Latvijā
Jūrmalā uz pašvaldības zemes jau gadiem atrodas liels bezsaimnieka bunkurs
Jūrmalā, Asaros, ir 26 kvadrātmetrus liela būve, kas nevienam nepieder, kaut atrodas uz pašvaldības zemes, - tā ir pazemes ūdens tilpne. Blakus esošās mājas īpašnieks vēlas tilpni ar visu pieguļošo zemi īrēt vai izpirkt, bet to nevar izdarīt, jo nav zināms, kam tas pieder, vēstīja LTV raidījums “4. Studija”.
Kādas izmaiņas Skolu piena un augļu programmā ieviesa Covid-19?
Bezmaksas skolas piena programma Latvijā tika ieviesta pirms 16 gadiem, bet pirms 10 gadiem pirmsskolnieki un 1.-9. klašu audzēkņi bez maksas trīs reizes nedēļā sāka saņemt arī augļus un dārzeņus. Šai laikā izdzerti 37 000 tonnu pasterizēta piena un apēsti 8000 tonnas augļu un dārzeņu. Tikko noslēgusies pieteikšanās programmai jaunajā mācību gadā, un Lauku atbalsta dienests (LAD) turpina vērtēt pretendentus. Kādas izmaiņas pērnā gada programmā "Piens un augļi skolai" ienesa Covid-19 pandēmija, un ko vajadzētu mainīt?
Nogalināts advokāts Pāvels Rebenoks
Naktī uz svētdienu nogalināts zvērināts advokāts un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (''KPV LV''), kas atstāja amatu pēc tam, kad zaudēja pielaidi valsts noslēpumam, padomnieks Pāvels Rebenoks, vēsta Latvijas Televīzija.
Grobiņā izvietoti brīvdabas mūzikas instrumenti
Grobiņā pie Ālandes upes atpūtas parkā izvietoti brīvdabas mūzikas instrumenti. Ieceri izdevies īstenot, pateicoties titulam "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019" un saņemot naudas balvu. Šī projekta ietvaros visā Grobiņas novadā izvietoti arī pieci brīvdabas grāmatu skapji.
Arī Apvienotajā Karalistē mācības pagaidām klātienē
Vairākas valstis sākušas atgriezties pie stingrākiem Covid-19 ierobežojumiem, arī Apvienotā Karaliste. Pagaidām mācību iestādes tas nav skāris, skolas ir uzsākušas darbu, ievērojot īpašus drošības pasākumus. LTV Lielbritānijā tikās ar Šusteru ģimeni Birmingemā, kurā aug divi skolēni.
Liela interese par mazdārziņiem bijušās Sporta pils teritorijā
Iecere bijušās Sporta pils teritorijā Rīgas centrā ierīkot pilsētnieku dārziņus piesaistījusi lielu iedzīvotāju interesi. Idejas autoru rīkotajā iepazīšanās sapulcē ieradās aptuveni 150 iedzīvotāju. Teritorijā plānots ierīkot ne tikai dārziņus, bet arī ziedu pļavu.
Baltkrievijas žurnālists: esam neaizsargāti pret varas teroru
Baltkrievijā cilvēki ir neaizsargāti, likumi nedarbojas. Ir bailes un terors. Tā savā valstī notiekošo raksturo viens no mūsu kolēģiem – žurnālists Ruslans Kuļevičs. Viņš, līdzīgi kā daudzi citi neatkarīgās preses pārstāvji, pats uz savas ādas izcieš   prezidenta Aleksandra Lukašenko autoritārā režīma represijas. Tagad kopā ar sievu spiests slēpties no varasiestādēm.
Valdemārpilī top parks, kurā ikviens varēs stādīt savu koku
Viena no Latvijas mazākajām pilsētām – Valdemārpils – kļuvusi par pirmo, kurā pēc „Lielās talkas” rīkotāju ierosmes sākta Laimes koku parka veidošana. Hektāru lielā teritorijā starp skolu un brīvdabas estrādi šodien ar Valsts prezidenta un "Lielās talkas" patrona Egila Levita līdzdalību iestādīti pirmie septiņi koki.
Sirmgalve vaino kaimiņus kupicu iznīcināšanā un zemes nozagšanā
Gulbenes novada Daukstu pagastā dzīvojošā Aina Maltavniece piecus gadus nesekmīgi cenšas atgūt savā īpašumā esošu gandrīz hektāru lielu zemes gabalu. To viņas kaimiņi, pēc sirmgalves stāstītā, vispirms pārvietojot kupicas, bet pēc tam tās vienkārši iznīcinot, esot piesavinājušies sev. Līdz šim neviena no iestādēm, kurā kundze vērsusies pēc palīdzības, nav viņai palīdzējusi.
Bankas juristu kļūdu dēļ māksliniecei 15 000 eiro nodokļu parāds
Gleznotāja Ineta Freidenfelde pēc darījumiem ar nekustamajiem īpašumiem bankas juristu sniegtās maldinošās informācijas dēļ, pašai to nezinot, ir palikusi valstij parādā krietnu nodokļu parāda summu – 15 000 eiro, turklāt tas atklājies laikā, kad viņai Covid-19 krīzes apstākļos jau mēnešiem ilgi nav vispār nekādu ienākumu. Bet pretimnākšana Covid-19 krīzes dēļ parādā palikušajām fiziskajām personām nav paredzēts, noskaidroja LTV raidījums “4.studija”.
Alūksnes novadā «izkūpējis» pašvaldības ceļš; vietējie izbraukā kaimiņienes pļavu
Lūši–Cekulītes ir pašvaldības autoceļš, kas izbūvēts jau Latvijas brīvvalsts sākuma laikos.  Taču šobrīd par ceļa eksistenci nekas neliecina, tas ir aizaudzis, un vietējie iedzīvotāji, lai piekļūtu saviem īpašumiem, izbraukā kaimiņienes zemi. Pašvaldība gan sola kaut kad nākotnē ceļu sakārtot, bet precīzus termiņus nesauc, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Pabeigta Rēzeknes Olimpiskā centra būvniecība; pašvaldībai norēķiniem ar celtniekiem trūkst 2,5 miljonus eiro
Ir pabeigta pirms septiņiem gadiem sāktā Rēzeknes Olimpiskā centra būvniecība. Sestdien, 19. septembrī, tiek atklāta daudzfunkcionālās sporta arēnas ēka, ko veidos multifunkcionālā sporta zāle un ledus halle ar tribīnēm. Rēzeknē tiks attīstīti arī jauni sporta veidi – hokejs un daiļslidošana. Daudzfunkcionālās sporta arēnas kopējās izmaksas sasniedz 17 miljonus eiro, un, lai arī kompleksā jau no pirmdienas sāksies treniņi, pašvaldībai, lai norēķinātos ar būvniekiem, trūkst 2,5 miljonu eiro.   
Jaunākie
Interesanti