Latvijā
Paliatīvā aprūpe mājās. Kā to uzlabot?
Liela daļa pacientu paliatīvo aprūpi izvēlas saņemt mājās. Tas nozīmē, ka ir jārisina, kā to nodrošināt kvalitatīvi. Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" izskanēja gan tas, ka aprūpei laukos vienīgais risinājums ir mobilas komandas, gan arī, ka sociālās un veselības jomas vadībām ir vairāk jāsadarbojas.
VID ierēdņiem prasīs nevainojamu reputāciju
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ierēdņiem turpmāk tiks izvirzīta arī prasība pēc nevainojamas reputācijas. To paredz Saeimā ceturtdien, 5.decembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu”, informēja parlamentā.
Ķīmijterapeiti uzsāk izglītojošu akciju par vēža ārstēšanu
Lai veicinātu vēža pacientu labāku izpratni par onkoloģisko slimību medikamentozo ārstēšanu un tās sniegtajām iespējām, kliedētu neskaidrības un mītus, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija (LOĶA) sadarbībā ar onkoloģisko pacientu organizācijām uzsāk izglītojošu akciju "Jautā ķīmijterapeitam par vēža ārstēšanu", informē kampaņas rīkotāji.
Profesionālajā dienestā nākamgad pieņems 700 karavīru
Nacionālie bruņotie spēki (NBS) 2020. gadā profesionālajā dienestā plāno pieņemt līdz 700 karavīru. Aptuveni 500 karavīru paredzēti dienestam Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, bet 130 – studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā virsnieka profesijas iegūšanai.
Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu
Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija. Izskan arī atturīgāka pozīcija, tomēr lielākoties tiek atzīts, ka, visticamāk, Rīgas domes atlaišanas process tiks sākts.
«Cilvēks ziņu virsrakstos»: Valkas un Valgas iedzīvotāji par depozīta sistēmu
Šogad ziņu virsrakstos ne reizi vien minēta dzērienu iepakojuma depozīta sistēma, kuras ieviešanu Latvijā pēc teju 20 gadus ilgušajām diskusijām Saeima rudenī nolēma atbalstīt. Lai iezīmētu cilvēku pārdomas par depozīta sistēmas ieviešanas garo procesu, šoreiz rubrikā “Cilvēks ziņu virsrakstos” Latvijas Radio devās uz pierobežu, kur jau līdz šim daļa mūsu iedzīvotāju depozīta sistēmu izmanto ikdienā, apmeklējot veikalu Igaunijas pusē, kur iepakojuma nodošanas aparāti ieviesti jau pirms 10 gadiem.  
Ministre: «Diagnoze – vēzis» ieteikumus jau paredzēts ieviest
Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta žurnālistiskās pētniecības projekta "Diagnoze – vēzis" par vēža diagnostiku un ārstēšanu Latvijā noformulētie priekšlikumi jau ir procesā, saņemot žurnālistu vēstuli, sacīja veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par").
Dobeles pilsdrupas pārtop mūsdienīgā izstāžu zālē
Vēsturiskajām vērtībām pievienojot mūsdienu arhitektu un būvnieku radošumu un prasmes, senās Dobeles Livonijas ordeņa pils kapela pārtop mūsdienīgā izstāžu zālē. Par jau paveikto liecina spāru vainags jumta korē.    
Jaunākie
Interesanti