Latvijā
Noslēdzoties «Rīgas konferencei», diskusiju centrā demokrātija un populisms
Jautājumi par demokrātijas stāvokli un populisma izplatību bija starp galvenajām diskusiju tēmām, sestdien noslēdzoties ikgadējai „Rīgas konferencei”. Sociālie mediji ļāvuši cilvēkiem daudz aktīvāk paust savu politisko gribu, taču tas radījis jautājumu par demokrātiskās gribas un saprātīguma attiecībām, secināja Latvijas prezidents Egils Levits. Savukārt bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga norādīja, ka mūsdienu sabiedrības ir kļuvušas tik daudzslāņainas, ka ir jāpārdomā politisko partiju būtība.
Vīna darītavā Durbē - sulu spiešanas laiks
Durbe ir mazākā pilsēta Latvijā, kurā darbojas tikai viens ražošanas uzņēmums. Tā ir neliela vīna darītava. Tās saimniece desmit gados ir spējusi attīstīt ražošanu, iekarot vietējo tirgu un gūt augstu novērtējumu Baltijas vīndaru konkursos. 
Fotogrāfs fiksē iespējamas nelikumības ezera krastā, bet atbildība draud viņam pašam
Putnu fotogrāfs Ainārs Mankus pērn oktobrī Liepājas ezera esošajās Vītiņu pļavās pamanījis iespējamu pārkāpumu – mednieku, kurš pretējo noteikumiem atradies krastā, un mēģinājis ziņot kādam atbildīgajam dienestam, lai situāciju noskaidrotu un pārkāpuma gadījumā vainīgos sauktu pie atbildības. Taču pēc gada lietu slēdza un pašu fotogrāfu aicināja skaidrot, ko viņš darījis Vītiņu pļavās, vēstīja 4. studija.
Šogad bijusi nelabvēlīga ziemas ķiploku audzēšanas sezona
Šogad daudzviet Latvijā bijuši nelabvēlīgi apstākļi ķiploku audzēšanai, tādēļ arī raža ir zemāka par gaidīto. Tāpat labas ražas ieguvei kaitē inficēts stādāmais materiāls, kas ar katru gadu arvien vairāk nonāk apritē, secina Lauku konsultāciju un izglītības centra speciālisti. Arī audzētāji atzīst, ka ir kvalitatīva stādāmā materiāla deficīts.
Kā Ukrainas karā ievainotiem karavīriem palīdz atgriezties ikdienā. Intervija ar «Vaivaru» vadītāju
Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari” šoruden ārstējās 14 Ukrainas karavīri, kas guvuši smagas traumas. Daļa no viņiem nevarēs atgriezties ierindā, un būs jāatrod spēks ar smagu invaliditāti dzīvot tālāk. Latvijas mediķi ne pirmo gadu Ukrainas karavīriem sniedz fizisko un arī psiholoģisko rehabilitāciju. Pēc šiem pacientiem uz Ukrainu devusies arī ārste, “Vaivaru” vadītāja Anda Nulle.
VIDEO: «Rīgas konferences 2019» 2.diena
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sestdien, 12. oktobrī, "Rīgas konferencē 2019" pulcējās starptautisko attiecību eksperti un dažādu pasaules valstu līderi, lai apspriestu nozīmīgākos drošības un politikas jautājumus reģionā un visā pasaulē. Konferences kalpo kā diskusiju forums, kurā starptautiska mēroga līmenī tiek veidota viedokļu apmaiņa. 
Ornitoloģijas biedrībā atvērto durvju diena
Latvijas Ornitoloģijas biedrībā sestdien, 11.oktobrī, visas dienas garumā var apmeklēt atvērto durvju dienu. Būs iespēja ne tikai doties putnu vērošanas ekskursijā, bet arī izzināt, kā putnu entuziasti var iesaistīties putnu vērošanas kustībā, ar ko nodarbojas ornitologi, kā arī iesaistīties spēlēs.
Bērnu tiesību inspekcijas darbinieki sūdzas par vadītājas attieksmi un mobingu
Darbinieku dalīšana savējos un svešajos, emocionālās vardarbības iezīmes un vienaldzība – tie ir vien daži no pārmetumiem, ko no saviem darbiniekiem izpelnījusies Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja Marianna Dreja. Sūdzības briedušas jau sen, un nu vadzis draud lūzt - tā situāciju skaidro par nozari atbildīgā ministre. Patlaban nokaitētā atmosfēra nopietni traucē inspekcijas darbam.  
Iepirkumu uzraugiem aizdomas par nelikumībām VARAM konkursos
Aizdomās par iespējumiem likuma pārkāpumiem Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) sācis pārbaudīt divus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) šā gada sākumā veiktus iepirkumus, kuru kopējā summa pārsniedz 200 000 eiro. Ministrija tos skaidro ar īpašu steidzamību, ko savukārt apšauba oponenti.   
Carnikavā biotopa atjaunošanas laikā nozāģē arī lielās priedes
Carnikavā, dabas parka “Piejūra” teritorijā, sākti pelēkās kāpas biotopa atjaunošanas darbi. Lai panāktu labvēlīgākus apstākļus augiem, izretinātas saaugušās priedes. Darbu izpildītāji gan nav ievērojuši nosacījumus un nozāģējuši deviņus kokus, kuru diametrs pārsniedz atļautos 20 centimetrus.     
Neatbilstoši iztērētās dotācijas ceļiem Mērsrags atmaksās, ieguldot ceļu remontos
Satiksmes ministrijas auditā par mērķdotāciju izlietojumu ielu un ceļu uzturēšanai šogad konstatēts, ka deviņās pašvaldībās finanšu līdzekļi izlietoti neatbilstīgi. Viena no tām ir Mērsraga novads. Lai gan Mērsrags saņēmis vismazāko dotāciju, neatbilstības naudas izlietojumā ir vislielākās, un novads plāno to atmaksāt, ieguldot ceļu remontos.  
LU pilnveido Satversmes sapulces nolikumu, bet radikāli nemaina
11. oktobrī Satversmes sapulces ārkārtas sēdē tika apstiprināts Latvijas Universitātes (LU) Satversmes sapulces nolikums, kurš izstrādāts jaunā redakcijā. Tajā gan netika ieviestas radikālas izmaiņas, informēja Latvijas Universitātes Komunikācijas departamentā.
VIDEO: Rīgas konferences 1.diena
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā piektdien, 11. oktobrī, "Rīgas konferencē 2019" pulcējas starptautisko attiecību eksperti un dažādu pasaules valstu līderi, lai apspriestu nozīmīgākos drošības un politikas jautājumus reģionā un visā pasaulē. Konferences kalpo kā diskusiju forums, kurā starptautiska mēroga līmenī tiek veidota viedokļu apmaiņa. 
Jaunākie
Interesanti