Latvijā
Saeimas atbildīgā komisija plāno saukt skaidroties galvaspilsētas administrāciju
Rīgas pašvaldības pagaidu vadības lēmums atstādināt pašvaldības ilggadējo izpilddirektoru Juri Radzeviču un viņa vietā ar speciāla amata izveidi iecelt Ivetu Zalpēteri nav palicis nepamanīts arī Saeimas komisijā, kas likumdevēja līmenī pārrauga pašvaldību darbu. Proti, fakti rāda, ka ar personāliju rokādi galvaspilsētas izpildvarā notiek arī politiskās ietekmes maiņa. Šajā gadījumā tā var būt pašvaldību lietu ministrijas politiskās vadības interesēs. Turklāt rodas arī jautājums, kas un kā šajā ārkārtējā situācijā pieskata Rīgas pagaidu pārvaldnieku darbu.
Rindas uz Latvijas–Lietuvas robežas mazinās
Situācija uz Latvijas–Lietuvas robežas, kur ceturtdien Latvijas pusē pirms Grenctāles izveidojās 16 kilometrus gara automašīnu rinda, piektdienas rītā uzlabojusies, LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).
Pieaug dabā izmesto atkritumu daudzums
Pieaug dabā izmesto atkritumu daudzums saistībā ar to, ka iedzīvotāji aizvien biežāk apmeklē dabas takas un citus objektus.Tas kaitē ne tikai dzīvniekiem un dabai kopumā, bet arī prasa vairāk resursu, lai no atkritumiem atbrīvotos.
Igaunijas prasībām mainoties, daļai Valkas iedzīvotāju ieeja Valgā liegta
Jau divas nedēļas tiek risināts jautājums par iedzīvotāju kustību pāri Valkas-Valgas robežai. Atļaujas izsniedz Igaunijas policijas un robežsardzes padome. Tā izvērtē, vai iemesls doties uz vienu vai otru pilsētu ir pamatots. Tā kā kaimiņvalsts prasības mainās teju ik dienu, daudziem valcēniešiem šī iespēja tiek liegta.  
Tehniskās apskates stacijas neslēdz; ievieš papildu drošības pasākumus
Ārkārtējā situācija valstī korekcijas liek ieviest arī attiecībā uz dažādiem Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) nodrošinātajiem pakalpojumiem – sākot no transportlīdzekļu tehniskās apskates nodrošināšanas un beidzot ar autovadītāju tiesību iegūšanas kārtību un transportalīdzekļa reģistrāciju. CSDD pārstāvis Jānis Aizpors uzsver, ka šobrīd klienti tiek aizvien vairāk aicināti izmantot direkcijas piedāvātos e-pakalpojumus, kas ļauj daudzas lietas izdarīt attālināti.
Jaunākie
Interesanti