Latvijā
200 jaunieši patriotismu stiprina valsts aizsardzības mācības nometnē
Gandrīz 100 Latvijas skolās vairāk nekā 5300 desmitās klases un tehnikumu audzēkņi šajā mācību gadā apguva valsts aizsardzības mācību. Tas ir izvēles priekšmets, bet plānots, ka pēc diviem gadiem to ieviesīs kā obligātu mācību priekšmetu. Mācību mērķis ir veicināt patriotismu un piederības sajūtu Latvijai. Savukārt 200 jaunieši, kas mācības jau apguvuši, tagad nostiprina arī praktiskās iemaņas militārās nometnēs Skrundas un Alūksnes pusē.
«Brauca arī tie, kas slēpās teātrī Mariupolē» – Latvijā ierodas arvien vairāk caur Krieviju bēgošo ukraiņu
Alūksne kļuvusi par pieturas punktu simtiem Ukrainas bēgļu, kas Latvijā nokļūst pēc nomaļa robežkontroles punkta šķērsošanas Dienvidaustrumigaunijā. Tiem, kas no kara šausmām bēg bez sava privātā auto, palīdz brīvprātīgie. Viņi stāstīja: ceļu no Ukrainas caur Krieviju un tālāk caur Igauniju un Latviju uz Rietumeiropu sāk izmantot aizvien vairāk bēgļu. 
Ukrainā karojošie latvieši kaujām lūdz ziedot vismaz 70 automašīnu
Ukrainā karojošie latvieši lūdz sabiedrību ziedot apvidus automašīnas īpaši pikapus jeb nelielus kravas spēkratus, kas ir piemēroti kaujas apstākļiem. Tā saucamā "Tvitera konvoja" organizators Reinis Pozņaks informēja, ka no kaujiniekiem saņemti vismaz 70 pieprasījumu. Ziedotāji automašīnas varot piegādāt Pozņakam.
Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā Tvaika ielā atvērta jauna Neirožu nodaļa
Lai mazinātu vairākus mēnešus ilgo gaidīšanas rindu uz Juglas un Pārdaugavas centru, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC) Tvaika ielā atvērta jauna Neirožu nodaļa. Tajā tiek gaidīti pacienti ar trauksmi, miega traucējumiem un depresiju, lai sniegtu gan psiholoģisku palīdzību, gan piedāvātu plašu atbalsta programmu. Pirmie pacienti jau iestājušies, bet ir arī brīvas vietas.
Baltijas jūras reģionā sāksies starptautiskās militārās mācības «Baltops 22»
Baltijas jūras reģionā no 5. līdz 17. jūnijam norisināsies plaša mēroga ikgadējās starptautiskās militārās mācības "Baltops 22", kurās piedalīsies 14 NATO dalībvalstis – ASV, Beļģija, Bulgārija, Dānija, Igaunija, Francija, Vācija, Latvija, Lietuva, Lielbritānija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Turcija, kā arī divas partnervalstis – Zviedrija un Somija, informēja Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).
Aizputes pusē entuziasti veido dzīvās vēstures muzeju par seno kuršu dzīvi «Bandava»
Vairākas biedrības un entuziasti Kurzemē sākuši veidot jaunu dzīvās vēstures muzeju "Bandava", kas liecinās par seno kuršu dzīvi no 9. līdz 11.gadsimtam. Skaistā Kurzemes ainavā ar pakalniem, pļavām un mežiem top sena kuršu sēta ar vairākām ēkām, dārzu un citiem atribūtiem. Iesētas pirmās senās labības sēklas, bet šajā sestdienā tur notiks akmens alus darīšanas meistarklase. Latvijas Radio tikās ar alus darīšanas meistaru un starpnozaru mākslas grupas "Serde" pārstāvi Uģi Pucenu no Aizputes.
Arī Krievijā ir cilvēki ar plašu sirdi jeb kā krievu brīvprātīgie palīdz ukraiņu bēgļiem
Krievijas sāktā kara dēļ pasaules valstīs kopumā ir reģistrēti jau vairāk nekā 6 miljoni Ukrainas bēgļu, kas devušies ārpus savas valsts. Krievijas teritorijā arī aktīvi darbojas brīvprātīgie, kas palīdz okupācijas varā nonākušajiem Ukrainas bēgļiem tikt atpakaļ teritorijās, ko kontrolē Ukraina vai doties uz Eiropu. Krievijā ir vairāki brīvprātīgo tīkli. Viens no to izveidotajiem bēgļu maršrutiem ved caur Rīgu un ir ļoti pieprasīts.
Par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu aizturētais atbrīvots
Vīrietis, kuram tiesa piemēroja apcietinājumu par uzbrukumu skolniekam ar Ukrainas karogu, ir brīvībā. Policija uzskata, ka viņš lietas izmeklēšanu vairs nevar ietekmēt, tāpēc drošības līdzeklis mainīts. Kāpēc tā noticis, Valsts policija neskaidro. Policija arī nekomentē ziņas, ka uzbrucēja dzīvesbiedre ne tikai strādā Valsts policijā, bet visu uzbrukuma laiku bija turpat blakus. Par notikušo Valsts policijā sākta dienesta pārbaude. 
Ukraiņi nesteidz savus auto reģistrēt Latvijā
Latvijā atrodas vairāki tūkstoši automašīnu no Ukrainas, bet reģistrētas ir vien dažas. Lai gan likums paredz veikt auto pārreģistrāciju trīs mēnešu laikā kopš ierašanās Latvijā, pēc aizvadītām 90 dienām Ukrainas iedzīvotāji kūtri reģistrē savus auto. 
Nozarē iebilst pret Jūras akadēmijas pievienošanu Rīgas Tehniskajai universitātei
Pēc vairāku gadu pauzes valdībā atkal aktualizēts jautājums par Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) pievienošanu Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU). Savulaik šāda reforma jau virzīta, taču,  jūrniecības nozarei aktīvi iebilstot, tā arī līdz augstskolu apvienošanai vēl ne reizi nenonāca. Pašlaik Ministru kabinetā iesniegta jauna abu augstskolu apvienošanas reforma ar mērķi attīstīt kvalitatīvāku un starptautiski konkurētspējīgāku jūrniecības izglītību Latvijā. Nozare par reformas nepieciešamību gan atkārtoti nav pārliecināma.
Ukrainas bēgļi var pieteikties latviešu valodas mācībām
Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) atklāta konkursā noskaidrojis 33 organizācijas, kas Ukrainas civiliedzīvotājiem nodrošinās bezmaksas latviešu valodas apmācības. Līdz ar to uzsākta pieteikšanās latviešu valodas kursiem, kas pieejami visā Latvijā gan klātienē, gan attālinātā, gan arī hibrīda režīmā, informēja SIF pārstāve Zane Jēkabsone.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt