Latvijā
Pagaidu aizsardzību pret vardarbību varēs lūgt visā Latvijā
Pēc Latvijas Televīzijas un pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" kopā veidotās rubrikas "Vardarbība ģimenē" valdība šovasar lēma, ka policijai būs pienākums par vardarbības konfliktiem ģimenēs informēt sociālos dienestus. Tas ļaus problēmas pamanīt laikus un novērst nāves draudus. Šonedēļ Saeimas atbildīgā komisija arī lēma labot aplamību likumā, ko spilgti izgaismo traģiska nāve Krāslavā. Turpmāk cietušie lūgt pagaidu aizsardzību pret vardarbību varēs visā Latvijā, nevis kādā konkrētā tiesā. 
Atkal atliek katoļu priestera Zeiļas lietas skatīšanu
Krimināllieta, kurā par bezpalīdzības stāvoklī esošas personas seksuālu izmantošanu apsūdzētas vairākas personas, tostarp katoļu baznīcas priesteris Pāvels Zeiļa, tiesā nonāca 2019. gada nogalē. Taču tiesai joprojām nav izdevies sākt skatīt lietu pēc būtības. Arī ceturtdien paredzētā sēde pārcelta.
Atklāj izstādi par Baltijas ceļu uz ANO
No piektdienas, 18.septembra, līdz oktobra beigām Latvijas Nacionālajā bibliotēkā aplūkojama izstāde, kas veltīta vienai no savulaik ietekmīgākajām baltiešu trimdas organizācijām -  “Baltiešu aicinājums Apvienotajām nācijām” jeb BATUN.
Lukašenko paziņojumam par robežu slēgšanu rīcība pagaidām neseko
Aleksandra Lukašenko draudi slēgt robežu ar Poliju un Lietuvu pagaidām nav piepildījušies. Kustībā pār valstu robežām izmaiņu neesot. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") norāda, ka gadījumā, ja Baltkrievijas robežas ar Poliju un Lietuvu tiks slēgtas, Latvija kļūtu par vienīgo ceļu, kā cilvēkiem izkļūt no Baltkrievijas.
Līvānu novadā Olimpisko dienu atzīmē ar kopīgu vingrošanu
Šodien visā Latvijā notika Olimpiskās dienas aktivitātes, kas pulcēja vairāk nekā 120 tūkstošus dalībnieku no visiem Latvijas reģioniem. Pasākuma mērķis ir veicināt interesi par sportu un iepazīstināt ar dažādiem sporta veidiem. Daudzās izglītības iestādēs rīts sākās ar kopīgu vingrošanu, arī Līvānu novadā.
Akcijā Limbažos liek domāt par operatīvā transporta piekļuvi mājām
Operatīvajam dienestam daudzdzīvokļu namu pagalmi bieži vien ir liels izaicinājums, jo tajos novietotās automašīnas traucē iespējami ātri piekļūt nelaimes gadījuma vietai. Lai pievērstu uzmanību šai problēmai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests(VUGD) rīko akciju, kuras laikā pārbauda pagalmu pieejamību. Problēmas konstatētas arī Limbažos.

“Šis ir viens no piemēriem, ja būtu nepieciešams mums veikt šos glābšanas darbus, mēs savu tehniku šeit iekšā nedabūjam, lai mēs pilnvērtīgi, ātri un kvalitatīvi varam izdarīt mūsu uzticēto funkciju,” kādā pagalmā norādīja VUGD Vidzemes reģionālās brigādes Limbažu daļas komandieris Arnis Banders.
Brīvprātīgie palīdz novākt vētras postījumus Majoru pludmalē
Arī šodien turpinās vakardienas vētras postījumu likvidēšana. Ielās arvien dzird ugunsdzēsēju mašīnu sirēnas, sētniekiem darba pilnas rokas. Tikmēr sociālos tīklus vakar aplidoja sauciens pēc palīdzības Majoru pludmalē. Jūra bija pārņēmusi Eiropas čempionāta pludmales volejbolā galveno laukumu. Spēles izdevās veiksmīgi pārcelt uz citiem laukumiem, bet Majoros šorīt satikās vairāki desmiti brīvprātīgo gan no Jūrmalas, gan Rīgas, lai čempionāta laukumus sagatavotu pludmales volejbolistiem pēc iespējas ātrāk.
Arī Lietuva nonāk «pašizolācijas valstu sarakstā»; lidojumi aizliegti uz 4 Eiropas valstīm
31 Eiropas valstī Covid-19 izplatība tiek uzskatīta par tik augstu, ka, atgriežoties Latvijā pēc šo valstu apmeklējuma, jāievēro 10 dienu pašizolācija. No sestdienas, 19.septembra, pašizolācija jāievēro, arī ieceļojot no Lietuvas. Turpmāko nedēļu pašizolācija nav jāievēro, atgriežoties vien no 4 Eiropas valstīm, savukārt lidojumi un citi starptautiskie pasažieru pārvadājumi no nākamās nedēļas skars 4 Eiropas valstis, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
Stiprā vēja laikā «Sadales tīkla» elektromontieri novērsuši 250 elektrotīkla bojājumus
Spēcīgais vējš, kas ceturtdien Kurzemē un Vidzemē brāzmās sasniedza spēku 23 metrus sekundē, bet piekrastes rajonos pat 28 metrus sekundē, lielus postījumus elektrotīklā nav radījis. Visas dienas garumā vēja ietekmē elektroapgādes traucējumi reģistrēti un iespējami operatīvi novērsti Rīgā, Pierīgas novados, kā arī Lubānas, Kuldīgas, Jelgavas un Bauskas novadā.
Mācību «Namejs» laikā zemessargi Rīgā un tās apkārtnē veiks patrulēšanu
No 21. līdz 27. septembrim Zemessardzes 1. Rīgas brigādes atbildības teritorijā – Rīgā, Jūrmalā, Babītes, Olaines, Mārupes, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Vecumnieku, Bauskas, Stopiņu, Salaspils, Garkalnes, Carnikavas, Ādažu, Ropažu un Rundāles novados – notiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militāro mācību cikls "Namejs 2020", informēja Zemessardzē.
Jaunākie
Interesanti