Latvijā
Latvija pieteikusies vakcīnām pret pērtiķu bakām
Pērtiķu baku gadījumu skaits Eiropā aizvien turpina pieaugt, Latvijā līdz šim oficiāli reģistrēti vien divi inficēšanās gadījumi. Infekcijas izplatību iecerēts mazināt ar vakcinācijas palīdzību, un Eiropas Zāļu aģentūra pašlaik izvērtē, vai vakcīna pret bakām ir efektīva arī pret pērtiķu bakām. Un rezultāti ir labi. 
Bēgļu izmitināšanai sākta telpu pielāgošana Baldonē, bet trūkst finansējuma
Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanai Ķekavas novada pašvaldība pielāgojusi sešas telpas slēgtajā sociālās rehabilitācijas centrā Baldonē. Sarūkot valsts finansējumam bēgļu izmitināšanai, tas gan būšot daudz par maz. Sakārtot visas rehabilitācijas centra telpas, kurās varētu ievietot vairāk nekā 300 kara bēgļu, neesot iespējams finanšu trūkuma dēļ.
Daugavgrīvā 12. jūlijā nebūs karstā ūdens
Lai savlaicīgi sagatavotos apkures sezonai, atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, kurām plīstot, ziemā nebūtu pieejams karstais ūdens un apkure, notiks hidrauliskā pārbaude siltumcentrāles “Daugavgrīva” siltumtīklos, tādējādi Daugavgrīvā otrdien, 12. jūlijā, nebūs pieejams karstais ūdens, informēja AS “Rīgas siltums”.
Pētījums: Latvijas Radio klausītāju skaits pieaudzis
Latvijas Radio 2022. gada ziemas–pavasara periodā klausījušies 770,76 tūkstoši iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem, kas ir par 10 tūkstošiem vairāk nekā līdzīgā periodā 2021. gadā. Sabiedriskā radio kanālu kopējā klausīšanās laika daļa pārsniedz 37%, ļaujot jau gadiem stabili saglabāt līdera pozīcijas radio segmentā. Nemainīgi klausītākā radiostacija Latvijā ir Latvijas Radio 2, informēja Latvijas Radio, norādot uz “Kantar” auditorijas pētījumu.
Papildu surdotulka stundas izglītībā prasa vairāk speciālistu, bet to trūkst
Valdības nesen lemtais par surdotulka atbalsta stundu divkāršošanu cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, kuri apgūst profesionālo izglītību, ir ļoti gaidītas ziņas. Tā norādīja Latvijas Nedzirdīgo savienībā. Tur arī uzsvēra – šāds lēmums praktiski nozīmē ievērojamu izglītības pieejamības celšanu cilvēkiem, kuriem ir dzirdes funkcijas ierobežojumi. Taču tajā pašā laikā šī nevalstiskā organizācija norādīja uz citu problēmu – vairāk surdotulka stundu nozīmē arī lielāku nepieciešamību pēc pašiem zīmju tulkiem, taču šo speciālistu trūkst. 
Augstskolas un koledžas ir tiesīgas noteikt studiju maksas atlaides Ukrainas civiliedzīvotājiem
Augstskolas un koledžas ir tiesīgas noteikt studiju maksas atlaides Ukrainas civiliedzīvotājiem, un šiem civiliedzīvotājiem ir tiesības pretendēt uz valsts budžeta finansētu studiju vietu konkursa kārtībā, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), norādot, ka Ukrainas civiliedzīvotājiem jaunajā mācību gadā tiks nodrošinātas izglītības un pētniecības iespējas.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt