Latvijā
Par AKKA/LAA prezidentu ievēlēts dziesminieks Kārlis Kazāks
Biedrības "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība" (AKKA/LAA) padome šonedēļ par organizācijas prezidentu ar balsu vairākumu ievēlējusi komponistu un dziesminieku Kārli Kazāku, informēja AKKA/LAA sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Kolmane.
Rīgas policija Covid-19 ierobežojumu uzraudzīšanai speciālus reidus nerīkos
Policija epidemioloģiskās drošības prasību uzraudzīšanai speciālus reidus nerīkos. Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis norāda, ka ikdienas patrulēšanas laikā policisti pievērsīs uzmanību, vai cilvēki ievēro jaunākās prasības, kā arī reaģēs uz izsaukumiem, bet sejas masku lietošana un citu jaunāko ierobežojumu kontrole ir veikalu un izklaides vietu īpašnieku atbildība.
Pētnieki brīdina par datoratkarības saasināšanos
Latvijā vai katram pamatskolas vecuma bērnam jau ir savs viedtālrunis. Turpretī Taivānā, kas ir viena no viedtālruņu ražošanas lielvalstīm, šāda ierīce ir tikai aptuveni 23% pamatskolēnu. Šis ir tikai viens no rādītājiem pētījumā, kas liecina – datoratkarības riski Latvijas bērniem saasinās.  
Diametrāli pretēju Covid-19 analīžu dēļ atliek operāciju; par spīti negatīvam testam – karantīna
Naurim Bērziņam vienā laboratorijā Covid-19 apstiprināts, bet nākamajā dienā citā laboratorijā tests izrādījies negatīvs. Taču sākotnēji pozitīvās analīzes dēļ viņam un ģimenei noteica karantīnu, turklāt vīrietis netika pielaists divus mēnešus gaidītajai pleca operācijai. Tagad gan Nauris ir saņēmis atkārtotu negatīvu analīzi, taču atgriezties ierastajā dzīves ritmā nemaz nebija tik vienkārši.  
Kalnmeieru tiesā iztaujās par informācijas noplūdi
Apsūdzība par neizpaužamu ziņu izpaušanu bijušajam ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram netika celta, tomēr viņam uz tiesu būs jādodas liecinieka statusā. Par informācijas noplūdi no Ģenerālprokuratūras Kalnmeieru iztaujāt vēlas prokurore. Tiesa lietas skatīšanu piektdien atlika apsūdzētā slimības dēļ. 
Laukos daudzkārt lietojamās sejas maskas – deficīts
Kopš trešdienas sejas maskas vai sejas vairoga lietošana ir obligāta ne vien sabiedriskajā transportā, bet arī veikalos un citviet iekštelpās, kur pulcējas daudz cilvēku. Līdz ar to pieprasījums ir strauji audzis un nopirkt daudzkārt lietojamu sejas masku jau pilsētās ir gandrīz neiespējami, bet lauku veikalos pārdošanā nav nekādu sejas aizsegu.
Cēsu klīnika testē mediķu algu jauno sistēmu
Kas notiks ar mediķu algām nākamgad un kas pēc vēl septiņiem gadiem? Trīs mēnešus Cēsu klīnikā un divās Latvijas vadošajās universitātes slimnīcās testēta mediķu atalgojuma jaunā sistēma. Daļa projektā iesaistīto to atbalsta, daļa saka – tas viss vēl ir pārāk "zaļš". Projektu pakāpeniski plānots ieviest septiņu gadu ilgā posmā.
Veselības inspekcija brīdina par neatbilstošu Covid-19 testu
Beļģijas tirgū konstatēta in vitro diagnostikas medicīniskā ierīce „COVID-19 Rapid Test Kit”, kam nav veikta nepieciešamā atbilstības novērtēšanas procedūra. Veselības inspekcijā brīdina, ka prece tādējādi nav atbilstoša medicīnisko ierīču attiecināmajām prasībām. 
Lidojumi aizliegti uz 6 Eiropas valstīm; pašizolācijas sarakstā nav tikai 5 valstis, arī Igaunija
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) noteicis, ka turpmāk pašizolācija būs jāievēro, ieceļojot no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 61,9. Līdz ar to var bez pašizolācijas ieceļot no piecām Eiropas valstīm, tai skaitā no Igaunijas. Savukārt starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir aizliegti uz sešām valstīm.
Norāda uz vilcināšanos NMPD mediķiem nodrošināt atvieglotu pieeju veselības aprūpei
Kvalitatīvas un pilnvērtīgas veselības apdrošināšanas trūkums virknei veselības aprūpē nodarbināto jau sen izgaismota kā problēma. Lai virzītos situācijas risināšanas virzienā, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) kopā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Veselības ministriju jau ilgāku laiku strādā pie modeļa, kas ļautu dienesta darbiniekiem pie atsevišķiem veselības aprūpes pakalpojumiem tikt paātrinātā kārtībā.
Latvijā aizturētie kibernoziedznieku naudas atmazgātāji apgrozījuši vismaz 4,5 miljonus eiro
Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa apstiprināja iepriekš ziņoto par sešu Latvijas pilsoņu aizturēšanu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Caur fiktīvi izveidotiem uzņēmumu bankas kontiem minētās personas apgrozījušas vismaz 4,5 miljonus eiro. Šajā lietā aizturētos tur aizdomās par piederību QQAAZZ noziedzīgajam tīklam, kurš ir mēģinājis legalizēt desmitiem miljonus eiro pasaules lielāko kibernoziedznieku labā. Aizturēšanas notika, Valsts policijai sadarbojoties ar ASV Federālās izmeklēšanas biroju (FIB), Portugāles tiesībsargājošām iestādēm un “Europol”.
Jaunākie
Interesanti