Latvijā
Kā mums sokas ar atkritumu šķirošanu uz Eiropas Savienības fona? Saruna ar «Latvijas Zaļā punkta» direktoru Kasparu Zakuli
Latvija patlaban pārstrādā 40% atkritumu, bet Eiropas Savienības atkritumu apsaimniekošanas mērķi paredz, ka līdz 2035. gadam tiem jābūt jau 65%. Kādus atkritumu veidus mazāk šķirojam, kādi ir Latvijas iedzīvotāju šķirošanas paradumi uz citu dalībvalstu fona, kādus atkritumus pārstrādājam un vai pārstrādāto nākotnē būs, kur izmantot? Par šiem un citiem jautājumiem Latvijas Radio žurnāliste Sintija Ambote sarunājās ar AS “Latvijas Zaļais punkts” direktoru Kasparu Zakuli.
Rīgas dome līdz 2026. gadam pilsētā cer izveidot vienotu veloceļu tīklu
Rīgas dome līdz 2026. gadam pilsētā cer izveidot vienotu veloceļu tīklu. Tuvāko gadu laikā Rīgā parādīsies virkne jaunu veloceļu. Savienojumus paredzēts izveidot arī ar Pierīgu, tādējādi pašvaldība cer izveidot vienotu veloceļu tīklu. Uz kurieni velobraucēji un citu rīku lietotāji varēs ērti aizbraukt, un kā šie ceļi pilsētu var attīstīt ekonomiski?
TV «Doždj» neizslēdz atgriešanos apraidē Latvijā; strādā pie pārkāpumu novēršanas (papildināts)
Latvijā strādājošais Krievijas neatkarīgais televīzijas kanāls TV "Rain" ("Doždj"), kam Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šonedēļ anulēja apraides atļauju, pamatojot to ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai, neizslēdz atgriešanos apraidē Latvijā un patlaban strādā pie pieļauto pārkāpumu novēršanas. Tas izriet no "Doždj" galvenā redaktora Tihona Dzjadko teiktā preses konferencē piektdien, 9. decembrī.
Medijs: Krievijas oligarhi turpina biznesu Latvijā
Ar Kremli saistītie Krievijas oligarhi Iskanders Mahmudovs un Andrejs Bokarjevs turpina aktīvu uzņēmējdarbību Latvijā, vēsta izdevums "The Insider". Uzņēmumus Rīgā oligarhi kontrolē gan personīgi, gan ar starpnieku palīdzību. Turklāt šo oligarhu kompānijas saņem finansējumu no Eiropas Savienības grantu veidā.
Eksperti: Jāsniedz krietni lielāks atbalsts ģimenēm ar «mūžīgajiem bērniem»
Pats galvenais ir vairot atbalstu ģimenēm, kuras izvēlas par labu bērna ar smagiem funkcionēšanas traucējumiem adoptēšanai. To piektdien, 9. decembrī, diskusijā par "mūžīgo bērnu" attīstību aprūpes institūcijā secinājuši dažādi eksperti un iesaistītie. Diskusija notika par godu valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiāles darbības simtajai gadadienai.
Aizkraukles novadā pieaug maksa par pašvaldības pakalpojumiem – dušu un veļas mazgāšanu
Aizkraukles novadā no 1. decembra būtiski paaugstināta maksa par pašvaldības sniegtajiem higiēnas pakalpojumiem – dušas un veļasmašīnas izmantošanu. Jaunjelgavā, kur aptuveni trešdaļai iedzīvotāju mājās nav ne dušas, ne vannas, par iespēju nomazgāties tagad jāmaksā nedaudz vairāk kā septiņi eiro. Divreiz mēnesī bez maksas, bet pēc tam ar 50% atlaidi gan varēšot nomazgāties un veļu izmazgāt mazaizsargāto grupu cilvēki.
Iekšlietu ministrs «melnajā sarakstā» iekļāvis bijušo «Doždj» raidījuma vadītāju Korosteļevu
Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons ("Attīstībai/Par!"), izvērtējot Valsts drošības dienesta (VDD) ierosinājumu, iekļāvis tā dēvētajā melnajā sarakstā bijušo televīzijas kanāla "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") raidījuma vadītāju Alekseju Korosteļevu, kurš pastāvīgi strādāja Gruzijā, bet pēc izteikumiem ēterā par atbalstu Krievijas armijas karavīriem tika no darba atlaists.
Kapseļu ielas bērnunamam Rīgā – 100; joprojām aktuāls jautājums – kā atrast mājas ikvienam
Valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" Kapseļu ielas filiālei piektdien aprit 100 gadu, un pirms vairākiem gadiem doto solījumu panākt, ka katrs Latvijas bērns dzīvo ģimenē, – politiķiem un amatpersonām nav izdevies panākt. Kapseļu ielas bērnunamā pašlaik mīt 27 bērni ar smagām veselības problēmām. Tieši par bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem aprūpes institūcijās, uzdodot jautājumu – kurp dodamies, piektdien bērnunamā rīkoja diskusiju, iesaistot vecākus, ierēdņus un sociālos darbiniekus. 
Baltijas Mediju izcilības centrs: TV «Doždj» licences atņemšana bez diskusijas ir satraucoša
"Tā ir ļoti satraucoša situācija, ka tik īsā laikā vienam medijam var atņemt licenci," to preses konferencē piektdien, 9. decembrī, sacīja Baltijas mediju izcilības centra vadītāja Gunta Sloga, vērtējot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu anulēt apraides atļauju Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai televīzijas (TV) programmai "TV Rain" ("Дождь"/"Doždj").
Latvijā novembrī skatītākais TV kanāls bijis TV3
Latvijā konsolidētās TV skatītākais kanāls šā gada novembrī bija TV3 – tā skatīšanās laika daļa bija 12,1%. Otrs skatītākais kanāls bija LTV1, kuram veltīti 11,8% no kopējā TV skatīšanās laika novembrī. Savukārt trešais skatītākais kanāls novembrī bija LTV7, kam veltīti 4% no kopējā TV skatīšanās laika.
Latgalē rosina apsūdzēt policistu par avārijas izraisīšanu dzērumā
Iekšējās drošības birojs (IDB) Dienvidlatgales prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas sākšanai pret Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonu, kura, vadot transportlīdzekli alkohola ietekmē, izraisījusi ceļu satiksmes negadījumu, kā rezultātā cietušajam nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi, informēja IDB.
Svarīgākais šobrīd