Latvijā
16 gadus vecu jaunieti pieķer narkotiku tirgošanā. Skolas gaida vairāk policijas reidu
Rīgas pašvaldības policija pirmdien, 7.oktobrī, aizturējusi kādu skolēnu, kas skolas biedriem pārdevis narkotikas. Likumsargi atzīst, ka skolēni ne vien lieto apreibinošās un aizliegtās vielas, bet tās arī izplata, tai skaitā skolās un to tuvumā. Valsts policija šajā pavasarī pieteica cīņu zālītes pīpmaņiem, taču kāda ir situācija un, vai, iesaistoties likumsargiem, redzami būtiski uzlabojumi?
Rīgas dome plāno līgumu ar «Tīrīgu» iesaldēt
Rīgas domes (RD) vadība neplāno lauzt līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju “Tīrīga” un pieļauj – tā vietā līgumu varētu iesaldēt. Kā maksimālais ilgums šādam pagaidu risinājumam tiek minēti pat septiņi gadi. Lēmums par turpmāko rīcību gan būs jāpieņem domes deputātiem. Tiesa, tā vietā, lai meklētu izeju no sarežģītās situācijās, otrdienas komitejas sēde pagāja, cenšoties noskaidrot, kurš tad īsti atbildīgs par domes vēl nesen pieņemtajiem lēmumiem.
Rugāju novads Valsts kontroles pārmetumos saskata centienus noniecināt mazās pašvaldības
Rugāju novada pašvaldība saņēmusi kritiku pēc Valsts kontroles revīzijas, kurā vērtēja  infrastruktūras objektus, kas uzbūvēti ar Eiropas fondu finansējumu un Valsts kases izsniegtu aizņēmumu. Tika pārmesta daudzfunkcionālā stadiona izbūve, kas veikta ūdenssaimniecības attīstības projekta vietā. Vietvara Valsts kontroles pārmetumos saskata centienus noniecināt mazās pašvaldības.
Tukuma iedzīvotājus satrauc tirgus nākotne
Jau vairākus mēnešus Tukuma iedzīvotāji ir satraukti par tirgus nākotni. Tas neesot spējīgs pats sevi uzturēt, tāpēc no jaunā gada tikšot slēgts, ja vien netiks panākta vienošanās ar  pašvaldību par dalīto īpašuma attiecību pārtraukšanu. Kā skaidro tirgus juridiskie saimnieki, pašreiz tirgus potenciāls netiekot izmantots pilnībā, bet piesaistīt investoru dalītajam īpašumam neesot iespējams.
Kurzemē cīņā pret maluzvejniecību – gan droni, gan iedzīvotāju ziņotais
No 1. oktobra sācies lašveidīgo zivju ieguves lieguma periods. Valsts vides dienesta Liepājas pārvaldes inspektori nedēļas laikā Kurzemes upēs jau atraduši septiņus tīklus un divus murdus. Maluzvejniekus aizturēt nav izdevies. Tikmēr inspektori atzinīgi vērtē pēdējos gados arvien aktīvāku sabiedrības iesaistīšanos maluzvejniecības apkarošanā.
Valdība vienojas partijām atvēlēt 4,5 miljonus eiro gadā
Valdība vienojusies nākamgad politisko partiju finansēšanai atvēlēt 4,5 miljonus eiro līdzšinējo aptuveni 600 tūkstošu eiro vietā. Iepriekš Tieslietu ministrija (TM) rosināja partijām piešķirt par vienu miljonu eiro lielāku summu, taču tagad to paredzēts novirzīt sabiedrisko mediju darbinieku algām. Politiķi uzsver, ka partijām nauda vajadzīga, lai tās nebūtu atkarīgas no ziedotāju naudas.
«Rīgas konference 2019» būs skatāma LSM.lv tiešraidē
11. un 12. oktobrī norisināsies starptautiskās drošības un politikas "Rīgas konference 2019". Konferencē aptvers tādas aktualitātes kā NATO darbības turpinājums, sasniedzot 70. gadadienu, pārmaiņas Eiropas politiskajā elitē, kā digitālais laikmets pārveido politisko varu, Rietumu attiecības ar Krieviju, kā jaunās lielvaras veido ietekmes reģionus. Konferencei varēs sekot līdzi arī tiešraidē portālā LSM.lv. 
IZM veidos vienotu institūciju zinātnes politikas ieviešanai
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā Latvijā veidot spēcīgu, vienotu zinātnes politiku ieviešanas institūciju – Latvijas Zinātnes padomi. Šādas padomes izveide ir iecerēta, lai apvienotu Latvijas zinātnes politikas ieviešanas funkcijas, kas šobrīd atrodas vairākās radnieciskās iestādēs, informēja IZM.
LIZDA: Pedagogi ir atvērti pārmaiņām, bet nepieciešami atbalsta mehānismi
Pedagogi ir atvērti pārmaiņām, jaunam saturam un iekļaujošai izglītībai, taču ceļā uz to nepieciešams saņemt pietiekamu atbalsta mehānismu, lai reformas nepaliek pusīstenotas, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.
Siguldas skolēni atgriežas izglītības iestādēs, bet daļa vēl ārstējas; jaunais ēdinātājs darbu sāks pirmdien
Lai gan daži bērni vēl ārstējas slimnīcā, Siguldas bērnudārzi, kur ēdināšanas uzņēmumu darbinieku nepienācīgas higiēnas dēļ septembrī ar zarnu infekcijām saslima vairāki desmiti bērnu, ir atguvušies un strādā ikdienas režīmā. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) jaunus pārkāpumus nav konstatējis, bet turpina pārkāpuma lietas par iepriekš atklātajiem. Tikmēr Siguldas dome patlaban izvērtē potenciālos jaunos ēdinātājus, kas darbu izglītības iestādēs sāks nākamajā pirmdienā.
Diskusijās par meža ciršanas noteikumu grozījumiem pagaidām nav atrasti kompromisi
Diskusijās par meža ciršanas noteikumu grozījumiem pagaidām nav atrasti kompromisi. Zemkopības ministrija vēl neprognozē konkrētu laiku, kad gala projektu virzīs Ministru kabinetā. Taču vides organizācijas bažījas, ka tas būs tas pats projekts, kas noraidīts pirms diviem gadiem, jo tas arī paredz samazināt pieļaujamo koku ciršanas caurmēru jeb ļautu cirst jaunāku mežu.
Slēgs aprūpes centra «Latgale» filiāli «Lubāna»
Izvērtējot klientu un darbinieku drošības jautājumus, telpu atbilstību, kā arī nepieciešamās investīcijas kontrolējošo iestāžu norādīto trūkumu novēršanai, valsts sociālās aprūpes centrs (VSAC) “Latgale” ir vērsies  Labklājības ministrijā ar priekšlikumu par filiāles “Lubāna” darbības izbeigšanu, informēja ministrija.
Jaunākie
Interesanti