Latvijā
Veselības komunikācijas eksperte: Sabiedrība jāmotivē vakcinēties divas reizes; jāuzrunā arī krieviski
Gan amatpersonu vakcinēšana, rādot piemēru, gan arī uzņēmumu iesaistīšanās sociālās kampaņās, aicinot uzticēties zinātnes sasniegumiem, var sniegt pozitīvu efektu sabiedrības gatavībai vakcinēties pret Covid-19. Tomēr svarīgi visus instrumentus izmantot gudri. Arī informācija krievu valodā šajā gadījumā ir nepieciešama, jo galvenais mērķis ir sabiedrības veselība. Tā uzskata veselības komunikācijas eksperti.
Ministrs: Vakcinācija pret Covid-19 uzņem apgriezienus; janvāra beigās vakcīnu var pietrūkt
Ārstniecības iestāžu darbinieku vakcinācija pret Covid-19 Latvijā uzņem apgriezienus. To preses konferencē paziņoja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!"), norādot, ka iepriekšējās divās dienās sasniegts līdz šim lielākais vakcinēto mediķu skaits. Iespējams gan, ka janvāra beigās vakcīnu pietrūks un uz laiku izveidosies mediķu rinda pēc vakcīnas.
Rīgā sniega apjoms uz brauktuvēm liels; aicina braukt uzmanīgi
Pēc intensīvas snigšanas visas nakts garumā trešdienas rītā uz ielām, tiltiem un veloceļiem, īpaši Daugavas labajā krastā, ir izveidojies liels sniega apjoms, tādēļ var būt apgrūtināta braukšana, kā arī iespējama slīdēšana, informēja Rīgas domē. Savukārt "Drošas braukšanas skolā" uzsver – braucot  jāizvēlas laikapstākļiem atbilstošs ātrums.
Kurzemē vakcinācija pret Covid-19 norit raiti, Liepājas slimnīcā vakcinēti 99% ārstu
Kurzemes lielākajās slimnīcās turpinās mediķu vakcinēšana pret Covid-19. Visaktīvāk vakcinēšana norit Liepājas reģionālajā slimnīcā, kur līdz otrdienas pēcpusdienai jau vakcinēti 99% ārstu. Nopietnas komplikācijas pēc vakcinācijas nav konstatētas, taču vairāki cilvēki Kurzemes slimnīcās stāstījuši par galvassāpēm, sliktu dūšu, iesnām vai citām pazīmēm. Joprojām ir daļa slimnīcu darbinieku, kuri nevēlas vakcinēties vai šaubās par vakcīnu lietderību un drošību.  
Skride: Vakcinācija jau samazina saslimšanu ar Covid-19 slimnīcās
Vairāki tūkstoši mediķu jau saņēmuši vakcīnas pret Covid-19, un pēdējās dienās jau mazinās ārstu saslimstība ar jauno koronavīrusu, piemēram, Stradiņa slimnīcā iepriekš ik dienu saslima vairāk nekā 10 darbinieki, bet tagad tie ir kādi pāris saslimušo, LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītājs Andris Skride ("Attīstībai/Par").
Covid-19 sociālās aprūpes centros: Veselības inspekcija nopietnus pārkāpumus nav atklājusi
Engures novadā sociālās aprūpes centrā “Rauda” periodā no Ziemassvētkiem no Covid-19 miris 21 klients. Inficēta lielākā daļa aprūpējamo. Daudzi desmiti darbinieku – arī Covid pozitīvi. Pašvaldībā norāda – vīruss izplatījies tik strauji, ka nav bijis iespēju to laikus apturēt. Tikmēr  Tiesībsarga birojā norāda – jāizmeklē, vai iestādes ir darījušas visu iespējamo, lai neapdraudētu klientu veselību un dzīvību, bet Veselības inspekcija līdz šim pārkāpumus centros nav atklājusi.
Auces novadā biedrībai un deju kolektīvam nesaskaņas tautastērpu dēļ
Četrpadsmit gadu laikā Zemgales reģionā ar Eiropas Savienības fondu atbalstu pašdarbības kolektīviem uzšūti vairāk nekā tūkstoš tautas tērpu. Saudzīgi valkāti un rūpīgi kopti, tie var kalpot krietni ilgāk par projekta uzraudzības noteikto laiku – pieciem gadiem, un vairumā gadījumu tā arī notiek. Taču Auces novadā par Eiropas naudu šūtie tērpi izraisījuši konfliktu starp deju kolektīvu un biedrību, kura tos sagādāja.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt