Latvijā
PVO pārstāvis Latvijā: Covid-19 izplatība ir atkarīga no sabiedrības līdzestības
Uz citu Eiropas valstu fona situācija ar Covid-19 izplatību Latvijā šobrīd nav slikta, taču satraukumu rada nespēja stabilizēt saslimstības rādītājus. Situācijas uzlabošanai ir svarīga  sabiedrības līdzestība drošības pasākumus ievērošanā. To intervijā Latvijas Radio atzina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvis Latvijā Uldis Mitenbergs.
Ventspils dome ar iedzīvotājiem sazināsies tiešsaistē
Ņemot vērā situācija ar vīrusa izplatību un nepieciešamību strādāt attālināti, Ventspils pilsētas dome ar iedzīvotājiem piedāvās sazināties attālināti – izmantojot tiešsaistes saziņu jeb čatu. E-pārvaldes uzlabošanu pašvaldībā plānots īstenot līdz nākamā gada sākumam. Ventspils pašvaldības pārstāvji pieļāva, ka Latvijā nekur citur šāda sistēma, visticamāk, netiek izmantota, taču zināms, ka saziņai ar pašvaldības darbiniekiem cilvēki mēdz izmanto sociālos tīklus un citus saziņas veidus. Projekta īstenošanai paredzēts izmantot finansējumu no Covid-19 vīrusa izplatības seku samazināšanai paredzētā valsts aizdevuma un pašvaldības budžeta. Projektu īstenos Ventspils Digitālais centrs.
Skolas mēdz neievērot epidemioloģiskās drošības ieteikumus
Mācību gada pirmajos divos mēnešos skolas izrādījušās vide, kur jaunais koronavīruss izplatījies ar plašu vērienu, mājas karantīnā nosūtot ne vien darbinieku kolektīvu, bet arī audzēkņus ar visām ģimenēm. Turklāt izrādās, ka visbiežāk valstī noteiktos ierobežojumus pārkāpj nevis bērni, bet gan pieaugušie. Šis nav piemērotākais laiks garām klātienes sapulcēm, pasēdēšanām skolotāju istabās un kopīgām ekskursijām, sēžot piepildītā autobusā. Taču skolas šos ieteikumus mēdz neievērot.
«Aizliegtais paņēmiens»: Imunitāte un Covid-19 – kas ir pierādīts un kas ir mīti
Cilvēka imunitāti ietekmē gan ģenētika, gan vecums, gan dzīves veids, taču arī laba imunitāte nedod garantiju nesaslimt ar Covid-19, uzsver ārsti. Pašlaik nav pierādīta smēķēšanas vai D vitamīna trūkuma saistība ar smagu slimības norisi, bet ir noskaidrots, ka liekais svars gan palielina risku. Dažos gadījumos imūnsistēmas reakcija uz koronavīrusu var būt pārmērīga, kas arī var izraisīt smagas sekas, un paredzēt to nav iespējams, skaidro ārsti.  Turklāt ar Covid-19 var inficēties atkārtoti un par noturību pret to pēc izslimošanas pašlaik skaidrības nav, vēstīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.
Spriedīs par jauniem ierobežojumiem un iespēju vecākiem lemt par bērnu sūtīšanu uz skolu
Premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") sasaucis Krīzes vadības padomes un Ministru kabineta kopsēdi, lai lemtu par stingrākiem drošības pasākumiem saslimšanas iegrožošanai, kā arī testēšanas kapacitātes palielināšanu. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija varētu ļaut pašiem vecākiem izlemt, vai bērni mācās klātienē vai attālināti.  
Liepājas dzīvojamā fonda problēma – augsta īres maksa
Jau vairākus gadus uzņēmumi saskaras ar problēmu nodrošināt dzīvesvietas darbiniekiem, kuri ierodas strādāt konkrētās ražotnēs. Vietvaras tiešā veidā uzņēmumiem palīdzēt nevar, ņemot vērā likumā noteikto kārtību. Savukārt daļa komersantu cenšas risināt problēmu, ņemot darbā tikai vietējos iedzīvotājus vai piedāvājot darbiniekiem vietu dienesta viesnīcās. Aptaujātie liepājnieki norāda – dzīvokļus pilsētā atrast ir grūti, ņemot vērā salīdzinoši augsto īres cenu. 
7.–12. klasēs šonedēļ mācās attālināti. Kā rīkoties turpmāk?
7.–12.klašu skolēni no pirmdienas, 26. oktobra, atsāka mācības attālināti – tā paredz valdībā pieņemtie noteikumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Skolās atzina, ka pēc pavasara pieredzes izmaiņām pielāgoties ir vieglāk. Tomēr šajā neprognozējamajā laikā mācību kvalitāte paliek otrajā plānā. Pagaidām šāda kārtība noteikta līdz šīs nedēļas beigām. Par to, kā vajadzētu rīkoties nākamnedēļ, viedokļi atšķiras.
Slimnīcām oranžais gatavības režīms darbam ar Covid-19 pacientiem
Latvijā pieaugusi saslimstība ar Covid-19 un pieaudzis arī ar jauno koronavīrusu inficēto pacientu skaits slimnīcā. Līdz ar to šonedēļ tiek strādāts pie plāna slimnīcu darba mobilizēšanai lielāka Covid-19 pacientu skaita uzņemšanai, medijiem pastāstīja Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.
Kravas auto dubultajos griestos un zem kabīnes apšuvuma uziet kontrabandas cigaretes
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas transportlīdzekļu kontroli, novērsa 1 539 200 cigarešu (76 960 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas kravas transportlīdzeklī speciāli izveidotā slēptuvē – piekabes dubultajos griestos, kā arī zem kabīnes sienu un griestu apšuvuma, informēja VID.
Jaunākie
Interesanti