Dienas ziņas

Krišjāņa Kariņa (JV) speciālajos lidojumos konstatētas nelikumības

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Daugavpils klubu apķēpā ar agresorvalsti slavējošu uzrakstu

Daugavpils kluba sienā ieskrāpē agresorvalsti slavējošu uzrakstu

Agresorvalsti Krieviju slavējošs uzraksts ieskrāpēts Daugavpilī uz kāda kluba sienas. Tā īpašnieks norāda, ka šādas agresīvas izpausmes ir bijušas jau iepriekš, un cer, ka policija šo kvalificēs ne tikai kā administratīvo pārkāpumu. Policija ierosinājusi administratīvā pārkāpuma procesu par militārās agresijas un kara noziegumus slavinoša simbola izmantošanu publiskā vietā.   

ĪSUMĀ:

  • Naktī uz Daugavpils kluba sienas ieskrāpēts agresorvalsti Krieviju slavējošs uzraksts.
  • Klubu Daugavpilī dēvē par latviešu, jo to pārsvarā apmeklē latvieši.  
  • Par notikušo ziņots policijai, sākts administratīvā pārkāpuma process.
  • Kluba īpašnieks: Pēdējā laikā agresija palielinājusies – bijuši vairāki incidenti.  


Uzraksts "Slava rossiji" naktī uz trešdienu ieskrāpēts kluba sienā – tas nav ļoti pamanāms, taču vēstījums ir izlasāms.

Klubu Daugavpilī dēvē par latviešu, jo to pārsvarā apmeklē latvieši. Bārmenis, beidzot nakts maiņu, uzrakstu pamanījis un informāciju nodevis kluba īpašniekam.  

Kluba īpašnieks Andrejs Faibuševičs pastāstīja, ka pēdējā laikā agresija palielinājusies – arī pirms dažām dienām klubā noticis kautiņš, kurā krievu valodā runājoši cilvēki izsauca agresorvalsti slavējošus saukļus.

"Pēdējā laikā ir aktivizējušies arī "rašisti" Daugavpilī, varbūt, ka 9. maijs tuvojas…. Cerēsim, ka mūsu policija darīs visu, kas viņu spēkos, un ka tas netiks kvalificēts kā administratīvais pārkāpums," pauda kluba "Artilērijas pagrabi" īpašnieks Andrejs Faibuševičs,

Valsts policija notikuma vietā ieradās ceturtdien no rīta un ierosinājusi administratīvā pārkāpuma procesu.

"Šobrīd uzsākts administratīvā pārkāpuma process par militārās agresijas un kara noziegumus slavinoša simbola izmantošanu publiskā vietā. Notiek izmeklēšana un tiek skaidroti notikušā apstākļi," informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilga Teivāne-Treinovska.

Kluba īpašnieks Andrejs norādīja, ka Daugavpilī klubs ik pa reizei sastopas ar krieviski runājošiem klientiem, kuri apzināti provocē, norādot, ka nīst Latviju.

"Aprīļa mēneša laikā mums ir bijuši jau divi gadījumi īsā laika periodā. 6. aprīlī viens šāds personāžs izraisīja konfliktu ar draudiem un Krievijas kara slavināšanu, izraisot kautiņu un nodarot vidēji smagus miesas bojājumus kādam no mūsu apmeklētājiem. Protams, tika nodots policijā," pastāstīja Andrejs Faibuševičs.

Viņš arī uzskata, ka šāda agresija rodas valsts pārlieku maigās politikas dēļ.

 "Varētu domāt, ka viņi ir sajutuši asins smaku sakarā ar rietumvalstu, teiksim tā, vājo atbalstu Ukrainai un slikto stāvokli frontē," sprieda Andrejs Faibuševičs.

LRT+ sastaptie vietējie iedzīvotāji norādīja, ka ir pret šādām agresivitātes izpausmēm viņu pilsētā.   

Kluba ēkā izvietotas novērošanas kameras, taču remontdarbu dēļ tās šobrīd ir izslēgtas.   

Savukārt ceturtdien policija Daugavpilī aizturējusi kādu vīrieti par huligānismu un Krievijas kara noziegumu slavināšanu.

Vīrietis pagājušajā sestdienā kluba telpās bija uzvedies agresīvi, traucēja sabiedrisko kārtību un publiski slavināja kara noziegumus, par ko iestādes vadība ziņoja policijai. Pašlaik vīrietis aizturēts, kriminālprocesā izmeklēšana turpinās un vēl nav lemts par drošības līdzekli.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti