Latvijā
Pabeigta 260 gadus veco Pasienes katoļu baznīcas durvju restaurācija
Aizvadītā gada nogalē pēc divus mēnešus ilgušās restaurācijas Zilupes novada Pasienes katoļu dievnamam uzstādītas restaurētās galvenās un arī sānu ejas durvis. Abu durvju aptuvenais vecums ir 260 gadi, tāpēc restaurācijas gaitā nācies atjaunot ne tikai priedes koka durvis, bet arī senos kalumus, eņģes un rokturus.
Septiņi Rīgas domes deputāti uz dienu maina profesiju. LTV7 eksperiments «Tautas kalps»
Rīgas dome ir lielākais darba devējs valstī. Gan bērnudārza aukles, gan transporta kontrolieri, gan pašvaldības policisti – visi strādā pašvaldībā. Aptuveni 30 tūkstošu darbinieku labklājība ir atkarīga no 60 cilvēkiem – Rīgas domes deputātiem. Bet vai paši deputāti izprot, ko nozīme strādāt pašvaldībā? Vai darbinieku atalgojums ir atbilstošs darba apjomam? Un vai paši tautas kalpi gatavi kaut vienu dienu pastrādāt vēlētāju vietā?
Izvēlas dziesmas Dziesmu svētku noslēguma koncertam
Daudzu tūkstošu balsu lielajai Latvijas un diasporas kordziedātāju saimei dots neparasts izaicinājums. Nākamo divu nedēļu laikā izveidot savu 10 mīļāko un skaistāko kora dziesmu topu, kuras obligāti nepieciešams iekļaut nākamo Vispārējo dziesmu svētku noslēguma koncertā. Tas ir īpaši svarīgs arī tādēļ, ka 2023. gadā svinēsim Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadskārtu.
Uzsprāgušās mājas iemītnieki atgūst daļu iedzīves
Āgenskalnā sprādzienā cietušās ēkas iedzīvotāji šodien varēja atgūt mantas, kas 30. decembra naktī, glābjoties no ugunsgrēka, bija palikušās mājā. Pašas ēkas liktenis tiks izlemts tuvākajās dienās, bet arvien ticamāka kļūst iespēja, ka to nāksies nojaukt pilnībā.
Pēta Latvijas iedzīvotāju imunitāti pret Covid-19
Zinātnieki veic lielu pētījumu, lai noskaidrotu, cik tad plaša Latvijas sabiedrības daļa ir slimojusi ar Covid-19 un ieguvusi imunitāti. Paraugu paņemšana antivielu testiem būtu jāpabeidz tuvāko nedēļu laikā, pirms sākusies masveidīga vakcinēšanas kampaņa. Tāpēc zinātnieki aicina ģimenes ārstus un iedzīvotājus iesaistīties pētījumā.
Covid-19 mirušo īpatsvars reģionos būtiski atšķiras
Aizvien augsts ir to pacientu skaits, kam Covid-19 slimības gaita ir smaga. Jau otro dienu pēc kārtas slimnīcās ārstējas 74 pacienti ar smagu slimības gaitu. Hospitalizēto Covid-19 pacientu ārstēšanā pašlaik iesaistītas daudzas slimnīcas, starp tām arī tādas, kurām šī ir pirmā lielā pieredze infekciju slimību ārstēšanā. Slimniekus ar vidēji smagu slimības gaitu ārstē ne vien reģionos, bet arī zemāka līmeņa slimnīcās. 
Daugavpilī ekspluatācijā pieņemtas «Saules skolas» ēkas
Daugavpilī, lai arī tā ir otra lielākā Latvijas pilsēta, pēdējā piecgadē pilsētbūves tempi tieši jaunu ēku būvniecībā bijuši lēni. Vien pērnā gada nogalē pilsētā ekspluatācijā nodota jauna būve – Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skolas” ēku komplekss.
Komandantstundas laikā agresīvai personai lidostā piemērots 2000 eiro sods
Komandantstundas kontroles laikā naktī uz sestdienu no pulksten desmitiem vakarā līdz pieciem rītā Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju, Valsts robežsardzi un Zemessardzi pārbaudīja vairāk nekā 7300 personas. Lielākoties iedzīvotāji uz ielas atradās attaisnojošu iemeslu dēļ, un vairāk nekā 5500 gadījumos personām bija aizpildīti pašapliecinājumi.
Pandēmijas laikā cilvēki daudz vairāk vēlas apmeklēt slēpošanas trases
Šogad slēpotājgribētāju ir daudz vairāk nekā citus gadus. Gaiziņkalna sniega trases vadītājs Juris Stradiņš to skaidro ar iedzīvotāju ierobežotajām atpūtas iespējām pandēmijas laikā. Tomēr ārkārtējās situācijas ierobežojumi liedz visiem slēpošanas aktīvistiem apmeklēt trases. Lai kontrolētu cilvēku plūsmu, ieviesta iepriekšēja reģistrācija.
«4. studijas» eksperiments: Par spīti aizliegumiem veikali pārdod zeķubikses
No 2020. gada 19. decembra līdz 2021. gada 11. janvārim zeķubikses iekļautas to  preču sarakstā, ko nav atļauts tirgot klātienē. Tomēr pārdevēji ir atraduši veidus, kā pārdot dāmām kāroto preci – LTV raidījums “4. studija” eksperimentā noskaidroja, ka zeķubikses varēja iegādāties arī par spīti aizliegumam.
Spītējot Covid-19 ierobežojumiem, autoskolās mācīties gribētāju skaits pieaug
Pērn Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) izsniegusi mazāk transportlīdzekļa vadītāju apliecību nekā citus gadus. Savukārt pirms šobrīd esošajiem pandēmijas ierobežojumiem bija vērojams braukšanas eksāmenu skaita pieaugums. Šobrīd praktiskās nodarbības autoskolās nenotiek, tikmēr teorētiskās zināšanas topošie šoferīši apgūst attālināti. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt