Latvijā
Ar misi un kara skartajai Ukrainai veltītām lūgšanām noslēdzas ticīgo svētki Aglonā (papildināts)
Šodien noslēdzās Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki, kur šogad īpaša uzmanība misē tika veltīta kara skartajai Ukrainai. Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā, pulcējot ticīgos un valsts galvenās amatpersonas, notika svētku galvenā Svētā mise. Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot ticīgos, sacīja, ka mūsdienīgas baznīcas pienākums ir būt klātesošai sabiedrības dzīves norisēs.
«Memory Water» būs jāmaksā 15 000 eiro par maldināšanu un citiem pārkāpumiem
Pamatojoties uz Augstākās tiesas Senāta lēmumu, ir stājies spēkā Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) 2020. gadā pieņemtais lēmums, kas aizliedza SIA "BIOveikals" (iepriekš SIA "Memory Water") īstenot negodīgu komercpraksi, piemērojot komersantam soda naudu 15 000 eiro apmērā, informēja PTAC.
Latvijā reģistrēti 36 648 Ukrainas bēgļi
Kopš Krievijas sāktā kara pret Ukrainu līdz šim Latvijā reģistrēti 36 648 Ukrainas iedzīvotāji, bet 31 257 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.
Trīs dienās Latvijā atklāj 2611 Covid-19 gadījumus
Trīs dienu laikā Latvijā reģistrēti 2611 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi; nav saņemti ziņojumi par mirušajiem Covid-19 slimniekiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
Jēkabpils novads par jaunā ģerboņa simbolu virza lūsi, daļa iedzīvotāju neizpratnē
Pēc administratīvi teritoriālās reformas daudzām Latvijas pašvaldībām jāizstrādā jauni ģerboņi. Arī apvienotais Jēkabpils novads izstrādā jaunu simboliku, un pašvaldības piedāvātie varianti paredz par pamatu ņemt vēsturiskā Jēkabpils pilsētas ģerboņa simbolu – lūsi. Daļa iedzīvotāju ir neizpratnē – kur tad paliek pārējie pagasti un novadi, kas ir iekļāvušies jaunajā Jēkabpils novadā?
Aglonā norisinās Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki
Svētdien un pirmdien Aglonas bazilikā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku galvenie pasākumi, kas ik gadu pulcē tūkstošiem ticīgo no Latvijas un arī citām valstīm. Svētdien visas dienas garumā bazilikā norisinās dievkalpojumi, bet pulksten 22.00 sakrālajā laukumā būs Tautas krustaceļš.
«Negribu, lai mani uzlūko kā tūristu.» Ārzemnieki pandēmijas laikā nav zaudējuši interesi par latviešu valodas apguvi
Ārzemnieki pandēmijas laikā nav zaudējuši interesi par latviešu valodas apguvi, secina Latvijas Universitātes vasaras skolas rīkotāji. Ik gadu latviešu valodas un kultūras apguves kursos piedalās audzēkņi no tādām valstīm kā Brazīlija, Kanāda, Austrālija, ASV, Indonēzija, Spānija, Polija. Pēdējos gados īpaši liela interese ir no Japānas studentiem. Vasaras skolas dalībnieki ir gan dažādu augstskolu studenti un pasniedzēji, gan entuziasti un diasporas pārstāvji.
Vietnē likumi.lv pievienota sasaiste ar Eiropas Savienības Tiesas spriedumiem
Eiropas Savienības Tiesa ar saviem spriedumiem skaidro Eiropas Savienības tiesību normas. Tā kā Latvijas tiesību aktos tiek pārņemtas Eiropas Savienības direktīvas, viss nepieciešamais regulu darbībai, vietnes likumi.lv aktu atvērumos pievienoti saīsinātie Eiropas Savienības Tiesas spriedumi.
REPORTĀŽA: Aglonā sāk ierasties svētceļnieki
Aglonā, kur svētdienas vakarā un pirmdien kulmināciju piedzīvos Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, sāk ierasties svētceļnieki. Agrāk ceļā devušās grupas, ar kājām nogājušas vairāk nekā 200 kilometrus. Iemesli, kāpēc cilvēki dodas svētceļojumā, kas bieži vien ir arī fizisku grūts, atšķiras. Tos sākuši analizēt arī reliģijas pētnieki.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt