Vecākiem pēc bērna saindēšanās ar metadonu piespriež reālu cietumsodu

Kurzemes rajona tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu uz vienu gadu vecākiem, kuru mazgadīgais bērns saindējās ar narkotiskās atkarības terapijas nolūkos dzīvesvietā glabāto metadonu, informēja Latvijas Republikas prokuratūrā.

Vīrietis un sieviete bija saukti pie kriminālatbildības par vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, nodarot viņam fiziskas ciešanas, būdami personas, no kurām cietušais ir materiāli atkarīgs. Saīsinātajā spriedumā apsūdzētos atzīstot par vainīgiem, tiesa piesprieda viņiem brīvības atņemšanu uz vienu gadu.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis ārstējās no narkotiku atkarības, tāpēc viņam bija nozīmēta metadona programma un narkotiskās atkarības terapijas nolūkos bija iespēja metadonu glabāt dzīvesvietā. Abām personām apzinoties, ka minētā narkotiskā viela glabājama bērniem nepieejamā un neredzamā vietā, šie nosacījumi netika ievēroti.

Pudelīte ar metadona šķidrumu glabāta mazgadīgajam brīvi pieejamā vietā, un bērns, neapzinoties sekas, izdzēra to un saindējās. Tādējādi apsūdzēto nolaidības rezultātā tika apdraudēta bērna dzīvība un nodarītas fiziskas ciešanas.

Apsūdzētie savu vainu viņiem inkriminēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā atzina un izdarīto nožēloja.

Apsūdzētajiem piespriesto soda veidu un mēru tiesas debatēs lūdza piemērot arī valsts apsūdzības uzturētājs – Ziemeļkurzemes prokuratūras prokurors –, tāpēc ar tiesas piespriesto sodu prokurors ir apmierināts un neplāno lūgt tiesu sagatavot pilnu spriedumu.

Savukārt pārējās procesā iesaistītās personas 10 dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Ja šāds lūgums tiek iesniegts, tiesa sagatavo pilnu spriedumu, kuru var pārsūdzēt 10 dienu laikā no tā pieejamības dienas.

Kā norādīja Ziemeļkurzemes prokuratūras prokurors, saskaņā ar judikatūrā paustajām atziņām

nav izšķirošas nozīmes tam, vai abi vecāki lietoja metadonu un tieši kuram no viņiem bija izsniegta metadona deva, kuru izdzēra bērns, jo viņiem abiem kā vecākiem bija kopīgs pienākums rūpēties par bērnu,

taču apsūdzētie pret šo pienākumu izturējās nolaidīgi un neuzmanīgi, kā rezultātā tika apdraudēta bērna dzīvība, nodarītas fiziskas ciešanas un bērns guva dzīvībai bīstamus miesas bojājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti