Latvijā
Levits pērn pieņēmis četrus iedzīvotājus. Kā var tikties ar valsts augstākajām amatpersonām?
Kā iespējams pieteikties vizītē pie valsts augstākajām amatpersonām – Valsts prezidenta, premjera un Saeimas priekšsēdētājas, vai tas vispār iespējams?  LTV raidījums “4. studija” noskaidroja, ka pie valsts augstākajām amatpersonām nokļūt nav nemaz tik neiespējami - ir vajadzīgs tikai ļoti būtisks iemesls, lai tas notiktu. Un, lai arī cik neticami tas neizklausītos, visreālākā iespēja tikties personīgi iedzīvotājiem ir ar Valsts prezidentu.   
Pļaviņās invalīdiem piešķir sociālo dzīvokli ļoti sliktā stāvoklī; vietvara problēmu neredz
Lidijas kundze Pļaviņās ir nonākusi neapskaužamā situācijā – pašvaldība kundzei, kura nespēj pati pārvietoties, piešķīra sociālo dzīvokli, kurš ir ļoti sliktā stāvoklī un pēc viņas draudzenes vārdiem – “zem jebkuras cilvēka cieņas”. Pašvaldība problēmas nesaredz, bet Tiesībsarga birojā atzīst – pašvaldību izpratne par cilvēka cienīgo mājokli Latvijā ir ļoti atšķirīga, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Operatīvie dienesti zvanītāja atrašanās vietu nākotnē varēs noteikt precīzāk un ātrāk
Apritējuši pieci gadi, kopš neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu var sazvanīt, ne tikai zvanot uz 113. To iespējams izdarīt arī caur lietotni „E-veselības punkts”. Zvanot caur šo lietotni, dispečeram būs redzama precīza zvanītāja atrašanās vieta. Tāpat lietotnē redzama medpunktu karte un iespējams sazvanīt ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni un pievienot ģimenes ārsta kontaktus.
Rīgā un galvaspilsētas apkaimē «Rail Baltica» trases posmā pēta grunti
Jau vairākas dienas Rīgā un galvaspilsētas apkārtnē strādā speciālistu brigādes, kas urbj zemi. Viņi nevis meklē naftu, bet pēta grunts sastāvu vietās, kur plāno celt “Rail Baltica” dzelzceļu. Rezultāti ļaus projektētājiem saprast, kur un kā labāk būvēt un izvietot tiltus, tuneļus, uzbērumus un trokšņu sienas.

Atrast vietu, kur notiek ģeotehniskās izpētes darbi, nav grūti. Jāmeklē, no kurienes nāk skaņa. Strādnieki stāsta, ka urbšanas tehnika un speciālistu darbs bieži piesaista vietējo iedzīvotāju interesi. Rīgā un galvaspilsētas apkārtnē vienlaikus strādā vairākas šādas brigādes, kas urbj dažādās iepriekš izvēlētās vietās. “Rail Baltica” posmā, kurā ietilpst arī Rīga, ir nedaudz vairāk kā 70 tādu punktu. 
Kārķos atklāj renovēto ugunsdzēsēju depo
Barikāžu laika noskaņās Kārķos svinīgi atklāts renovētais ugunsdzēsēju depo. Valkas novada pašvaldības īstenotajā projektā par brīvprātīgo ugunsdzēsēju veiktspējas uzlabošanu, glābēji tikuši arī pie jauna aprīkojuma. To atklāšanas pasākumā lika lietā dažādos paraugdemonstrējumos.
Mežaparkā plāno nojaukt 50 gadus vecu koka ēku; kultūras mantojuma sargi iebilst
Vietējie iedzīvotāji ir satraukti, ka tuvākajā laikā ir plānots nojaukt pirms vairāk nekā 50 gadiem celto Mežaparka koka arhitektūras pērli. Apsaimniekotāji “Rīgas meži” skaidro, ka ēka jau faktiski kļuvusi par graustu un tai nav īpaša statusa, savukārt kultūras mantojuma sargi uzstāj, ka jau pirms vairākiem gadiem atzinuši - ēka jāatjauno pēc iespējas tuvāk vēsturiskajam izskatam.
Policijas kinologi reidos skolās pārsvarā narkotikas neatrod
Narkotiku apkarotāji Eiropā norāda, ka sarunāšanās par atkarības vielām skolās ir neefektīva, gluži otrādi – tā rosina pamēģināt. Tāpēc Valsts policijas kinologi ik mēnesi apciemo vismaz desmit skolas kopā ar suņiem; lielākoties netiek atrasts nekas, bet policija sola turpināt reidus, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Viļakas ezera salā izveido pastaigu taku
Viļakas ezera sala ir interesants kultūrvēsturisks objekts, kuru pašvaldība vēlas labiekārtot, lai sakārtotu un radītu patīkamu vidi gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem. Uz salas saglabājušies fragmenti no Viļakas viduslaiku pils, kas ir valsts nozīmes aizsargājamais piemineklis. Šobrīd uz salas ir izveidotas pastaigu takas.
Preiļos svinēs Latgales atbrīvošanas simtgadi
Atzīmējot Latgales atbrīvošanas simtgadi, ar kuru noslēdzās Latvijas Neatkarības kara pēdējā aktīvās karadarbības fāze, sestdien, 18. janvārī, Preiļos notiks svinīgi un izzinoši pasākumi, kuru laikā arī būs iespēja doties ekskursijā, apskatīt militāro tehniku un aprīkojumu.
Latvijā pieaug saslimstība ar garo klepu
Latvijā pieaug saslimstība ar garo klepu. Lai gan tā zināma kā bērnu infekcija, aizvien biežāk to atklāj arī bērnu vecākiem un vecvecākiem. Un tikai pēc papildu izmeklējumiem  izrādās, ka slimības galvenais iemesls nereti ir nevis gripa vai saaukstēšanās, bet tieši garais klepus. Tas, ka bērnībā veiktās vakcīnas no garā klepus sargā visu mūžu, ir mīts.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības jauno brigāžu izveide attaisnojusies
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NPMD) pērn Latvijas reģionos izveidoja sešas jauna veida brigādes, kas darbojas pēc pirmā reaģētāja principa. Vienu no tām – Rēzeknes novada Dricānos. Dienesta vadība norādīja, ka galvenais mērķis – lai brigāde pēc iespējas ātrāk būtu pie pacientiem, ir sasniegts. Šādas brigādes plāno veidot arī turpmāk.
Atsaka Andrupenes pamatskolas reorganizāciju
Andrupenes pamatskola Dagdas novadā ir viena no mazajām lauku skolām, kurā bažas radīja Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātie skolu kritēriji. Viens no risinājumiem pastāvēšanai arī turpmāk varēja būt tās reorganizācija par tuvākās vidusskolas filiāli.
Jaunākie
Interesanti