Latvijā
Daugavpilī neizslēdz sarežģījumus bērnudārzos mācībās latviešu valodā
No 2021. gada rudens izglītība latviešu valodā būs jānodrošina visos pašvaldību bērnudārzos. Šādus likuma grozījumus pieņēma Saeima 14. maijā. Kā viens no argumentiem ir nepieļaut situāciju, kad kādā pašvaldības bērnudārzā izglītības pakalpojums būs pieejams tikai krievu valodā. Daugavpilī no 27 pirmsskolas izglītības iestādēm pašlaik astoņos bērnudārzos nav pieejamas izglītības programmas latviešu valodā.
REPORTĀŽA: Vidusskolēni kārto angļu valodas eksāmenu
Vidusskolēni visā Latvijā otrdien, 2. jūnijā, kārtoja pirmo centralizēto eksāmenu – angļu valodā. Šogad eksāmens bija īsāks nekā citus gadus un tā norisi pavadīja vairāki drošības pasākumi, kas saistīti ar koronavīrusa izplatības ierobežošanu.
Veselības inspekcijas izvērtējums apliecina – operācijas jākoncentrē lielajās slimnīcās
Mazajās, zemāku līmeņu slimnīcās šobrīd absolūtais vairākums darba ir terapijas un aprūpes jomā, tādējādi tas parāda – sarežģītas operācijas un manipulācijas jāatstāj lielajām slimnīcām, bet mazajām, reģionos esošajām slimnīcām jāspecializējas ambulatoro dienas stacionāra pakalpojumu un primārās veselības aprūpes jomā. Par Veselības inspekcijas pārbaudē secināto valdību otrdien, 2. jūnijā, informēja inspekcijas vadītāja Indra Dreika.
Piekto reizi veiks testus Covid-19 skartajā aprūpes centrā «Mārsnēni»
Tuvāko dienu laikā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki jau piekto reizi veiks pārbaudi sociālās aprūpes centrā "Mārsnēni", lai testētu, vai klienti un aprūpētāji ir Covid-19 negatīvi vai ne. Jebkādus pārmetumus, ka tieši testēšanas laikā vīruss izplatījies starp klientiem, dienestā kategoriski noraidīja. Tieši otrādi – aizsargtērpi un maskas sākotnēji neesot bijuši pašiem "Mārsnēnu" darbiniekiem.
«Progresīvie» atbalsta sadarbības turpināšanu ar «Attīstībai/Par!» Rīgas domes vēlēšanās
Pēc apvienības «Attīstībai/Par!» valdes lēmuma neatsaukt apvienības politiķi Mārtiņu Bondaru no Saeimas Budžeta komisijas vadības saistībā ar viņam nelabvēlīgo spriedumu maksātnespējīgās "Latvijas krājbankas" lietā partijas "Progresīvie" biedri tomēr pauduši atbalstu kopējam startam Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās ar "Attīstībai/Par!", informēja "Progresīvo" līdzpriekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.
PTAC aizliedz «Tele2» prasīt maksu par nepasūtītu pakalpojumu
Mobilo sakaru operators „Tele2” daudziem patērētājiem aprīļa nogalē paziņoja, ka neatkarīgi no izvēlētā tarifu plāna no 1. jūnija un līdz gada beigām viņiem sniegs jaunu pakalpojumu “Bezlimita internets Latvijā” par papildu maksu 2,5 eiro.
Pēdējo 2 gadu laikā apzagtas vismaz 10 vairumtirgotāju noliktavas
Pēdējo divu gadu laikā ir apzagtas vismaz 10 tirdzniecības un ražošanas uzņēmumu noliktavas. Zagļu guvums mērāms vairāku desmitu miljonu eiro vērtībā. Uzņēmumi kopā ar partneriem nolēmuši apvienoties, lai pievērstu gan sabiedrības, gan valsts institūciju uzmanību organizētās noziedzības nodarījumam, ietekmei uz tirgu un sakritībām lietu apstākļos, paziņojumā medijiem informēja vairāki uzņēmumi.
Atjaunos Mērsraga kanāla tiltu
Atjaunošanas darbus veic SIA Tilts par līgumcenu 451 443 eiro (ar PVN), un pilnībā darbus plānots pabeigt līdz šī gada novembra beigām.
Jaunākie
Interesanti