Latvijā
Ziemele EST tiesneses amatā stāsies oktobrī
Aizejošā Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja Ineta Ziemele darba pienākumus Eiropas Savienības Tiesā (EST) sāks pildīt 6. oktobrī pēc svinīgā solījuma došanas, informēja tiesā.
«Mūžīgo bērnu» asistentu atlīdzību cels pakāpeniski
Pagājuši nepilni trīs mēneši, kopš sabiedriskie mediji – Latvijas Radio un Latvijas Televīzija  – sadarbībā ar pētnieciskās žurnālistikas centru "Re:Baltica" sāka pētniecisko materiālu sēriju "Mūžīgie bērni". Tās laikā tika secināts, ka ģimenes, kurās aug bērni ar invaliditāti un īpašo kopšanu, jūtas izdegušas, un esošais atbalsts bieži nesasniedz mērķus. Tāpēc rubrikas beigās politiķiem un amatpersonām tika nodota kopā ar vecākiem uzrakstīta vēstule, kurā formulēti četri paveicamie darbi. Pirmais no tiem – nodrošināt ģimenes ar atbalsta personu – asistentu, palielinot asistentu atalgojumu. Latvijas Radio pētīja, kā veicies ar šī darba izpildi.
Valsts kontrole «gadsimta» revīzijā izgaismos nepilnības prokuratūrā
Valsts kontrole (VK) veic jau atkārtotu revīziju krimināllietu izmeklēšanas procesā, lai secinātu, cik efektīvi tas tiek veikts. Tas nevienam nav noslēpums, ka pirmstiesas izmeklēšanas procesi ir ļoti ilgi, kā arī iepriekšējās revīzijas secinājumos izgaismojās lielais izbeigto tiesas procesu skaits, kur daļa izbeigta noilguma dēļ.
Meirānu kanāla atjaunošana paglābs no plūdiem teritoriju 1000 ha platībā
Noslēgušies valsts nozīmes ūdensnotekas ''Meirānu kanāls'' atjaunošanas darbi vairāk nekā 12 kilometru garumā. Veiktie būvdarbi palīdzēs samazināt plūdu apdraudējumu Ošupes, Barkavas, Murmastienes, Varakļānu un Dekšāres pagastā. Kanāls attīrīts no piesērējumiem, kas galvenokārt radušies pirms trim gadiem spēcīgo plūdu laikā. Kopējās darbu izmaksas ir 1,26 miljoni eiro.
«De facto»: Kāpēc izgāzās «Trukšņa dzīvokļa lieta»?
Lai gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) bija savācis pierādījumus tam, ka uzņēmēja Jūlija Krūmiņa celtajos apartamentos Jūrmalā viens dzīvoklis īpaši tika iekārtots domes priekšsēdētājam Gatim Truksnim (ZZS), nogādājot tajā arī mēra mantas, ar to esot bijis par maz, lai pierādītu prettiesisku vienošanos par dzīvokļa nodošanu Truksnim bezatlīdzības lietošanā. Tādēļ ar prokuratūras atbalstu šī korupcijas lieta izbeigta, šovakar vēsta LTV raidījums “De facto”.
Nākamā gada budžetā mediķu algām atkal nepietiek naudas solītajā apmērā
Lai arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (''Jaunā Vienotība'') iepriekš uzsvēra, ka solītais mediķu algas pieaugums nākamgad tiks nodrošināts, patiesībā ar tam rezervētajiem 183 miljoniem eiro nepietiek solījuma izpildei pilnā apmērā. Turklāt tas nav viss. Veselības ministrija, saprotot, ka vairāk naudas visdrīzāk arī nedabūt, aicina mediķus ar šo rezervēto, jau tā nepietiekamo naudu vēl padalīties citiem mērķiem, jo algu palielināšana  nav vienīgās vajadzības, ziņo LTV raidījums “De facto”.
