Latvijā
Jelgavā aizdomas par ielu uzturēšanas iepirkumu konkrēta uzņēmēja interesēs
Februāra sākumā Jelgavas pilsētas dome izsludināja 3,5 miljonu eiro vērtu konkursu, kurā aicināja pieteikties uzņēmēju, kas būtu gatavs trīs nākamos gadus gādāt par pilsētas ielu uzturēšanu. Lāpīt bedres, slaucīt ielas, tīrīt grāvjus. Taču brīdī, kad par iepirkumu sūdzējās uzņēmums, kas šos darbus nedara pašlaik, dome konkursu pārtrauca. Strīda cēlējs uzskata, ka Jelgava iepirkumu sarakstījusi speciāli ierastajam sadarbības partnerim.
«Elejai» netālajā pansionātā «Ziedkalne» pagaidām Covid-19 analīzes neveic, jo nav saslimšanas pazīmju
Pēc ziņām, ka saslimšana ar jauno koronavīrusu konstatēta četriem cilvēkiem sociālās aprūpes centrā “Eleja”, apkārtējiem radušās bažas par netālu esošo pansionātu “Ziedkalne”, kurā strādā kādas “Elejas” darbinieces vīrs. Filiāles “Ziedkalne” vadītāja pienākumu izpildītāja Sandra Bērziņa Latvijas Radio apstiprināja šo faktu, taču uzsvēra, ka darbinieks pats par to laikus informējis savu darba vietu, tādēļ viņam noteikta 14 dienu pašizolācija un viņš uz darbu nenāk.
Arī ārkārtas situācijā vides inspektori turpina kontroles
Zvejas un makšķernieku kontrole turpinās arī valstī izsludinātajā ārkārtas situācijā, informēja Valsts vides dienests. Pagājušajā mēnesī inspektori veikuši teju 300 zvejas kontroles pasākumu, no kuriem lielākā daļa iekšējos ūdeņos.
Karantīnas dienasgrāmata: Kukaiņu ģimenei pašizolācija ļāvusi pārdomāt savu devumu sabiedrībai
Visiem, kas atgriezušies no ārzemēm, 14 dienas jāievēro pašizolācija. Tas ir svarīgi, lai cīnītos pret Covid-19 uzliesmojumu. Diemžēl nākas arī dzirdēt par bezatbildīgiem līdzpilsoņiem, kuri no veselības aprūpes darbiniekiem slēpj savus nesenos ceļojumus vai to, ka ir tikušies ar kādu, kurš ir Covid-19 pozitīvs. Tāpat daudzi neievēro karantīnu vai pašizolāciju. Latvijas Radio veidotajā rubrikā “Karantīnas dienasgrāmatas” iedvesmojam cilvēkus ar stāstiem par atbildīgiem cilvēkiem, kuri rūpēs par līdzcilvēkiem paliek mājās. Pašizolāciju nu jau aizvadījusi ir Kukaiņu ģimene, bet dienasgrāmatas "lapaspuses" par otro karantīnas nedēļu uzticējusi Katrīna Kukaine.
Ļaušanās, lai kāds atbalsta. Intervija ar Covid-19 riska grupas brīvprātīgajiem palīgiem
Tapusi jauna brīvprātīgo iniciatīva "Paliec mājās", lai palīdzētu piegādāt pārtiku jaunā koronavīrusa riska grupas iedzīvotājiem vai izvestu pastaigā dzīvniekus. Beāte Andersone ir viena no pagaidām 200 brīvprātīgajiem visā Latvijā un intervijā plašāk stāsta par pieredzi izpildot nelielus uzdevumus, lai atvieglotu savas pilsētas senioru ikdienu ārkārtas situācijā.
Atpūtniekus aicina ziņot par kāpu izbraukātājiem
Krīzes laikā aktīvāk staigājot pa mežiem, cilvēki var pieķert kāpu izbraukātājus, uz to cer Papes dabas parkā. Netālu no jūras piekrastes Kolkas pusē iesniegumu par pārkāpumu saņēmusi Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Ir ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība par braukšanu ar kvadriciklu Slīteres nacionālajā parkā.
Latgalē visvairāk kūlas ugunsgrēku – Daugavpilī; dedzinātājus pieķert neizdodas
Latvijā ik gadu, iestājoties siltākam laikam, uzdarbojas pērnās zāles dedzinātāji. Par kūlas dedzināšanu draud sods no 280 līdz 700 eiro, taču vainīgos ir grūti pieķert un noskaidrot. Tādēļ tas cilvēkus īpaši neattur no dedzināšanas. Arī šogad ugunsdzēsējiem situācija nemainīga – ik dienu vairāki izsaukumi. Latvijā dzēsti jau vairāk nekā 560 kūlas ugunsgrēki, no kuriem 171 – Latgalē.
Uztrauc mājas drošība blakus Skultes pārvada būvniecībai Sarkandaugavā
Viens no lielākajiem Rīgas pašvaldības projektiem šogad ir 42 miljonus eiro vērtā pārvada būvniecība Sarkandaugavā pār dzelzceļa līniju Rīga–Skulte. Pārvads vajadzīgs, lai samazinātu sastrēgumus, taču blakus esošās daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus uztrauc ēkas drošība būvniecības laikā.
Covid-19 atklāta arī četrām personām Onkoloģijas centra stacionārā
Covid-19 infekcija sasniegusi arī Latvijas Onkoloģijas centru. Tur vīruss konstatēts diviem pacientiem un diviem stacionāra darbiniekiem. Atrastas 62 personas, ar kurām kontaktā bijuši inficētie. Divas nodaļas – Endokrinoloģijas un Pulmonoloģijas – ir slēgtas un tur veikta vispārēja dezinfekcija. Visiem Onkoloģijas stacionāra darbiniekiem, skaitā vairāk nekā 400, ir veiktas analīzes uz Covid-19.
Jaunākie
Interesanti