Latvijā
Nacionālais vēstures muzejs aicina vākt Covid-19 laika liecības
Griķu iepakojums, pārtikas čeks, kura gala summa rakstāma ar trim cipariem, Latvijā ražots roku dezinfekcijas līdzeklis. Šis viss jau šobrīd ir Covid-19 laika vēstures liecība, ko savos krājumos glabās Latvijas Nacionālais vēstures muzejs. Tieši tāpat te tiek gaidīti bērnu zīmējumi, kas raksturo mācības attālināti, vai pašu šūtas sejas maskas. Kā mēs katrs varam iesaistīties, atstājot koronavīrusa laika liecības vēsturei?
Pašvaldība glābs Tukuma tirgu
Neziņa par to, vai Tukuma tirgus pastāvēs, tirgotāju vidū valda jau kopš pagājušā gada. Zeme pieder pašvaldībai, un dome plāno lauzt nomas līgumu ar Tukuma patērētāju biedrību un atpirkt tirgus ēkas. Kāda būs jaunā apsaimniekošanas forma, gan vēl neesot izlemts.
Tikai 22 ģimenes ārsti gatavi ņemt Covid-19 analīzes
Tikai 22 Latvijas ģimenes ārsti ir atsaukušies Nacionālā veselības dienesta (NVD) aicinājumam veikt saviem pacientiem Covid-19 analīzes ārsta praksē. Lielākā atsaucība ir Latgalē un Zemgalē, bet Kurzemē nav neviena ģimenes ārsta, kurš būtu gatavs hroniski slimajiem vai tiem, kuri gatavojas operācijai, nodrošināt iespēju Covid-19 testu veikt maksimāli tuvu dzīves vietai.
Darbu sāk e-Saeima
Saeimas deputāti tagad varēs piedalīties Saeimas darbā – pieņemt likumus un iecelt amatpersonas, neizejot no mājām. No ceturtdienas, 21. maija, visiem parlamentāriešiem ir iespējams strādāt attālināti, izmantojot e-Saeimu.
Ķengaragā trolejbusu taranējušais autovadītājs bijis krietnā alkohola reibumā
Autovadītājs, kurš vakar izraisīja pamatīgu avāriju Ķengaragā, pie stūres sēdies alkohola reibumā – ziņu aģentūrai LETA un Latvijas Televīzijai apstiprināja Valsts policija. Turklāt braucējam ir jau otrā reize, kad viņš pieķerts, vadot auto dzērumā. Šajā negadījumā cietuši ne vien cilvēki un transportlīdzekļi, bet arī kāds daudzdzīvokļu nams.
Atsākas ceļa pārbūve no Tīnūžiem līdz Ikšķilei
Ceturtdien, 21. maijā, atsākas pērn sāktie segas pārbūves darbi uz autoceļa Inčukalns-Ropaži-Ikšķile (P10) posmā no Tīnūžiem līdz Ikšķilei (35,59.-40,58. km) jeb no rotācijas apļa krustojumā ar autoceļu Ulbroka–Ogre (P5) Ikšķiles virzienā, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Sāks vērtēt iespējamo FKTK pievienošanu Latvijas Bankai
Finanšu ministrija (FM) izpildījusi Saeimas uzdoto izvērtēt iespēju par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) un Latvijas Bankas apvienošanu. Ziņojums iesniegts skatīšanai valdībā, kas to varētu vērtēt tuvāko nedēļu laikā. FM ziņojumā rosina FKTK pievienot Latvijas Bankai, preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība").
No 3. jūnija atjaunos visus veselības aprūpes pakalpojumus
Veselības ministrijai kopā ar nozares pārstāvjiem izvērtējot esošo situāciju, pieņemts lēmums no 29. maija paplašināt dienas stacionārā sniegtos plānveida veselības aprūpes pakalpojumus, savukārt no 3. jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana.
VIDEO: Informē par valdības jaunākajiem lēmumiem
Ceturtdien, 21. maijā, pēc Ministru kabineta sēdes plkst. 14.00 notika attālinātā preses konference, kurā informēja par valdības pieņemtajiem lēmumiem un aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19.
Jaunākie
Interesanti