Latvijā
Atbraucējiem lidostā un ostā Covid-19 testus vairs neveiks
Atsākoties regulārajiem lidojumiem, no pirmdienas, 18. maija, atbraucējiem no ārvalstīm Covid-19 testus vairs neveiks lidostā vai ostā uz vietas, bet šīs personas testiem varēs pieteikties vispārējā kārtībā, piemēram, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot pa tālruni 8303, informēja Veselības ministrijā (VM).
Atsākas būvdarbi uz ceļa Gulbene–Balvi
Atsākas būvdarbi uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupītei (2,14.-12,68. km). Posmā ir viens ar luksoforiem regulēts posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 kilometri stunda, informēja “Latvijas Valsts ceļi”.
Klātienes darbs pēc Covid-19: lielākie riski – sapulces, kopīgas lietošanas telpas un atvērtie biroji
Darba devējiem un darbiniekiem aizvien vairāk atgriežoties darbā klātienē, jāpārdomā darba vides organizācija. Eksperti norāda – daudzas lietas, kas pirms Covid-19 bija norma, tagad jāplāno citādi. Piemēram, sapulces labāk organizēt, katram atrodoties savā biroja telpā, bet, ja darbs notiek atvērtā tipa birojā, tas jāpārkārto, lai neradītu riskus. Tāpat kopīgās telpas – virtuves, atpūtas telpas un smēķētavas vai nu jāslēdz vai tajās jāorganizē kontrolēta darbinieku plūsma.
Jau šoruden Liepāja sagaidīs savu pirmo jauno zemās grīdas tramvaju
Jau šoruden Liepāja sagaidīs savu pirmo jauno zemās grīdas tramvaju. Plānots, ka pilsētā gandrīz pilnībā izdosies nomainīt esošos tramvaja vagonus, jo valdība lēmusi par finansējuma pārdali no fondiem 10 miljonu eiro apmērā, kas ļaus papildus iegādāties vēl sešus tramvajus (kopā 12) un atjaunot vienu sliežu ceļa posmu. Horvātijas rūpnīcā tiks uzbūvēti speciāli Liepājai pielāgoti un mūsdienīgi zemās grīdas tramvaji.
Sadarbības padomē apspriedīs novadu reformas skatīšanu galīgajā lasījumā
Koalīcijas sadarbības padome šodien apspriedīsies par administratīvi teritoriālās reformas likumprojektu, ko šonedēļ galīgajā lasījumā plāno sākt skatīt Saeimas deputāti. Parlamenta atbildīgajai komisijai beidzot skatīt likumprojektam iesniegtos priekšlikumus, par vairākiem topošajiem novadiem saglabājas neskaidrība, taču modelis paredz 42 novadu izveidi.
Lembergs noraida savu patiesā labuma guvēja statusu, taču deklarē 8 centus vērtas tiesības
Vairākos noziegumos apsūdzētais Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) savā valsts amatpersonas deklarācijā par pagājušo gadu pirmo reizi deklarējis patiesā labuma guvēja tiesības, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Iepriekš Lembergs Uzņēmumu reģistram sūdzējies, ka esot nepatiesi reģistrēts kā vairāku juridisko personu patiesais labuma guvējs. Tomēr tagad šīs savas tiesības Lembergs ir novērtējis astoņu centu apmērā.
Liepājas bērnudārzos šogad izlaidumi būs
Pretēji iepriekš izskanējušajai informācijai, ka šogad netikšot organizēti izlaidumi pirmsskolas izglītības iestādēs, izlaidumi notiks, tā intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (Latvijas Reģionu apvienība).
Atrasts iepriekš bez kontroles lidojušais drons
Iepriekš pazudušais bezpilota gaisa kuģis (drons), pār kuru maija sākumā tika zaudēta vadība, piektdien, 15. maijā, tika atrasts meža masīvā Garkalnes novadā. Par drona atrašanās vietu ziņoja kāds aculiecinieks, informē Civilās aviācijas aģentūra.
Jaunākie
Interesanti