Pēc divu Saeimas deputātu izslēgšanas «Saskaņa» sola stingru frakcijas disciplīnu
Divu Saeimas deputātu izslēgšana no partijas un no frakcijas – tik nopietnu satricinājumu šonedēļ piedzīvoja partija “Saskaņa”. Vjačeslavs Dombrovskis un Ļubova Švecova pirms diviem gadiem “Saskaņas” vēlēšanu sarakstā nonāca kā jaunas sejas. Abi arī tika plaši reklamēti – Dombrovskis pat kā premjera amata kandidāts. Nu izrādās, ka domstarpības partijā brieda jau ilgāku laiku, bet “Saskaņai” neveiksmīgie Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultāti lika tām izlauzties uz āru. Tagad “Saskaņa” apņēmusies konsolidēties, piemēram, ieviešot ļoti stingru disciplīnu Saeimas frakcijā, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
Stradiņa universitātes virusologi pēta «latviešu Covid»
Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) virusologi šonedēļ sāka pētīt Latvijas koronavīrusa pacientu bioloģisko materiālu. Tas ļaus atbildēt gan uz jautājumu par vīrusa smagumu, antivielām un iespēju saslimt atkārtoti, gan, iespējams, izdosies atklāt, kāpēc Latvijā ar vīrusu slimo mazāk nekā kaimiņvalstīs. Pagaidām zinātnieki pieļauj gan saistību ar padomju gados saņemto tuberkulozes vakcīnu, gan likumpaklausību.
Covidpass.lv - jaunā ceļotāju anketa
Aptuveni mēneša laikā Latvijā tiks ieviesta elektroniska ceļotāju anketēšana, ko šobrīd veic pasažieru pārvadātāji. Transporta kompānijas sūkstās par papīru kalniem, kad visu pārvadāto pasažieru aizpildītās anketas par pašizolācijas vietu jāsavāc un jānodod atbildīgajiem dienestiem. Jaunā vietne covidpass.lv šobrīd tiek izstrādāta un līdz oktobra vidum tiks ieviesta.
Tihanovska intervijā LTV: Cilvēki nevar iedomāties, ko jūt baltkrievu tauta
Cilvēki, kuri dzīvo tālu projām no Baltkrievijas, nevar iedomāties, ko jūt baltkrievu tauta, kad, izejot uz ielas, jebkurā mirklī var pienākt klāt cilvēks melnā maskā un, nestādoties priekšā, sagrābt, ieraut milicijas automašīnā un aizvest uz cietumu, intervijā Latvijas Televīzijai teica Baltkrievijas prezidenta amata kandidāte Svetlana Tihanovska.
Turpinās parakstu vākšana par dzemdību nodaļu neslēgšanu Kuldīgā un Dobelē
Lai gan Veselības ministrija ir paziņojusi, ka šobrīd notiek slimnīcu darbības izvērtējums un konkrēti lēmumi nav pieņemti, ziņas par Kuldīgas un Dobeles dzemdību nodaļu slēgšanu satraukušas ne vienu vien iedzīvotāju, īpaši Kuldīgas pusē. Daudz jautājumu un neskaidrības ir arī mediķiem. Portālā "ManaBalss.lv" parakstu vākšana sākta pirms nepilna mēneša. Šobrīd to jau ir vairāk nekā 6000.
Mūzikas un dzejas festivāla laikā Upītē salmu ruļļu estrādē izcēlies ugunsgrēks
Sestdien Viļakas novada Upītē jau deviņpadsmito reizi norisinājās ikgadējais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls “Upītes Uobeļduorzs”. Šogad pirmo reizi pasākums norisinājās ārpus vietēja tautas nama telpām – brīvdabas estrādē no salmu ruļļiem. Kad festivāls jau tuvojās noslēgumam, ap pusvienpadsmitiem vakarā, estrādē izcēlās ugunsgrēks.
Jaunākie
Interesanti