Dienas ziņas

Olimpiskajā dienā vingro visa Latvija

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Lielajā talkā sakopj Zaķusalu

Aicinājumam Lielajā talkā sakārtot pagrabus Rīgā maza atsaucība

Vēl viena Lielā talka aizvadīta – Rīgā sestdien kopīgiem spēkiem kopa, posa un labiekārtoja vairāk nekā 130 vietas. Rīgas dome rosināja talciniekus sakārtot arī pagrabus, kas varētu noderēt kā patvērums ārkārtas situācijās, tomēr  atsaucība aicinājumam nebija liela.

Sociālās aprūpes centrā "Mežciems" rosība valdīja jau agrā rītā. Iestādē ir plašs un sauss pagrabs, kas ar palīgu rokām tika sakārtots, lai nākotnē kalpotu kā droša patvēruma vieta. Sociālā aprūpes centra "Mežciems" direktores vietniece Aneta Gricaičuka-Puriņa uzsvēra, ka risku ir ļoti daudz.

"Redzam, cik mainīgi ir apstākļi. Mums ir jāpasargā savi darbinieki un iedzīvotāji," teica Gricaičuka-Puriņa. 

Sociālās aprūpes ēkā jāatbrīvo telpas no mantām, kas krājušās gadiem. Pēc tam pagrabs tiks pārveidots par patvertni.

Savukārt aizsargbūvē uzņēmuma "Rīgas ūdens" teritorijā galvaspilsētas centrā notika viena no vērienīgākajām talkām tieši pagrabos. Pazemes kompleksa plašās telpas ir pieblīvētas ar nevajadzīgiem krāmiem, un atkritumu konteineru talcinieki pildīja ātri. Telpas paredzēts izvākt pēc iespējas tukšākas, jo pagrabs nav tik sliktā stāvoklī, lai to vajadzības gadījumā nevarētu izmantot kā patvertni.

"Drošības kultūra tika vērsta uz miera laikiem, un kalpoja, kā noliktavas, nu jāpārvērš par drošām telpām," paskaidroja Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes vadītājs Gints Reinsons. 

Rīdzinieki šogad īpaši tika aicināti sakārtot arī savus ēku pagrabus droša patvēruma veidošanai.  Domes aicinājumam bija atsaukušies vien trīs daudzdzīvokļu māju pārstāvji.

Pēc savstarpējām nesaskaņām vienas mājas iedzīvotāji atteicās piedalīties pagrabu sakopšanā. Zolitūdē, kur ir viena no divām talkā pieteiktajām mājām, pagraba sakārtošanā Latvijas Televīzija sastapa iniciatoru, taču palīdzēt nebija ieradies neviens no ēkā dzīvojošajiem.

"Pirmais mērķis ir mana paša drošība, es dzīvoju šajā mājā un gribu zināt, kas notiek pagrabā," teica pagraba sakopšanas talkas iniciators Uģis Spandegs.

Viena no lielākajām talkām notika Zaķusalā pie radio un televīzijas torņa.

Te uzkopšanas darbos piedalījās arī ārvalstu vēstniecību pārstāvji, bet vākt atkritumus zem ūdens palīdzēja ūdenslīdēji un drons.

"Šeit ir liels piesārņojums, šis aparāts palīdz, bet tam ir jācīnās ar straumi," par drona lietderību pastāstīja zemūdens niršanas kluba "Daivings" pārstāvis Valters Preimanis.

Šogad lielajai talkai tika pieteiktas  1138 vietas, no tām gandrīz pusē bija labiekārtošanas talkas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti