Sadaļas Sadaļas

Nacionālajā bibliotēkā notiks deju koncerts Silvas Štelfas piemiņai

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 14. oktobrī plkst. 17.00 notiks koncerts Silvas Štelfas piemiņai “Mūsu tuvums ir tuvāks par tuvumu”, kurā ar saviem deju kolektīviem piedalīsies Silvas izaudzinātie dejotāji – nu jau deju kolektīvu vadītāji.

Koncertā 14. oktobrī piedalīsies Silvas Štelfas dejotāji ar saviem deju kolektīviem: Gunita Zirne ar VPDK “Daiļrade” (Rīga), Lauris Siliņš ar VPDK “Dārta” (Babīte) un Babītes bērnu deju kolektīvu “Kaspīne” (mākslinieciskā vadītāja Dace Veide), Liene Frīdberga ar VPDK “Zeperi” (Līgatne), Edžus Arums ar TDA “Katvari” (Limbaži), Andris Bergmanis ar DA “Pērkons” (Rīga), Agnese Meliņa ar bērnu deju kolektīvu “Dzērvenīte” (Rīga), Vita Priede ar JDK “Katlakalns” un VPDK “Savieši” (Katlakalns), Vita Timermane ar TDA “Zīle” (Ķekava), Jānis Vinklers ar TDK “RAMTAI” (Šveice).

2016. gada 28. martā Dailes teātrī deju ansambļa “Daiļrade” visu paaudžu dejotāji, vadītāji, dejotāju ģimenes locekļi un draugi svinēja “Daiļrades” 25 gadu jubileju. Svinībās klāt bija arī deju ansambļa izveidotāja un ilggadējā vadītāja Silva Štelfa, kas “Daiļradi” vadījusi no 1990. līdz 2012. gadam.

Diemžēl 2017.gada 1. februārī lielajai dejotāju saimei nācās atvadīties no Silvas Štelfas, viņai aizejot mūžībā.

Silva Štelfa dzimusi 1949. gadā. 1969. gadā beigusi Rīgas Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumu. No 1968. līdz 1971. gadam bijusi VDA “Daile” soliste. No 1971. līdz 1978. gadam bijusi TDA “Vektors” dejotāja, strādājusi kā Rīgas kinostudijas montāžas režisora asistente ar režisoriem O. Dunkeru, G. Piesi, A. Epneru, A. Burovu u.c. No 1973. līdz 1993. gadam bijusi TDA “Zīle” mākslinieciskā vadītāja, no 1990.gada līdz 2012. gadam – deju ansambļa “Daiļrade” vadītāja.

Viņas kolēģi un izskolotie dejotāji uzsver, ka Silvas devums tautas skatuves dejas jomā un Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā ir nenovērtējams. Dejotāju un kolēģu atmiņā viņa paliks ar savu māksliniecisko rokrakstu, sievišķīgo šarmu, drosmi atļauties un spēju katrā dejā ieraudzīt ko īpašu, atrast un pasniegt dejas galveno domu, spējot uzrunāt skatītāju tūkstošus. Silvas dejotāji vienmēr izcēlušies ar pamatīgumu, noslīpētām deju kustībām, izdzīvotu dejas stāstu, savstarpējās attiecībās izceļot sievišķīgu skaistumu meitenēs un vīrišķīgo brašumu puišos.

Bezmaksas ieejas biļetes no 5. oktobra pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī stundu pirms koncerta LNB Ziedoņa zālē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt