Panorāma

A. Strupišu ieceļ AT priekšsēdētāja amatā

Panorāma

Darbu sāk e-Saeima

Vasarā atvieglos ierobežojumus

No 1. jūnija atļauj bērnu nometnes un amatierkolektīvu mēģinājumus, atceļ 2 metru distanci profesionālajā sportā

No 1. jūnija mīkstināti ierobežojumi četrās jomās saistībā ar izglītību, sportu un amatierkolektīviem, ceturtdien žurnālistiem pastāstīja premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

ĪSUMĀ:

  • No 1. jūnija atvieglojumi vairākās jomās.
  • Amatierkolektīviem un skolām jāgaida ministriju norādījumi.
  • Pēc 9. jūnija plāno, ka varētu atļaut ārā pulcēties līdz 200 cilvēkiem.

Atvieglojumi no 1.jūnija:

  • darbu varēs atsākt bērnu nometnes, ja tās nenotiks kopā ar vispārējo mācību procesu;
  • eksāmeni varēs notikt klātienē;
  • profesionālajā sportā atcelta divu metru distance, izņemot cīņas sportu, kas joprojām nav atļauts;
  • amatierkolektīvi varēs atsākt darbu, ievērojot noteikumu par 25 cilvēku pulcēšanos, ievērojot divu metru distanci.

No 1. jūnija atvieglojumi vairākās jomāsJānis Kincis

Kultūras ministrijā informēja, ka atļauts atsākt organizētu amatiermākslas kolektīvu - koru, deju kolektīvu, pūtēju orķestru, kokļu mūzikas ansambļu, vokālo ansambļu, amatierteātru, folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu, tautas mūzikas grupu (kapelu), tautas lietišķās mākslas studiju vai pulciņu un citu amatiermākslas kolektīvu - darbību un mēģinājumus iekštelpās un ārtelpās, vienlaikus strikti ievērojot ar kultūras ministra rīkojumu izdotā sanitārā protokola prasības. Protokolu gan izdos līdz 1. jūnijam, pašlaik noteikumi vēl nav zināmi.

Valsts kancelejā norādīja, ka arī Izglītības un zinātnes ministrija sagatavos savu sanitāro protokolu nometņu organizēšanai un valsts pārbaudījumiem. Atļauti arī iestājpārbaudījumi pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpē, kā arī pieaugušo mācību un interešu izglītības process. Klātienes formātu varēs izmantot arī profesionālās kvalifikācijas eksāmenu un iestājpārbaudījumu norisei.

Neievērojot divu metru distanci, sporta treniņi notiks tiem sportistiem, kuri ir Latvijas pieaugušo izlašu, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības dalībnieki, kā arī tādu komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu dalībnieki, kuri veic no rakstveida līguma izrietošus sportista pienākumus. Cīņu sporta veidu sportistiem joprojām jāievēro divu metru distance.

Plāno atļaut pēc 9. jūnija ļaut ārā pulcēties līdz 200 cilvēkiem

Pašlaik spēkā esošajā kārtībā pulcēšanās ierobežojumi noteic, ka iekštelpās uz laiku, kas nepārsniedz trīs stundas, var sanākt līdz 25 cilvēkiem, bet ārpus telpām pasākumu ilgumam ierobežojumu nav. Plānojot pārskatīt šos nosacījumus pēc 9. jūnija, kad paredzēts vairs nepagarināt Covid-19 izplatības dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju, epidemiologi un infektologi varētu atļaut vairāk cilvēku distancētu pulcēšanos telpās un ārpus tām.

Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!"), runājot par nākamajiem ierobežojumu atvieglojumiem, norādīja, ka turpmākās divas nedēļas ir jāvērtē epidemioloģiskā situācija un pēc tam nākamo divu nedēļu laikā varētu pieņemt lēmumu. Ministre akcentēja, ka būtiski ir to nedarīt strauji.

„Kolēģi vērtē, apzinoties gan sabiedrības spiedienu, gan arī to, cik drošās robežās mēs varam pulcēšanās ierobežojumus mazināt. Pulcēšanos iekštelpās nākamajā periodā varētu palielināt līdz 50 cilvēkiem, un, mūsuprāt, par pulcēšanos ārā šis solis varētu būt tomēr platāks, nekā sākotnēji plānots.

Mēs vērtējam, ko kaimiņi dara, līdz ar to nākamajā periodā varētu ārā ļaut pulcēties līdz 200 cilvēkiem.

Tas būtu iespējams pie nosacījuma, ka epidemioloģiskā situācija saglabājas tāda kā tagad vai pat uzlabojas,” sacīja Viņķele.

Ministre uzsvēra, ka nav sagaidāmi tik drosmīgi soļi kā Igaunijas valdības atļauja no 1. jūlija kaimiņvalstī rīkot pasākumus ar 1000 apmeklētajiem.

„Mūsu kaimiņi igauņi šo pulcēšanās brīvību maina ar lielāko vērienu, bet tā ir apzināta Latvijas valdības izvēle – būt piesardzīgākiem un izšķiršanās. Īpaši attiecībā uz pulcēšanos iekštelpās mēs būsim piesardzīgāki, ārpusē tas varētu būt straujāk kāpināms, bet mēs noteikti nerunājam par tūkstošiem šajā vasarā,” uzsvēra ministre.

"Grūti kādreiz noticēt, bet Latvija patiešām ir viena no līderēm ar sekmēm Covid-19 apkarošanā. Tādēļ mums pašiem jālemj, cik ļoti šīs robežas ir ierobežojumu mazinājumam drošas," sacīja Viņķele.

Vienlaikus Veselības ministrija lēmusi no 29. maija paplašināt dienas stacionārā sniegto plānveida veselības aprūpi, bet no 3. jūnija veselības aprūpes pakalpojumu klāsts būs atjaunots pilnībā, ieskaitot visus plānveida stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt