Latvijā
Krāslavā aizdomās par trīsgadīgas meitas slepkavību apcietināta bērna māte (papildināts)
Krāslavā aizdomās par trīsgadīgas meitas slepkavību apcietināta bērna māte, informēja Valsts policijā. Sievietei pirms diviem gadiem bāriņtiesa jau bija atņēmusi aizgādņa tiesības alkohola lietošanas dēļ, un arī iespējamā nozieguma naktī viņa bijusi reibumā. Ģimene jau iepriekš bijusi sociālā dienesta un bāriņtiesas redzeslokā. Izmeklēšana turpinās.
Ugunsdzēsēju Latgalē rosina apsūdzēt par gājēja nāvējošu sabraukšanu alkohola reibumā
Iekšējās drošības birojs (IDB) prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret kādu Latgales ugunsdzēsēju, kurš ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika, vadot transportlīdzekli alkohola reibumā, izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kā rezultātā dzīvību zaudēja gājējs. Rosina apsūdzēt arī robežsargu, kurš pieļāva, ka ugunsdzēsējs izmanto tam piederošo transportlīdzekli, būdams alkohola ietekmē.
Labdarības akcijas «Dod pieci!» laikā radio dīdžejs Toms Grēviņš skries septiņus maratonus
Šī gada labdarības maratons "Dod pieci!", solidarizējoties ar ukraiņu tautu, aicina atbalstīt Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus. Savu artavu šogad labdarības maratonā "Dod pieci!" sniegs arī tā aizsācējs Latvijā DJ Toms Grēviņš, kurš turpinās pērn aizsākto tradīciju un kļūs par skrienošo dīdžeju, tādējādi nesot "Dod pieci!" vēsti uz Latvijas reģioniem, katru dienu visu labdarības maratona laiku skrienot reālu maratonu (42 km).
Politologs: Pārsteigums, ka tradicionāli grūtajās ministrijās virza ministrus bez iepriekšējās pieredzes šajās jomās
Starp nākamās valdības ministru amatu kandidātiem zināms pārsteigums ir tas, ka trīs tradicionāli grūtās ministrijas – labklājības, izglītības un veselības ministriju – vadīs ministri bez iepriekšējās pieredzes šajās jomās. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas profesors Juris Rozenvalds.
Politologs: Budžeta veidošanas sarunas var izvērsties politiski asiņainas
Politiķu sarunas 2023. gada budžeta tapšanā varētu izvērsties politiski asiņainas un ne mazāk smagas kā valdības veidošanas sarunas, intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns, profesors Jānis Ikstens.
Ieceri par aromatizēto elektronisko cigarešu liegumu Saeimā varētu nākties skatīt no 1. lasījuma
Ārsti-speciālisti un bērnu vecāki lūdz Saeimas deputātus aizliegt aromatizētās elektroniskās cigaretes. Lai lēmumu pieņemtu pēc iespējas ātri, ārsti lūdz deputātus galīgajam lasījumam virzīt iepriekšējā Saeimā izskatītos grozījumus, kuru izstrāde aizņēmusi vairākus gadus. Tomēr Saeimas komisijas vadītāja norādīja, ka ieceri var nākties nodot skatīšanai pirmajā lasījumā.
Veselības inspekcija izvērtēs visas aknu transplantācijas Stradiņa slimnīcā
Veselības inspekcija izvērtēs visas Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā veiktās aknu transplantācijas, jo tuvinieku satraukumu raisa fakts, ka astoņas no kopumā 13 veiktajām operācijām beigušās neveiksmīgi. Pacients miris drīz pēc aknu pārstādīšanas. Slimnīcā uzsver, ka katrs gadījums ir individuāls. Latvija tieši aknu transplantācijas jomā vēl ir ceļa sākumā. Bet pacienti, kas orgānu saņem, ir ar daudz smagākām kaitēm nekā Skandināvijā, kur ceļš pie ārsta ir īsāks.
Labdarības noliktavās trūkst ziemas drēbju
Ziedoto drēbju noliktavas ir tukšas, un pašlaik bēgļi, kas ieradušies no Ukrainas, nevar saņemt siltu apģērbu, ziņo labdarības organizācija "Ziedot.lv".
Pētījums: Gandrīz 87% Latvijas iedzīvotāju uzskata – medijiem jāatspoguļo arī sabiedrībā nepieņemami viedokļi
Gandrīz 87% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka medijiem jānodrošina satura daudzveidība un jāatspoguļo dažādi fakti un viedokļi, pat ja daļai sabiedrības tie ir nepieņemami, piemēram, par vēlēšanām, etniskajām attiecībām, vakcināciju, karu, pieminekļu nojaukšanu un citām tēmām. Šāds secinājums izriet no biedrības "Latvijas Mediju ētikas padome" (LMĒP) Mediju ētikas mēneša ietvaros veiktā pētījuma par Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret medijiem un to darba vērtējumu.
14 . Saeima pārņem skatīšanā ieceri par valsts apmaksātu veselības aprūpi tikai deklarētiem iedzīvotājiem
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien vienojās pārņemt skatīšanai 14. Saeimas sasaukumā grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā. Tie paredz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus nodrošināt tikai tiem, kuri deklarējušies Latvijā. Tādējādi paredzēts aizstāt agrāk veselības aprūpes pakalpojumu grozu principu, par kura atlikšanu uz diviem gadiem arīdzan vienojās atbildīgā komisija. 
Svarīgākais šobrīd