Latvijā
Ģimenes atbalsta centrā «Saulstari» pakalpojumus vairs nesniedz
Šī gada vasarā Labklājības ministrija lēma izslēgt no Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistra ģimenes atbalsta centru “Saulstari”, kas atrodas Salas novada Salas pagastā. Lai gan Salas novada pašvaldība ministrijas lēmumu apstrīdējusi, ar šī gada 26. augustu tā likvidējusi ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas pakalpojumu bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem.
Ipiķieši sūdzas Valsts prezidentam par novadu reformu
Ar Latvijas tālākā ziemeļu punkta Ipiķu apciemojumu Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 30. septembrī, pabeidza savā pirmajā uzrunā solīto vizīšu sēriju valsts tālākajos punktos. Un Ipiķos viņš pirmdien dzirdēja arī draudus ielās satikt lauksaimnieku tehniku, ja teritoriālās reformas karte netiks pārzīmēta.
Latvija palīdzēs zemestrīces un lietavu skartajai Albānijai
Krīzes vadības padome (KVP) ārkārtas sēde lēma un vēlāk valdība atbalstīja ieceri par palīdzības sniegšanu Albānijai, kuru 21. septembrī skāra 5,8 magnitūdu zemestrīce un 23. septembrī intensīvas lietavas un plūdi, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
Darbu atsāks Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļa
Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļa, kurā pirms mēneša konstatēja salmonelozi, atsāks darbu 1. oktobrī. Šis mēnesis tika izmantots gan higiēnas prasību uzlabošanai, lai novērstu atkārtotus draudus inficēties ar salmonelozi, gan nodaļas kosmētiskajam remontam.
Tiesa aptur valdības rīkojumu par Muižnieka neapstiprināšanu LU rektora amatā
Pirmdien, 30. septembrī, Administratīvās rajona tiesas tiesnese Ieva Dambe apturējusi Latvijas Universitātes rektoram Indriķim Muižniekam nelabvēlīgo Ministru kabineta lēmumu, ar kuru viņš netika apstiprināts Universitātes rektora amatā. Tiesnese atzina, ka valdības rīkojums ir pirmšķietami prettiesisks un tā darbība varētu radīt būtisku kaitējumu.
Saeimas OIK komisijas darbam varētu prasīt pagarinājumu; Kariņu iztaujās vēlreiz
Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisija pirmdien, 30. septembrī, iztaujāja premjeru Krišjāni Kariņu (“Jaunā Vienotība”) par viņa lomu elektroenerģijas obligātās iepirkumu komponentes (OIK) sistēmas izveidē. Kariņš bija ekonomikas ministrs laikā, kad Saeima pieņēma likumu, kas izveidoja elektrības obligāto iepirkumu. Deputāti premjeru iztaujāja stundu, taču komisija viņu aicinās vēlreiz.
Palēnināta satiksme ceļā no Ventspils uz Kuldīgu, kā arī Rīgas apvedceļa posmos
Autobraucējus aicina rēķināties ar palēninātu satiksmi ceļā no Ventspils uz Kuldīgu, kā arī Rīgas apvedceļa posmos. Posmā no Ventspils līdz Zirām izvietoti desmit luksofori un ceļā jāpavada līdz pusotrai stundai. Savukārt uz Rīgas apvedceļa ir slēgta nobrauktuve no Liepājas puses, informēja valsts AS “Latvijas Valsts ceļi”.
«Ieslodzīti» mājokļos: Cilvēkiem ar invaliditāti joprojām nepieejams teju katrs Latvijas nams
Ratiņkrēslam piesaistītais Aleksandrs dzīvo kāda Pārdaugavas daudzstāvu nama trešajā stāvā, taču ēkai nav ne lifta, ne arī pacēlāja. Pieejamības problēmas Latvijā ir teju katrā namā, un bez valsts vai pašvaldības atbalsta tehnikas iegādei cilvēkiem jācenšas iegūt sabiedrības atbalstu, piemēram, savācot kaimiņu parakstus par pacēlāja vai stāvvietas ierīkošanu. Latvijas Radio raidījumā "Īstenības izteiksme" šoreiz stāsti par tiem, kas problēmu cenšas novērst un palīdzēt atgūt vienu no dzīves pamata funkcijām - iespēju brīvi izkļūt un iekļūt mājoklī arī tad, ja iziešana kājām nav iespējama.
Rīgā ar dzīvo vides objektu «Oļegs» aktualizē moderno verdzību
Rīgā, K. Barona ielā 33a, atklāts dzīvais vides objekts “Mūsdienu vergs Oļegs”, lai aktualizētu cilvēku tirdzniecības jeb modernās verdzības tēmu. Objekts veidots kā stends, kurā kā prece iepakots cilvēks simbolizē beztiesisku, bezpalīdzīgu  un pazemojošiem darba apstākļiem pakļautu mūsdienu vergu, informēja akcijas organizatoru pārstāvji.
Rīgā pieaug pieprasījums pēc ģimenes asistenta. Ar ko nodarbojas šie speciālisti?
Šī gada pirmajā pusgadā ap 150 ģimeņu saņēma īpašu speciālista atbalstu sociālo prasmju apgūšanā, bērnu aprūpes un audzināšanas prasmju attīstībā, kā arī citās jomās. Šādu pakalpojumu galvaspilsētā piešķir Sociālais dienests. Pieprasījums pēc šāda ģimenes asistenta Rīgā pieaug. Kā un kāpēc ģimenēm palīdz šāds speciālists?
Jaunākie
Interesanti