Latvijā
Rosina centralizēt notekūdeņu dūņu apsaimniekošanu
Rosina centralizēt notekūdeņu dūņu apsaimniekošanu
Latvijā rosina centralizēt notekūdeņu dūņu apsaimniekošanu, izveidojot dūņu pārstrādes centru tīklu, paredz otrdien, 26. martā, valdības apstiprinātais Notekūdeņu dūņu apsaimniekošanas plāns 2024.–2027.gadam.
No jūlija valsts kompensācijas zālēm 50% apmērā cels līdz 75%
(papildināts)
No jūlija valsts kompensācijas zālēm 50% apmērā cels līdz 75% (papildināts)
Lai pacientiem uzlabotu medikamentu pieejamību un samazinātu tiešos maksājumus par zālēm, no 2024. gada 1. jūlija medikamentiem, kuriem noteikts 50% valsts kompensācijas apmērs, to paaugstinās līdz 75%. To paredz otrdien, 26. martā, valdībā pieņemtās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos par kompensējamo medikamentu apmaksu.
Bezvēsts pazudušo skaits brīvdienās mēdz palielināties; lūdz palīdzību meklēšanā
(papildināts)
Bezvēsts pazudušo skaits brīvdienās mēdz palielināties; lūdz palīdzību meklēšanā (papildināts)
Pirmdienas rīts iesākās ar Valsts policijas paziņojumiem par vairāku cilvēku pazušanu nedēļas nogalē. Laikam kļūstot siltākam, iedzīvotāji vairāk dodas ārpus mājas uz pasākumiem, un tieši brīvdienās pazudušo skaits palielinās. Tiesa, policijā uzsver, ka ne visos gadījumos bezvēsts pazudušie tiek meklēti publiski. Šāda stratēģija tiek izmantota tikai tad, kad tas var dot rezultātu un tuvinieki tam piekrīt.
Žogu gar Krievijas robežu būvēs seši uzņēmumi un NBS; darbus sāks aprīlī
Žogu gar Krievijas robežu būvēs seši uzņēmumi un NBS; darbus sāks aprīlī
VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) noslēgusi 16 līgumus ar sešiem būvuzņēmējiem par trūkstošā žoga un infrastruktūras izbūvi uz Latvijas–Krievijas robežas. Aprīļa sākumā darbus pirmie sāks Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ar aptuveni 80 karavīriem un zemessargiem, kuri līdz rudenim plāno izbūvēt 20 kilometrus žoga.
Daugavpils meklē finansējumu Vienības tilta remontam pār Daugavu
Daugavpils meklē finansējumu Vienības tilta remontam pār Daugavu
Daugavpilī Vienības tilts ir svarīga artērija, kas pilda nozīmīgu lomu gan pilsētai, gan TEN-T jeb Eiropas Transporta tīklā, gan arī militārās mobilitātes nolūkiem. Tā kā Eiropas Militāras mobilitātes dubultas nozīmes projektu programmā pieteikums tilta rekonstrukcijai atbalstu neguva, Daugavpils dome vērsusies trijās Latvijas ministrijās, lai rastu līdzekļus Vienības tilta nepieciešamajai rekonstrukcijai.
Iespējams, sašķobījies ministra Kariņa krēsls
Iespējams, sašķobījies ministra Kariņa krēsls
Iespējams, ka bijušā premjera un ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa pozīcijas partijā vairs nav tik stabilas. Reaģējot uz sākto kriminālprocesu par iespējamu līdzekļu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu, "Jaunā Vienotība" nedēļas nogalē sanāca uz slēgtu sēdi, uz kuru tika aicināts ierasties arī Kariņš, bet viņš neieradās. Partijas valde pirmdien lēma, ko darīt tālāk, un neoficiāla informācija liecina, ka viens no variantiem paredz arī prasīt Kariņa demisiju.
Ne tikai kūlas, bet arī niedru ugunsgrēki – nelaime kukaiņiem un augiem, sarežģīts darbs glābējiem
Ne tikai kūlas, bet arī niedru ugunsgrēki – nelaime kukaiņiem un augiem, sarežģīts darbs glābējiem
Kūlas ugunsgrēkos cieš arī teritorijas pie ūdenstilpēm. Dabas liegumā "Lubāna mitrājs" jau vairākus gadus visapkārt dambim ezera un tuvējo dīķu krastos dedzina ne tikai veco zāli, bet arī niedres. Vaininieku pieķert gan ir grūti: Dabas aizsardzības pārvaldei (DAP) nav resursu liegumu uzraudzīt nepārtraukti, bet ugunsdzēsēji reizēm nespēj pietiekami ātri piekļūt tieši šāda veida uguns nelaimēm.
Baltkrievijā ražoto liftu maiņa notiek lēni
Baltkrievijā ražoto liftu maiņa notiek lēni
Liftu uzturēšana tehniskā kārtībā ir kārtīgs izaicinājums kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā. Teju visi vecie lifti namos, kuri būvēti Padomju Savienības laikā, ir Baltkrievijā ražoti. SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" pauž, ka ilgtermiņa atbilde būtu nomaiņa pret jauniem, Eiropā ražotiem, bet vien retajā daudzdzīvokļu ēkā iedzīvotāji to var atļauties. Tikmēr uzturētāji meklē citus risinājums.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd