerālprokurora Jura Stukāna mērķi izpildītu, uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) telpām pārcēlusies specializētā Finanšu un ekonomisko noziegumu prokuratūra. Abas iestādes cer, ka tas uzlabos sadarbību noziegumu izmeklēšanā un novedīs pie ātrākas lietu nonākšanas tiesā.
No pirmdienas ne visiem apmaksās Covid-19 testus
No nākamās nedēļas Covid-19 testus bez maksas veiks vien tiem cilvēkiem, kurus uz testu nosūtīs ģimenes ārsts vai kāds cits medicīnas speciālists. Tādējādi prioritāri iecerēts testēt saslimušo kontaktpersonas un pacientus ar Covid-19 raksturīgiem simptomiem, kā arī cilvēkus, kuriem tests vajadzīgs pirms ieplānotas operācijas. Savukārt pārējie, kas vēlēsies pārbaudīties, gaidīs garākā rindā un par analīzēm arī paši maksās. 
Atšķirīgu Covid-19 risku dēļ Pūcem – karantīna, Rinkēvičam – nē
Ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") bijis saskarsmē ar Covid-19 pozitīvu cilvēku, tāpēc atrodas karantīnā, politiķis informēja tviterī. Savukārt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") karantīnā nav devies, kaut arī pagājušajā nedēļā pabija Eiropas Savienības valstu ministru samitā, kur pēc tam  tika atklāti Covid-19 gadījumi. Speciālisti Rus.Lsm.lv skaidro, ka dažādā rīcība saistīta ar epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātiem.
Latvijā atklāti vēl 188 Covid-19 gadījumi
Latvijā aizvadītajā diennaktī atklāti vēl 188 Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija. Tas ir atkārtots vienas dienas laikā saslimušo skaita antirekords. Iepriekš tik daudz jauni saslimšanas gadījumi fiksēti pagājušajā piektdienā.
Jaunākie
Interesanti