Latvijā
Vājdzirdīgo bērnu vecāki satraukti par logopēdisko skolu nākotni
Vājdzirdīgo bērnu vecāki satraukti par logopēdisko skolu nākotni. Tām nākotnē būs jākļūst par vispārizglītojošām skolām, kas nozīmē lielas klases un grūtības bērniem izsekot līdzi mācību vielai. Apvienība “Sadzirdi.lv” raizējas, ka tādā veidā tiek liegta iespēja bērnam iegūt pilnvērtīgu izglītību. Turklāt pedagogiem pēc pārmaiņām būs vajadzīgs asistents, norāda apvienībā "Sadzirdi.lv".
Rīgas mēra Burova gāšanai opozīcija plāno vākt savus parakstus; budžeta nepieņemšanā riskus nesaskata
Rīgas domes “Saskaņas” frakcija plāno izdibināt, kādu iemeslu dēļ tās deputāts Jānis Ločmelis atsauca parakstu un tādējādi izgāza bijušo koalīcijas partneru mēģinājumu atbrīvot no amata mēru Oļegu Burovu no “Gods kalpot Rīgai”. Paredzams, ka “Saskaņa” mēģinās ar otru piegājienu savākt parakstus Burova gāšanai, tomēr opozīcija savas balsis tai nesola, tā vietā apsverot parakstus vākt pati.
Melanomas pacienti un onkologi gandarīti par valsts lēmumu apmaksāt imūnterapiju
Par valsts lēmumu, ka no 20. janvāra visiem pacientiem ar metastātisku ādas melanomu Latvija apmaksā tādu pašu ārstēšanu kā citviet Eiropā, ir gandarīti gan pacienti, gan ārsti. Tas nozīmē, ka dārgo imūnterapijas zāļu iegādei vairs nebūs jālūdz ziedotāju atbalsts. Līdzekļi esot rasti esošajā budžetā, un pēc sarunām ar ražotāju izdevies samazināt zāļu cenu.
Ministre pagaidām atturas iztirzāt mediķu atalgojuma topošo modeli
Uzskaitot pērnā gada paveikto veselības aprūpē, tajā skaitā aktualitātes nozarē, Veselības ministrija (VM) ne ar vārdu nepieminēja mediķu algu jautājumu, ne ar to saistītās mediķu protesta akcijas. Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") skaidroja – tas tāpēc, ka protestus iniciējuši nozares pārstāvji, ne ministrija. Jaunās atalgojuma sistēmas izstrāde esot procesā, un kamēr nav gatava, publiski netikšot iztirzāta.
«Aizliegtais paņēmiens» pēta: Vai apturēsim jūras uzbrukumu Latvijas piekrastei, un kā klimats ietekmēs dzīvniekus?
Jūra nāks vēl tuvāk, Kurzemē par sniegu varēs tikai sapņot. Daudz aļņu, stirnu un vēl: jauna ērce – ornamentētā. Kādas ir Latvijas laika ziņas nākotnei?  Kāda ir Latvijas pēda globālajā sasilšanā, un kādēļ skaistie rapšu lauki nav nemaz tik skaisti? Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens" operācijā “Klimats un Latvija” jeb “Latvijas laika ziņas nākotnei" turpina runāt par klimata pārmaiņām, akcentējot Latvijas pieredzi - aiz loga redzam, ka ir jau janvāris, bet aizvien nesnieg. Kas notiks tālāk, un kāds ir Latvijas klimata pēdas lielums, salīdzinot ar citām valstīm?
15,5 tūkstoši rīdzinieku parakstās par jauna parka izveidi
Parks vai biroju ēka? Šāda izšķiršanās valstij jāpieņem par zemes gabalu Rīgā, Brīvības gatvē 207, kur savulaik atradās sporta biedrības “Marss” velotreks. Lai paustu atbalstu zaļajai zonai un aizstāvētu kokus, šodien Saeimā iesniegti 15,5 tūkstoši parakstu pret apbūvi šai adresē. Iedzīvotāji tur grib redzēt parku.
Salgales baznīcas drupu liktenis neskaidrs
Pirms trim gadiem Ozolnieku novada pašvaldība  dāvinājumā pieņēma senās Salgales baznīcas drupas. To liktenis joprojām ir neskaidrs. Finansiālu atbalstu  to atjaunošanai iegūt neesot izdevies, un tagad tās ir kritiskā stāvoklī.
Kuldīgā astotklasnieki pārbauda devītklasnieku zināšanas par Barikāžu laiku
Kuldīga 1991. gada janvārī bija otra stratēģiski svarīgā vieta aiz Rīgas. Ja par satraucošajiem notikumiem pasaulei vairs nevarētu paziņot no galvaspilsētas, viss bija sagatavots, lai to darītu no Kuldīgas. Barikāžu laika 29. gadadienā Kuldīgā astotklasnieki pārbaudīja devītklasnieku zināšanas par Barikāžu laiku.
Latvijā brīvprātīgie šuj sedziņas Austrālijas ugunsgrēkos cietušajiem dzīvniekiem
Austrālijas postošie ugunsgrēki nav atstājuši vienaldzīgus arī Latvijas iedzīvotājus. Ar sociālo tīklu palīdzību izveidota domubiedru grupa, aicinot izšūt vai uzadīt sedziņas tālajā zemē cietušajiem dzīvniekiem. Šim aicinājumam atsaucās arī valmierieši. Vispirms dažādas sedziņas darināja Valmieras Viestura vidusskolas 4. klases meitenes mājturības stundas laikā, un šim piemēram sekoja arī citi interesenti Valmieras jaunatnes centra rīkotajā radošajā pēcpusdienā.
Valsts apmaksās šķidro ēdināšanu neārstējamiem pacientiem
No šā gada otras puses neārstējami slimu pacientu šķidro ēdināšanu apmaksās valsts. Tas nozīmē, ka sabiedrisko mediju labdarības maratonam “Dod pieci” ir ne vien izdevies savākt līdzekļus nedziedināmi slimu pacientu ēdināšanai šogad, bet arī, aktualizējot paliatīvās aprūpes pieejamības jautājumus, mainīt valstī ierasto kārtību.
Atsaukta paraksta dēļ pajūk plāns atbrīvot Burovu; «Saskaņa» sola savākt balsis mēra atlaišanai
Tuvākajās dienās apritētu divu nedēļu termiņš, kad Rīgas mēram, “Gods kalpot Rīgai” politiķim Oļegam Burovam būtu jāsasauc domes ārkārtas sēde, kurā lemtu par viņa atbrīvošanu no amata. Taču “Saskaņas” deputāts Jānis Ločmelis ir atsaucis savu parakstu, līdz ar to vismaz pagaidām bijušo koalīcijas partiju iecere atstādināt Burovu ir izgāzusies. “Saskaņa” gan sola nepadoties, mēra atlaišanai parakstus savākt no jauna, kā arī nebalsot par galvaspilsētas šā gada budžetu.
Premjers: Koalīcija iebilst pret prasību mazināšanu kandidātiem uz policijas šefa amatu
Koalīcijas partiju sadarbības sanāksme noraidījusi ideju Ministru kabineta darba kārtībā iekļaut grozījumus, kas ļautu rīkot atklātu konkursu uz Valsts policijas priekšnieka amatu un paplašinātu pretendentu loku, paziņoja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”). Savukārt premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzsvēra, iebildumi ir pret prasību mazināšanu kandidātiem.
Barikāžu dalībnieki: Toreiz visi bijām savējie
Pirmdien, 20. janvārī, aprit 29 gadi kopš asiņainākajiem barikāžu laika notikumiem. Barikāžu dalībniekiem tolaik piedzīvotais joprojām ir spilgtā atmiņā, bet pašlaik aug jau otrā paaudze, kurai 1991. gada notikumi ir tāla un ne līdz galam saprotama vēsture. Viņi šodien satikās Barikāžu aizstāvju piemiņas dienas pasākumos.
Jaunākie
Interesanti