Latvijā
Saeima konceptuāli piekrīt atdot sabiedrisko mediju saturu komercmedijiem (papildināts)
Bez iebildumiem Saeima pirmajā lasījumā ceturtdien, 9. jūnijā, atbalstīja Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma grozījumus, kas paredz to, ka privātie jeb komercmediji varēs savos kanālos izmantot ziņu un informatīvi analītiskos raidījumus, ko veidojuši abi sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzija (LTV) un Latvijas Radio. Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) iebildumi šajā saistībā netika uzklausīti.
Kurš sargā pesticīdus? Lauksaimnieku lobijs Latvijā cenšas panākt atkāpes no vides prasībām
Krievijas karš Ukrainā draud miljoniem cilvēku pasaulē atstāt badā. Eiropas augstākajos varas ešelonos strīdas par pārtikas drošības krīzi arī Eiropas Savienībā (ES). Kamēr vieni brīdina par to, ka cilvēkiem ES var nepietikt pārtikas, citi pārmet sabiedrības maldināšanu. Ar iespējamu pārtikas trūkumu augsto cenu dēļ biedē arī ietekmīgs lauksaimnieku lobijs Latvijā – biedrība "Zemnieku saeima", vēstīja Latvijas Radio raidījums "Atvērtie faili".
Aizliedz nodrošināt piekļuvi Latvijā nereģistrētām retranslējamām programmām
Saeima sēdē ceturtdien, 9. jūnijā, ar grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā aizliedza nodarboties ar uzņēmējdarbību, kas nodrošina piekļuvi audio vai audiovizuālai programmai, kas nav iekļauta Latvijā retranslējamo audio un audio vizuālo programmu sarakstā, informēja Saeimas Preses dienestā.
Valsts kontrole: Latvijā ar kavēšanos ievieš nepārdomātu un dārgu bioatkritumu apsaimniekošanas sistēmu (papildināts)
Latvijā pašlaik ar kavēšanos tiek veidota nepārdomāta un dārga bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas sistēma. To revīzijā secinājusi Valsts kontrole. Sistēmas ieviešana būtiski iekavējusies, jo tā notiek haotiski, bez koordinētas vadības un sadarbības ar visām ieinteresētajām pusēm. Ja netiks "restartēta" pašreizējā pieeja, iecerētā sistēma būs valstij dārga un iedzīvotājiem nedraudzīga, turklāt negatīvu ietekmi uz valsts budžetu var radīt potenciālās Eiropas Savienības (ES) sankcijas, ja sistēmu neievieš laikus.
Kavējas atbalsts medijiem par darbu krīzes laikā; kultūras ministrs sola – nauda būs
Politiķi šī brīža Ukrianas kara kontekstā nereti sabiedriskos medijus piesauc kā ļoti nozīmīgu spēlētāju cīņā pret dezinformāciju un sabiedrības šķelšanu. Lai arī no sabiedriskajiem medijiem tiek sagaidīts daudz, finansējums tā visa nodrošināšanai iepaliek. Latvijas Radio vadība brīdina – ja laikus neizdosies atgūt to, kas iztērēts atspoguļojot karu Ukrainā, tad pamatīgi varētu ciest satura piedāvājums rudenī. Tikmēr politiķi norāda uz milzu neskaidrībām finansējuma pieprasījumos, kurus sabiedriskā medija vadība gan noliedz. 
FKTK vadītāju Purgaili apstiprina Latvijas Bankas viceprezidentes amatā (papildināts)
Saeima sēdē ceturtdien, 9. jūnijā, pašreizējo Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāju Santu Purgaili apstiprināja Latvijas Bankas padomes locekļa un prezidenta vietnieces amatā. Latvijas Bankas padomes locekļa amatā apstiprināta arī pašreizējā FKTK padomes locekle Kristīne Černaja-Mežmale, kā arī Latvijas Bankas Juridiskās pārvaldes vadītāja Ilze Posuma.  
Valsts mērķdotācijas pašvaldības lielākoties investēs izglītības un transporta infrastruktūrā
Apstiprināti 54 pašvaldību investīciju projekti mērķdotāciju saņemšanai 37 miljonu eiro apmērā. Projektos dominē izglītības un transporta infrastruktūras jomas, kam rezultātā paredzētas divas trešdaļas no kopējās valsts atbalsta summas. Ir vietvaras, kurās atbalstīti vairāki projekti. Vienlaikus ir tādas, kurās nav atbalstīts neviens. Pašvaldību ministrija galvenokārt izvērtējusi, vai projekti attīsta pakalpojumu klāstu iedzīvotājiem un sekmē arī teritoriālo reformu.
Galvenais, lai apmetums mutē nekrīt - Iecavā gaida jauno depo; 8 jaunas ēkas sola pēc pusgada
Paredzams, ka pēc pusgada Latvijā būs astoņi jauni ugunsdzēsības depo. Kopumā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta rīcībā ir 91 ēka. No tām liela daļa ir novecojusi un nepiemērota darba vajadzībām, tāpēc jau četrus gadus plānotais projekts par jaunu depo izbūvi ir ļoti gaidīts. Īpaši to gaida arī Iecavā. Šajās ēkās atradīsies vēl citas iestādes, tāpēc depo kalpos kā katastrofu pārvaldības centri.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt