Dienas ziņas

Lielbritānija cer radīt pirmo "nesmēķējošo paaudzi"

Dienas ziņas

Profesionālo skolu audzēkņi sacenšas prasmēs

Sāk kriminālprocesu par dzīvojamo māju ugunsgrēkiem Grīziņkalnā

Sāk kriminālprocesu par ugunsgrēkiem dzīvojamās mājās Grīziņkalnā

Valsts policija sākusi kriminālprocesu, lai noskaidrotu, vai ugunsgrēki, kas ceturtdien, 9. maijā, izcēlās Rīgā, Grīziņkalnā, bija izraisīti tīši un vai abiem ir kāda saistība. Ugunsgrēks ēkā Laboratorijas ielā likvidēts tikai piektdien pulksten. 7 no rīta. Tagad māja ir iežogota un tajā nelaiž nevienu iedzīvotāju.

Ceturtdienas vakarā Grīziņkalnu Rīgā pārņēma lieli, melni dūmi. Tos varēja just ne tikai tuvāko namu iedzīvotāji, bet redzēt arī Pārdaugavā. Laboratorijas ielā dega divstāvu dzīvojamā māja. Ugunsdzēsēji darbu sāka ap pulksten deviņiem vakarā un noslēdza vien septiņos no rīta. Māja ir iežogota un tajā nevienu nelaiž.

Vairākiem desmitiem cilvēku – ģimenēm ar bērniem, mājdzīvniekiem un pasēm kabatās visu nakti nācās noskatīties, kā ugunsdzēsēji glābēji dzēš lielās liesmas. Evakuēti tika ne tikai cietušās mājas iedzīvotāji, bet arī kaimiņi blakus ēkās.

Viens no blakus mājas evakuētajiem iedzīvotājiem Valters pastāstīja, ka dažu minūšu laikā paņēmis kaķi un svarīgākos dokumentus, un abi ar sievu skrējuši ārā cerībā, ka viņu dzīvoklis paliks neskarts. Savas sajūtas Latvijas Televīzijai atklāja arī citi sastaptie iedzīvotāji.

Rihards: "No sākuma domāju, ka ķer kādu noziedznieku, kurš ir iekļuvis sētā, bet beigās izrādījās, ka ir ugunsgrēks. Atverot dzīvokļa durvis, skatoties pa kreisi, redzēju lielas liesmas."

Olafs: "Pirmajā brīdī.. Tad, kad to pirmo bildi redzēju, domāju, ka ir maza uguns, ātri apdzēsīs. Bet tad sapratu, ka nebūs labi un ļoti cerēju, ka nepārlēks. Drusku stress."

Aculiecinieku bildēs un video redzams, ka uguns ātri izplatījusies no mājas apakšas, aptverot pilnīgi visu, un vairākiem cilvēkiem vairs nebija iespējams izkļūt no mājas pašu spēkiem. Evakuēti tika arī visi blakus māju iedzīvotāji.

Uz vietas strādāja vairāk nekā 35 ugunsdzēsēji glābēji ar astoņām autocisternām un trīs autokāpnēm.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes 3. daļas komandieris, majors Krišjānis Mincenbergs norādīja, ka tas bija augstas bīstamības ugunsgrēks. 

Kopumā atbildīgie dienesti izglāba četrus mājas iedzīvotājus, 13 cilvēkiem no mājas izdevās izkļūt pašiem.

Turpat netālu bija izcēlies vēl viens ugunsgrēks, tāpēc Valsts policija sākusi kriminālprocesu, lai noskaidrotu, vai ugunsgrēks bijis izraisīts tīši un vai abiem ir kāda saistība.

Tikmēr Rīgas pašvaldība paziņojusi, ka piedāvā visu iespējamo palīdzību no ēkas Laboratorijas ielā evakuētajiem iedzīvotājiem. 

"Patlaban notiek pašvaldības dienestu saziņa ar evakuētajiem iedzīvotājiem, kuriem piedāvājam gan pagaidu izmitināšanas iespējas, gan krīzes pabalstu, gan citu sociālo palīdzību," norādīja Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. Līdz šim pagaidu izmitināšanai piekrituši divi ēkas iedzīvotāji.

Pašvaldībā norādīja, ka māja pēc ugunsgrēka ir kritiskā stāvoklī, jo bojātas nesošās sienas. Par tālāko rīcību bīstamības novēršanai lems pēc ēkas apsekošanas, kas notiks tuvākajā laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti