Latvijā
Pavļuts: Latvijai agri vai vēlu būs jāpieņem Dzīvesbiedru likums
Aizvien vairāk cilvēku izvēlas citu ģimenes formu, nevis laulību, un valstij ir jārisina šo cilvēku problēmas, un, lai gan Saeima ir konservatīva,  apvienība “Attīstībai/Par!”, iesniedzot Dzīvesbiedru likumprojektu, rosinās sabiedrībā diskusiju, jo agri vai vēlu Latvijai būs jāatrisina šīs problēmas, intervijā Latvijas Radio pauda “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts.
Valsts kontrole: Nodokļu atlaidēm trūkst skaidru mērķu; sistēma būtu jāpārskata
Ik gadu, uzņēmumiem un iedzīvotājiem piemērojot vairāk nekā 200 dažādus nodokļu atvieglojumus, valsts budžets negūst aptuveni 2,5 miljardus eiro. Valsts kontrole revīzijā secināja, ka daudziem atvieglojumiem nav skaidru mērķi, nevar novērtēt, vai tie devuši kādu labumu, tāpēc sistēma būtu jāpārskata, atsakoties no nevajadzīgiem atvieglojumiem un mērķtiecīgāk sniedzot nepieciešamo atbalstu.  
Carnikavieši satraucas par nēģu un nēģu zvejnieku amata iznīkšanu
Jau izsenis Carnikavu dēvē par nēģu karalisti vai galvaspilsētu, taču vietējos iedzīvotājus bažīgus dara tas, ka ar laiku var izzust nēģu ķeršanas prasmes un arī pašu nēģu paliek mazāk. Tāpēc, lai popularizētu seno amatu un pievērstu sabiedrības uzmanību arī ekoloģijas problēmām, novada pašvaldība kopā ar novada kopienām nolēmusi pieteikt Carnikavas nēģu ķeršanas un apstrādes prasmes Nacionālajā nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. Šim nolūkam tika vākti arī iedzīvotāju paraksti.
Višķos aizvadīts Latgales senioru festivāls
Vairāk nekā tūkstoš Latgales senioru Daugavpils novada Višķos pulcējās uz kārtējo Latgales senioru festivālu. Tā mērķis – sekmēt amatiermākslinieku draudzību un veicināt nevalstisko organizāciju un pašvaldību finansiālu atbalstu tradīciju saglabāšanai un kolektīvu izaugsmei.  
Deviņu absolventu sekmes liedz Vecumnieku skolai paplašināties
Lai saņemtu aizdevumu Valsts kasē, no šā gada 15. aprīļa vispirms jāsaņem pozitīvs speciāli izveidotās komisijas atzinums. Vecumnieku novadam aizdevums nav piešķirts ne vidusskolas piebūves būvniecībai, ne divu citu novada skolu remontdarbiem. Iemesls esot nepietiekamie centralizēto eksāmenu rezultāti pagājušajā gadā.     
Astoņus gadus pēc remonta atkal jālabo Liepājas teātra jumts
Astoņus gadus pēc Liepājas teātra ēkas remonta domei atkal nākas piešķirt finansējumu tās jumta labošanai. Lietus laikā vairākās teātra telpās tek ūdens, bojājot sienas un izrāžu kostīmus. Savulaik būvnieku dotais remonta garantijas termiņš jau beidzies, tāpēc tie vairs nav saucami pie atbildības. Jumta un mitruma bojāto sienu remontam no pilsētas budžeta piešķirti 48 tūkstoši eiro.
Stradiņa slimnīcā sadala neatliekamās palīdzības pacientu plūsmas
No pirmdienas, 17. jūnija, tie pacienti, kuri pēc neatliekamās palīdzības uz Stradiņa slimnīcu nāks paši, tiks atdalīti no slimajiem, kurus ieved ar neatliekamās palīdzības mašīnām. Tas darīts tādēļ, lai atslogotu ārstus, kuriem pacientu dzīvības glābšana ir primāra.    
Pašvaldības piedāvā novadu reformu sākt ar apriņķiem un IIN sadalījuma maiņu
Latvijas teritoriju veiksmīgai attīstībai vispirms vajadzīgs jauns pārvaldības un finansēšanas modelis. Un tikai pēc tam varētu sākt domāt par pašreizējo novadu apvienošanu. Ar šādiem secinājumiem beidzās pašvaldību rīkotais konferenču cikls, kurā tika vērtēta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātā administratīvi teritoriālā reforma.
Veselības ministrija vēršas policijā par iespējamo krāpšanās shēmu ar IT «nanolicencēm»
Veselības ministrija (VM) nosūtījusi policijai ekspertu izvērtējumus par ministrijas un Nacionālā veselības dienesta (NVD) iepirkumiem, iegādājoties drošības risinājumu programmatūru un licences, kuros ministrijas juristu ieskatā ir iespējamās krāpšanas pazīmes. Ekspertiem radās aizdomas par neeksistējošo produktu iegādi, kā arī par cita uzņēmuma ražotā produkta “pārpakošanu” un piedāvāšanu par krietni lielāku cenu, liecina LSM.lv rīcībā esošā informācija.
Neraisīt žēlumu nekādā ziņā – «RB Cafe», kur pārsvarā strādā cilvēki ar invaliditāti
Rīgā, netālu no Čaka un Bruņinieku ielas krustojuma, atrodas kāda īpaša kafejnīca - "RB Cafe", kurā strādā pārsvarā cilvēki ar invaliditāti. Tā ir pirmā šāda veida kafejnīca Baltijā un to pērn dibināja biedrība „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns””, kas apmēram 25 gadus galvaspilsētā atbalsta cilvēkus ar intelektuālās attīstības traucējumiem. Kafejnīca arī sociālā uzņēmuma statusu. Sapnis par kafejnīcu ilgi lolots un nu piepildījies. Par uzņēmumu tapa biedrības konditorejas interešu pulciņš, kas darbojas vairāk nekā 20 gadu.
Pārtraukts policijas formas tērpu iepirkums; ministrs uzdod pārbaudīt iespējamus konkurences ierobežojumus
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") uzdevis Iekšlietu ministrijas (IeM) Audita nodaļai veikt auditu Valsts policijā par iespējamo konkurenci ierobežojošo noteikumu iekļaušanu jaunā dizaina formas tērpu iepirkuma specifikācijā un iepirkumiem kopumā. Šāds lēmums pieņemts pēc formas tērpu iepirkuma pārtraukšanas, kas saistīts ar Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) izteiktajām iebildēm.
Jaunākie
Interesanti