Latvijā
Paplašinās sabiedrības pārstāvniecību NEPLP padomdevēja institūcijā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi paplašināt sabiedrības pārstāvniecību padomdevēja institūcijā – Sabiedriskajā konsultatīvajā padomē (SKP) un aicina sabiedriskās un nevalstiskās organizācijas līdz šā gada 1. jūlijam nominēt savus pārstāvjus darbam SKP, informē NEPLP.
Kāpēc FKTK vadībai piedāvā dāsnas kompensācijas, lai atteiktos no amata?
Priekšlikums piedāvāt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājam un viņa vietniecei lielāku kompensāciju apmaiņā pret viņu lēmumu līdz 1. augustam brīvprātīgi atstāt amatu turpina izraisīt diskusijas. To kritizē gan opozīciju pārstāvošā bijusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), gan arī pats finanšu uzraugs. Savukārt Tiesībsarga birojs nākamnedēļ sāks pētīt labas pārvaldības principa ievērošanu un iejaukšanos neatkarīgas iestādes darbībā saistībā ar grozījumiem.
Sestdien uz Jūrmalu kursēs papildu vilcieni
Ņemot vērā vasarīgos laika apstākļus, kā arī autoceļu remontus Jūrmalas virzienā, sestdien, 8. jūnijā, tiks norīkoti 17 papildu vilcieni maršrutā Rīga – Dubulti – Rīga, informēja AS “Pasažieru vilciens”.
Glābēji mudina nebūt pārgalvīgiem atpūtā pie ūdens
Līdz ar silto laiku parasti pieaug arī noslīkušo cilvēku un nelaimju skaits, kas saistītas ar atpūtu pie ūdenstilpnēm. Tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) mudina atpūtniekus nebūt pārgalvīgiem.
Cerības uz ērtāku velosipēdu pārvadāšanu autobusos – no 2021. gada
Ikviens velotūrists, kas kādreiz mēģinājis nokļūt attālākā Latvijas vietā ar autobusu, pazīst mūžīgo neziņu – varēs vai nevarēs autobusā ielikt savu braucamrīku? Līdz ar aktīvā tūrisma sezonu šis jautājums atkal kļuvis īpaši aktuāls. Taču vismaz tuvākos pāris gadus arvien nāksies paļauties uz šoferu labvēlību un tukšu bagāžas nodalījumu, jo prasību atvēlēt vietu velosipēdiem iekļaus tikai jaunajos līgumos ar pārvadātājiem, kas stāsies spēkā 2021. gadā.
Eiropas Savienība ir miera projekts. Intervija ar Ziemeļmaķedonijas ārlietu ministru
Ir daudz diskusiju par to, vai Eiropas Savienībai būtu jāuzsāk iestāšanās sarunas ar divām Balkānu valstīm – Albāniju un Ziemeļmaķedoniju? Šādu aicinājumu jau otro gadu pēc kārtas ir izteikusi Eiropas Komisija. Kamēr Ziemeļmaķedonijas nosaukuma strīds nebija atrisināts, Grieķija bloķēja Balkānu valsts ceļu uz Eiropas Savienību un NATO. Tagad Ziemeļmaķedonija jau tuvāko mēnešu laikā iestāsies NATO, kļūstot par alianses 30. dalībvalsti, bet mēneša beigās samitā Briselē arī Eiropas Savienības dalībvalstu līderi lems, vai sākt iestāšanās sarunas ar šo valsti.
Brīdina par palēninātu satiksmi Rīgas apkārtnē piektdienas pēcpusdienā
Piektdienas, 7. jūnija, pēcpusdienā daudzi dosies ārpus Rīgas un pie jūras, tāpēc ir iespējama palēnināta satiksme Pierīgā, īpaši Jūrmalas un Saulkrastu virzienā. Tiem, kas dodas uz Kurzemes piekrasti, jārēķinās, ka ceļa remontdarbi turpinās abpus Pāvilostai, no Ēdoles līdz Jūrkalnei un no Mērsraga līdz Upesgrīvai, informēja valsts AS "Latvijas valsts ceļi".
Organizē konferenci "Pārtikušā Eiropā – Pārtikusi Ģimene”
Piektdien un sestdien norisināsies konference „Pārtikušā Eiropā – Pārtikusi Ģimene”, kurā runās par šobrīd Latvijā izplatītu problēmu - ģimenes nabadzību. Pēc pēdējiem statistikas datiem, 2017. gadā nabadzības riskam bija pakļauti 23,3% iedzīvotāju. Vienas no visvairāk apdraudētajām sociālajām grupām ir ģimenes, kurās ir viens vecāks, kā arī daudzbērnu ģimenes. Konferences laikā dažādu institūciju darbinieki diskutēs par ģimenes nabadzības problēmu risinājumiem.
Višķos rīkos pirts un zāļu festivālu
Jau otro gadu jūnija sākumā visi interesenti tiek aicināti uz latvisko sajūtu brīvdienām Latgalē – "Latvijas Pirts un zāļu festivālu". Festivāls noritēs trīs dienas: no 7. līdz 9. jūnijam Daugavpils novada Višķos, Višķu estrādē, pie Luknas ezera.
Latviešu rupjmaize iekaro arī amerikāņu pircēju sirdis
Tur, kur ir latvieši, tur – īsta rudzu maize. Jau desmit gadus Amerikas veikalos tirgo pēc latviešu receptes ceptu rupjmaizi. Maize top vienā no Ņujorkas rajoniem – Bruklinā. To Ņujorkas beķeriem ierādīja Latvijā dzimušais Merilendas Universitātes profesors Jānis Melngailis. Ar viņu ASV tikās Latvijas Televīzija.
Liepājā atjauno NBS Jūras spēku orķestri
Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) nolēmuši atjaunot 2009. gadā izformēto Jūras spēku orķestri Liepājā, kas šobrīd mazākā sastāvā darbojas kā NBS bigbends. Atjaunošana sakrīt ar simtgadi, kopš Karostā tika izveidots Liepājas kara orķestris, un par godu abiem šiem notikumiem Liepājas muzejā atklāta izstāde “Tauru skaņās kad viļņojas gaiss”.
LSM portālam maijā apmeklējuma rekords
Latvijas sabiedrisko mediju ziņu portāls LSM.lv maijā sasniedzis jaunu apmeklētāju rekordu un Latvijas portālu topā ierindojās augstajā 4. vietā, liecina "GemiusAudience" dati. 
Jaunākie
Interesanti