Latvijā
Aicina atsaukties vairāku asinsgrupu donorus
Valsts asinsdonoru centra krājumā pašlaik ir maz vairāku grupu asiņu, tāpēc donori aicināti sasparoties. Gan piektdien, gan turpmākajās dienās būs vairāki izbraukumi, un darbu sāks arī jauna donoru centra nodaļa. 
Vasaras nometnē satiekas vardarbībā cietušās ģimenes
Vajadzīga liela drosme, lai kādam izstāstītu par pāridarījumu, un vēl lielāka drosme, lai vardarbību pārtrauktu, aizejot no pāridarītāja. To labi zina ģimenes, kas satikušās Latvijas Bērnu fonda rīkotajā vasaras nometnē ģimenēm, kas cietušas no fiziskas vai emocionālas vardarbības. Taču nometnes dienas ir saules un prieka pilnas, jo ir bērni un mammas, kas pirmo reizi brauc ar vilcienu vai pirmo reizi mūžā ierauga jūru.
Rīga jaunus Ukrainas bēgļus vairs neizmitina; cenšas rast mājokli citviet Latvijā
Rīgā jaunus Ukrainas kara bēgļus vairs neuzņem, jo fiziski trūkst vietu, kur cilvēkus izmitināt. Pēdējo dienu laikā mājvietu Ukrainas bēgļu atbalsta centrā meklējuši vairāk nekā 200 cilvēki, kuriem visiem piedāvāts doties prom uz citām pašvaldībām. Rīga atkārtoti aicina atsaukties pilsētniekus un pieteikt sev piederošos mājokļus bēgļu uzņemšanai, pretī saņemot valsts atlīdzību par sniegto palīdzību. Tomēr atsaucība esot maza.
«Liepājas autobusu parkam» nedēļas laikā jānovērš nespēja izpildīt reisus Ogrē un Aizkrauklē (papildināts)
Ja nedēļas laikā "Liepājas autobusu parks" nevarēs izpildīt reisus Aizkrauklē un Ogrē, sāks līguma laušanas procedūru. Tā ceturtdien lēma Sabiedriskā transporta padome. Uzņēmums pirmajā nedēļā pēc maršrutu pārņemšanas atcēlis jau aptuveni 300 reisu. Vairākas organizācijas tādēļ prasījušas satiksmes ministra Tāļa Linkaita ("Konservatīvie") demisiju, taču viņš atkāpties no amata neplāno.
Divu gadu laikā plāno pāriet uz jaunu digitālās veselības platformu
Ārsti un arī pacienti E-veselību kritizē ar zināmu regularitāti, jo tā mēdz uzkārties un nestrādāt, kā arī tās piedāvātā informācija ir visai skopa. Arī amatpersonas atzīst – esošā sistēma nav gana laba un tā jāuzlabo. Uz E-veselības pamata pašlaik top jauna digitālās veselības platforma, kurā iecerēts vienuviet apkopot visu informāciju par pacienta veselību no pilnīgi visām medicīnas iestādēm.
Alūksnes novadā notiks Zemessardzes lauka nometne
Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde jūlijā organizē pamatapmācības un speciālistu apmācības lauka nometni, lai standartizēti un centralizēti realizētu Vidzemes brigādes zemessargu apmācību. Nometnes ietvaros Alūksnes novada “Meža Strautiņu” bāzē un “Lāčusila” poligonā vairāk nekā 200 zemessargi apgūs dažāda veida kursus, informēja Zemessardze.
Kiberuzbrukums pret «eParaksta» uzturētāju ilga 12 stundas
Trešdien, 6. jūlijā, pret valsts AS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) pakalpojumu infrastruktūru vērstais kiberuzbrukums ilga vairāk nekā 12 stundas. Tas esot pilnībā atvairīts, un visiem klientiem ceturtdienas rītā atjaunota piekļuve e-Identitātes un “eParaksta” pakalpojumiem, informēja LVRTC.
Iecavā aiztur narkotiku izplatītāju
Valsts policijas Bauskas iecirkņa darbinieki aizdomās par narkotisko vielu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu realizācijas nolūkā 4. jūlijā Iecavā aizturēja 1989. gadā dzimušu vīrieti, informēja policija.
«Kovida rētas» pansionātos – tikšanās ierobežojumi un darbinieku testēšana
Pašlaik pansionātos Latvijā Covid-19 uzliesmojumi nav konstatēti, tomēr aizvadītie gadi un gūtā pieredze atstājusi, tā teikt, kovida rētas sociālās aprūpes namu darbā. Piemēram, daudzviet tuvinieki savus seniorus var apciemot pēc pieraksta, ārpus telpām vai īpaši izveidotās istabās, savukārt darbinieki tiek regulāri testēti.
LSM.lv jūnijā – apmeklētāko interneta vietņu topa sestajā pozīcijā
Jūnijā interneta vietņu kopējās statistikas topa pirmajā pieciniekā atgriezies Tvnet.lv, apmainoties vietām ar sabiedrisko mediju ziņu portālu LSM.lv. Apmeklējumā no datoriem vasaras saulgriežu mēnesī gandrīz visas topa vietnes uzrādījušas auditorijas kritumus, liecina interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma “Gemius” dati.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt