Latvijā
«Baltijas ceļš» Valkā - cilvēku tik daudz, ka līdzpaņemtās jostas nevajadzēja
Nomaļš ceļš, nekādu sakaru, bet daudz pazīstamu un svešu cilvēku, kas gaida brīdi, lai sadotos rokās. Tā savu pirms 30 gadiem piedzīvoto Baltijas ceļu atceras Valkas novada cilvēki. Vietējie aktīvisti gandrīz matemātiski rēķinājuši, cik vietas aizņem cilvēks ar atplestām rokām, lai zinātu, cik vietējo jāorganizē braukšanai uz Baltijas ceļu. Un aprēķini bijuši pareizi – cilvēku bijis tik daudz, ka līdzpaņemtās tautiskās jostas nemaz nebija jāizmanto.
Vērtēs mediķu atbildību Krāslavā piekautā vīrieša nāvē
Vērtēs mediķu atbildību par, iespējams, pienācīgas palīdzības nesniegšanu 29 gadus vecam vīrietim, kurš pēc smagas piekaušanas gāja bojā Daugavpils reģionālajā slimnīcā. 1990. gadā dzimušais vīrietis pēc kautiņa atrasts guļam bezsamaņā. Tā kā bijušas aizdomas par alkohola lietošanu, viņš vispirms ievietots slimnīcas atskurbtuvē. Gan Valsts policijā, gan Veselības inspekcijā ierosināta izmeklēšana, kurā skaidro, vai, mediķiem pievēršot lielāku uzmanību smagajiem miesas bojājumiem, vīrieti varēja glābt.
Jaunsargu instruktori paaugstina kvalifikāciju
Lai jaunsargu instruktori spētu paaugstinātas un augstas bīstamības nodarbības novadīt droši un kvalitatīvi, instruktori mācās paši. Šonedēļ Latvijā notiek divi vērienīgi mācību semināri – viens Alūksnes, otrs Skrundas novadā, kuros kvalifikāciju paaugstina aptuveni 100 instruktoru.
Par Rīgas otro vicemēri ievēlēta Anna Vladova
Rīgas domes vicemēres amatā otrdien, 20. augustā, ievēlēta līdzšinējā pašvaldībā strādājošās "Saskaņas" frakcijas priekšsēdētāja Anna Vladova. Par viņu balsoja 35 deputāti. Pret Vladovu balsoja 16 deputāti.
Dainis Īvāns: Nevaru iedomāties vēsturē lielāku uzvaras un svētku dienu par Baltijas ceļa akciju
Spēja visām trim Baltijas tautām sajust vienam otru kā pašiem sevi, augsta atbildības sajūta un vēlme pašiem izšķir savu likteni vairāk nekā diviem miljoniem cilvēku pirms 30 gadiem bija iemesls sadoties rokās Baltijas ceļā. Tā laika Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājam Dainim Īvānam Baltijas ceļš apliecina solidaritātes nozīmīgumu tiklab pirms 30 gadiem, tā arī mūsdienās.
Smakas radošs uzņēmums Mīlgrāvī gatavs investēt līdzekļus, lai uzlabotu gaisa kvalitāti
Valsts vides dienests (VVD) ik pa laikam no iedzīvotājiem saņem sūdzības par smaku Rīgas Mīlgrāvja apkaimē. Apsekojot teritoriju, VVD par smaku radīšanu divas reizes noformējis protokolu uzņēmumam "B.L.B. Baltijas termināls”. VVD Lielrīgas reģionālā vides pārvalde uzdeva uzņēmumam nākt klajā ar ierosinājumiem smakas samazināšanai. Kā plānots uzlabot gaisa kvalitāti Mīlgrāvī un ko par gaisa kvalitāti domā Mīlgrāvja iedzīvotāji un viesi?
Levits: Vāja mediju telpa var novest pie manipulējamākas sabiedrības
Sabiedriskie mediji un mediju telpa Latvijā ir salīdzinoši vāja, un tas atstāj iespaidu uz sabiedrību kopumā, sabiedrība var kļūt pārāk manipulējama. Tāpēc medijiem ir pakāpeniski jānodrošina adekvāts finansējums, intervijā Latvijas Radio pauda Valsts prezidents Egils Levits.
Jaunākie
Interesanti