Latvijā
Plāno izmēģināt jaunu studiju pieeju skolotāju piesaistei
Iespējams, jau nākamgad sāks īstenot jaunu pieeju skolotāju piesaistei skolām. Cilvēkam, kas ieguvis augstāko izglītību kādā nozarē un sapratis, ka gribētu kļūt par skolotāju, būs nepieciešams tikai gads, lai iegūtu pedagoģisko kvalifikāciju. Līdztekus studijām šis speciālists jau uzreiz sāks strādāt skolā.
RSU diskusijā par prorektora saistību ar «čeku» prasa gan atstādināt, gan izbeigt «raganu medības»
Vai cilvēks, kura vārds atrodams VDK aģentu sarakstos, drīkst strādāt augstskolas vadībā? Uz šādu jautājumu atbildes meklēja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) mācībspēki, studenti un darbinieki. Šīs augstskolas pārstāvju vidū izcēlies konflikts par veselības studiju prorektora Gunta Baha iespējamo sadarbību ar čeku. RSU personāls sadalījies divās daļās – vieni pieprasa Baha atstādināšanu, citi aicina izbeigt “raganu medības”.
Vairāk nekā 250 gadus vecs dižozols pārtop skulptūrā «Laika vilciens»
Pārdzīvojis hercoga laikus, abus pasaules karus un garos padomju gadus, pagājušajā rudenī vairāk nekā 250 gadu vecais dižozols Jelgavas Ozolskvērā tika atzīts par bīstamu un nozāģēts. Bērnudārza bērni no senā ozola zīlēm audzē jaunus stādiņus. Turpat skvērā iestādīts arī jauns ozols, bet senais koks tagad pārtop vides skulptūrā “Laika vilciens”.
Koalīcijas partneri vēl nav gatavi vērtēt ģenerālprokurora darbu
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns no Jaunās konservatīvās partijas ir sagatavojis informatīvo ziņojumu par iespējamu ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera neatbilstību amatam. Ziņojumu Bordāns ir nosūtījis koalīcijas partneriem vēl pagājušajā piektdienā, 17.maijā. Šodien valdību veidojošo partiju pārstāvji minēja, ka dokumenta izpētei nepieciešama vēl viena nedēļa. Un uzsvēra – Latvijā tiesu vara ir neatkarīga.
Dakteru Klaunu apmācībai aicina pieteikties 20 radošus un iejūtīgus cilvēkus
Pateicoties ziedojumiem, vēl 20 radoši un iejūtīgi cilvēki varēs sākt mācības, lai kļūtu par Dakteri Klaunu. Šie dakteri gan neaizstāj īstos ārstus, bet mazo pacientu uzturēšanos slimnīcā padara jaukāku. Dakteru Klaunu kustība darbojas visā Latvijā. Taču reģionālo slimnīcu bērnu nodaļās nereti strādā tikai viens Dakteris Klauns, bet Daugavpilī nav neviena.
Jūrmalā aiztur skolas direktoru par ilgstošu fiktīvu nodarbināšanu
Šā gada maijā Valsts policija aizturēja kādas Jūrmalas skolas direktoru, kurš tiek turēts aizdomās par organizētā grupā izdarītu noziegumu – kādas sievietes fiktīvu nodarbināšanu, viltojot dokumentus. No šīm noziedzīgajām darbībām ilgstošā laikā ienākumus guva gan pats skolas direktors, gan viņa vietnieks, gan minētā sieviete, informēja Valsts policijā.
Meža un kūdras ugunsgrēka dzēšana Olaines novadā turpinās
Meža un kūdras ugunsgrēka dzēšana aptuveni 58 hektāru platībā Olaines novada Olaines pagastā turpinās, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Glābēji un meža dienesta speciālisti neizslēdz, ka ugunsgrēks izcēlies cilvēka neapzinātas rīcības dēļ.
Sāksies teritoriālās reformas apspriešana – vai diskusijām būs nozīme?
Administratīvi teritoriālā reforma ieiet jaunā fāzē. Aptuveni pēc nedēļas oficiāli sāksies tās sabiedriskā apspriešana. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") līdz šim demonstrējis skarbu un agresīvu retoriku pret pašvaldībām un licis šķēršļus to rīkotajām aptaujām. Kāda nozīme būs ministrijas organizētajai sabiedriskajai apspriešanai?
Kabiles «Pažarnieku svētkos» ceļ godā ugunsdzēsības sportu
1965. gadā izveidotā foto albumā sākusi krāties Kabiles ugunsdzēsības sporta vēsture. Te ir gan sportistu fotogrāfijas, gan apraksti, kas liecina – kabilnieki bijuši neatlaidīgi. Kad vienā gadā piedzīvots zaudējums, nākamajā kļūdas izvērtētas, palielināts treniņu skaits, kārtīgi sagatavota tehnika un tad jau uzvara bijusi rokās. Vairākas reizes kabilnieki bijuši arī Latvijas čempioni. Lai pārbaudītu savas prasmes, rīkota pat Pažarnieku diena. Tomēr ar laiku šīs tradīcijas izsīkušas. Lai tās atjaunotu, jau pērn Kabilē sarīkoti Pažarnieku svētki, kuros piedalījās arī tie, kas savulaik Kabiles vārdu spodrinājuši Latvijas mērogā. 
Jaunākie
Interesanti