Latvijā
Uz jaunās pastmarkas – 1878. gadā Ainažos būvēta brigantīna
Latvijas Pasts 27. janvārī izdos jaunu pastmarku sērijā ''XlX gadsimta vēsturiskie kuģi'', uz tās attēlots 1878. gadā Ainažos būvēts divu mastu burukuģis – brigantīna ''Anna Wictoria''. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Elita Viliama.
Liepājas Universitāte sagaida IZM izlēmību par reorganizācijas procesa vadošo augstskolu
Liepājas Universitāte sagaida, ka par vadošo universitāti konsolidācijas procesā būs jāizlemj Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM). Otrdienā Saeimā plāno apspriest Liepājas Universitātes reorganizācijas procesu, kam sekos jau konkrēti ieteikumi IZM. Janvārī komisijas pārstāvji iepazinušies ar situāciju klātienē Liepājā, notikušas virkne dažādu sarunu, uzklausīts arī pašvaldības redzējums. Atbildīgās Saeimas apakškomisijas vadītājs uzskata, ka līdz viedokļu atšķirībām par pievienošanas Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) vai Latvijas Universitātei (LU) ir novedušas komunikācijas problēmas. 
Resursu trūkuma dēļ apdraudēti pašvaldību referendumi
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) pašlaik nevar uzņemties ilgtermiņa saistības pašvaldību vietējo referendumu sistēmas izveidei, jo informācijas tehnoloģiju resursu trūkuma dēļ nespēs nodrošināt kvalitatīvu projekta īstenošanu. Šī sistēma ir nepieciešama, lai referendumus varētu rīkot arī pašvaldībās par dažādiem vietējiem jautājumiem.
Daugavpilietes dokumentālā filma par pilsētu izsauc draudus sociālajos tīklos
Jaunietes Vladislavas Romanovas dokumentālais kino "Daugavpils – iespēju vai nespēju pilsēta?" divu nedēļu laikā sociālajos tīklos sasniedza aptuveni 25 000 skatījumu skaitu. Vietnē "Youtube" to komentējuši gandrīz 500 cilvēki, vairāki desmiti viedokli izteikuši arī citviet sociālajos medijos. Kaut arī vairums atsauksmju ir uzmundrinošas un diskusiju vērtas, daļā tomēr saskatāma naida runa un  draudi.
Kriminālprocesā lūdz vērtēt deputātes Grevcovas izteikumus par Latvijas okupāciju (papildināts)
Plašu rezonansi atkal ir izpelnījušies par nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) apsūdzētās Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas ("Stabilitātei!") izteikumi, kuros viņa, viesojoties Latvijas Okupācijas muzejā, noliedz Latvijas okupāciju. Saeimas deputāts Edmunds Jurēvics ("Jaunā Vienotība") saistībā ar šiem izteikumiem lūdzis prokuratūru sākt kriminālprocesu.
NBS apgūst iemaņas ar jaunajiem lidaparātiem; prezidents uzsver pienesumu Gaisa spēkiem
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rīcībā nonākuši vairāki moderni lidaparāti, kas būtiski pārspēj to priekštečus, kas līdz šim bijuši bruņoto spēku rīcībā. Tie prasa arī īpašu apmācību un papildu pilota prasmēm arī labas datoriemaņas, tādēļ Gaisa spēkos turpinās jauno iemaņu apgūšana. Gaisa spēku bāzē ar jaunieguvumu pirmdien iepazinās arī Valsts prezidents Egils Levits, uzsverot, ka "Black Hawk" helikopteri ir liels pienesums Latvijas Gaisa spēku jaudai.
Par suņa vai kaķa reģistrāciju jāmaksā vairāk
Pirmdien, 23. janvārī, stājies spēkā jaunais Lauksaimniecības datu centra (LDC) pakalpojumu cenrādis. Veterinārārsti uzskata, ka samaksa par suņa vai cita mīļdzīvnieka reģistrāciju pieaugusi nepamatoti. Datu centrs iebilst – darba apjoms esot krietni palielinājies, tāpēc pakalpojumi gluži likumsakarīgi esot kļuvuši dārgāki.
Atbalstīs darba vietas pielāgošanu cilvēkiem ar invaliditāti
Darba devējiem, kas algo cilvēkus ar invaliditāti, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kopš pagājušā gada nogales sākusi piedāvāt ergoterapeita pakalpojumus, un atbilstoši šī speciālista slēdzienam izmaksās dotāciju, lai pielāgotu darba vietas.
Svarīgākais šobrīd