Latvijā
VARAM aptur Jelgavas novada teritorijas plānojumu
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izvērtējot Jelgavas novada teritorijas plānojumu, pieņēmusi lēmumu par teritorijas plānojuma apturēšanu, balstoties uz konstatētajiem normatīvo aktu pārkāpumiem, informēja VARAM.
Kučinskis uzskata: Lemberga politiskā nākotne ir apšaubāma
Pēc ASV lēmuma iekļaut no Ventspils mēra pienākumiem atstādināto Aivaru Lembergu sankciju saraksta, Lemberga politiskā nākotne ir apšaubāma, uzskata viņa politiskā spēka biedrs, Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas deputāts, ekspremjers Māris Kučinskis.
Diskutēs par sabiedrisko mediju pārvaldību
Vai Latvija var atļauties spēcīgus sabiedriskos medijus? Ar šādu nosaukumu piektdien, 13. decembrī, Baltijas Mediju izcilības centrs (BMIC) sadarbībā ar Nīderlandes Karalistes vēstniecību Latvijā rīko diskusiju. Sabiedrisko mediju vadītāji, Saeimas un citu procesā iesaistīto institūciju pārstāvji diskutēs par jaunā sabiedrisko mediju pārvaldības likuma pieņemšanas procesu Saeimā.
Studenti un citi apmeklētāji spiesti mazgāties 60 gadus neremontētās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas dušās
Studenti un citi apmeklētāji spiesti mazgāties sešdesmit gadus neremontētajās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas dušās. Ļoti negribīgi telpas Latvijas Radio parādīt piekrita augstskola. Par telpām saņemtas sūdzības Veselības inspekcijā, kura higiēnas pārkāpumus nav konstatējusi. Akadēmijā uzsver, ka šo jautājumu aktualizējuši jau sen. Tomēr tam līdzekļu nepietiek. Arī vieglatlētikas manēža neatbilst standartiem. Izglītības ministrijā informē, ka apsver līdzekļu piešķiršanu manēžas renovācijai. Tomēr sanitārā mezgla sakārtošana esot pašas augstskolas atbildība.
Labdarības koncerts «Nāc līdzās Ziemassvētkos!» šogad - Torņakalna baznīcā
Ar koncertu Torņakalna baznīcā noslēgsies šī gada labdarības akcijas "Nāc līdzās Ziemassvētkos!". Koncertam dots nosaukums “Zem sargenģeļa spārna”, un tajā uzstāsies talantīgi bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām kopā ar Latvijas skatuves māksliniekiem. Kopskaitā koncerta skatītājus priecēs aptuveni 100 bērni un jaunieši no visas Latvijas. 
Cilvēks ziņu virsrakstos: Rīgas mērs Oļegs Burovs – «krīzes menedžeris»
Krīzes menedžeris, kas pieteicis karu korupcijai Rīgas domē - tā sevi vienā teikumā varbūt raksturotu pašreizējais galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai”. Rīgas dome šogad teju vai ik dienu bijusi ziņu virsrakstos, turklāt lielākoties ne tajos pozitīvākajos – Rātsnamu un domes struktūras ir pavadījuši korupcijas skandāli, aizturēšanas, ilggadējo līderu aizbēgšana uz Briseli un varas maiņas, politiskas nesaskaņas palicējos un visbeidzot - gaidāmais valdības spriedums atlaist visu domi par nespēju pienācīgi apsaimniekot atkritumus.
Bāriņtiesu reforma: daļu funkciju - Bērnu tiesību inspekcijai
Pašreiz bāriņtiesām nereti trūkst kapacitātes, darbiniekiem trūkst zināšanu, ir arī citi trūkumi, tāpēc nākotnē iecerētās bāriņtiesu reformas, daļu funkciju nododot Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai, kuras pilnvaras būs paplašinātas un kuru arī sagaida reformas, intervijā Latvijas Radio pastāstīja labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”).
Rīgas pašvaldības policija nākamgad pirks jaunus braucamos un Vecmīlgrāvī liks 46 videonovērošanas kameras
Rīgas domnieki šodien plāno turpināt darbu pie nākamā gada budžeta skatīšanas. Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdes darbakārtība rāda, ka deputāti vērtēs Rīgas pašvaldības policijas nākamā gada naudas prasījumu. Policija domei prasa par 1,6 miljoniem eiro vairāk nekā šajā gadā, budžeta izdevumiem tuvojoties 20 miljoniem eiro.
Divu pansionāta «Lauciene» iemītnieču nāves apstākļus skaidro arī policija
Kopš traģiskajiem notikumiem, kad gada laikā apšaubāmos apstākļos dzīvību zaudēja divi Talsu novada pansionāta "Lauciene" iemītnieki, pagājuši jau vairāki mēneši, taču atbildīgie dienesti to esot uzzinājuši pavisam nesen. Pavasarī kāda pansionāta iemītniece atrasta noslīkusi tuvējā ūdenskrātuvē, bet vasarā kāda sieviete mirusi, iespējams, no nepietiekama uztura. Lietas apstākļus skaidro gan atbildīgie dienesti, tostarp Veselības inspekcija, gan arī Valsts policija.
Ventspils muzejā nonākusi 300 gadus veca priede ar trīs dorēm
Pirms dažām stundām Ventspils pilsētu šķērsoja smagā mežizstrādes tehnika, kas no Dundagas puses mežiem uz Ventspils Piejūras brīvdabas muzeju nogādāja vismaz 300 gadu senu priedi, kurā joprojām labi apskatāma tūkstošgadīga bitenieku tradīcija. Dores ir sens biškopības veids, kas izcili veikliem zinātājiem senatnē ļāva iegūt medu liela izmēra priedēs. Konkrētajā Kaziņu priedē, Dundagas pusē, atrastas veselas trīs dores un vienā no tām arī sena aizsardzības zīme. Koks nogādāts muzejā, jo dabas apstākļu ietekmē pavisam drīz varētu aiziet bojā.
Jaunākie
Interesanti