Latvijā
Onkoloģijas centrs bez vadošajiem LOR ārstiem pagaidām nepaliks – darbu piekritis turpināt viens mediķis (papildināts)
Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC) no trim Galvas un kakla ķirurģijas nodaļas ārstiem, kas uzrakstījuši atlūgumu, viens tomēr piekritis palikt. Austrumu slimnīcas vadība turpina meklēt darbiniekus, kas aizstātu divus speciālistus, kuri veica unikālas un ārkārtīgi sarežģītas operācijas. Tikmēr LOC Onkoķiruģijas klīnikas vadītājs uzskata, ka atrisinājums ir tikai šķietams, jo sarežģītu operāciju veikšanā vienam ārstam būs grūti aizstāt trīs.
Stipras snigšanas dēļ apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā
Ceturtdien, 8. decembrī, uz plkst.06.30 sniega dēļ visā valstī ir apgrūtināti braukšanas apstākļi. Sniegotos ceļa posmu attīra no sniega, slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Uz ceļiem strādā 185 tehnikas vienības, informēja valsts uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Nozare cerīga par sadarbību ar iespējamo veselības ministri Līgu Meņģelsoni (papildināts)
Veselības aprūpes nozares pārstāvji ir cerīgi par veselības ministra amatam izraudzīto Līgu Meņģelsoni, ņemot vērā viņas organizatoriskās spējas un ilggadējo pieredzi līdzās lēmumu pieņemšanai valdībā. Risināmo problēmu loks veselības jomā ir plašs, un Meņģelsones kandidatūru izvirzījušie "Apvienotā saraksta" pārstāvji viņas darbā sola nodrošināt politisko aizmuguri.
Valdībā vismaz pagaidām ministru biedru nebūs
Pēc nedēļas gaidāms balsojums Saeimā par nākamās valdības apstiprināšanu. Plānots, ka dienu pirms tam stāsies spēkā likuma grozījumi par Klimata un enerģētikas ministrijas veidošanu un ministru biedru amatu izveidošanu. Taču vismaz pagaidām partijas atteikušās no plāna virzīt darbam valdībā ministru biedrus.
Ziemassvētku tirdziņā senioru un cilvēku ar invaliditāti darinājumi
Vēl lielāks nekā prieks par kādu pārdotu zeķu pāri, klūgu grozu vai baltā māla eņģeli viņiem ir satikšanās prieks. To atzīst visi Invalīdu un mazturīgo senioru atbalsta fonda dalībnieki, kuru amata prasmes pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal novērtējamas Ziemassvētku tirdziņā. Arī katrs ietirgotais eiro ir atspaids laikā, kad ar pensiju vien izdzīvot ir grūti. Un, redzot pircēju pārsteigumu par viņu darinājumiem, prieks ir vēl lielāks.
Talsu novada vadība par 20% samazina sev atalgojumu
Pirms mēneša Talsu novada dome nomainīja vadību un jau tobrīd solīja sev samazināt algas par 20%. Trešdien, 7. decembrī, šāds lēmums arī pieņemts. Algu jautājumu šobrīd pārskata arī citas pašvaldības Kurzemē, norādot, ka palielināt vadībai tās neplāno, bet izskata iespēju par algu palielināšanu darbiniekiem.
Mežotnes pils nākotne joprojām neskaidra
Mežotnes pils Bauskas novadā jau gandrīz divus gadus stāv tukša, un tās nākotne joprojām ir neskaidra. Pašvaldība finansiālu apsvērumu dēļ to lēmusi nepārņemt savā īpašumā, tomēr, baidoties, ka pili var piemeklēt Kaucmindes liktenis, esot  gatavi piedalīties ar līdzfinansējumu, ja tajā tiks izveidots muzejs.
Saeimā spriež par sabiedrisko mediju apvienošanu un finansējumu
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija sāk iztirzāt sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) – attīstības stratēģiju. Komisijas sēdē deputāti tika iepazīstināti ar Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanās plāniem. Tēma nav atraujama no jautājuma, kas ir aktuāls jau tagad, – par šo mediju finansējumu.
Pirmais ledū ielūzušais mirušais šoziem; glābēji brīdina – ledus nav drošs
Pēkšņi un neierasti agri izveidojusies sniega sega un sals radījis maldīgu priekšstatu par ledus biezumu uz ūdens tilpēm. Tā secina glābēji, kas aizvadītajā brīvdienās devās uz izsaukumu Krāslavas novadā, kur no ūdens izvilkts pirmais šīs ziemas upuris – ledū ielūzušais. Turpat glābēji sastapuši arī zemledus makšķerētājus.
Latvijā sākas gripas epidēmija
Divās pilsētās gripas izplatībai pārsniedzot epidēmijas slieksni, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņojis par gripas epidēmijas sākumu no ceturtdienas, 8. decembra. Turklāt salīdzinājumā ar citiem gadiem novērots netipiski liels pacientu skaits, kuri vēršas pie ārsta ar elpceļu infekcijas slimības simptomiem un kuriem konstatēta pneimonija.
Saeimas komisija aicina veidot īpašu starptautisku tribunālu par Krievijas agresiju pret Ukrainu
Saeimas Ārlietu komisija pieņēma paziņojumu par Krievijas starptautiskajiem noziegumiem Ukrainā un vainīgo saukšanu pie atbildības. Paziņojumā komisija stingri atbalsta Starptautiskās Krimināltiesas uzsākto izmeklēšanu nolūkā apzināt un saukt pie atbildības tos, kuri Ukrainas teritorijā pastrādājuši kara noziegumus un noziegumus pret cilvēci, informēja parlamenta Preses dienests.
Svarīgākais šobrīd