Latvijā
Samazinājusies ģimeņu interese par bērnu adopciju vai uzņemšanu audžuģimenē
Pirms pieciem gadiem sabiedriskie mediji stāstīja par bērniem, kas dzīvoja speciālajās bērnu aprūpes iestādēs jeb tā saucamajos bērnu namos. Tika veidota speciāla ierakstu sērija "Sistēmas bērni", tā rezultātā tika veidotas dažādas sociālās kampaņas, uzlabots atbalsts audžuģimenēm un aizbildņiem, tostarp arī krietni samazināts bērnu skaits bērnu aprūpes iestādēs. Tomēr šobrīd temats ir pieklusis, tādējādi arī krietni samazinājusies ģimeņu interese par bērnu adopciju vai uzņemšanu audžuģimenēs.
Situācija uz Latvijas–Baltkrievijas robežas atkal saasinājusies
Reaģējot uz ģeopolitisko situāciju un arī hibrīduzbrukumu no Baltkrievijas puses, Iekšlietu ministrijā (IeM) ir izstrādāti un jau iesniegti Eiropas Komisijā vairāki projekti par Latvijas Valsts robežsardzes kapacitātes stiprināšanu. Plānots paplašināt aizturēto ārzemnieku centru Daugavpilī, pielāgot migrantu skrīninga telpu Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldē, kā arī izbūvēt migrantu pagaidu uzņemšanas centru.
Padomju pieminekļu demontāža reģionos rit lēnām
Jau jauc, meklē, kam to darīt, vai vēl tikai prāto, kā to labāk darīt. Rīgā vismaz šodien progress bija redzams, taču padomju pieminekļu, piemiņas akmeņu vai plākšņu demontāža reģionos rit lēnām. Demontējamajiem objektiem bagātākajā pašvaldībā Alūksnes novadā šodien deputāti apņēmušies nojaukt vairāk, nekā prasīts. Dienvidkurzemes novadā divi no septiņiem objektiem novākti vakar. Savukārt Latgalē vietvaras kavējas – trūkstot vietējo būvnieku, kas gatavi to darīt.
SOS bērnu ciematiem Latvijā aprit 25 gadi
Pagājuši 25 gadi, kopš arī Latvijā ir SOS bērnu ciemati. Izveidotās mājas Īslīcē un Valmierā ļāvušas simtiem bērnu uzaugt ģimeniskākā vidē, nekā tas ir bērnunamos – institūcijās ar gariem gaiteņiem, koplietojamām telpām un nelielām istabiņām.
Pētnieki: No daļas iedzīvotāju sagaidāmas provokācijas pēc padomju pieminekļa nojaukšanas Pārdaugavā
Pēc padomju armijai veltītā pieminekļa nojaukšanas Pārdaugavā no daļas iedzīvotāju sagaidāmas provokācijas, paredz sabiedrības pētnieki. Administratīvā rajona tiesa ceturtdien, 25. augustā, atzinusi par tiesisku Rīgas domes lēmumu neļaut Latvijas Krievu savienībai rīkot protesta akciju pret šī pieminekļa nojaukšanu. Pilnais spriedums būs pieejams 9. septembrī, pēc tam to varēs pārsūdzēt.
Torņakalnā sāk būvēt Latvijas Universitātes Rakstu māju
Ar pamatakmens ielikšanu ceturtdien, 25. augustā, simboliski sākta Latvijas Universitātes (LU) jaunās Rakstu mājas būvniecība Torņakalnā. Līdz ar tās izbūvi paredzēts, ka lielākā daļa universitātes fakultāšu atradīsies vienuviet. Līdz ar to veidošoties mijiedarbība un sinerģija starp dažādām zinātnes nozarēm.
Par 915 000 eiro izsola Igates pils kompleksu
Ceturtdien, 25. augustā, noslēgusies Igates pils kompleksa Limbažu novadā atklātā elektroniskā izsole. Tai pieteicās viens pretendents – juridiska persona, kura, veicot vienu soli par 915 000 eiro, ieguvusi tiesības uz pils kompleksa iegādi, informēja “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ).
Būvniecības izmaksu līmenis gada laikā palielinājās par 21,3%
Būvniecības izmaksu līmenis Latvijā šī gada jūlijā, salīdzinot ar 2021. gada jūliju, palielinājās par 21,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvmateriālu cenas palielinājās par 28,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 18,6%, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 10,4%.
VIDEO. LTV ziņu speciālizlaidums no Uzvaras parka
Rīgā, turpinot nojaukt padomju armijas karavīru pieminekli Uzvaras parkā, sākta centrālā tēla jeb obeliska demontāža, kas ilgs trīs līdz četras stundas, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija. Portāls LSM.lv piedāvā iespēju skatīties LTV ziņu speciālizlaidumu no nojaukšanas vietas, kas sākās pulksten 12.00. 
Līdz nākamā gada rudenim slēgs tiltu pār Gauju pie Cēsu novada Rāmniekiem
No 1. septembra līdz 2023. gada rudenim Cēsu novada Priekuļu pagastā būs slēgta satiksme pār Gaujas tiltu pie Rāmniekiem uz vietējā autoceļa Dukuri-Rāmnieki (V330) (4,2. kilometrā (km)). Tilts tiks slēgts pārbūves laikā, kas sāksies pirmdien, 29. augustā, informēja VSIA “Latvijas Valsts ceļi”.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt