Latvijā
Latvijas koledžas ceļ trauksmi par to iespējamo izslēgšanu no Augstskolu likuma
Latvijas koledžas ceļ trauksmi par to iespējamo izslēgšanu no Augstskolu likuma. Šādus grozījumus atbalstīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija. Tas nozīmē, ka nākotnē koledžas varētu būt pieskaitāmas profesionālās izglītības iestādēm. Izglītības un zinātnes ministrijā sola, ka studentiem tas neko nemainīs. Satraukta ir Latvijas Koledžu asociācija. Arī Latvijas Radio aptaujātie Kultūras koledžas studenti ir neapmierināti. 
Inčukalna deputātiem aizdomas par degvielas piesavināšanos; policija pārbaudi sāk negribīgi un veic formāli
Inčukalna novada domes deputāts Jānis Liepiņš no Kristīgi demokrātiskās savienības saraksta aizvadītajā vasarā, 1. jūlija rītā, vietējā degvielas uzpildes stacijā pamanīja, ka novada pašvaldības skolēnu autobusa šoferis vairākās 20 litru kannās pilda degvielu. Tā kā vairākiem Inčukalna opozīcijas deputātiem jau iepriekš bijušas aizdomas, ka par domes naudu pirktu degvielu pašvaldības vadība izmanto privātām vajadzībām, pēc šī novērojuma deputāts Liepiņš nekavējoties lūdza iesaistīties virkni iestāžu. Taču lietas izmeklēšanas vietā institūcijas «atrakstījās», bet policija pārbaudi veica tikai pēc deputāta sūdzēšanās premjeram. Turklāt arī tad lietai piegāja formāli.
Būvdarbi turpinās vairāk nekā 80 valsts ceļu posmos
Lai arī laikapstākļi pakāpeniski kļūst rudenīgi, būvdarbu sezona uz valsts autoceļiem joprojām turpinās vairāk nekā 80 ceļu posmos. Būvdarbi notiek arī uz Jelgavas šosejas (A8), kur rīta un vakara stundās satiksme var būt palēnināta, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
No šodienas darbdienās 35 vilcienu reisiem biļetes par piekto daļu lētākas
Lai mudinātu braukt vilcienā laikā, kad ir mazāka pasažieru plūsma un lielāka iespēja ievērot drošu distanci no citiem, no 12. oktobra līdz nākamā gada 11. aprīlim darbdienās 35 dienas vidus reisiem biļetes vienam braucienam būs par 20 procentiem lētākas. Tā informē kompānija «Pasažieru vilciens», atgādinot, ka, lai ierobežotu infekcijas slimības Covid-19 izplatību, sabiedriskajā transportā visu brauciena laiku pasažieriem jālieto mutes un deguna aizsegs.
No 12. oktobra visiem ieceļotājiem Latvijā obligāti jāaizpilda elektroniskā anketa
12. oktobrī darbu sāk jauna elektronisko apliecinājumu sistēma "covidpass.lv". Tajā personām, kas ierodas Latvijā, obligāti būs jāaizpilda anketa. Informācija anketā aizpildāma ne agrāk kā 48 stundas pirms ierašanās Latvijā, un tajā jānorāda prasītā personu identificējošā informācija. Tāpat no šodienas Valsts policijai ir plašākas pilnvaras pārbaudīt, vai privātajos transporta līdzekļos nepārvietojas iedzīvotāji, kuriem vajadzētu aizpildīt apliecinājumu, bet kuri to nav izdarījuši.
Kāda zemniece jau vairākus gadus tiesājas par salūzušu gūžas protēzi
Kāda zemniece jau vairākus gadus tiesājas ar Veselības inspekciju, lūdzot atmaksāt viņai zaudējumus, kas radušies salūzušas gūžas protēzes dēļ. Administratīvā apgabaltiesa sievietes prasību apmierināja daļēji, piespriežot valstij izmaksāt septiņus tūkstošus eiro prasīto 90 tūkstošu vietā. Taču gan prasītāja, gan Veselības inspekcija arī šo spriedumu pārsūdzēs. 
Rīgas mēra un vicemēru padomnieki – joprojām bez valsts amatpersonas statusa
Lai gan jau vairāk nekā nedēļu savus pienākumus pilda jaunais Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Attīstībai/Par!"), visi trīs jaunie Rīgas vicemēri un arī viņu biroji, to vadītāji un padomnieki joprojām nav valsts amatpersonas. Pagājušajā vasarā tolaik Rīgas domes opozīcijā esošā “Jaunā Vienotība” bija iesniegusi priekšlikumu, kas paredzēja amatpersonas statusu noteikt lielo pilsētu vadības padomniekiem, taču attiecīgie grozījumi joprojām ir iestrēguši Saeimas atvilktnēs, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Seima vēlēšanās lietuvieši balso arī vēstniecībā Rīgā
Lietuvas iedzīvotāji šodien dodas pie vēlēšanu urnām, lai izraudzītos nākamos Seima deputātus. Koronavīrusa izplatības dēļ vēlēšanās ievēro dažādus piesardzības pasākumus. Viens no vēlēšanu iecirkņiem atradās arī Latvijā – Lietuvas vēstniecībā Rīgā. Un lielākā vēlētāju aktivitāte bija novērojama no rīta. Ar kādām domām un cerībām mūsu kaimiņi devās pie vēlēšanu urnas?
Jaunākie
Interesanti