Dienas ziņas

Pērn bankomātos ieskaitīts 2, 1 miljards eiro

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bērnu tautas deju ansamblim "Dzintariņš" - 70

Bērnu tautas deju ansamblim «Dzintariņš» – 70 gadu jubileja

Bērnu tautas deju ansamblis "Dzintariņš" šogad atzīmē pastāvēšanas 70. gadadienu un, ieskandinot jubilejas gadu, martā dodas pavasara koncerttūrē "Putnu dziesmas". Pirmie koncerti šajā nedēļas nogalē notika Ventspilī un Liepājā.

Skatītāju pilnā zālē Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē tika ieskandināta bērnu tautas deju ansambļa "Dzintariņš" jubilejas koncerttūre. Uz skatuves kāpa visi 150 ansambļa dejotāji, kuri kopā ar bērnu vokālo ansambli "Dzeguzīte" izpildīja Raimonda Paula un Guntara Rača jauno dziesmu programmu "Putnu dziesmas".

"Cilvēkus no senseniem laikiem ir fascinējušas putnu spējas lidot. Un tāpēc arī šis koncerts - kā sapņu piepildījums lidot. Lidot gan dejā, gan ar dziesmām un īpaši tas ir sveiciens pavasarim," stāstīja koncertprogrammas "Putnu dziesmas" režisore Laila Kirmuška.

"Noteikti viss tas process, kad viss tas top un tas ir jautri," gatavošanos koncerttūrei vērtēja tautas deju ansambļa dejotāja Amēlija.

"Man patīk tas, ka tu uzkāp uz skatuves un visi ļoti priecājas par tevīm," viņas teikto papildināja dejotājs Markuss.

"Tā degsme dejot, dejotprieks - to tiešām tā nevar aprakstīt, jebkurš, kurš ies garām, viņam nevarētu izskaidro, ko nozīmē dejot, Un būt uz tās skatuves un dejot tiem tūkstošiem cilvēku - tas ir vislielākais prieks," tikmēr skaidroja "Dzintariņš" dejotāja Agija.

Savukārt Pēteris tautas deju ansambļa darbu vērtēja kā svarīgu tradīciju turpināšanu.

"Tā kultūra un tās tradīcijas, kas latviešiem ir ļoti kuplas. Man arī tās ir sirdij tuvas un es arī gribētu viņas turpināt," stāstīja "Dzintariņa" dejotājs.

"Dzintariņa" pirmsākumi meklējami 1953. gadā, kad Poligrāfiķu kluba bērnu deju pulciņš pārcēlās uz tagadējās Mazās ģildes telpām, Ansambli tā darbības sākumposmā vadīja izcilā deju pedagoģe Zinaīda Zeltmate, no 1991. līdz 2018. gadam - viņas meita, horeogrāfe Olga Freiberga, bet pēdējos sešus gadus ansambļa mākslinieciskā vadība uzticēta Sanitai Misikai, kura pati savulaik no trīs līdz 18 gadu vecumam dejojusi "Dzintariņā".

""Dzintariņš" pirmām kārtām ir manas otrās mājas. Tā ir otrā ģimene, kur, ja tev ir slikti, aizejot, paskatoties uz mazuļiem, viņu acīs, tu momentāli gūsti spēku, enerģiju," pauda tautas deju ansambļa "Dzintariņš" mākslinieciskā vadītāja Sanita Misika.

Kopumā martā iecerēti 12 koncerti visā Latvijā, bet jubilejas koncerttūres kulminācija būs 25. maijā, Rīgā – Nacionālā Teātra lielajā zālē, kur "Dzintariņa" "zelta fonda" dejas izdejos arī ansambli absolvējušie dejotāji no dažādām paaudzēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti