Dienas ziņas

Daugavpils novadā apbalvo lauksaimniekus

Dienas ziņas

Pieaug interese par sociālo uzņēmējdarbību

Suitos tapuši jauni tautastērpi

Latvijas simtgadei Alsungā tapuši jauni suitu tērpi

Lai uz Latvijas simtgadi iestudētu savulaik tik pieprasīto uzvedumu “Suitu kāzas”, Alsungas novadā izgatavoti etnogrāfiski precīzi tautastērpi. To darināšanā galvenokārt iesaistījušies vietējie ļaudis. 

Suitu sievu un vīru tautastērpi līdz pat vissīkākajai niansei izšuvumos un rotājumos – tas ir jaunākais etniskā kultūras centra “Suiti” guvums “Leader” projektā  “Etnogrāfiskā suitu tautastērpa atjaunošana uzvedumam “Suitu kāzas”. 1973.gadā šo uzvedumu sadarbībā ar etnogrāfisko ansambli ''Suitu sievas'' iestudēja režisors Andrejs Migla.

 Etniskā kultūras centra “Suiti” vadītāja Dace Martinova pastāstīja, ka projekta finansējums bija 26 000 eiro, “mēs Latvijai simtgadē vēlamies dāvināt uzvedumu “Suitu kāzas”. Šis uzvedums savulaik bija ārkārtīgi pieprasīts.

Tā kā ne visiem uzvedumā iesaistītajiem dejotājiem un dziedātājiem bijis etnogrāfiski pareizs tautas tērps, tad piesaistīti projekta līdzekļi. Turklāt tērpi tapuši turpat Alsungā, kur pie darba ķērušies biedrības “Suitu” amatnieki, darinot visas tautastērpa detaļas. Tā Kristīnes Brūkles rokām noausti 12 brunči un septiņas jostas.

Kristīne Brūkle atzina, ka šoreiz tautastērpiem bija striktas prasības, bija īpaši jāpiestrādā, lai iznāktu.

UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā suitu kultūrtelpa iekļauta  2009.gadā. Ar šo tautastērpu skati un darinātāju godināšanu Alsungā noslēdzās UNESCO nedēļa.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt