Latvijā
IZM atsauc steidzamības kārtā virzīto ieceri samazināt skolu skaitu
Iecere steidzamības kārtā samazināt skolu skaitu un iegūt papildu naudu skolotāju algām ir izgāzusies. Priekšlikumu – kopā ar valsts budžetu pieņemt grozījumus arī Izglītības likumā un tādējādi noteikt, ka skolēnu skaita ziņā nelielās skolas valsts naudu vairs nesaņems, tā autore –  Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) – tomēr atsauca. Ko tas nozīmē? Vai izglītības ministres pieteiktās skolu tīkla reformas tiks īstenotas?
Rīgas būvvalde pret mēru Burovu: «Z-torņi» uzjunda kaislības domē
Notikumiem bagāta diena izvērtās Rīgas būvvaldē. Tās vadītājs Inguss Vircavs ceļ trauksmi – tiekot izdarīts politisks spiediens, darbiniekiem liek pienākumus veikt pavirši un pieņemt ekspluatācijā miljonāram Jurijam Šefleram piederošos debesskrāpjus "Z-torņi" (Z-Towers) Pārdaugavā, Rīgā. Galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai"), kurš tiek nosaukts par spiediena izdarītāju, apgalvo, ka būvvalde esot pārāk birokrātiska.
KNAB darbinieki veic kratīšanas Preiļu novada domē
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veic procesuālas darbības, tostarp sankcionētas kratīšanas, Preiļu novada domē. KNAB darbinieki interesējas par domes priekšsēdētāju Marutu Plivdu (Latgales partija) un būvvaldi, liecina LTV rīcībā esošā informācija.
Puntulis: Publiskās un privātās partnerības modelis Nacionālās koncertzāles būvniecībai ir izdevīgākais risinājums Latvijai
Publiskās un privātās partnerības modelis Nacionālās koncertzāles būvniecībai ir izdevīgākais risinājums Latvijai, uzskata kultūras ministrs Nauris Puntulis no Nacionālās apvienības. Valdība šodien apstiprināja informatīvo ziņojumu šajā jautājumā. Līdz ar to sāksies darbs pie juridiskiem risinājumiem nacionālās koncertzāles un konferenču centra projekta īstenošanu publiskās – privātās partnerības modelī.
KP: Valsts un pašvaldības ierobežo ūdens skaitītāju maiņas biznesu
Konkurences padome (KP) identificējusi barjeras uzņēmēju ienākšanai un darbībai individuālo ūdens patēriņa skaitītāju maiņas un plombēšanas pakalpojuma tirgū, informēja padomē. KP aicina Ekonomikas ministriju izvērtēt iespēju atcelt normatīvos esošo nosacījumu, kas prasa individuālā ūdens patēriņa skaitītāja pievienošanas vietu noplombēt pārvaldnieka klātbūtnē.
Veselības nozarei dažādiem mērķiem novirza 8,8 miljonus eiro
Pārdalot līdzekļus, veselības nozarei novirzīti vēl papildu 8,8 miljonus eiro, informēja Veselības ministrijā. No kopējās summas 5,2 miljonus eiro veselības nozarei pārdalīs no citām programmām, savukārt 3,67 miljonus eiro pārdalīs esošā nozares finansējuma ietvaros.
Premjers mediķiem piedāvā pusi no solītās naudas; viņi nav gatavi kompromisiem
Risinājums nav panākts, un ārstniecības personas vēl aizvien gatavojas protesta akcijām. Tā pēc tikšanās ar premjerministru, veselības un finanšu ministriem paziņoja Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītājs Kārlis Rācenis. Atbildi nedeva arī tikšanās ar prezidentu. Tikmēr veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") pēc tikšanās norādīja, ka ir jādomā par veselības aprūpes finansēšanas likuma grozījumiem, jo solītos 20% pie algas ārstniecības personām pielikt nav iespējams.
Puse jaunatklāto vēža gadījumu – pacientiem no Rīgas un Pierīgas
Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju dzīvo galvaspilsētā Rīgā un pašvaldībās, kuras statistiķi pieskaita Pierīgas reģionam*. Šī iedzīvotāju skaita attiecība atspoguļojas ar vēža saslimstības un mirstības rādītājos. Absolūtos skaitļos rēķinot, puse no pirmreizējiem vēža pacientiem dzīvo Rīgā un Pierīgā (2017. gadā 50,52%). Un arī puse vēža dēļ mirušo 2017. gadā bija no Rīgas un Pierīgas pašvaldībām (50,16%).
«Diagnoze – vēzis»: Onkoloģijā «pateicības» – diezgan izplatītas
Tieši nepietiekamais ārstu atalgojums bieži tiek minēts par vienu no iemesliem, kura dēļ no pacientiem pie medicīnas personāla ceļo aploksnītes ar naudā izteiktu pateicību. Šis "pateicību" temats ir ārkārtīgi jūtīgs – par to Latvijas Televīzija (LTV) pārliecinājās arī pētījumā "Diagnoze – vēzis". 
Bruņotie spēki Lāčplēša dienā rīkos tautas gājienu uz Gaismas pili
Gluži kā todien pirms 100 gadiem, arī šajā 11. novembrī zvanīs baznīcu zvani - vēstot par Latvijas armijas uzvaru. Simto gadadienu, kopš Latvijas armija satrieca Bermonta karaspēku un atbrīvoja Rīgu, atzīmēs ar iedzīvotāju plašu dalību. 11. novembrī ikviens aicināts piedalīties tautas gājienā, jo toreiz - 1919. gada novembrī - ienaidnieku uzvarēt palīdzēja lielais sabiedrības atbalsts armijai.
Mediķu piketam pie Saeimas gatavojas 2000 cilvēku
Šonedēļ, 7. novembrī, plānotajā veselības aprūpes darbinieku protesta akcijā pie Saeimas kopumā no visām iesaistītajām organizācijām varētu piedalīties aptuveni divi tūkstoši cilvēku. Tikmēr valdība pirms tikšanās ar mediķu organizācijām vēl neatklāj, vai algām atrasta kāda papildu nauda.
Jaunākie
Interesanti