Latvijā
Jaunais Augšdaugavas novads Latgalē - «meklēsim sapratni un sāksim citu dzīvi»
Par novadu reformu atbildīgā Saeimas komisija, maija vidū pabeidzot darbu pie reformas likuma, lēma arī par diviem Latgalei sāpīgiem jautājumiem. Viens skar starp Rēzeknes un Madonas novadu “mētāto” Varakļānu novadu. Savukārt otrs saistīts ar Ilūksti un ilgi cerēto Sēlijas novada izveidi. Ilūksti plānots pievienot pie Daugavpils novada, izveidojot jaunu novadu ar iepriekš nebijušu nosaukumu – Augšdaugavas novads.
Infektologs: Nav iemesla uztraukumam un Covid-19 atvieglojumu izvērtēšanai
Patlaban nav iemesla uztraukumam un Covid-19 atvieglojumu izvērtēšanai, jo netiek novērots slimnīcās ievietoto pacientu skaita pieaugums vai lielāka skaita savā starpā nesaistītu atsevišķu pacientu parādīšanās, aģentūrai LETA sacīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.
Rīgas bērnudārzos izlaidumi notiks bez vecākiem
Distancēšanās laiks ieviesis pamatīgas izmaiņas arī izlaidumu rīkošanā. Rīgas bērnudārzos šogad izlaidumi notiks, taču bez vecāku līdzdalības. Tā vietā bērni diplomus par pirmsskolas beigšanu saņems paši un svinēs ar audzinātājām grupā.
Rīgas skolas jau sākušas komplektēt 1. klases
Rīgas skolas jau ir saņēmušas to bērnu sarakstus, kuri 1. septembrī sāks mācības 1. klasē, un sākušas komplektēt klases. Taču no šā gada vecāku rīcībā ir tikai desmit kalendārās, ne vairs 15 darba dienas, kuru laikā jāapstiprina skolai, ka bērns to apmeklēs. Ja vecāki desmit dienu laikā atbildi nesniegs, vieta tiks anulēta un būs kārta sarakstā nākamajam bērnam.
VID uziet apjomīgu kontrabandas cigarešu kravu
Kontrabandas cigarešu īpatsvars pēdējos gados Latvijas tirgū samazinājies, taču mūsu valsts joprojām ir kontrabandistu iekārots mērķis. To apliecina arī likumsargu jaunākais ķēriens – kādā jūras kravas konteinerā konstatēti astoņi miljoni kontrabandas cigarešu, kas bija domāti Latvijas nelegālajam tirgum.
Izveseļošanos no Covid-19 noteiks ne tikai ar testiem, bet arī pēc simptomiem
No 18. maija ir mainīta pieeja, kā personām ar Covid-19 saslimšanu veic kontroles testus, lai varētu atgriezties ikdienas gaitās. Turpmāk lielāka nozīme būs simptomātikai un konkrētam dienu skaitam kopš simptomu izzušanas. Tas nozīmē, ka nevajadzēs veikt divus atkārtotus testus ar negatīviem rezultātiem. Jaunākie pētījumi pierāda, ka pēc noteikta dienu skaita cilvēks būtībā vairs nav infekciozs citiem, informēja Veselības ministrija.
Medmāsām izdota sava «sarunvārdnīca»
Šomēnes atzīmējot Starptautisko māsu dienu, vislielākais lepnums Latvijas medicīnas māsām ir par kādu ilgi gaidītu izdevumu. Tā nosaukums –  "Aprūpes diagnozes". Māsas cer, ka šīs vadlīnijas ar laiku kļūs par tādu kā saziņas valodu, nododot pacienta aprūpi nākamās māsas rokās. 
Pārdaugavā avārijā trīs cietušie, tostarp ugunsdzēsēji
Rīgā, Kalnciema ielā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) autocisterna, braucot uz ugunsgrēku, iekļuvusi ceļu satiksmes negadījumā, saduroties ar vieglo automašīnu un pēc sadursmes iebraucot ēkas sienā, informēja VUGD.
RSU lūgs veselības ministri atļaut studiju atsākšanu klātienē
Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) nolēmusi vērsties pie veselības nozares ekspertu grupas un veselības ministres Ilzes Viņķeles ("Attīstībai/Par!") ar lūgumu atļaut atsākt studijas klātienē, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja RSU rektors Aigars Pētersons.
Jaunākie
Interesanti