Latvijā
Eiropas Komisija pārmet Latvijai nepietiekamu dzīvotņu un sugu aizsardzību
Eiropas Komisija (EK) pārmetusi Latvijai nepietiekamu biotopu un sugu aizsardzību. Eiropas nozīmes biotopi ir iekļauti kopīgi saskaņotā šo teritoriju tīklā "Natura 2000". Priekšlikumus par tām iesniedz dalībvalstis, taču EK secinājusi, ka Latvijas līdz šim ierosinātajās vietās nepietiekami iekļauta biotopu daudzveidība un atsevišķu sugu aizsardzība. Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija (VARAM) skaidroja, ka atsevišķās situācijās vajadzīgi papildu aizsardzības pasākumi. Taču daļu pārmetumu novērsīšot ar aktuālo datu iesniegšanu.
Skandalozais Centrāltirgus uzņēmums: saikne ved uz bijušā mēra padomnieka biroju
“Rīgas centrāltirgus” (RCT) pēdējo nedēļu laikā ir kļuvis par skandalozāko Rīgas pašvaldības uzņēmumu. Starp aizturētajiem nelegālo cigarešu tirgoņu lietā ir arī Centrāltirgus apsargi, bet vēl pirms tam toreizējā vicemēra Vadima Baraņņika strauji veiktā uzņēmuma valdes maiņa izraisīja politisko lavīnu, kuras rezultātā ļoti ticama izskatījās Rīgas domes atlaišana. Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” vēsta, ka “Rīgas centrāltirgū” saskatāmas ne vien politiķu, bet arī Rīgas domei pietuvinātu juristu intereses. Piemēram, domi apkalpojusī advokāte Zane Vilcāne ir līdzīpašniece cigarešu skandālā ierautajā firmā.
Atklāta atjaunotā Stāmerienas pils fasāde
Ar izgaismošanu tumsā un krāšņu multimediālu ekspozīciju par baronu fon Volfu dzimtu, kuriem reiz piederēja viena no Latvijas skaistākajām pilīm – Stāmerienas pils, novembra beigās svinīgi atklāta pils atjaunotā fasāde. Šis notikums pulcēja daudzus, jo ilgi bija gaidīts līdz pelēkā un noplukusī pils āriene atgūs savu spožumu.
Kāda ir izlūkdienestu vēsturiskā loma politiskajos procesos? Latvijā izpēte atpaliek
Tieši pirms 95 gadiem Igaunijā izgāzās komunistu mēģinājums veikt valsts apvērsumu. Vēsturnieki noskaidrojuši, ka tajā pašā 1924. gadā pēc līdzīga scenārija notikumi attīstījās arī mūsdienu Moldovas teritorijā un uz Polijas robežas ar Padomju Savienību. Šobrīd pieejamie arhīva materiāli ļauj ne vien noteikt to, ka aiz šiem notikumiem stāvēja padomju slepenais dienests, bet arī sīkumos aprakstīt apvērsuma plānošanu un gaitu.
Talsu pusē zemes īpašnieks un grants karjera apsaimniekotājs konfliktē ar kaimiņu
Talsu novada Laucienes pagastā atrodas grants karjers “Egļukalni”, kura apsaimniekotāji nonākuši konfliktsituācijā ar kaimiņos esošo “Snapju” māju saimnieku Voldemāru. Karjera dēļ ir nopostīta robeža, piesārņota apkārtne un dīķis, bet saimnieks nepiekrīt tam, ka karjera apsaimniekotājs iebrauktu viņa teritorijā, lai sakārtotu teritoriju.
Rīgā ar klusumu un svecēm piemin ebreju masveida iznīcināšanu pirms 78 gadiem
Pie Brīvības pieminekļa un daudzviet citur deg sveces, atceroties lielāko ebreju masveida iznīcināšanu Vācijas okupētajā Latvijā. Pagājuši 78 gadi kopš Latvijā notikušās lielākās masu slepkavības jeb tā sauktās Rumbulas traģēdijas. 1941. gada 30. novembrī un 8. decembrī vien tika noslepkavoti 25 000 ebreju. Sākumā ar klusuma brīdi, vēlāk ar ziediem un svecītēm, cilvēki šovakar Rīgā piemin nošautos ebrejus.
Meža nozares konferencē aktualizē dabas aizsardzības problēmas
Kā sabalansēt mežsaimniecisko darbību ar sugām un biotopiem labvēlīga stāvokļa nodrošināšanu – tā bija viena no meža nozares konferences galvenajām tēmām. Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) dati liecina, ka, attīstoties intensīvajai lauksaimniecībai un pieaugot mežizstrādei, sarūk biotopu skaits un samazinās putnu populācija
Jaunākie
Interesanti