SPKC: Visbiežāk ar gripu slimo bērni vecumā no 5 līdz 14 gadiem

Gripas un Covid-19 pacientu skaits turpina samazināties, liecina Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) monitoringa dati. Pagājušajā nedēļā konstatēti 77 gripas gadījumi, un augstākā saslimstība reģistrēta 5–14 gadu vecuma grupā.

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsies 651 pacients, no kuriem 77 pacientiem, balstoties uz tipisku klīnisko ainu, noteikta diagnoze "gripa".

Gadījumi reģistrēti Ventspilī, Rīgā, Rēzeknē, Liepājā, Daugavpilī un Valmieras novadā.

Augstākā saslimstība pagājušajā nedēļā reģistrēta 5–14 gadu vecuma grupā.

Daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs ziņo par gripas aktivitātes samazināšanās tendenci vai stabilizāciju. ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars saglabājas 10% apmērā, norādīja SPKC.

Arī Covid-19 gadījumu skaits valstī turpina samazināties. Pagājušajā nedēļā laboratoriski apstiprināti 20 gadījumi (nedēļu iepriekš 19), kopumā veikti 577 (iepriekš 573) laboratoriskie testi uz vīrusa klātbūtni. Stacionēti 18 Covid-19 pacienti (nedēļu iepriekš 20, divas nedēļas iepriekš – 17).

Stacionāros šobrīd nav pacientu ar smagu Covid-19 slimības gaitu, tomēr pagājušajā nedēļā reģistrēti trīs Covid-19 pacientu nāves gadījumi (nedēļu iepriekš – 1).  

SPKC atgādināja, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija. Vakcinācijas iestādēm pašreiz ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti