Latvijā
LTV pārtrauc pareizticīgo dievkalpojumu rādīšanu pēc aizlūguma par Krievijas patriarhu
(papildināts)
LTV pārtrauc pareizticīgo dievkalpojumu rādīšanu pēc aizlūguma par Krievijas patriarhu (papildināts)
Latvijas Televīzija (LTV), ierakstot pareizticīgo dievkalpojumu Rīgas Svētās Trijādības Sergija sieviešu klostera filiālē Valgundes pagastā, konstatējusi, ka tajā tiek aizlūgts par Krievijas Pareizticīgās baznīcas patriarhu Kirilu, tādēļ LTV Redakcionālā padome atcēlusi konkrētā dievkalpojuma pārraidīšanu un lēmusi šobrīd pārtraukt jaunu pareizticīgo dievkalpojumu ierakstīšanu un demonstrēšanu, informēja LTV.
Rītiņa vīna skapis un «Javelin» korpuss – «Tviterkonvoja» atbalstam unikālu mantu izsolē savāc 72 00...
Rītiņa vīna skapis un «Javelin» korpuss – «Tviterkonvoja» atbalstam unikālu mantu izsolē savāc 72 000 eiro (papildināts)
Ukrainas karogs ar Bruņoto spēku komandiera Valerija Zalužnija autogrāfu, "Javelin" raķetes korpuss, kurā iebūvēta akustiskā iekārta, restorāna "Vincents" šefpavāra, mūžībā aizgājušā Mārtiņa Rītiņa vīna skapis ar ekskluzīvu dzērienu kolekciju, kā arī premjerministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") kaklasaite un Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča aproču pogas – tie ir tikai daži ziedojumi, ko izsolīja par godu Ukrainas Neatkarības dienai organizētajās labdarības brokastīs. Izsolē savākti 72 009 eiro.
Prezidents valdības izveidi uztic Evikai Siliņai
(papildināts)
Prezidents valdības izveidi uztic Evikai Siliņai (papildināts)
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs aicina līdzšinējo labklājības ministri, Saeimā lielākās frakcijas "Jaunā Vienotība" izvirzīto premjera amata kandidāti Eviku Siliņu ("Jaunā Vienotība") veidot valdību. To prezidents paziņoja pēc tikšanās ar Siliņu Rīgas pilī ceturtdien, 24. augustā.
Cīnās pašu spēkiem – vētras visvairāk izpostītās pašvaldības lūdz valdību nevilcināties ar atbalstu
Cīnās pašu spēkiem – vētras visvairāk izpostītās pašvaldības lūdz valdību nevilcināties ar atbalstu
7. augusta dabas stihijas visvairāk skarto novadu – Augšdaugavas, Dobeles, Jelgavas, Tukuma un Madonas – pašvaldību vadītāji atklātā vēstulē valsts augstākajām amatpersonām aicinājuši nevilcināties ar atbalsta sniegšanu vētras postījumu likvidēšanā lauksaimniekiem un uzņēmējiem, kas pašlaik atstāti novārtā un ar sekām cīnās pašu spēkiem, informēja Dobeles novada pašvaldībā.
Sārts: Baltkrievija mēģinās arvien palielināt spiedienu uz Latvijas robežas
Sārts: Baltkrievija mēģinās arvien palielināt spiedienu uz Latvijas robežas
Militārā algotņu grupējuma "Vagner" apdraudējums Latvijai arvien samazinās, taču jārēķinās, ka Baltkrievija mēģinās palielināt spiedienu uz robežas ar Latviju, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.
Iestādes Rēzeknē un Daugavpilī gatavas pārejai uz mācībām latviešu valodā; ministrija tik pārliecinā...
Iestādes Rēzeknē un Daugavpilī gatavas pārejai uz mācībām latviešu valodā; ministrija tik pārliecināta nav
Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") prognozē grūtības Daugavpils un Rēzeknes mazākumtautību izglītības iestādēm no 1. septembra pāriet uz mācībām latviešu valodā. Savukārt šo pilsētu Izglītības pārvaldes un iestāžu vadītāji apgalvo – viņi pārejai ir gatavi. Sliktu latviešu valodas zināšanu dēļ darbu pametuši tikai atsevišķi pedagogi, bet pārējie ir apņēmības pilni turpināt pilnveidot valodas prasmes. Lielākas grūtības viņi paredz tieši skolēniem, īpaši 5.–9. klašu grupā, kad mācību viela kļūst sarežģītāka.
Ventspilī aicina pieteikties izmēģinājumam šķirot bioloģiskos atkritumus
Ventspilī aicina pieteikties izmēģinājumam šķirot bioloģiskos atkritumus
Līdz 28. augustam Ventspils iedzīvotāji var pieteikties izmēģinājumam un mācīties kopā šķirot bioloģiskos atkritumus. Ar šādu uzaicinājumu klajā nākusi pašvaldības SIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts", kas izmēģinājuma akcijā plāno iesaistīt privātmāju saimniekus, uzņēmumus un daudzdzīvokļu māju iemītniekus.
Sākta Zilākalna torņa nojaukšana
Sākta Zilākalna torņa nojaukšana
Šonedēļ pārmaiņas piedzīvo Zilaiskalns, jo sākusies kalna virsotnē esošā ugunsnovērošanas torņa demontāža, lai pēc tam kalnā uzbūvētu publiski pieejamu skatu torni.
Ministrs Sprindžuks Rēzeknes domei: «Jūs neesat privāts kantoris»
Ministrs Sprindžuks Rēzeknes domei: «Jūs neesat privāts kantoris»
Bez skaidrības, kā tālāk dzīvot Rēzeknei, noslēgusies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Māra Sprindžuka ("Apvienotais saraksts") sasauktā sēde Rēzeknes domē. Nav atbildes par to, kas un kā segs trūkstošās summas pašvaldības budžetā. Pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai") cer uz palīdzību no stabilizācijas administratora, bet ministrs uzsvēra, ka pašiem deputātiem tik un tā būs jālemj, no kā atteikties, lai taupītu. 
Vietējie iedzīvotāji Balvos sarīko zibakciju «Baltijas ceļš ir dzīvs!»
Vietējie iedzīvotāji Balvos sarīko zibakciju «Baltijas ceļš ir dzīvs!»
Baltijas ceļš ir brīvības, drosmes un kopīgu neatkarības ideju simbols – ar šādu vadmotīvu Balvos noritēja zibakcija, kurā vietējie iedzīvotāji vienojās, simboliskā aplī turot rokās 1989. gada 23. augusta fotogrāfijas. Ekspresizstādē katrs dalījās atmiņās un pieredzes stāstos un aicināja sabiedrību pievērst lielāku vērību demokrātijas vērtībām un pilsoniskām aktivitātēm cīņā pret totalitārismu.
Liepājas skolas tomēr lūdz vecākiem pirkt mācību līdzekļus
Liepājas skolas tomēr lūdz vecākiem pirkt mācību līdzekļus
Izglītības iestādes joprojām vecākiem prasa pirkt mācību līdzekļus, kas būtu jānodrošina pašai skolai. Tiesībsargs par to saņēmis jau 1300 sūdzību, 28 no tām par Liepājas skolām, bet 19 – par bērnudārziem. Tikmēr Liepājā gan skolu direktori, gan arī pašvaldība norāda – visam trūkst naudas, tāpēc vecākiem joprojām tiek lūgts pašiem iegādāties materiālus. 
Prezidents Rinkēvičs, visticamāk, ceturtdien nominēs Siliņu premjera amatam
Prezidents Rinkēvičs, visticamāk, ceturtdien nominēs Siliņu premjera amatam
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs plāno jau ceturtdien, 24. augustā, nominēt Eviku Siliņu no "Jaunās Vienotības" premjera amatam. Tas izriet no Valsts prezidenta tikšanās ar piecu politisko spēku pārstāvjiem. Aizvien gan nav lielākas skaidrības par to, cik plašu koalīciju varētu izdoties izveidot.
«Neļausim notikt kaut kam ķekša pēc» – pāreju uz latviešu valodu skolās sola stingri uzraudzīt
«Neļausim notikt kaut kam ķekša pēc» – pāreju uz latviešu valodu skolās sola stingri uzraudzīt
Nākamā mācību gada lielākais izaicinājums būs pāreja uz latviešu valodu mācību procesā bērnudārzos un mācības tikai valsts valodā noteiktos klašu posmos pamatizglītībā. Ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") kopā ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu sola pastiprinātas pārbaudes, nepieciešamības gadījumā piesaistot arī Valsts valodas centru.
Prezidents par valodas pārbaudēm Krievijas pilsoņiem: Situācija nonākusi līdz tam, ka laba risinājum...
Prezidents par valodas pārbaudēm Krievijas pilsoņiem: Situācija nonākusi līdz tam, ka laba risinājuma nav
Prezidents Edgars Rinkēvičs veltījis kritiku politiķiem par priekšvēlēšanu gaisotnē pieņemto prasību Krievijas pilsoņiem, kuri iepriekš bija Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi, līdz 1. septembrim nokārtot valsts valodas eksāmenu, lai iegūtu uzturēšanās atļauju, kuras izpilde izrādījās problemātiska, un tagad valdība piedāvā atkal grozīt likumu, pagarinot termiņu. "Situācija nonākusi līdz tam, ka laba risinājuma vairs nav," pauda prezidents.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd