Latvijā
Permakultūras entuziasti pulcējas Gramzdā
Priekules novada Gramzdas pagastā no 9. līdz 11. augustam notiek 6. permakultūras festivāls, šoreiz Kurzemē tas vienkopus pulcē vairāk nekā 100 interesentu no visas Latvijas. Festivāla laikā notiek praktiskas nodarbības viedajā saimniekošanā jeb permakultūrā - par saules enerģijas izmantošanu, ekoloģisko būvniecību, bioloģisko lauksaimniecību un citām jomām, tā reāli palīdzot tiem cilvēkiem, kuri vēlas samazināt patēriņu, dzīvot vienkāršāk un videi draudzīgāk.
Izglītība un latviešu valodas apguve bērniem. Kas satrauc reemigrantus?
Uzņēmējdarbības sākšana, sociālo pakalpojumu pieejamība, izglītības iespējas un latviešu valodas apguve bērniem. Tie ir jautājumi, kas visvairāk satrauc ārzemju latviešus, domājot par atgriešanos dzimtenē. Zemgalē pirmoreiz notika atgriešanās pikniks, kurā diasporas latvieši un viņu radinieki neformālā gaisotnē satikās ar dažādu institūciju pārstāvjiem. 
Latvijas armijas Kara flotei - 100 
Savus dibināšanas svētkus sāk atzīmēt tie, kuri sargā Latvijas gandrīz 500 kilometru garo jūras robežu. Ar militāro kuģu parādi piektdien atklāja Latvijas armijas Kara flotes simtgades  svinības. 
Liepājā pilotprojektā palīdzēs vardarbībā cietušajiem
Kā liecina statistika, Latvijā trešdaļa sieviešu vismaz vienu reizi savā dzīves laikā ir piedzīvojušas fizisku vardarbību, bet 60% sieviešu - psiholoģisku vardarbību. Diemžēl lielākā daļa no viņām nevēršas pēc palīdzības policijā vai citās iestādēs, jo kaunas par notikušo. Liepājā, lai meklētu labākos risinājumus, uzsākts pilotprojekts starpinstitucionālam sadarbības modelim.
LU Studentu padome atzīst: rezervistu ievēlēšana Satversmes sapulcē ir slikta prakse
Šī gada maija beigās Latvijas Universitātes (LU) Satversmes sapulcē par universitātes rektoru atkārtoti ievēlēts Indriķis Muižnieks. Vēlēšanu rezultātus apšauba kā Izglītības kvalitātes valsts dienests, tā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunās konservatīvā partija). Viņa arī norādījusi, ka valdībā lūgs neatbalstīt Muižnieka apstiprināšanu amatā. Viens no pārmetumiem par sapulces lēmuma leģitimitāti saistīts ar tā saucamo dalībnieku rezervistu neatbilstošu piesaisti to sapulces pamata dalībnieku vietā, kas nav varējuši ierasties. Studentu padome atzīst, ka tā bija slikta prakse, bet tā darīts, lai saglabātu studējošo pārstāvniecību.
Rīgas vicemēra un brīvostas valdes locekļa amatiem «Saskaņa» virza Bergmani
Desmit dienas līdz iecerētajam balsojumam par jauno Rīgas domes priekšsēdētāju savu oficiālo pozīciju beidzot noformulēja domes lielākā frakcija – “Saskaņa”. Tā ir gatava atbalstīt mēra amatā tagadējo šo pienākumu pildītāju, Rīgas vicemēru Oļegu Burovu no “Gods kalpot Rīgai”, taču pretī partija grib divus vicemēra amatus.  Vicemēra un Rīgas brīvostas valdes locekļa amatiem tiks virzīts Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis (“Saskaņa”).
Bez e-recepšu izdrukām nevar saņemt atmaksu no apdrošinātājiem
Pacienti, kuriem ir veselības apdrošināšana, pie ārsta saņemtās e-receptes pārsvarā nevar iesniegt apdrošinātājiem. Tādējādi var rasties situācijas, kurās apdrošinātais pacients laiž garām iespēju saņem atmaksu par medikamentiem. Savukārt e-receptes izsniegšana papīra formātā sagādā sarežģījumus gan ārstam, gan pacientam.
Vietējo donžuānu-naudas izkrāpēju lūdz apsūdzēt par 14 sieviešu apkrāpšanu
Jūlijā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pabeidza izmeklēšanu lietā par 14 sieviešu apkrāpšanu. Izmeklēšanā noskaidrots, ka aizdomās turētais vīrietis vairāku gadu garumā mantkārīgā nolūkā jaunām sievietēm, kuras iepazinis interneta portālos, bija izkrāpis naudu. Cietušajām nodarīts morālais un materiālais kaitējums kopumā 163 000 eiro apmērā.
Jaunais mācību gads nāk ar papildu tēriņiem
Sarunas par ģimenes budžetu sākas daudzās mājās, kurās aug skolas vecuma bērni. Jo tieši dažas nedēļas pirms skolas sākuma vairums skolēnu iegādājas somu, mācību piederumus un citas preces. Lai gan grāmatas un darba burtnīcas nodrošina valsts, sagatavošanās skolai aizvien izmaksā pietiekami dārgi, un ir ģimenes, kurām šim mērķim nākas aizņemties.   
Plāno apvienot psihiatriskās klīnikas; Piejūras slimnīca pārmet informācijas trūkumu
Liepājas “Piejūras slimnīcas” psihiatrisko klīniku valdība plāno apvienot ar Jelgavā esošo slimnīcu “Ģintermuiža”. Veselības ministrija ārstniecības iestādēm vēl nav izskaidrojusi, kādi būs galvenie ieguvumi un apvienošanas nosacījumi, un “Piejūras slimnīcas” vadība uzskata, ka informācijas trūkums ir negatīvi ietekmējis klīnikas darbu, jo vairāki tās darbinieki neziņā par nākotni ir iesnieguši atlūgumus.      
Pēc vecāku lēmuma likvidēs vienīgo skolu Brunavas pagastā
Bauskas novada Mežgaļu pamatskola reorganizāciju piedzīvoja šā gada pirmajā jūlijā, bet vēl nebija īsti jaunie dokumenti saņemti, kad jau nācās lemt par skolas likvidācijas uzsākšanu. Izvēli par labu vienīgās Brunavas pagasta mācību iestādes slēgšanai pēc būtības izdarījuši skolēnu vecāki, jo mēneša laikā potenciālo sākumskolas audzēkņu skaits sarucis no 25 līdz 14 skolēniem.     
Izglītības un zinātnes ministriju mudina taupīt
Līdz ar nākamā gada budžeta veidošanu sākušās sarunas par nozaru ministriju vajadzībām un vēlmēm, kā arī iespējām tās realizēt. Kā ierasts, šīs nav sevišķi patīkamas sarunas, jo vajadzību un vēlmju vienmēr ir vairāk nekā naudas. Ceturtdien turpinājās sarunas starp Finanšu ministriju un Izglītības ministriju, kuru laikā panāktas arī konceptuālas vienošanās par to, kā nākamgad naudu varētu ietaupīt dažādu prioritāšu izpildei. 
Jaunākie
Interesanti