Latvijā
NEPLP aicina Saeimu «nepieļaut tiesiskā nihilisma vilni»
Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 22. maijā, izskatīs tieslietu ministra Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija) vēstuli par Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas Daces Ķezberes atbrīvošanu no amata. NEPLP šādu iejaukšanos demokrātiskas sabiedrības sistēmā uzskata par nepieļaujamu prettiesisku bezprecedenta gadījumu, kas neatbilst Eiropas Savienības (ES) likumdošanai un rekomendācijām, teikts padomes paziņojumā medijiem.
Latvijā sākas iepriekšējā balsošana EP vēlēšanās
Latvijā šodien sākas iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Iepriekšējā balsošana šodien iespējama no plkst.17 līdz plkst.20, savukārt ceturtdien no plkst.9 līdz plkst.12, bet piektdien no plkst.10 līdz plkst.16.
Uz laiku atstādina sociālās aprūpes centra «Lielbērze» vadītāju
Uz dienesta izmeklēšanas laiku no amata atstādināts valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiāles "Lielbērze" vadītājs Uldis Paukšēns, aģentūrai LETA apstiprināja pats filiāles vadītājs, vienlaikus atklājot, ka paša centra direktors Ilgonis Leišavnieks iesniedzis atlūgumu.
Engurē dabas objekti top pieejami cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
Engures novadā sākta publiskās infrastruktūras pieejamības uzlabošana piekrastes dabas objektiem, lai tajos varētu nokļūt arī cilvēki ar īpašām vajadzībām. Uz jauno dabas pieejamības sertifikātu ''NaaC'' pirmajā sezonā pretendē Engures, Rojas un Mērsraga novadi.
Valmieras apkārtnes brīvprātīgie ugunsdzēsēji cer uz valsts atbalstu
Valmieras rajona Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība ar 13 komandām ir lielākā Latvijā. Lai arī ar entuziasmu, pašvaldību palīdzību un ziedojumiem Valmieras apkārtnē šo tradīciju ir izdevies saglabāt visai spēcīgu, tomēr aktuāls ir jautājums arī par valsts atbalstu. Izmēģinājuma projektā tas gan ir plānots tām brīvprātīgajām organizācijām, kas kā papildus resurss ir nepieciešams Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD).
Pacientu cīņu ar vēzi kavē katastrofāls medmāsu trūkums
Onkoloģijas ārstēšanā Latvijā darbojas nevis „zaļais koridors”, bet gan „zaļie vārti”. Proti, ja ir aizdomas par onkoloģisku saslimšanu, pacientam tiek nodrošināta pieejamība ātrai diagnozei, taču turpmākajā ārstēšanas procesā parādās daudzi ierobežojumi. Par to otrdien, 21. maijā, sprieda Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē. Eksperti pauž īpašu satraukumu par kvalificētu speciālistu un katastrofālu medicīnas māsu trūkumu, kas atstāj negatīvu iespaidu uz pacientu iespējām saņemt kvalitatīvu un ātru palīdzību cīņā ar vēzi.
Brasas tiltu varētu pilnībā slēgt auto satiksmei; kursētu tikai tramvajs
Rīgas domes Satiksmes departaments cer līdz nedēļas beigām savākt visus nepieciešamos aprēķinus, lai Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) atļautu atjaunot tramvaja satiksmi pār Brasas tiltu. Pagaidām 11. tramvaja vietā attiecīgajā maršrutā kursē autobuss. Bet, iespējams, ka turpmākajā remonta laika tieši tramvajs paliks vienīgais transportlīdzeklis, kas varēs šķērsot Brasas tiltu.
Pašvaldības gatavas strīdu ar ministru Pūci risināt Satversmes tiesā
Jo tālāk virzās administratīvi teritoriālā reforma, jo saspringtākas kļūst Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) attiecības ar pašvaldībām. Arvien biežāk tās tiek risinātas ar tiesas starpniecību. Jelgavas novada dome nupat nolēmusi tiesā apstrīdēt ministra Jura Pūces (“Attīstībai/Par!”) lēmumu apturēt pašvaldības plānoto iedzīvotāju aptauju par reformu. Līdzīgu lēmumu jau pieņēmusi Ikšķile un šim piemēram varētu sekot arī Ozolnieki, Carnikava citas pašvaldības.   
Izraēlas klīnikā mirusi Latvijā piecus gadus vēzi ārstējusī Solvita
Pirmdien, 20. maijā, mūžībā devusies Solvita Badūne – onkoloģijas paciente, kura savā stāstā par piecus gadus ilgo un smago cīņu ar vēzi, dalījās LTV īpašajā akcijā “Diagnoze - vēzis”. Pēdējos divus gadus Solvita ar ziedotāju atbalstu konsultējās un ārstējās klīnikā Izraēlā – regulāri tur devās arī uz ķīmijterapiju. Pēdējo izmeklējumu laikā tika atklātas metastāzes arī mugurkaulā un ārsti ieteica steidzamu ārstēšanu ar jaunām zālēm un starošanu ar VMAT metodi, kas ļauj maksimāli precīzi apstarot metastāzes, taču Solvitu bija skārusi sepses infekcija, no kuras jaunā sievietes neatguvās un Izraēlas klīnikā mira. Izsakām visdziļāko līdzjūtību Solvitas ģimenei un draugiem.
Valsts prezidenta izraudzīšanās neiztiks bez intrigas
Trīs kandidāti - Egils Levits, Juris Jansons un Didzis Šmits. Tikai viens no viņiem tuvākajā laikā kļūs par Valsts prezidentu. Vai arī ne, ja pirmajā reizē vēlēšanas beigsies bez rezultāta. Latvijas Radio vērtēja prezidenta amatam oficiāli izvirzīto kandidātu izredzes kļūt par nākamo Valsts prezidentu un apstākļus, kas šīs izredzes ietekmē.
Bāriņtiesa zēna aizmiršanu psihoneiroloģiskajā slimnīcā attaisno ar normatīvu trūkumu
Pēc Rīgas domes opozīcijas pieprasījuma Sociālo jautājumu komitejas deputāti aiz slēgtām durvīm otrdien, 21. maijā, iztaujā bāriņtiesas vadību par gadījumu, kad kāds mazs zēns uz deviņiem gadiem tika aizmirsts psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži". Rīgas bāriņtiesas vadītājs Aivars Krasnogolovs arvien uzskata, ka bāriņtiesa par tādu situāciju nav atbildīga. Vaina esot bijusi normatīvu trūkumā, kā arī psihiatru rīcībā, ja reiz viņi lēmuši puisi tik ilgi atstāt slimnīcā.
Liepāja piešķir naudu zobārstniecības studentu prakses vietām pilsētā
Papildus jau esošajai jauno ārstu piesaistes programmai, Liepājā trūkstošo ārstu jautājumu risinās, nodrošinot prakses vietas Stradiņa universitātes studentiem. Liepājas pašvaldība piešķīrusi papildus 25 000 eiro lielu finansējumu, kas paredz Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības studiju studentiem nodrošināt prakses vietas Liepājas zobārstniecības poliklīnikā, jauno ārstu apmācības slimnīcā un īstenot vēl citas aktivitātes.  
Jaunākie
Interesanti