Latvijā
Vasarā pie Liepājas ezera atvērs Dabas māju
Šogad Kurzeme iegūs vēl vienu sakārtotu vietu ar pievienoto vērtību – noslēgumam tuvojas Dabas mājas būvniecība pie Liepājas ezera. Pašvaldībai izdevies piesaistīt vēl papildu finansējumu, un šogad Zirgu salā plānots izveidot arī skrituļošanas trasi. Tā vieta, kas senāk kalpoja kā atkritumu izgāztuve, tagad kļūst par iecienītu pastaigu un atpūtas vietu, bet Dabas māja būs izglītojošs centrs tieši pie Liepājas ezera.
«Latvijas dzelzceļa» valdes dubulto amatu lieta nodota KNAB
Ģenerālprokuratūras sāktais kriminālprocess par, iespējams, nelikumīgas pārvaldes institūcijas izveidošanu “Latvijas dzelzceļā” (LDz) saistīts ar nesen likvidēto koncerna Prezidentu padomi, ziņo LTV. Lieta sākta pēc satiksmes ministra Tāļa Linkaita (Jaunā konservatīvā partija) iesnieguma, kurā lūgts izvērtēt “Latvijas dzelzceļa” vadītājiem pērn izmaksātās kompensācijas.   Lieta nodota izmeklēšanai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).
Vairākas Rēzeknes skolas zaudēs vidusskolas statusu
Rēzeknes dome atbalstījusi priekšlikumu trīs pilsētas vidusskolas reorganizēt par pamatskolām. Lēmuma pieņemšanu sekmējuši vairāki faktori, tostarp kompetenču satura īstenošana, kā arī Eiropas Savienības finansēto projektu nosacījumi. Reorganizāciju plānots sākt nākamajā gadā, saglabājot vidējās izglītības klašu audzēkņiem iespēju pabeigt mācības esošajās skolās.      
Savākti jau 2600 paraksti pret Medemciema krustojuma pārbūvi
Medemciema un apkārtnes iedzīvotāji sašutuši par  uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) ieceri pavasarī reorganizēt satiksmes plūsmu uz Jelgavas šosejas. Pret to jau savākti 2600 paraksti. Viņuprāt, kreisā pagrieziena aizliegšana, par apgriešanās vietu nosakot divlīmeņu satiksmes mezglu ar Rīgas apvedceļu, ir vien melnā punkta pārcelšana no vienas vietas uz otru.     
Dānija izdos Latvijas pilsoni Misāni Dienvidāfrikai
Dānijas tiesa piektdien, 14. februārī, lēma neatbrīvot apcietinājumā esošo Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, kura Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) tiek vainota sava bērna nolaupīšanā, LTV informēja Misānes advokāts. Misāne tiks izdota Dienvidāfrikai.
Eiropas Padomes pašvaldību kongresa eksperti iesaka atlikt administratīvi teritoriālo reformu; Pūce pārmetumus noraida
Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa Monitoringa komitejas eksperti, kuri decembrī viesojās Latvijā, ziņojumā ir secinājuši, ka administratīvi teritoriālās reformas procesā manāmas vairākas pretrunas un demokrātijas pārkāpumi, tāpēc mudina Saeimu atlikt ar pašvaldību reformu saistīto likumprojektu. Šī ir starptautiska rekomendācija, kuras īstenošana pozitīvi atsauktos uz valsts tēlu, bet ne obligāti izpildāma norāde. Pašvaldību ministrs pārmetumus noraida.
Ventspils plāno aizliegt spēļu zāles
Pēc pieciem gadiem Ventspilī varētu tikt slēgtas visas 11 spēļu zāles. Tā izriet no domes izspriešanai sagatavotā lēmumprojekta, ko deputāti vētīs piektdien. Ventspils neslēpj, ka azartspēles vēlas aizliegt, jo valsts ir lēmusi gandrīz visus no šā biznesa iekasētos nodokļus paņemt sev. Nozare vērtē – tas bija sagaidāms, tam sekos arī citas pašvaldības, radot risku uzplaukt nelegālajam spēļu zāļu rūpalam.
Intervija ar Sarmīti Ēlerti: Kāpēc sabiedriskajiem medijiem nepieciešama kritika
Aizvien skaidrākas aprises gūst jaunais sabiedrisko mediju likums, par ko Saeimā jau drīzumā varētu balsot otrajā lasījumā. Vairākus - tajā skaitā strīdīgus - priekšlikumus jaunajam likumam piedāvājis arī Valsts prezidents Egils Levits. Prezidents jau iepriekš pievērsis īpašu nozīmi medijiem. Par jauno sabiedrisko mediju likumu un citiem jautājumiem intervijā Latvijas Radio stāsta prezidenta padomniece kultūrpolitikas jautājumos Sarmīte Ēlerte.
Novadu reforma sašķeļ Varakļānu novada iedzīvotājus divās frontēs
Vietvarās turpinās diskusijas par gaidāmo reformu. Emocionālā gaisotnē Varakļānos  iedzīvotāji sašķēlušies divās frontēs. Vieni atbalsta Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes, otri – Madonas novadam. Notiek arī iedzīvotāju aptauja, kuras rezultāti nākamnedēļ tiks nodoti Saeimas komisijai.      
Jaunākie
Interesanti