Latvijā
Ģimenes ārsti brīvprātīgi varēs iesaistīties Covid-19 analīžu paņemšanā saviem pacientiem
Ar mērķi uzlabot valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, kuri dzīvo lauku reģionos, un paplašinātu iespējas nodot analīzes Covid-19 infekcijas noteikšanai, Nacionālais veselības dienests (NVD) izstrādājis jaunus pakalpojumu tarifus un kārtību, kas turpmāk ļautu ģimenes ārstiem saviem pacientiem nodrošināt valsts apmaksātu analīžu nodošanu Covid-19 infekcijas noteikšanai.
Kravas vilcienos atklāj 1,36 miljonus kontrabandas cigarešu
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde, sadarbībā ar Valsts robežsardzi veicot kontroles pasākumus uz valsts robežas ar Baltkrieviju un Krieviju, novērsa 1 360 000 cigarešu (68 000 paciņu) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas kravas vilcienu vagonos, ieraktas dažādu veidu beramkravās, informēja VID.
Krievijas ģenerālkonsuls Daugavpilī: Esam kaimiņi, jāsadarbojas
Daugavpilī 22. februārī ieradās jaunais Krievijas ģenerālkonsuls Jevgeņijs Koļesņikovs. 9. martā viņš apmeklēja pilsētas domi, 10. martā viesojās Rēzeknes domē, bet dažas dienas vēlāk tika noteikta ārkārtējā situācija. Tagad dzīve pakāpeniski normalizējas, un Krievijas diplomāts atbildēja uz Rus.lsm.lv jautājumiem.
VM pieļauj: pēc 9. jūnija pulcēties varētu līdz 50 cilvēkiem
Pēc 9. jūnija valdība ārkārtējo situāciju Latvijā varētu vairs nepagarināt, norāda premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”). Tomēr liela daļa ar Covid-19 saistīto ierobežojumu saglabāsies. Veselības ministrija (VM) gan pieļauj, ka pēc 9. jūnija iekštelpās varētu pulcēties līdz 50 cilvēkiem.   
Sejas maskas transportā visbiežāk nelieto Pierīgā
Prasību par sejas aizsegu lietošanu sabiedriskajā transportā visbiežāk neievēro pasažieri Rīgas reģionā. Pārvadātāji atgādina, ka mutes un deguna aizsegšanai nav obligāti jāizmanto speciālās sejas maskas, pasažieri to vietā var izmantot arī šalli vai lakatu. Galvenais, lai tas tiktu lietots.     
Darbu atsāk arī dienas stacionāri: Stradiņos brīžiem garas rindas
No trešdienas, 20. maija, darbu sāk arī dienas stacionāri, kuros pacients ārstējas dienā, bet tur nenakšņo. Arī slimnīcas atsākušas sniegt ambulatoros pakalpojumus pilnā apjomā, un pacienti atkal var pierakstīties pie jebkura speciālista. Stradiņa slimnīcā pie asinsvadu ķirurga var tikt jau nedēļas laikā, bet pie kardiologa gan tikai rudenī.  
NVD: Atjaunota lielākā daļa valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu
No trešdienas, 20. maija, pieejami gandrīz visi valsts apmaksātie plānveida ambulatorie veselības aprūpes pakalpojumi. Vēl pagaidām ierobežojumi saglabāti plānveida stacionāro pakalpojumu jomā, un dienas stacionārā nav pieejamas plānveida operācijas, kas tiek veiktas, izmantojot vispārējo anestēziju (endotraheālo anestēziju vai laringeālo masku), informēja Nacionālais veselības dienests (NVD).
Sākušies būvdarbi uz ceļa Jelgava-Auce
Sākušies būvdarbi uz autoceļa Pūri-Auce-Grīvaiši (P96) posmā no krustojuma ar autoceļu Jelgava-Dobele-Annenieki (P97) līdz krustojumam ar autoceļu Dobele-Krimūnas-Zaļenieki–Ūziņi (V1098) (0,00.-11,97. km) Jelgavas un Dobeles novadu teritorijā, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Jaunākie
Interesanti