Latvijā
Būvnieks nepamet Jaunā Rīgas teātra būvlaukumu; VNĪ plāno to pārņemt vienpusēji
VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) otrdien, 13. augustā, plānoja pārņemt Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvlaukumu Lāčplēša ielā 25 no pilnsabiedrības “RERE Būve1”. Uzņēmums uzskata, ka VNĪ lauztais līgums ir spēkā, jo tā laušana ir apstrīdēta tiesā, tāpēc neredz pamatu atstāt būvlaukumu. VNĪ savukārt paziņoja – tā kā būvnieks būvlaukumu labprātīgi nodot atteicās, VNĪ drīzumā organizēs vienpusēju būvlaukuma pārņemšanu.
«Grupu kreklu dienā» aicinās ziedot grūtībās nonākušu mūziķu atbalstam
30. augustā jau trešo gadu Latvijā tiks atzīmēta Latvijas Radio 5 ­– pieci.lv aizsāktā iniciatīva "Grupu kreklu diena" jeb #GrupuKrekluDiena. Šogad, līdztekus savu mīļāko mūziķu godināšanai un foto publicēšanai sociālajos tīklos ar mīļākās grupas T-kreklu, notiks arī 12 stundu dzīvā ētera labdarības koncertsērija, kuras laikā saziedotie līdzekļi tiks veltīti grūtībās nonākušo Latvijas mūziķu atbalstam. Pasākumu organizē pieci.lv sadarbībā ar “Fonds Līdzskaņa” un Latvijas Radio 2.
Madonas un Vecpiebalgas pusē arvien biežāk bišu dravas posta lāči
Madonas un Vecpiebalgas reģionā arvien biežāk bišu dravas posta lāči. Kompensācijām par izpostītām bišu saimēm pagaidām pieteikušās piecas saimniecības, taču katrā lācis viesojies vairākkārt. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) secina, ka lāči šogad novēroti dziļāk valsts iekšzemē. Arī pētnieki norāda, ka lāči Latvijā kļūs arvien aktuālāki, jo dzīvnieki meklē jaunas teritorijas. Tādēļ arī biškopjiem jāmeklē veidi, kā aizsargāt bišu dravas.
Premjers aicina Parādnieku nepretendēt uz SIF padomes vadītāja amatu
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") aicina savu pārstāvi Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomē Imantu Parādnieku (Nacionālā apvienība) nepretendēt uz fonda padomes vadītāja amatu, turpretī Parādnieks uzskata, ka to izlems SIF padomes locekļi.
Rēzeknē ārzemniekiem māca latviešu valodu caur kulināriju
Lai veicinātu latviešu valodas apguvi un iepazītu Latgales kulināro mantojumu ārvalstu studentiem un mācībspēkiem Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā nedēļas garumā norisinās starptautiskā latviešu valodas un kultūras vasaras skola "Izgaršo latviešu valodu".
Kaimiņš vēlas vērtēt katra NEPLP valdes locekļa profesionalitāti
Šonedēļ varētu sasaukt Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdi, lai vērtētu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu darbu, informēja komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš ("KPV LV"). Netiek izslēgta arī iespēja padomi atlaist.
Latvijā un Lietuvā vislielākais noslīkušo skaits Eiropas Savienībā
Latvijā un Lietuvā no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm ir salīdzinoši ir visvairāk noslīkušo cilvēku – vairāk nekā seši nāves gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, liecina "Eurostat" dati. Vieni no galveniem cēloņiem – peldēšana reibumā un pārgalvība. Bet zemākais rādītājs ir Itālijā, Maltā un Portugālē.
VARAM pašvaldību reformas kartē iezīmē vēl vienu novadu
Pēc konsultācijām ar pašvaldību deputātiem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) veikusi korekcijas administratīvi teritoriālās reformas plānos, iezīmējot kartē vēl vienu novadu. Iedzīvotajiem piedāvāta arī iespēja pašiem izlemt, kā tērēt daļu no pašvaldību budžeta.
Broka izstājusies no Nacionālās apvienības Rīgas domes frakcijas
Par korupciju aizdomās turētā Rīgas domes deputāte Baiba Broka nolēmusi izstāties no nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas domes frakcijas, tādējādi kļūstot par neatkarīgo deputāti, noskaidroja aģentūra LETA.
Pabeigti būvdarbi uz autoceļa Jelgava – Iecava
Pabeigti būvdarbi uz reģionālā autoceļa Jelgava–Iecava (P93 ) posmā no krustojuma ar Jelgavas šoseju (A8) līdz Cenu un Salgales pagastu robežai Ozolnieku novadā (3,27.-8,94. km), informēja “Latvijas valsts ceļi”.
Kā medijam nebūt garlaicīgam?
Pat visnozīmīgākā tēma negūs pietiekamu auditorijas uzmanību, ja būs izstāstīta garlaicīgi. Padomā — cik minūtes pie garlaicīga video vai raksta būtu gatavs pavadīt tu?
Ar ko sākt rakstu vai sižetu?
Žurnālisti ziņas vai sižeta sākumu mēdz saukt par līdu (no angliskā lead — vadīt). Tā ir teksta pirmā atkāpe, kurai ir divi galvenie uzdevumi: iezīmēt galveno sižeta vai raksta problēmu un ieinteresēt skatītājus vai lasītājus sekot materiālam tālāk.
Kā pārbaudīt faktus?
Labu žurnālistiku no sliktas, cita starpā, atšķir rūpīga faktu pārbaude. Veidojot sižetu vai rakstu, ir svarīgi pārbaudīt gan varoņu teikto, gan statistiku, gan fona informācijas avotus, ko tu izmanto citātiem.
Jaunākie
Interesanti