Dienas ziņas

Ukrainas bēgļu bērni gatavojas eksāmeniem Latvijā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Patriotiskās spēles saliedē jauniešus

Patriotiskās spēlēs Siguldas novadā saliedē jauniešus

Siguldas novada Laurenču sākumskolā piektdien, 10. maijā, jauniešu patriotiskajā spēlē "Komandā ir spēks" pulcējās 7. līdz 9. klašu skolēni no vairākām Latvijas vietām. Galvenais mērķis bija caur dažādām aktivitātēm jauniešus izglītot par Latvijas vēsturi, valsts aizsardzību, drošības un politikas jautājumiem.

Diena 120 jauniešiem sākās ar pulcēšanos zālē, kur viņi tika sadalīti 12 komandās. Bija jāizdomā savas komandas nosaukums, devīze un jāizveido arī  karogs. Daži no dalībniekiem jau pēc pāris minūtēm bija izpildījuši uzdevumu, citiem tas prasīja ilgāku laiku.

Pēc tam tika dots starts pašām spēlēm, kur bija jāpārvar 12 kontrolpunkti. 

Jaunsardzes centra pārstāve Judīte Suharevska norādīja, ka aktivitātes organizētas tā, lai katrs apgūtu kaut nedaudz no tām iemaņām, kas ir nepieciešamas katram jaunietim: "Ir gan pirmās palīdzības sniegšana, gan stratēģiskā domāšana, kā rīkoties, kā pārvarēt šķērsli, kā nestuves sagatavot. Būs arī šaušana ar pneimatisko ieroci."

Iesācējiem un arī pieredzējušajiem jaunsargiem, skautiem un gaidām daži uzdevumi radīja arī zināmus izaicinājumus, tomēr palīdzēja komandas saliedētība, zināšanas un arī labais noskaņojums.

Spēļu dalībnieks Rihards Auziņš: "Pārsvarā iemācījāmies, kā pareizāk šaut, kā ieplecot. Pārsvarā visu par un ap ieroci un noteikumiem."

Rihards: "Protams, [pārbaudījām] komandas sadarbību, fizisko sagatavotību. Es domāju, ka noteikti arī sazināšanos un runāšanu savā starpā."

Leo Bilāns: "Mēs iegūstam zināšanas, kā ir jādara tas viss, piemēram, šeit, mediķos, iemācās secību, piemēram, zvanot ātrai palīdzībai."

Rolands: "Es teiktu, ka mēs ļoti labi saliedējāmies, iepazinām viens otru, un komandas garīgais arī ir labs."

Jauniešu patriotiskā spēle "Komandā ir spēks" norisinājās pirmo reizi, bet organizatori sacīja, ka noteikti ne pēdējo. Nākotnē šāda veida aktivitātes plānots organizēt arī citos Latvijas novados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti