Latvijā
Ar 2025. gadu tabakas izstrādājumus drīkstēs pirkt no 20 gadu vecuma, e-cigaretes – bez garšas
(papi...
Ar 2025. gadu tabakas izstrādājumus drīkstēs pirkt no 20 gadu vecuma, e-cigaretes – bez garšas (papildināts)
No 2025. gada 1. janvāra cigaretes un citus tabakas izstrādājumus, tabakas aizstājējproduktus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un uzpildes tvertnes turpmāk nedrīkstēs pirkt līdz 20 gadu vecumam. To paredz Saeimā ceturtdien, 11. janvārī, trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstītie grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā. Tāpat no 2025. gada būs aizliegts tirgot elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumus un tabakas aizstājējproduktus ar aromatizētājiem, izņemot tādus, kas rada tabakas smaržu vai garšu. 
«Bariņš pīpējošu deputātu» – tomēr nolemj saglabāt iespēju smēķēt Saeimas un valdības ēkās
(papildin...
«Bariņš pīpējošu deputātu» – tomēr nolemj saglabāt iespēju smēķēt Saeimas un valdības ēkās (papildināts)
Pretēji plānotajam Saeimas un Ministru kabineta ēkās tomēr būs iespēja smēķēt telpās, kas tam īpaši ierīkotas. To paredz ceturtdien, 11. janvārī, Saeimā atbalstītais opozīcijas deputāta Ingmāra Līdakas ("Apvienotais saraksts") priekšlikums, galīgajā lasījumā pieņemot grozījumus Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā.
«Rīgas satiksme» sola transportu izsekošanu ar kvadrātkodu visās pieturās līdz pavasarim
«Rīgas satiksme» sola transportu izsekošanu ar kvadrātkodu visās pieturās līdz pavasarim
No šī gada aprīļa visās "Rīgas satiksmes" transporta pieturvietās pie maršrutu sarakstiem varētu būt izvietoti kvadrātkodi jeb QR kodi, kas ļaus izsekot konkrētā maršruta transportlīdzeklim reāllaikā, ļaujot precīzi prognozēt tā pienākšanas laiku, Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" pastāstīja SIA "Rīgas satiksme" pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.
Prokurors iesniedz kasācijas protestu otrajā digitālās TV lietā
Prokurors iesniedz kasācijas protestu otrajā digitālās TV lietā
Ģenerālprokuratūras prokurors iesniedzis kasācijas protestu par apelācijas instances tiesas attaisnojošo spriedumu kriminālprocesā par zemes ciparu televīzijas ieviešanas projektu 2008.–2009. gadā un tā ietvaros SIA "Tet" noslēgtajiem līgumiem ar SIA "Hannu Digital" un AS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC), paziņojumā medijiem informēja prokuratūra.
Reorganizēs Rīgas Stradiņa universitāti – deviņu fakultāšu vietā būs piecas
Reorganizēs Rīgas Stradiņa universitāti – deviņu fakultāšu vietā būs piecas
Lai sekmētu izglītības kvalitāti, starpdisciplinaritāti, pētniecības izcilību un labas pārvaldības principu ieviešanu, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks vairāku fakultāšu apvienošanās un jaunu struktūru izveide. Turpmāk deviņu fakultāšu vietā RSU būs piecas – Medicīnas, Zobārstniecības, Farmācijas, Veselības un sporta zinātņu un Sociālo zinātņu fakultāte, informēja RSU.
Pērn rekordaugsta asinsdonoru atsaucība – asinis ziedotas teju 60 tūkstoš reižu
Pērn rekordaugsta asinsdonoru atsaucība – asinis ziedotas teju 60 tūkstoš reižu
Pagājušogad bijusi lielākā asinsdonoru atsaucība pēdējo 12 gadu laikā, liecina Valsts asinsdonoru centra (VADC) apkopotā informācija. Visā Latvijā asinis ziedotas 59 912 reizes, kas ir par 2262 reizēm vairāk nekā gadu iepriekš. Tāpat būtiski audzis kopējais donoru skaits – no 32 741 2022. gadā uz 34 185 pērn.
Eksperti un politiķi: Zelenska vizīte Latvijā un kaimiņvalstīs – visa iespējamā atbalsta nodrošināša...
Eksperti un politiķi: Zelenska vizīte Latvijā un kaimiņvalstīs – visa iespējamā atbalsta nodrošināšana
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien ieradīsies vizītē Latvijā, lai pārrunātu sadarbību cīņā pret Krievijas agresiju, ko Ukraina varonīgi atvaira jau gandrīz divus gadus kopš pilna mēroga iebrukuma sākuma. Politiķu un ekspertu vērtējumā šī vizīte būs ne tikai pateicība par atbalstu, bet arī visas iespējamās palīdzības meklējumi – gan atbalsts Ukrainai ceļā uz Eiropas Savienību (ES) un NATO, gan militārā un finansiālā palīdzība.
Māca iemīlēt naudu un sasniegt mērķus. Liepājā NVO izaugsmes inkubatoram – otrais gads
Māca iemīlēt naudu un sasniegt mērķus. Liepājā NVO izaugsmes inkubatoram – otrais gads
Liepājā sāksies nākamais nevalstisko organizāciju (NVO) izaugsmes inkubācijas posms, kurā piedalīsies 15 Liepājas biedrības. NVO inkubācijas programma, kam Liepājas pašvaldība jau otro reizi atvēl līdz 10 tūkstošiem eiro, tika aizsākta pagājušā gadā. Gan īstenotāji, gan dalībnieki ir pārliecinājušies, ka šāds mentoru atbalsts ļauj būtiski uzlabot organizāciju veiktspēju un ievērojami palielināt finansējuma apjomu dažādiem projektiem. Šoreiz iecerēts strādāt ar biedrībām individuāli, lai konkrēto mērķi varētu sasniegt ātrāk.
Krasā atkušņa dēļ tūkstošiem mājsaimniecību palika bez elektrības
Krasā atkušņa dēļ tūkstošiem mājsaimniecību palika bez elektrības
Pēdējās diennakts laikā tūkstošiem mājsaimniecību piedzīvojušas elektrības zudumus. Dažviet pat stundām ilgus. Uzņēmumā "Sadales tīkls" skaidro, ka pārrāvumi radušies strauji mainoties gaisa temperatūrai. Visvairāk stundu bez elektrības otrdien pavadīja Iecavas iedzīvotāji.
Liepājas skolās paaugstina ēdināšanas maksu
Liepājas skolās paaugstina ēdināšanas maksu
Liepājas skolās no 1. janvāra paaugstināta maksa par skolēnu ēdināšanu. Tagad tā 5.–12. klašu audzēkņiem noteikta 3,7 eiro dienā, kas ir par nepilnu eiro vairāk nekā līdz šim. Izglītības pārvaldē sūdzības no vecākiem par cenu kāpumu nav saņemtas, savukārt ēdināšanas uzņēmumi lēš, ka tik un tā būs grūti segt visas ar produktu cenu pieaugumu un minimālās algas kāpumu saistītās izmaksas.   
Policija reidā Kurzemē pārbauda riepu protektorus; pārkāpumi jau pirmajās stundās
Policija reidā Kurzemē pārbauda riepu protektorus; pārkāpumi jau pirmajās stundās
Šajās dienās vairākās pilsētās Kurzemē Valsts policija (VP) kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbiniekiem veic reidus, lai pārbaudītu riepu atbilstību ziemas mainīgajiem laikapstākļiem. Lai arī ik gadu tiek runāts, ka ziemā nodilušas riepas nedrīkst būt, jo ar tām tiek apdraudēta gan paša, gan citu satiksmes dalībnieku drošība, pārkāpumi joprojām ir. Reida laikā Kuldīgā noteikumiem neatbilstīgas riepas bija sešām automašīnām, vienai no tām atņēma arī numurzīmes.
Rīgā aicina ziņot par satiksmei bīstamām bedrēm
Rīgā aicina ziņot par satiksmei bīstamām bedrēm
Sākoties atkusnim, kas mijas ar salu, uz ielu brauktuvēm strauji veidojas bedres. Satiksmei bīstamo bedru remontu veic neatkarīgi no laikapstākļiem arī ziemas laikā. Par bīstamām bedrēm iedzīvotāji aicināti ziņot Satiksmes vadības centram, informēja pašvaldībā.
«Škoda Vagonka» par katra jaunā vilciena dīkstāvi maksā sodu – 1500 eiro dienā
«Škoda Vagonka» par katra jaunā vilciena dīkstāvi maksā sodu – 1500 eiro dienā
Pašlaik no "Pasažieru vilcienam" nodotajiem 17 jaunajiem "Škoda Vagonka" vilcieniem septiņiem ir tehniskās problēmas, kuru dēļ tie nekursē, un par katru nekursējošo vilcienu ražotājs maksā soda naudu – 1500 eiro dienā, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" informēja "Pasažieru vilciena" vadītājs Rodžers Jānis Grigulis.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd