Latvijā
Sabiedriskā medija vadītājus varētu atlasīt ekspertu komisija
Nākamo Latvijas Televīzijas vai Latvijas Radio vadību varētu izraudzīties ar īpašas Nominācijas komisijas palīdzību, kur balsstiesīgo vairākumu veidos neatkarīgie eksperti. Tādu normu varētu drīzumā iekļaut Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā. Likumprojektu konceptuāli atbalstīja Saeimas cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, un šonedēļ to pirmajā lasījumā skatīs Saeima. Taču ne visiem deputātiem piedāvātās normas šķiet piemērotas.
200 prokurorus apmāca «naudas atmazgāšanas» apkarošanā
Prokuratūrā noslēgusies prokuroru apmācību otrās kārtas programma, kas veltīta noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanai un noziedzīgi iegūtas mantas identificēšanai un konfiscēšanas nodrošināšanai. Kopumā apmācīti aptuveni 200 prokurori.
Saeimas komisija atbalsta ieceri Zakatistovu izdot kriminālvajāšanai
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākums šodien atbalstīja lēmumprojektu par "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai. Ar lūgumu Zakatistovu izdot kriminālvajāšanai parlamentā vērsās Ģenerālprokuratūra. Galavārdu Zakatistova izdošanā šonedēļ teiks Saeima.
Valsts varētu lauzt līgumu ar bērnunamu «Līkumi»
Turpinot iesākto tematu par bērnu tiesību aizsardzību, jāteic, ka slēgšana draud arī bāreņu namam “Līkumi”. “Sistēmas bērnu” rubrikā daudz stāstīts par kriminālprocesu, kurā uz apsūdzēto sola sēž bāreņu nama atstādinātais direktors. Jau vairākus gadus nams pārsaukts par ģimenes atbalsta centru “Saulstari”. Tomēr problēmas  palikušas tās pašas.
Policisti labdarības akcijā palīdz bērniem
Šo dienu laikā pirmo reizi Valsts policijas koledža (VPK) visā Latvijā rīko labdarības pasākumus ar mērķi palīdzēt ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Koncertos dziesmas izpilda paši policisti, kuri kopā ar organizāciju “ziedot.lv” vāc naudu, lai bērni varētu tikties ar speciālistiem un iegādāties palīglīdzekļus.
Vidējā ātruma kontrole mazinājusi avāriju skaitu uz Tīnūžu šosejas
Vidējā ātruma kontrole uz Tīnūžu šosejas savu funkciju izpildījusi – posmā, kur tiek stingrāk uzraudzīts ātrums, šogad nav fiksēta neviena avārija. Tomēr vadītāju attieksme pret satiksmes noteikumu ievērošanu nav būtiski mainījusies, papildinot statistiku ar jauniem antirekordiem.
Opozīcija prasīs neuzticības balsojumu Rīgas mēram Turlajam
Rīgas domes opozīcijas partijas rosinās sasaukt domes ārkārtas sēdi neuzticības izteikšanai mēram Dainim Turlajam ("Gods kalpot Rīgai" (GKR)). Tādējādi opozīcija vēlas pārliecināties, vai Turlo atbalsta četri no "Saskaņas" izslēgtie deputāti.
Bērnu tiesību aizsardzību varētu pārņemt jauna valsts iestāde
Ne bāriņtiesas, ne arī to uzraugošā iestāde – Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) nespēj nodrošināt bērnu tiesību aizsardzību. Tāpēc valsts apņēmusies īstenot vērienīgu bērnu tiesību aizsardzības sistēmas reformu. VBTAI vietā plānots veidot citu uzraugošo iestādi. Lielas pārmaiņas gaida arī bāriņtiesas, kuru funkcijas plāno nodot valsts rokās.
Jaunākie
Interesanti