Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vakarpusē ir atbrīvojis šorīt aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (VL-TB/LNNK), aģentūru LETA informēja Helmaņa aizstāvis Saulvedis Vārpiņš.
Pierobežā top apraides masti labākai radio un televīzijas sasniedzamībai
Augustā ir sākta divu jaunu Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) apraides mastu būvniecība Latgales pierobežā: Krāslavas novada Skaistā un Viļakas novada Aizpurvē. Jaunie masti nepieciešami, lai stiprinātu informatīvo telpu pierobežā, kur iedzīvotājiem Latvijā raidošo radio un televīzijas kanālu programmas ir sliktāk sasniedzamas nekā blakus esošo kaimiņvalstu Krievijas un Baltkrievijas.
Jaunais mācību gads nāk ar pārmaiņām un satraukumu skolotājiem
Šis pirmais septembris daudzās skolās būs citāds, nekā ierasts. Šogad sāks īstenot vairākas iepriekš pieteiktas reformas. Mazākumtautību skolās arvien vairāk mācīs latviešu valodā, un sāks pakāpeniski ieviest kompetencēs balstīto mācību saturu. Tajā pašā laikā rodas jautājums, vai būs skolotāji, kas to īstenos. Tuvojoties mācību gada sākumam, brīvas aptuveni 500 pedagogu vakances. 
Vāc parakstus par Garkalnes un Ādažu apvienošanu
Daudzi garkalnieši nav apmierināti ar pēdējām izmaiņām administratīvi teritoriālās reformas projektā, kas paredz Garkalnes novadu iekļaut jaunizveidojamajā Ulbrokas novadā. Portālā “Mana balss”  pirms četrām dienām uzsākta parakstu vākšana par apvienošanos ar Ādažiem, kā tas bija paredzēts sākotnēji. Tomēr netrūkst arī novadnieku, kuri uzskata, ka visi ceļi no Garkalnes ved uz Rīgu.   
Cēsīs atklāj dienesta dzīvokļu ēku
Trešdien, 21. augustā, Cēsīs svinīgi atklāta dienesta dzīvokļu ēka, kas atjaunota, sadarbojoties novada pašvaldībai un Aizsardzības ministrijai. Dzīvokļi būs pieejami Nacionālo bruņoto spēku Cēsu instruktoru skolas mācībspēkiem, kā arī vadošiem dažādu nozaru speciālistiem.
Ne visām augstskolām izdodas atrast studējošos, lai aizpildītu budžeta vietas
Lielā daļā Latvijas augstskolu uzņemšana jau ir noslēgusies, bet citās tā vēl turpinās. Atsevišķās augstākās izglītības iestādēs uzņemšana turpinās vien maģistra un doktora studiju programmās. Sekmes, aizpildot budžeta vietas, ir atšķirīgas – ir augstskolas, kurām tas jau ir izdevies, un ir tādas, kurās vēl brīvas, valsts apmaksātas studiju vietas ir pieejamas.
KNAB par krāpšanu aizturējis Ogres mēru Egilu Helmani
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizdomās par virkni likumpārkāpumu trešdienas, 21.augusta, agrā rītā aizturēja Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (Nacionālā apvienība). Izmeklētāji arī veica kratīšanas domē. Helmanis notiekošo medijiem nodēvējis par pārpratumu.
«Baltijas ceļš» Valkā - cilvēku tik daudz, ka līdzpaņemtās jostas nevajadzēja
Nomaļš ceļš, nekādu sakaru, bet daudz pazīstamu un svešu cilvēku, kas gaida brīdi, lai sadotos rokās. Tā savu pirms 30 gadiem piedzīvoto Baltijas ceļu atceras Valkas novada cilvēki. Vietējie aktīvisti gandrīz matemātiski rēķinājuši, cik vietas aizņem cilvēks ar atplestām rokām, lai zinātu, cik vietējo jāorganizē braukšanai uz Baltijas ceļu. Un aprēķini bijuši pareizi – cilvēku bijis tik daudz, ka līdzpaņemtās tautiskās jostas nemaz nebija jāizmanto.
Vērtēs mediķu atbildību Krāslavā piekautā vīrieša nāvē
Vērtēs mediķu atbildību par, iespējams, pienācīgas palīdzības nesniegšanu 29 gadus vecam vīrietim, kurš pēc smagas piekaušanas gāja bojā Daugavpils reģionālajā slimnīcā. 1990. gadā dzimušais vīrietis pēc kautiņa atrasts guļam bezsamaņā. Tā kā bijušas aizdomas par alkohola lietošanu, viņš vispirms ievietots slimnīcas atskurbtuvē. Gan Valsts policijā, gan Veselības inspekcijā ierosināta izmeklēšana, kurā skaidro, vai, mediķiem pievēršot lielāku uzmanību smagajiem miesas bojājumiem, vīrieti varēja glābt.
Jaunākie
Interesanti