Latvijā
VSAA e-pakalpojumi būs pieejami vienuviet
Bērna piedzimšana, darba zaudēšana, slimības pabalstu saņemšana vai pensijas aprēķināšana – gan šajās, gan citās dzīvēs situācijās, kad nepieciešams valsts atbalsts, ļoti būtiski to noformēt pēc iespējas ātrāk. Tādēļ Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pilnveidojusi e-pakalpojumu saņemšanas iespējas.
Latvijas augstskolās rudens uzņemšanā gana lielu interesi izrāda arī cilvēki no Ukrainas
Latvijas augstskolās rudens uzņemšanā gana augsta interese arī no ukraiņu studentu puses. Viņu vidū ir gan jaunieši, kas šeit uzturas kopš kara sākuma, gan tie, kas studijām piesakās, vēl atrodoties dažādos Ukrainas reģionos. Augstskolām šo studentu uzņemšana ir atvieglota, un ukraiņiem ir iespējas mācīties visās programmās, kas norit angļu valodā. Par budžeta vietām cilvēkiem no Ukrainas jācīnās tāpat kā pārējiem studentiem, bet daļa augstskolu sniedz atbalstu šiem studentiem arī no sava budžeta. 
Tiesībsargs: «Amnesty International» ziņojums par Latvijas slikto izturēšanos pret migrantiem – melīgs
Starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības organizācijas "Amnesty International" paziņojums, kurā Latvija aicināta nepagarināt ārkārtējo situāciju pie Baltkrievijas robežas un kurā apgalvots, ka Latvija pret cilvēkiem pie Baltkrievijas robežas vērsusies ar sliktu izturēšanos un pat spīdzināšanu, ir melīgs un sagrozīts. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja tiesībsargs Juris Jansons. 
Labklājības ministrijai pārmet vilcināšanos paredzēt atbalsta personu cilvēkiem ar psihiskiem traucējumiem
Resursu centrs "Zelda", kā arī Tiesībsarga birojs ceļ trauksmi par kavēšanos ieviest pakalpojumu, kuru ļoti gaida personas ar psihiskiem traucējumiem. Tas ir pakalpojums, kas nodrošina atbalsta personas lēmumu pieņemšanā. Proti, īpaši apmācīti cilvēki, skaidrojot konkrētas situācijas, iespējamās izvēles un to nozīmi, ka arī sekas, palīdz pieņemt dažādus lēmumus cilvēkiem, kuriem to izdarīt patstāvīgi ir grūti. Atbildīgā Labklājības ministrija (LM) jau ilgstoši solot rīcību, taču nesekojot konkrēti darbi pēc pilotprojekta, kas noslēdzās 2019. gadā. Ministrija gan tam nepiekrīt, sakot, ka darbi norit un pakalpojums, visticamāk, būs pieejams no nākamā gada vidus.
Latviešu valodas un literatūras skolotāja profesiju izvēlas apgūt maz topošo studentu
Latvijas augstskolās tikai 17 potenciālo studentu pieteikušies studijām, lai apgūtu latviešu valodas un literatūras skolotāja profesiju. Liepājas Universitātē papildus izsludināta pieteikšanās 10 budžeta vietām, jo pamata uzņemšanā pieteicies tikai viens cilvēks. Tikmēr Latvijas skolās šobrīd ir vismaz 53 latviešu valodas un literatūras skolotāju vakances. Jomas profesionāļi uzskata, ka  situācija ir satraucoša, jo ievērojami biežāk spējīgi cilvēki izvēlas studēt angļu valodu, nevis dzimto valodu.
ASV aizsardzības ministrs Ostins ieradies vizītē Latvijā
Vizītē Latvijā ieradies Amerikas Savienoto Valstu (ASV) aizsardzības ministrs Loids Ostins. Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) ziņo – Pentagona vadītāja mērķis ir apstiprināt ASV apņemšanos aizstāvēt visus sabiedrotos, uzturot pastāvīgu militāro klātbūtni Latvijā un Baltijas reģionā.
REPORTĀŽA: Rēzeknes pusē retais dzirdējis par malkas kompensācijām; pašvaldībā bažas par pabalstu administrēšanu 
Ja par berkubu malkas samaksāts vairāk nekā 40 eiro, par to šoruden pienāksies kompensācija. Atbalsta mehānisms izstrādāts arī mājsaimniecībām, kas apkurei izmanto dabasgāzi, elektrību, granulas vai šķeldu. Par to otrdien, 9. augustā, vienojās Ministru kabinetā, bet ko domā pabalsta iespējamie saņēmēji? Vismaz Rēzeknes pusē par pabalstu iespēju nemaz nav dzirdējuši. Savukārt pašvaldība bažījas – kā tiks galā ar pabalstu administrēšanu? 
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt