Latvijā
OECD pētījums: Latvijas skolēniem augstāki rezultāti matemātikā, zemāki – lasītprasmē
Latvijas skolēnu rezultāti matemātikā ir augstāki nekā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs vidēji. Savukārt lasītprasmē skolēnu sniegums ir nedaudz zemāks par OECD valstu vidējo rādītāju. Dabaszinātnēs līmenis atbilst OECD valstu vidējam rādītājam. Šādus starptautiskās skolēnu kompetences vērtēšanas programmas pētījuma jeb "OECD PISA 2018" datus otrdien, 3. decembrī, prezentēja Latvijas Universitātes (LU) pētnieki.
Koalīcijā nav gatavības virzīt ratificēšanai Stambulas konvenciju
Eiropas Parlaments pagājušajā nedēļā aicināja ratificēt Stambulas konvenciju, kas paredz vērsties pret vardarbību ģimenē. Latvija ir to septiņu valstu vidū, kas konvenciju ir parakstījušas, bet nav pieņēmušas. Tomēr to gatavi atbalstīt tikai divi valdību veidojošie spēki. 
Jelgavas mērs Rāviņš - viens no reģionālās reformas pretiniekiem
Viens no centrālajiem notikumiem šajā gadā neapšaubāmi ir bijusi administratīvi teritoriālā reforma. Ilgi muļļāta iepriekšējo valdību gaiteņos, līdz ar pašreizējā Ministru kabineta darba sākumu tā uzņēma turbo ātrumu. Spītīgi kritiski pret reformu konsekventi ir Zaļo un Zemnieku savienības politiķi. Tāpēc šajā reizē rubrikā “Cilvēks ziņu virsrakstos” par reformas plāniem Latvijas Radio runāja ar ilggadējo Jelgavas mēru “zaļzemnieku” Andri Rāviņu, kura krēslu nākamajās vēlēšanās varētu aizšūpot tieši reforma.
Ministrs Pūce: Nevaram paļauties uz Rīgas domi atkritumu apsaimniekošanas sakārtošanā
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nepaļaujas uz Rīgas domes spēju sakārtot situāciju atkritumu apsaimniekošanā pēc tam, kad beigsies ārkārtējā situācija, ko iecerēts pagarināt vēl līdz martam. Tāpēc ministrijā pašlaik tiek gatavots attiecīgs rīcības plāns, intervijā Latvijas Radio sacīja ministrs Juris Pūce.
Īpašo bērnu vecāki lūdz Valsts prezidenta atbalstu; Saeimā sola neaizmirst par viņu problēmām
“Mēs negribam izdegt. Mēs vēlamies būt vecāki saviem bērniem.” Ar šādu vēstījumu pie Valsts prezidenta sociālo tīklu vietnēs vērsušies īpašo bērnu vecāki. Bērnam ar funkcionāliem traucējumiem aprūpe nepieciešama 24 stundas diennaktī. Taču vecāki lūdz iespēju strādāt, viņi vēlas maksāt nodokļus un dzīvot pilnvērtīgi. Tas varētu notikt, ja bērniem ar invaliditāti visā Latvijā būtu pieejami dienas centri, asistenti un aprūpētāji. Tikmēr Saeimā sola, ka šim un citiem īpašu bērnu jautājumiem neļaus pazust no deputātu dienas kārtības.
«Aizliegtais paņēmiens»: Ar ko saistīti Centrāltirgus «cigarešu mafijas» teritorijas nomnieki
Jau ilgstoši vienā no Centrāltirgus zonām, kas atrodas starp tuneli uz staciju un gaļas paviljonu, līdzās drēbju tirgotājiem saimnieko arī “sigaretņiki” - cilvēki, kas nelegāli masveidā pārdod cigaretes. To zina teju visi, kas regulāri apmeklē tirgu, taču vienmēr ir bijis jautājums, kāpēc viņi ir tik neuzvarami. LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” atklāj, ar ko saistīti “cigarešu mafijas” “apsēstās” teritoriju nomājošais uzņēmums, un ļauj ieskatīties vērienīgajā  policijas operācijā tirgū.
Cēsīs atklāta piemiņas plāksne ebreju kopienai
Pirmo reizi pēc valsts neatkarības atgūšanas Cēsīs pieminēta holokaustā iznīcinātā ebreju kopiena. Blakus komunistiskā režīma upuru piemiņas sienai atklāta plāksne ar nogalināto ebreju vārdiem. Lai gan pirms kara Cēsīs dzīvojuši apmēram 200 ebreji, ir izdevies noskaidrot tikai 41 kopienai piederīgā upura identitāti. 
Kuldīgas pagasti tiek pie jauniem mikroautobusiem skolēniem
Kuldīgas novada Kabiles un Vārmes pagastā -  jauni mikroautobusi skolēnu pārvadāšanai. Iepriekšējās tehnikas remontam tika tērēts daudz līdzekļu, bet Kabilē mēnesi bērnus uz skolu nogādāja ar cita novada pagastā aizlienētu autobusu.
Daudziem joprojām neskaidrības par dūmu detektoriem
Tieši pēc mēneša spēkā stāsies noteikumi, kad visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. Lētākā ierīce maksā piecus eiro, bet var izrādīties dzīvības cenā. Lai skaidrotu iedzīvotājiem, kā detektoru uzstādīt pareizi, un atbildētu uz jebkuru citu jautājumu, pirmdien, 2. decembrī, pēcpusdienā visi valstī esošie ugunsdzēsēju depo vēra durvis interesentiem.
Burovs: Ar jaunajiem atkritumu apsaimniekošanas noteikumiem VARAM prasības ir izpildītas
Ar jauniem saistošajiem noteikumiem Rīgas dome (RD) ņēmusi vērā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ieteikumus atkritumu apsaimniekošanas jomā, novērsusi krīzes situāciju un uzskata, ka ārkārtas situācijas pagarināšana neko nemainīs un ir centieni panākt domes atstādināšanu, pirmdien, 2. decembrī, žurnālistiem teica galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai" (GKR)).
Mazāk lietotās valodas Eiropā – katrai sava situācija, bet izaicinājumi līdzīgi
Lielākajā daļā Eiropas valstu bez vienas vai vairākām oficiālajām valsts valodām ir arī mazāk lietotās valodas, piemēram, astūriešu un basku Spānijā, lejasvācu Vācijā, greko Itālijā, frīzu Nīderlandē. Par savas valodas pastāvēšanu cīnās arī kašubi Polijas ziemeļos, veru runātāji Igaunijas dienvidos, kā arī latgalieši Latvijā. Mazāk lietotās valodas un kopienas, kas tās lieto, mūsdienu globalizācijas laikmetā sastopas ar ne mazums izaicinājumiem valodu saglabāšanas, lietošanas, attīstīšanas un popularizēšanas ziņā.
Aktivitāte par rosinājumu atlaist Saeimu plok
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir saņēmusi triju organizāciju iniciatīvas atlaist 13. Saeimu. Pirmā ar šādu rosinājumu nāca biedrība „Varu Latvijas tautai”, viņiem sekoja mediķu arodbiedrības un kā trešie iniciatīvu iesniedza Centra partija. Tagad 12 mēnešu laikā ir jāsavāc ne mazāk kā vienas desmitās daļas vēlētāju paraksti, lai ierosinātu tautas nobalsošanu par parlamenta atlaišanu. CVK saka, cilvēku aktivitāte par šo iniciatīvu plok.
Augstākā tiesa iebilst pret Jūrmalas praksi teritorijas plānā pieļaut teju jebkādu būvniecību
Ar Jūrmalas Aizsardzības biedrības un vairāku jūrmalnieku uzvaru daļēji noslēgusies kārtējā tiesvedība par būvniecības lietām kūrortpilsētā. Proti, apkaimē, kam raksturīga Jūrmalas zemā dzīvojamā apbūve, Jūrmalas dome ir atļāvusi celt vairāku stāvu augstu un izmēros iespaidīgu viesu namu. Šajā reizē Jūrmalas vides aizsargu iebildes ir ne tikai iespējamā apstāklī, ka viesu nams pēc uzcelšanas pārtaptu dzīvokļu apartamentos. Jūrmalnieki uz tiesu gājuši ar bažām, ka ar tādu ēku dome pieļauj būtiskas izmaiņas vietējā apkaimē.
Jaunākie
Interesanti