Latvijā
«Re:Check»: Laikraksts «Ventas Balss» popularizē melus par Covid-19
Laikraksts "Ventas Balss" saņem publiskos līdzekļus, bet vienlaikus popularizē melus un sazvērestības teorijas. Mediju eksperte norāda, ka laikrakstā publicēta dezinformācija, lai liktu šaubīties par Latvijas valdības lēmumiem saistībā ar Covid-19, kā arī demokrātiju kopumā.
Pulks: Rīgai līdz 2025.gadam jāīsteno skaidrs mobilitātes plāns ar Pierīgu
No trešdienas, 16. septembra, līdz 22. septembrim visā Eiropā tiek atzīmēta Mobilitātes nedēļa, aicinot iedzīvotājus izvēlēties videi draudzīgus pārvietošanās veidus. Rīgā trešdien mobilitātes punktā pie VEF Kultūras pils meistari piedāvās velosipēdu tehnisko apkopi, braucēji varēs reģistrēt savus riteņus Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), bet Uzvaras parkā notiks bērnu un jauniešu velosacensības.
Sāks vērtēt likuma izmaiņas par vairākām jaunām prasībām tiesībsarga amata kandidātiem
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien pirms pirmā lasījuma sāks skatīt grozījumus Tiesībsarga likumā. Ar likuma izmaiņām paredzēts papildināt vairākas prasības tiesībsarga amata kandidātiem, tostarp iespēju pretendēt uz tiesībsarga amatu ne vairāk par diviem termiņiem pēc kārtas. Ņemot vērā, ka nākamās tiesībsarga vēlēšanas būs jau pēc pusgada, termiņu skaita ierobežojumu paredzēts ieviest pēc tām.
Rīgas domes vēlēšanu balsis trijos iecirkņos pārskaitīs līdz ceturtdienai
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) uzdevusi līdz 17. septembrim Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijai organizēt un kontrolēt Rīgas domes vēlēšanu balsu pārskaitīšanu trīs Rīgas vēlēšanu iecirkņos – 74., 97. un 144. vēlēšanu iecirknī, informēja CVK. Komisija tādējādi pilda Administratīvās apgabaltiesas 14. un 15. septembra spriedumus, kas uzdod nodrošināt balsu pārskaitīšanu trīs iecirkņos, pieskaitot par nederīgām atzītās vēlēšanu aploksnes kopējiem vēlēšanu rezultātiem.
Atklāta fotostāstu grāmata par 167 jelgavniekiem
Atzīmējot izcilākā jelgavnieka Jāņa Čakstes 161. gadskārtu, Ģederta Eliasa vēstures un mākslas muzejā atklāta grāmata ''Jelgavnieki 1918-2019''. Tas ir Dzintras Žvagiņas fotostāsts par 167 dažāda vecuma un dažādu profesiju jelgavniekiem. 
Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu izslēdz no «Saskaņas»
Partija "Saskaņa" no savām rindām izslēgusi divus Saeimas deputātus – Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu – par partijas statūtu pārkāpumiem. Abi uzskata, ka partija nav vēlējusies viņos ieklausīties. Deputāti arī apgalvo, ka saņēmuši draudus, par kuriem Švecova vērsusies drošības dienestā.
Ar stingrākiem noteikumiem cer novērst radioaktīvas koksnes ievešanu Latvijā
Ministru kabinets apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto noteikumu projektu, kurā paredz stingrākas prasības Latvijā importētā radionuklīda cēzija 137Cs (Cs137) klātbūtnei koksnes kurināmajā, kā arī pieļaujamo apsaimniekošanu pelniem, kas radušies, koksni sadedzinot, informēja VARAM.
Līdz gada beigām skolas saņems portatīvos datorus
Ar valdības rīkojumu Izglītības un zinātnes ministrijai 2020. gadā piešķirti 3,9 miljoni eiro, lai vispārējās izglītības iestādēs saņemtu mūsdienīgus portatīvus datorus, informēja Izglītības ministrija.
VARAM rosina Valsts kontroli un KNAB vērtēt iespējamos pārkāpumus Alūksnes domē
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Valsts kontrolē ar aicinājumu izvērtēt Alūksnes novada domes un tās amatpersonu iespējamos pārkāpumus un par pārbaudes rezultātiem un lēmumiem informēt ministriju, paziņojumā medijiem informēja ministrija.
Atjaunos ceļa segumu starp Līvāniem un Rožupi
Sākas ceļa seguma atjaunošana autoceļa Līvāni–Preiļi (P63) posmā no Līvāniem līdz Rožupei (0,815.-13,450. kilometrā). Šonedēļ posmā paredzēts ātruma ierobežojums 70 kilometri stundā, informēja “Latvijas Valsts ceļi”.
Jaunākie
Interesanti