Latvijā
Pēc vecāku lēmuma likvidēs vienīgo skolu Brunavas pagastā
Bauskas novada Mežgaļu pamatskola reorganizāciju piedzīvoja šā gada pirmajā jūlijā, bet vēl nebija īsti jaunie dokumenti saņemti, kad jau nācās lemt par skolas likvidācijas uzsākšanu. Izvēli par labu vienīgās Brunavas pagasta mācību iestādes slēgšanai pēc būtības izdarījuši skolēnu vecāki, jo mēneša laikā potenciālo sākumskolas audzēkņu skaits sarucis no 25 līdz 14 skolēniem.     
Izglītības un zinātnes ministriju mudina taupīt
Līdz ar nākamā gada budžeta veidošanu sākušās sarunas par nozaru ministriju vajadzībām un vēlmēm, kā arī iespējām tās realizēt. Kā ierasts, šīs nav sevišķi patīkamas sarunas, jo vajadzību un vēlmju vienmēr ir vairāk nekā naudas. Ceturtdien turpinājās sarunas starp Finanšu ministriju un Izglītības ministriju, kuru laikā panāktas arī konceptuālas vienošanās par to, kā nākamgad naudu varētu ietaupīt dažādu prioritāšu izpildei. 
No partijām izslēgtie Rīgas domnieki varētu virzīt arī savu kandidātu mēra amatam
Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakcija un deputātu bloks "Rīgai!" vienojušies par abpusēju sadarbību saimniecisku jautājumu risināšanā un gatavi atbalstīt pilsētas mēra kandidātu, kurš būs gatavs īstenot viņu priekšlikumus, kā arī savāks vairākumam nepieciešamās 24 balsis. Tomēr deputāti gatavi izvirzīt arī savu pārstāvi, ja iepriekš minētos noteikumus izpildīt neizdosies.
Tuberkulozes ārstēšanu varētu koncentrēt Gaiļezerā
Ja tas būs iespējams, tuberkulozes pacientu ārstēšana jākoncentrē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Gaiļezers”, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”).
Septiņi no partijām izslēgtie Rīgas domnieki vienojas par sadarbību
Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakcija un deputātu bloks "Rīgai!" vienojušies par abpusēju sadarbību saimniecisku jautājumu risināšanā, taču pagaidām publiski nepauž atbalstu nevienam no izvirzītajiem domes priekšsēdētāja amata kandidātiem, norādot, ka būs gatavi strādāt komandā ar to mēru, kuram būs vēl vismaz 24 deputātu atbalsts.
Sāk restaurēt Ķemeru vēsturisko ūdenstorni; nākamajos gados atjaunos visu parku (precizēts)
Vai Ķemeri no graustu pilnas Jūrmalas nomales atkal varētu kļūt par iecienītu kūrortu? Iekustināt par „balto kuģi” dēvēto Ķemeru sanatoriju privātīpašniekiem pagaidām tā arī nav izdevies, bet pirmos soļus apkaimes sakārtošanā beidzot spērusi Jūrmalas pašvaldība. Tikko sākta vēsturiskā ūdenstorņa restaurācija, un ar būvniekiem jau noslēgts līgums par visa parka atjaunošanu.
Lopbarība Latgalē šogad raizes nerada
Sausums šogad satrauc lopkopjus Rucavas novadā, taču Latgalē laiks šogad ir bijis pateicīgs lopbarības sagādāšanai. Sākt vākt gan sienu, gan skābsienu varēja jau maija beigās, daudziem laika apstākļi un iespējas ļāva to izdarīt līdz Jāņiem.
Ar diskusiju Apē sākas novadu reformas apspriešana ar iedzīvotājiem
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), gatavojoties administratīvi teritoriālajai reformai, pabeigusi konsultācijas ar pašvaldību deputātiem. Apes novadā trešdien, 7. augustā, sāka administratīvi teritoriālās reformas sabiedrisko apspriešanu ar iedzīvotājiem. Un Apē ir par ko diskutēt, jo jāizlemj, ar ko apvienoties – ar Alūksni vai Smilteni.
Parādnieks mērķē uz Sabiedrības integrācijas fonda padomes vadītāja posteni
Pēc šovasar Saeimas veiktajām izmaiņām Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) likumā fonds ticis pie jaunas padomes. Tās sastāvā ir pieci nevalstisko organizāciju pārstāvji un pieci ministri, un vēl premjera pārstāvis. Tas iebalsots kā pēdējā brīža priekšlikums. Premjera pārstāvis fondā būs viņa padomnieks demogrāfijas jautājumos, Nacionālās apvienības politiķis Imants Parādnieks.
Jaunākie
Interesanti