Latvijā
Rīgas būvvalde vēlas «Z-torņu» nesošo konstrukciju ekspertīzi
Pārdaugavā uzceltajiem "Z-torņiem" –  daudzstāvu dzīvojamajai un biroju ēkai – nepieciešama visaptveroša nesošo konstrukciju ekspertīze, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē trešdien, 6. novembrī, sacīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs. Domes komitejas deputāti bija vienisprātis par šādas ekspertīzes nepieciešamību.
Lidosta mudina liegt nelegālo takšu pašreklāmu
Nelegālā taksometru biznesa izskaušanai lidostā nepieciešami likuma grozījumi, kas aizliedz taksistiem reklamēt savus pakalpojumus, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.
Bažījas par LNT Ziņu dienesta nākotni
Pastāv bažas par Latvijas Neatkarīgās televīzijas (LNT) Ziņu dienesta nākotni. Šādas bažas Latvijas Radio neoficiāli izsaka vairāki avoti. Neskaidrība par nākotni pastāv arī darbinieku vidū. 
Ārstu piketa laikā medicīniskā palīdzība Latvijā būs ierobežota. Kādas būs iespējas to saņemt?
7. novembrī, kad vismaz 2000 mediķu plāno doties bezalgas atvaļinājumā un piketēt pie Saeimas, atsevišķās ārstniecības iestādēs varētu netikt nodrošināti plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, piemēram, ārstu speciālistu, ģimenes ārstu konsultācijas, procedūras dienas stacionāros, informēja Nacionālais veselības dienests (NVD), vienlaikus norādot uz medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām.
Virtuālā simulācija ļauj iejusties cilvēka ar autismu ādā
Centrs "Solis augšup" izveidojis virtuālo simulāciju "Piedzīvo citādo", lai palīdzētu skolēniem izprast, kā skolas vidi uztver bērns ar autismu. Respektīvi, uzliekot virtuālās realitātes brilles, uz trīs minūtēm iespējams iejusties šī bērna ādā. Skolas vai klases var pieteikties to izmēģināt, papildus saņemot izglītojošu nodarbību par to, kā vidi uztver cilvēki ar autismu un kā ar viņiem komunicēt.
Kaljulaida: Ja Eiropai neizdosies panākt klimata mērķus, šo planētu nevarēs glābt
Baltijas valstīm ir mazas, uz brīvo tirgu orientētas ekonomikas, un mums ir jāstrādā pie tā, lai Eiropas Savienība saglabātos mūžīgi, jo tā iestājas par brīvo tirdzniecību. Un tikai Eiropas tirgus ir pietiekami liels un bagāts, lai panāktu rezultātus cīņā ar klimata pārmaiņām. Ja mums tas neizdosies, šo planētu nevarēs glābt vienkārši tāpēc, ka nav cita pietiekami liela un bagāta tirgus, kas ir noteicis sev šādu mērķi, tā intervijā LTV raidījumam “Viens pret vienu” atzina Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.
Garas rindas uz vietu bērnudārzā: problēma sena, bet – vai būs risinājums?
No valdības uz valdību kā stafetes kociņš nodota viena no valsts prioritātēm - demogrāfijas veicināšana. Bet, kamēr vārdos politiķi nenogurstot aicina veidot kuplas daudzbērnu ģimenes, pirmsskolas izglītības iestāžu trūkums nav novērsts jau gadiem. Kā nedilstošo rindu uz bērnudārziem iecerējuši mazināt šī sasaukuma Saeimas deputāti?
Novadu reformā sola arī jaunus ceļus
Lai mazinātu pretestību administratīvi teritoriālās reformas īstenošanai, valdība pašvaldībām sagatavojusi "burkānu". Vietvaras tiks kārdinātas ar solījumu pārbūvēt un atjaunot valsts reģionālos un vietējos autoceļus 800 kilometru garumā. Pašvaldības gan uz šo solījumu raugās skeptiski.
Bauskas pirmsskolas un skolas vecuma bērnu vecākus satrauc augošais caurbraucošo automašīnu skaits
Par  Bauskas apvedceļa būvniecību, kas atslogotu pilsētu un mazinātu gaisa piesārņojumu tiek spriests jau vismaz desmit gadus. Ekoskolu Rīcības nedēļā šo jautājumu aktualizējusi arī pirmsskolas izglītības iestāde ''Pasaulīte'', kas  pusgadu veikuši savu pētījumu. Dažādi pētījumi liecina, ka diennaktī caur Bauskas centru izbrauc ap trīspadsmit tūkstošiem automašīnu, no kurām apmēram puse ir kravas auto.
Meklē iespējas, kā sakopt bijušo naftas bāzi Valmierā
Piesārņojums bijušajā naftas bāzē Valmierā jau pēc dažiem gadiem varētu sasniegt Gauju - to pēc teritorijas izpētes secinājuši speciālisti. Pašvaldība jau ilgstoši meklē iespējas, kā īpašumu sakopt, taču nesekmīgi. Naftas bāzei ir vairāki īpašnieki, tostarp maksātnespējīgā “Latvijas nafta”. Uzņēmums jau vairākkārt mēģinājis savu īpašuma daļu pārdot, taču potenciālo pircēju ieskatā summa par degradēto teritoriju ir pārāk liela. Tikmēr naftas piesārņojums turpina izplatīties.
Jaunākie
Interesanti