Dienas ziņas

Rīgas izpilddirektors palicis bez vietnieka

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

"TeT" darbību traucējis kiberuzbrukums satelītam

Kiberuzbrukums satelītam traucējis «TET» darbību un pārraidījis Krievijas propagandu

Trešdien, 17. aprīlī, piedzīvotie traucējumi TET platformas kanālā "Freedom" un Kremļa propagandas pārraidīšana ēterā notikusi kiberuzbrukuma dēļ apraidi nodrošinošajam satelītam, informēja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Cert.lv.

Kāda skatītāja nofilmētajos kadros redzams, ka tiešraide pārtrūkst un ekrānā parādās informācija – "Tehnisku iemeslu dēļ TV kanāls nav pieejams". Savukārt pēc neilga brīža kanālā sāk atskaņot Latvijas melnajā sarakstā iekļautā Oļega Gazmanova dziesmas un citu Krievijas propagandas saturu. Tā tas turpinājies aptuveni 18 minūtes, līdz saturs atkal atjaunots.

Tas noticis kiberuzbrukuma dēļ apraidi nodrošinošajam satelītam, skaidroja Cert.lv.     

"Vismaz tehniskie rādītāji šobrīd liecina, ka tā ietekme bijusi tieši ar satelīta signālu. Satelīts, kurš nodrošina apraidi "Freedom" kanālam, nepieder ne Latvijai, ne Ukrainai, ar to operē, ja nemaldos Francijas kompānija, bet ietekmēti tika satelīta sakari," skaidroja "Cert.lv" vadītājas vietnieks Varis Teivāns.

Cert.lv ieskatā TET drošības dienests šajā situācijā rīkojies korekti. Pirmkārt – atjaunojis signālu. Otrkārt, lai šādas situācijas neatkārtotos, sakari pārslēgti uz optiskās šķiedras savienojumiem, kas nav ar radio frekvencēm ietekmējami.

Gan TET, gan Cert.lv šobrīd sadarbojas ar Ukrainas drošības iestādēm, kas izmeklē šo incidentu.

Šis nav pirmais kiberuzbrukums "Freedom" kanālam. Eksperti brīdina – mēģinājumi no Krievijas puses ietekmēt tai netīkamu saturu, visticamāk, turpināsies, tādēļ skatītāji aicināti būt modri un ziņot par novērotajiem incidentiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti