Latvijā
Bijušie Rīgas mēri: galvaspilsētā notiekošais neliecina par labu pārvaldību
Rīgas domē nav kārtīgas pozīcijas un opozīcijas, pašvaldībā pēdējos desmit gadus bijis autoratīvs vadības stils, bet deputāti strādā tā, it kā jau būtu atlaisti, uzskata Latvijas Radio aptaujātie Rīgas mēri. Kopumā bijušie Rīgas domes priekšsēdētāji atzīst, ka notiekošais neliecina par labu pārvaldību.
Tiesa sāk skatīt «Dienas Biznesa» slēptās aģitācijas lietu
Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien, 15. janvārī, sākusi vērtēt lietu par slēpto politisko aģitāciju "Dienas Biznesa" speciālizlaidumos. Pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām 2018. gadā avīze izdeva divus speciālizlaidumus, kuros Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ieskatā bijušas partijām "KPV LV" un "Saskaņa" labvēlīgas publikācijas. KNAB piemērotais sods izdevniecībai varētu izmaksāt pat vairāk nekā 100 000 eiro aģitācijas limitu pārsniegšanas dēļ. Laikraksts pārkāpumus noliedz.
Valmierā daļa pircēju nesteidz pamest veikalu pēc trauksmes signalizācijas
Lai arī jau 2016. gadā stājās spēkā ugunsdrošības noteikumi, kas to nosaka, joprojām mēdz būt gadījumi, kad tūlītēja evakuācija nenotiek. Tā arī šajā nedēļā Valmierā, nostrādājot trauksmei vienā no tirdzniecības vietām, kas par laimi izrādījās viltus trauksme, vēl kādu neilgu brīdi kase tomēr turpināja darboties, tiem apmeklētājiem, kuri bija iestājušies rindā, arī vēl pagūstot samaksāt par savām precēm.
Nepanākot mierizlīgumu, strīdu par LU rektora vēlēšanām izšķirs tiesa
Strīds par to, vai pērn notikušajās Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanās Indriķis Muižnieks rektora krēslā pārvēlēts likumīgi, beidzot nonācis tiesas zālē. Mierizlīgumu abām pusēm tā arī nav izdevies panākt, un arī tiesas zālē debates par to nonāca strupceļā. Tagad Administratīvā rajona tiesa trīs tiesnešu sastāvā izlems, vai valdība, neapstiprinot Muižnieku rektora amatā, rīkojusies likumīgi.
Brasas tilta pārbūvi turpinās veikt «Kauno tiltai»
Pēc trim cenu aptaujām Rīgas domes Satiksmes departaments panācis vienošanos, ka Brasas pārvada pārbūvi turpinās lietuviešu uzņēmums SIA "Kauno tiltai". Tiltu neslēgs tramvaja satiksmei, kā to iepriekš būvnieks pieļāva, un tilta pārbūvi atsāks martā. Tilta pārbūvi iecerēts pabeigt līdz 2022. gada vasarai.
Saeima aicina Krieviju atzīt Latvijas okupāciju
Saeima aicina Krieviju atzīt Latvijas okupāciju un prettiesisku aneksiju, savukārt starptautisko sabiedrību Latvijas deputāti aicina kritiski vērtēt Krievijas amatpersonu centienus pārskatīt Otrā pasaules kara vēsturi, attaisnojot Latvijas okupāciju.
Reizniece-Ozola turpinās apzināt partijas biedru viedokli par sadarbību ar Lembergu
Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valde nolēmusi aizliegt partijas biedriem publiski izteikties par turpmāko sadarbību ar ASV sankciju sarakstā iekļauto, no Ventspils mēra amata atstādināto Aivaru Lembergu, "Latvijas Avīzei" atzinis LZS priekšsēdētājs Armands Krauze. Līdz šim vistiešāk par to, ka Lembergam būtu jāaiziet no politikas un tādējādi būtu jāizbeidz arī LZS sadarbība ar viņu, izteikusies LZS valdes locekle Dana Reizniece-Ozola. Viņa Latvijas Radio uzsvēra, ka turpinās apzināt biedru viedokli šajā jautājumā.
LTV šogad steidzami nepieciešami 2 miljoni eiro; nākamgad – papildu 10 miljoni eiro
Novecojusī tehnika un infrastruktūra apdraud Latvijas Televīzijas (LTV) darbību, un šo problēmu risināšanai šogad nepieciešami aptuveni 2 miljoni eiro, kurus LTV lūdz piešķirt no līdzekļiem neparedzētajiem gadījumiem. Savukārt atalgojumam, ieguldījumiem tehnoloģijās un reklāmas ieņēmumu kompensācijai pēc iziešanas no reklāmas tirgus nākamgad LTV nepieciešami papildu 10 miljoni eiro, liecina LTV aplēses.
Jaunākie
Interesanti