Latvijā
Slimnīcās rīkos mācības rīcībai krīzes situācijās
Vasarā notikusī pacientu un darbinieku masveida evakuācija Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā kalpo par mācību daudzām citām ārstniecības iestādēm. Evakuācija Stradiņa slimnīcā pierādīja, ka teorija par rīcību krīzes situācijās atšķīrusies no prakses un klibojusi arī sadarbība starp dažādiem dienestiem. Lai to uzlabotu, plānots slimnīcās organizēt dažādas mācības.
Iededz uguni un izdod pastmarku par godu Bermontiādei
Ar dzīvas uguns iedegšanu un bermontiādei veltītas pastmarkas un aploksnes pirmās dienas zīmogošanu piektdien Kara muzejā un tā apkaimē sākās Brīvības cīņām veltīti pasākumi. Tos apmeklēja vismaz triju paaudžu cilvēki. Stāsts par Latvijas dzimšanu ir saprotams gan pamatskolas skolēnam, gan brīvības cīnītāja pēctecim. 
Bažījas par tiesvedībām, skolēnu ēdināšanu uzticot pašvaldībām
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piektdien, neiztiekot bez debatēm, atbalstīja nākamā gada budžeta grozījumus, kas attiecas uz izglītību. Piemēram, deputāti lēma, ka par mazo klašu skolēnu ēdināšanu jāatbild pašvaldībām. Pret to iebilda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga, norādot, ka šāds lēmums var novest līdz sūdzībai Satversmes tiesā. 
Prokuratūrai nodod lietu par četrgadīga zēna seksuālu izmantošanu
Pagājušā gada vidū Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka vīrietis Kurzemē ir seksuāli izmantojis četrus gadus vecu zēnu, kurš no vīrieša bija atkarīgs ģimenisku attiecību dēļ. Izmeklēšanas laikā tika iegūti pierādījumi par divām epizodēm. Šobrīd policija ir pabeigusi kriminālprocesa izmeklēšanu un nodevusi to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, informēja Valsts policija.
LNT neturpinās darbu esošajā formātā
Mediju koncerns “All media Baltics” nolēmis attīstīt sieviešu auditorijai domātu kanālu “TV3 Life”, atsakoties no komerckanāla LNT zīmola. Kā koncerna vadošais kanāls pozicionēts TV3, uz kuru plānots pārnest arī daļu LNT Ziņu dienesta raidījumu. Bet jau tagad ir skaidrs, ka vairāki desmiti medija darbinieku darbu zaudēs.
Pabriks: Latvijai jādomā arī par savu mājasdarbu izpildi
Latvijas aizsardzības nozarei ir jādomā par savu mājasdarbu izpildi, piemēram, labāku Zemessardzes apgādāšanu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").
Jaunais ASV vēstnieks Latvijā: Amerikāņu saistības pret Latviju ir nelokāmas
Akreditācijas ceremonijā Rīgas pilī apstiprināts jaunais ASV vēstnieks Latvijā Džons Leslijs Kārvails. Karjeras diplomāts ar iespaidīgu pieredzi dažādos kontinentos. ASV Valsts departaments izceļ viņa spējas krīzes situāciju vadībā – tas varētu būt saistīts ar viņa darbu Belfāstā, kur tas bija saistīts ar Ziemeļīrijas miera procesu, darbu Irākas galvaspilsētā Bagdādē saspringtā drošības situācijā un darbu Nepālā postošās 2015. gada zemestrīces laikā.
Piejūras slimnīcas onkologi iebilst pret iestādes slēgšanu
Liepājas Piejūras slimnīcas Onkoloģijas klīnikā strādājošie pilnībā atbalsta šodien notikušo mediķu streiku, vienlaikus asi iebilst pret Veselības ministrijas plāniem klīnikā pārtraukt veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu. Iestāde ir vērsusies vairākās institūcijās, aicinot skaidrot ministrijas lēmumu. Plāns paredz turpmāk onkoloģijas pacientu ārstēšanu koncentrēt Liepājas reģionālajā slimnīcā.
Rēzeknē svin Valsts robežsardzes simtgadi
Ceturtdien, 7. novembrī, par godu Valsts robežsardzes simtās gadadienas svinībām Rēzeknē notika militārā parāde, kurā piedalījās robežsargi un viņu sadarbības partneri. Sveikt robežsargus ieradās arī Valsts prezidents Egils Levits un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV").
Jaunākie
Interesanti