Latvijā
Viltus ziņu izplatītājs Endziņš nožēlo aicinājumu «likvidēt ķīniešus»
Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa skatīja krimināllietu, kurā par aicinājumu likvidēt ķīniešus apsūdzēts viltus ziņu izplatītājs Niks Endziņš. Tiesas sēdi atlika līdz 22.oktobrim. Lietas prokurore pieļauj, ka varētu prasīt arī reālu cietumsodu. Tikmēr Endziņš LTV paudis, ka nožēlo sociālajā tīklā "Facebook" publicēto aicinājumu.
Ķirsis: JKP Rīgas vicemēra amats palīdzēs pacelt cīņu ar korupciju jaunā līmenī
Rīgas domē paredzēts pretkorupcijas un tiesiskuma jautājumus pacelt jaunā līmenī, tādēļ Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvei Lindai Ozolai piešķirts papildu vicemēra postenis, intervijā Latvijas Radio pastāstīja topošās Rīgas domes koalīcijas pārstāvis, kā arī topošais vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība" (JV)).
Jēkabpilī ekspluatācijā nodoto multifunkcionālo sporta halli atvērs oktobra vidū
Jēkabpilī ekspluatācijā nodota gandrīz 14 miljonus izmaksājusī multifunkcionālā sporta halle, kuras būvniecība tika uzsākta pirms diviem gadiem. Tajā ir izveidota universāla sporta zāle basketbolam un volejbolam ar iespēju zāli transformēt publisku pasākumu rīkošanai, ierīkotas zāles trenažieriem, aerobikai, horeogrāfijai, uzbūvēta "B" kategorijas hokeja arēna.
Satiksmes negadījumu iemesli - nogurums un pārgalvīga apdzīšana
Šī gada vasaras mēnešos Kurzemes pusē vairākkārt nācies bloķēt maģistrālos autoceļus, jo notikušas smagas avārijas ar cietušajiem un bojāgājušajiem. Līdz šim šogad Kurzemē gājuši bojā septiņi cilvēki, pērn - gada laikā 20. Negadījumu iemesli ir dažādi – nogurums, neuzmanība, distances neievērošana, arī alkohola lietošana. Tikmēr autovadītāji stāsta, ka braucēji kļuvuši   arvien pārgalvīgāki apdzīšanas manevros uz šosejām, arī braucot maršrutā Rīga–Liepāja.
Šogad mežu ugunsnedrošajā sezonā bijuši 363 mežu ugunsgrēki; izdeguši 167 hektāri
Šodien noslēdzas ugunsnedrošā sezona mežos. Šajā sezonā, kas ilgst jau no aprīļa beigām, kopumā 363 mežu ugunsgrēkos izdeguši 167 hektāri mežu teritorijas. Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis Latvijas Radio skaidro – šogad bijusi nedaudz mierīgāka sezona, izdegušas mazākas platības, kā arī nav bijuši ļoti plaši mežu ugunsgrēki
Miljoniem vērti CSDD iepirkumi teju 20 gadus vienās rokās
Šovasar Konkurences padome, veicot tirgus uzraudzības pasākumus, secināja, ka Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) numura zīmju iepirkuma prasības samazinājušas iespējamo pretendentu skaitu. Ar vienīgo piegādātāju – Vācijas uzņēmumu “J.H.Tonnjes E.A.S.T. GmbH &Co” CSDD sadarbojas jau gandrīz 20 gadu. Turklāt aptuveni tikpat ilgi šis uzņēmums piegādā arī tehniskās apskates uzlīmes, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
VDD: Koku zāģēšanā velotreka «Marss» vietā nav nekādas politikas
Pēc vairākus mēnešus ilga “klusuma perioda” jaunās Valsts drošības dienesta (VDD) ēkas jautājumā  šonedēļ pirmajā darba dienā pēc Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām negaidīti tika izzāģēti koki paredzētajā būvlaukumā. Iesaistītās valsts institūcijas noliedz, ka koku ciršana īpaši tika pieskaņota pēcvēlēšanu dienai. Arī politiķi apgalvo, ka par to neko nezināja, šovakar vēsta LTV raidījums “De facto”.
«Lampai» seko līdzi arī Apvienotajā Karalistē
Apvienotajā Karalistē tautieši pulcējās pirmoreiz, lai kopīgi vērotu Latvijā notiekošo sarunu festivāla "Lampa" diskusiju. Tā kā joprojām spēkā ir pandēmijas laika ierobežojumi, un Anglijā vienlaicīgi aizliegts pulcēties vairāk par 30 cilvēkiem, tad Daugavas Vanagu fonda lauku īpašumā "Straumēni" apmeklētāju šoreiz nebija daudz.
Staķis par vecās varas kadriem Rīgas izpildvarā: pārmaiņas būšot «juridiski korektas»
Pēc jaunās Rīgas domes sanākšanas izveidosies situācija, ka vairākos atslēgas amatos izpildvarā un pašvaldības uzņēmumos ir cilvēki, kas bijuši cieši saistīti ar agrāko varu. Starp tiem ir arī tagad darbam opozīcijā nolemto partiju “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” (GKR) biedri. Jau šonedēļ ir izskanējušas vairākas idejas par vērienīgām reorganizācijām pašvaldības struktūrās un jaunu vadītāju meklēšanu konkursos. Lai gan jaunās koalīcijas veidotāji Latvijas Televīzijas raidījumam “De facto” uzsver, ka nekādas “raganu medības” rīkotas netiks, bijusī vara pauž bažas par jauno vēlmi pārāk radikāli notīrīt laukumu.
Zaudētāji starp uzvarētājiem. Kādas izmaiņas uz politiskās skatuves atnesušas Rīgas domes vēlēšanas?
Lēmums startēt kopā Rīgas domes vēlēšanās vairākiem politiskajiem spēkiem izrādījies pareizs – “Attīstībai/Par!” kopā ar “Progresīvajiem” un Nacionālajā apvienība kopā ar Latvijas Reģionu apvienību ieguva pārliecinošu rezultātu. Tomēr šie politiskie spēki nav viens vesels.  Iekšējā konkurence nepazūd, turklāt vēlētāju novērtējums ir par sliktu it kā lielākajām un vecākajām partijām, kas turklāt pārstāvētas Saeimā, secina LTV raidījums “De facto”.
Covid-19 skartajā Murjāņu Sporta ģimnāzijā mācības notiek
Šis mācību gads klātienē sācies arī Covid-19 skartajā Murjāņu Sporta ģimnāzijā. Tur pirms mēneša slimība atklāta vairākiem audzēkņiem un vienam trenerim. Šobrīd lielākā daļa no saslimušajiem ir veseli, bet ne visi. Pirms pirmā septembra Covid-19 testi veikti arī visam personālam, un pagaidām darba organizāciju pavada ļoti striktas epidemioloģiskās drošības prasības.
Satiec savu meistaru Rēzeknes novadā
Šajās brīvdienās visā Latvijā aizvadīts jau par tradīciju kļuvušais pasākums “Satiec savu meistaru”. Ierasti gan tas norisinājās pavasarī, taču šogad ārkārtējās situācijas dēļ pasākums bija jāpārceļ uz vēlāku laiku. Vēstīt par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu šogad atsaucās teju 200 meistari.
Jaunākie
Interesanti