Latvijā
Jaunās pastmarkas – ar svīri un žagatu
Latvijas Pasts 8. jūlijā izdos divas jaunas pastmarkas, papildinot vienu no vispopulārākajām pastmarku sērijām – "Latvijas putni". Uz vienas no pastmarkām attēlots Latvijas Ornitoloģijas biedrības izvēlētais 2022.gada putns svīre, bet uz otras pastmarkas redzams vārnu dzimtas putns – žagata.
Ministrs: Piedāvātais obligātais aizsardzības dienests ar laiku varētu izmaksāt 100–120 miljonus eiro gadā
Aizsardzības ministrijas (AM) rosinātā obligātā valsts aizsardzības dienesta attīstība pirmajos gados neprasītu lielus ieguldījumus, jo tiktu izmantota esošā infrastruktūra, taču ar laiku šīs ieceres realizēšana varētu izmaksāt no 100 līdz 120 miljoniem eiro gadā. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” izteicās aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”). 
Galēnu pagastā remonta apdraudētās liepas saglabās; ceļa virsmu apstrādās īsākā posmā
Preiļu novada Galēnu pagastā, veicot valsts vietējā autoceļa Viļāni–Maltas Trūpi–Lomi virsmas rekonstrukciju, bija paredzēts nozāģēt ceļa malā teju pirms simts gadiem rindā sastādītas liepas. Koku ciršanai vietējā pašvaldība bija izsniegusi atļauju, taču to nebija saskaņojusi ar Dabas aizsardzības pārvaldi. Pašvaldība tagad liepas vairs neatļauj nozāģēt. Šis lēmums būtiski ietekmē "Latvijas Valsts ceļu" plānus saistībā ar ceļa virsmas rekonstrukcijas darbiem, tos krietni samazinot.
Joprojām atrodamas vairs neeksistējošu Latvijas novadu interneta vietnes
Gadu pēc novadu reformas joprojām ir pašvaldības, kas uztur bijušo novadu interneta vietnes, un atsevišķos gadījumos tās joprojām ir pieejamas. Lai gan pārsvarā jauna informācija tajās neparādās, pašvaldībās atzīst – vecās mājaslapas varētu mulsināt iedzīvotājus. Šis jautājums tikšot sakārtots. Tikmēr par pašvaldībām atbildīgajā ministrijā atzīst – noteiktu vadlīniju nav. 
Onkoloģijā uz pacientu centrētai veselības aprūpes uzlabošanai trīs gados vajadzīgi ap 325 miljoniem eiro
Jaunā onkoloģijas veselības aprūpes uzlabošanas plāna centrā ir pacients, kuram, saskaroties ar onkoloģisku slimību, ir pieejama pilnīga informācija, laikus saņemti diagnostikas izmeklējumi un ārstēšana, pieejams psihoemociāls atbalsts un rehabilitācija, kā arī vajadzības gadījumā paliatīvā aprūpe, kam nākamajos trīs gados varētu būt nepieciešami ap 325 miljoniem eiro. To paredz otrdien, 5. jūlijā, valdībā apstiprinātais Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plāns 2022.–2024. gadam.
Nosaka divreiz lielāku surdotulka pakalpojuma apjomu izglītības programmas apguvei 
Surdotulka pakalpojuma apmērs izglītības programmas apguvei palielināts līdz 960 stundām gadā līdzšinējo 480 stundu vietā. To paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Kārtība, kādā Latvijas Neredzīgo biedrība un Latvijas Nedzirdīgo savienība sniedz sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un nodrošina tehniskos palīglīdzekļus – tiflotehniku un surdotehniku”, kas otrdien, 5. jūlijā, pieņemti valdības sēdē.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt