Latvijā
Maksas rezidentūras ēnas puse – pabalsts pēc saslimšanas ar Covid-19 nepienākas
Kādas rezidentes saslimšana ar Covid-19 – visticamāk, dežūras laikā slimnīcā – no jauna aktualizēja Latvijā jau gadiem neatrisināto jautājumu par sociālajām garantijām. Ārsti, kuri par medicīnas studijām maksā paši, ir sociāli pilnīgi neaizsargāti, jo par darbu slimnīcā nesaņem atalgojumu. Un tad, kad slimība skar pašus, viņi nevar pretendēt uz slimības pabalstu.
Covid-19 vakcinācijas birojā sola divreiz lielāku algu, nekā paredz normatīvi
Līdz otrdienai, 19. janvārim, var pieteikties darbam topošajā Vakcinācijas projekta birojā. Lai gan birojs būs Veselības ministrijas struktūrvienība, biroja vadītājam  paredzēts divreiz augstāks atalgojums, nekā valsts iestādēs pieļauj normatīvie akti. Ministrija skaidro, ka tādā veidā iecerēts piesaistīt augsta līmeņa profesionāļus.  
Baušķenieku atmiņas par barikāžu laiku apkopo grāmatā
Pirms trīsdesmit gadiem šajās dienās ap pusmiljons cilvēku pulcējās Rīgā, lai veidotu barikādes un aizsargātu atgūto Latvijas brīvību. Bauskas puses Atmodas laika dalībnieku atmiņas kāds iecavnieks, kurš tolaik vēl nemaz nebija dzimis, apkopo grāmatās. Pirmā grāmata izdota, atzīmējot Latvijas Neatkarības atjaunošanas 30. gadskārtu, un pašlaik sākts darbs pie otrās grāmatas. 
Rēzeknē sūdzas par nepienācīgi notīrītām ietvēm 
Rēzeknē jau atkal pēc intensīvas snigšanas ir saņemtas sūdzības par ietvju tīrīšanas kvalitāti. Vairākus gadus par to stāvokli ziemā ir atbildīgs uzņēmums “Clean R”. Šī nav pirmā reize, kad iedzīvotāji, kā arī pašvaldība publiski pauž savu neapmierinātību. Uzņēmumam piemērotas pirmās sankcijas, darbu pastiprināti ik dienu uzrauga pilsētvides speciālisti.
Kariņš: Nav pamata Covid-19 ierobežojumu atcelšanai vai īpašai mīkstināšanai
Pašlaik nav nekāda pamata domāt, ka valdība tagad varētu atcelt vai īpaši mīkstināt Covid-19 apkarošanai noteiktos ierobežojumus, jo situācija pagaidām tikai nedaudz stabilizējas, bet ir jāpanāk saslimstības samazināšanās, attālinātajā preses konferencē pauda premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).
Sociālās aprūpes centriem jāveido vakcinēties gribētāju saraksti; potes – ne agrāk par februāra vidu
Ilgstošas sociālās aprūpes centros vakcinācija pret Covid-19 varētu sākties, ātrākais, februāra vidū. Taču pagaidām vēl ir daudz neskaidrību, kā tas notiks un cik vispār būs vakcinēties gribētāju. Situācija ir smaga – pēdējās divās nedēļās Covid-19 skāris vairāk nekā 80 sociālās aprūpes iestāžu, un Latvijas Pašvaldību savienība uzsver: problēmu risināšanai vajadzīga vienota pieeja neatkarīgi no tā, vai sociālās aprūpes centrs pieder valstij, pašvaldībai vai ir privāts. Skaidru stratēģiju gaida arī īslaicīgas sociālās aprūpes veicēji – dienas centri, grupu dzīvokļi, patversmes un mājas aprūpētāji.
SPKC brīdina: Autobusā Talsi–Dubulti–Rīga un Rīga–Dubulti–Talsi braucis inficēts pasažieris
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 16.janvārī braucis ar autobusu Talsi–Dubulti–Rīga, (AS “Talsu autotransports”, reisa Nr. 7951),  plkst.5.15 no Talsu autoostas līdz Rīgas autoostai un plkst. 10.05 braucis atpakaļ ar autobusu Rīga–Dubulti–Talsi (AS “Talsu autotransports”, reisa Nr. 7951).
Pērn nelaimes gadījumos cieta 176 policisti, ugunsdzēsēji un robežsargi. Kādas garantijas viņiem pienākas
Glābjot un aizsargājot citu cilvēku dzīvības, pērn iekšlietu nozarē nelaimes gadījumos cieta 176 personas. Savukārt 2019. gadā – 245. Visbiežāk traumas gūst policisti, seko ugunsdzēsēji un robežsargi. Par laimi pēdējo trīs gadu laikā letālo gadījumu nav bijis. Kādas garantijas pēc traumu gūšanas, pašaizliedzīgi pildot darba pienākumus, valsts nodrošina šiem cilvēkiem? Ko darīt tiem glābējiem, policistiem vai citiem darbiniekiem, kuri vairs nevar atgriezties dienestā.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt