Jēkabpilī pēc ziemas pārtraukuma atsāk Daugavas aizsargdambja remontu

Jēkabpilī pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma ir atsākti Daugavas aizsargdambja būvdarbi. Vērienīgais projekts, kura izmaksas ir teju 17 miljoni eiro, paredz stiprināt dambi visā tā garumā, uzlabojot drošību un aizsargbūves izturību pret plūdiem.

SIA "Jēkabpils PMK" būvdarbu vadītājs Jānis Dimants
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Posmi, kurus remontēja pirms ziemas sākuma, pavasara plūdus izturējuši bez bojājumiem. "Kā jau es ziemā teicu, nekāda pamata tam, ka dambis varēs neizturēt mūsu būvdarbu rezultātā, nebija. Mēs par to bijām pārliecināti. Un tā arī notika," uzsvēra uzņēmuma SIA "Jēkabpils PMK" būvdarbu vadītājs Jānis Dimants.

Darbi ir atsākušies veiksmīgi. Ūdens līmenis gan joprojām ir augsts, bet tam ir tendence strauji kristies – apmēram par 10 centimetriem dienā, un tuvākajā laikā būvnieki varēs atsākt darbus pilnā apmērā.

Patlaban darbojas septiņas brigādes visā Jēkabpils dambja garumā, bet maija vidū plānots piesaistīt vēl astoņas, un vasarā, būvniecības karstākajā sezonā, – vēl apmēram tikpat.

Līdz ziemas tehnoloģiskajam pārtraukumam bija paspēta betonētās atbalsta sienas, apakšējās atbalsta sienas iebūvēšana aptuveni 110 metru garumā un 240 metri slapjās nogāzes noklāšana ar akmeņiem.

"Šobrīd ir atsākti akmeņu krāvumu darbi, nostiprināšana ar akmeņu krāvumu. Četras brigādes nodarbojas ar slapjo nogāzi. Tiek jaukta esošā augšējā atbalsta siena, kas tika deformēta pagājušā gada plūdu laikā. Šajā posmā tiks pārbūvēta atbalsta siena 300 metru garumā," stāstīja Dimants.

Visus betona darbus plānots pabeigt šā gada laikā. "Pašlaik nesaskatām nekādu aizķeršanos un ceram arī, ka tā nenotiks," piebilda Dimants.

KONTEKSTS:

2023. gada janvārī Daugavā pie Jēkabpils sakrājās vižņi un sākās plūdi. Plūdos cieta pilsētas aizsargdambis, kas atsevišķās vietās tika izskalots un bija steidzami jālabo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti